Rusko – Finsko 3:2 (4:3 po s.n.) | Česko – Švédsko 5:2 (kon.)
po s.n. (4:3)
Rusko
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Finsko
Čtvrtek 07.02.2019, 17:30 • Arena-2000 Lokomotiv, Jaroslavl (Rusko) • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 3.7 4.51 1.76
Partner:
     
    62:51
    Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Teemu Eronen.
     
    36:21
    Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Světlakov – 2 min., hákování).
     
    31:30
    Vyloučení v týmu Rusko (Zachar Arzamascev – 2 min., krosček).
     
    25:31
    Vyloučení v týmu Rusko (Vadim Šipačov – 2 min., držení).
     
    18:18
    Vyloučení v týmu Rusko (Rušan Rafikov – 2 min., napadení).
     
    13:09
    Vyloučení v týmu Finsko (Oskari Laaksonen – 2 min., nedovolené bránění).
     
    07:21
    Vyloučení v týmu Finsko (Jesse Virtanen – 2 min., hákování).
     
    04:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Juhani Tyrväinen – 2 min., sekání).

    Vendula Zdražilová

    Branky a nahrávky: 5. I. Michejev (Zernov, Šumakov), 45. I. Michejev, rozh. náj. Kagarlickij – 1. Ojamäki (Lehtonen, Junttila), 60. Lehtonen (Jo. Nättinen)

    Samostatné nájezdy:

    1. série:
    0:0   Janne Pesonen (FIN)
    0:0   Ilja Michejev (RUS)
    2. série:
    0:0   Niko Ojamäki (FIN)
    1:0   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
    3. série:
    1:1   Juhani Tyrväinen (FIN)
    1:1   Vadim Šipačov (RUS)
    4. série:
    1:1   Antti Kalapudas (FIN)
    1:1   Sergej Šumakov (RUS)
    5. série:
    1:1   Ville Leskinen (FIN)
    1:1   Konstantin Okulov (RUS)
    6. série:
    2:1   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
    2:2   Oliwer Kaski (FIN)
    7. série:
    2:2   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
    2:2   Anrei Hakulinen (FIN)
    8. série:
    3:2   Ilja Michejev (RUS)
    3:3   Oliwer Kaski (FIN)
    9. série:
    4:3   Dmitrij Kagarlickij (RUS)
    4:3   Juhani Tyrväinen (FIN)


    Rusko: Konovalov (Bobkov) – Arzamascev, Alexej Vasilevskij, Rafikov, Jelesin, Běreglazov, Zub (A), Mironov, Kulik – Kagarlickij, Šipačov (C), Nikoncev (A) – Šumakov, Zernov, I. Michejev – Kuzmenko, Světlakov, Okulov – Denisenko, Kadějkin, Burdasov – Alexejev.
    Finsko: Vehviläinen (Tirronen) – Lehtonen, Kaski, Eronen, Näkyvä, Virtanen, O. Leskinen, Friman, Laaksonen – Junttila, Ruohomaa, Ojamäki – Pesonen, Kalapudas, V. Leskinen – Hakulinen, Tyrväinen, Jo. Nättinen – Sallinen, Björninen, Luostarinen.

    Rozhodčí: Pešina, Hejduk (oba Česko) – Šišlo, Šalagin (oba Rusko)

    Diváci: 9 046