Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:1 (kon.) | Písek – Tábor 4:2 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 2:7 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 5:3 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:4 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 1:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:4 (2:0, 2:2, 1:2)
HK Nový Jičín
Středa 06.02.2019, 18:00 • Zimní stadion, Šumperk • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 37. kolo

Draci zvládli bolestivý konec utkání a připisují si další tři body do tabulky! Jaroslav Tomeček a Dominik Kafka se zapříčinili o to, že Nový Jičín se dostal do vyrovnání po čtyřbrankovém manku. Dvě minuty před koncem ale dovršil hattrick Tomáš Sedlák, který zároveň vystřelil Šumperku výhru 5:4!

Tímto se pro dnešní den loučím, někdy příště, napočtenou. (20:13:47)

59:47
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Drtil – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Zedník – 2 min., bitka).

59:47
    Obrovský závar před brankou Patrika Polívky ale vyústil pouze v bitku dvou soupeřů. Dva tresty jsou tak na cestě.

59:19
    Čárový rozhodčí nebyl spokojen s tím, jak proběhlo vhazování v útočném pásmu Nového Jičína, buly se tak bude opakovat.

59:11
    Miroslav Kuba narazil na hrazení Petra Gewieseho, sudí ale tento zákrok úplně přehlédli. Zajímavé, když Čuřík za totožný zákrok ve druhé třetině inkasoval 2+10.

59:00
    Jan Hlaváč odjíždí z branky ještě před vhazováním v útočném pásmu Nového Jičína.

59:00
    Jeden z hostujících hráčů nebezpečně vjel do brankoviště a následně i do Patrika Polívky. Ten se jen těžce zvedal z ledu.

58:47
    Hosté jsou zpět v obranném pásmu, Jan Hlaváč tak stále zůstává v brankoviští a sleduje spoluhráče v útoku.

58:29
    Přesto si ještě před odjezdem na střídačku připsal Jan Hlaváč další úspěšný zákrok. Následuje vhazování v útočném pásmu Šumperka.

58:04
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Jan Hlaváč v brance Nového Jičína už pomalu kouká na trenéra, že by rád odjel na střídačku za šestého hráče.
    57:14 SEDLÁK - 5:4

57:14
    Draci právě vstřelili branku!
    Góóól! Šumperk si bere své vedení zpět! Dmitryj Vorobjev vypálil ze své hole takovou ránu, že se jí lekli všichni obránci hostujícího celku a nechali v klidu dorazit kotouč do odkryté branky TOMÁŠE SEDLÁKA! Hattrick je na světě a kdyby nebyla taková zima, určitě bychom viděli nějaké čepice na ledě! Asistence: Dmitryj Vorobjev, Tomáš Drtil

56:39
    Nezvládnuté buly v útočném pásmu má za následek další vyhození hostujícího celku. Nyní už ale Draci vnikají do útočného pásma.

56:15
    Chtělo by to nějakou nebezpečnou střelu od domácího Šumperka, místo toho ale probíhá ne příliš povedená kombinace v útočném pásmu.

55:30
    Draci ale útočné pásmo neudrželi, budou tak muset začít další akci ze svého obranného pásma.

55:19
    Někdejší Drak Jakub Lehečka dává svému minulému klubu šanci dostat se zpět do vedení! Za hákování si totiž půjde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

55:01
    Takřka žádná kombinace od domácího celku, už i hra v útočném pásmu zaostává nad obrannou hrou hostů.

53:47
    Na to, jakou měli Draci převahu v takřka celém utkání, nyní jim zřejmě ubývají síly a je to vidět i v soubojích. Novojičínští jsou navíc nabití za další brankou.

Daniel Bertók

Branky a nahrávky: 14. Gago (Kuťák, Vachutka), 18. Sedlák, 22. Kuťák (Vachutka), 23. Sedlák (Čuřík, Plášek), 58. Sedlák (Vorobjev, Drtil) – 24. Sonnek (Kuba), 27. Lehečka (Hruška), 46. Tomeček, 52. Kafka (Lehečka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Polívka (Haloda) – Mojžíš, Gewiese (C), Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák (A) – Gago, Pokorný, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek (A), Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.
    HK Nový Jičín: Hlaváč (Sonnek V.) – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Pecha, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl.

Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík – Kalvoda, Krejčí