NY Rangers – Carolina 0:3 (kon.) | Boston – Los Angeles 5:4 (po pr.) | Buffalo – Detroit 3:1 (kon.)
New Jersey – Minnesota 2:4 (kon.) | NY Islanders – Colorado 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Anaheim 6:2 (kon.)
St. Louis – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 5:2 (kon.) | Arizona – Dallas 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Dallas Stars
Sobota 09.02.2019, 22:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Arizona Coyotes a Dallas Stars. Naposled se spolu tato mužstva utkala před čtyřmi dny na ledě Dallasu, který vyhrál 5:4 a připsal si už neuvěřitelnou devátou výhru v řadě ve vzájemných zápasech. Dnes se ale bude hrát v Gila River Aréně v Glendale. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 300 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 22:00.

Arizona se momentálně nachází v Západní konferenci na třináctém místě s jednapadesáti body a skóre 142:159. Formu Kojoti nemají vůbec dobrou, jelikož si připsal pět proher v řadě, přičemž v posledním zápase prohráli doma s Columbusem 2:4.
    Dallas je v Západní konferenci na šesté příčce s šedesáti jedna body a skóre 140:137. Po pěti výhrách v řadě zavítali na led Nashville kde ale prohrál v prodloužení 2:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Chychrun, Goligoski, Oesterle, Connauton – Hinostroza, Stepan (A), Pánik – Fischer, Cousins, Keller – Garland, Weal, Galchenyuk – J. Archibald, Kempe, Crouse.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Fedun, Oleksiak – Comeau, Faksa, Ja. Benn (C) – Radulov, Seguin (A), Janmark – Spezza, Dickinson, Cogliano – B. Ritchie, Hintz, Gurjanov.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Jon McIsaac – Shandor Alphonso, David Brisebois.

00:01

00:51
    Střela domácího hráče z pravé strany letěla jen vedle brány Dallasu a Chudobin tak nemusel zasahovat.

02:05
    Až nyní se hra přerušila a zatím jsme mohli vidět tvrdou na straně Stars, kteří se s tím od úvodního buly moc nemazlí.

02:48
    Kuemper musel být připraven a ve střehu, jelikož přišel nebezpečný pokus hostujícího hráče z pravého kruhu.

03:09
    Nyní se Stars ocitli pouze v ofsajdu a hra se tak přesune do středního pásma.

03:55
    Hosté jsou stále o něco aktivnější, ale nyní se nemohou dostat do zakončení.

04:43
    Posléze se Arizona sice dostala ke střele, ale ta byla zblokována jen do ochranné sítě.

05:20
    Chudobin byl připraven a také si poradil se štiplavou tvrdou ránou od modré, která směřovala k pravé tyči branky Dallasu.

05:53
    Hra se přerušila a následuje tak první komerční přestávka tohoto utkání.

06:43
    Arizona Coyotes se dopustila zakázaného uvolnění a následuje tak buly před Darcy Kuemperem.

07:14
    Zatím nevidíme moc střel na bránu, ale zato je k vidění spousta hitů, o které se teda starají převážně hosté, kteří dnes tady snad přijeli zbourat mantinely.

08:26
    Pokus Jamie Benneho zpoza modré čáry skončil jen na mantinelu za bránou Arizony.

08:42
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., podrážení).

08:49
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru a jdou do vedení! ALEX GOLIGOSKI dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud z první vypálil přesně k levé tyči brány Dallasu. Asistence: Alex Galchenyuk a Jordan Oesterle.
    08:49 Alex GOLIGOSKI - 1:0

09:55
    A další pokus domácího hráče byl nebezpečný, ale tentokrát letěl jen vedle hostující svatyně a Chudobin tak nemusel zasahovat.

10:52
    Arizonu sice vstřelená branka nakopla, ale nyní se dopustila jen dalšího ofsajdu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:58
    Hosté se dopustili pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly v pásmu Dallasu.

11:32
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., hrubost).

12:08
    Kojoti získali další přesilovou hru a zatím drží kotouč v útočném pásmu, ovšem beze střely na bránu Dallasu.

12:39
    Následně už musel Chudobin vymrštit svůj beton, což se mu včas povedlo.

13:32

13:40
    V brankovišti Stars bylo pořádně rušno, ale domácí nedokázali podruhé dostat kotouč za záda brankáře Chudobina.

13:48
    Nyní se Arizona dopustila jen zakázaného uvolnění a hra je tak opět přerušena.

14:18
    Anton Chudobin zlikvidoval také další střelu domácího hráče, ovšem Arizona je v tlaku.

14:35
    Derek Stepan nedokázal překonat ležícího brankáře a stav je tak stále pouze 1:0!

15:48
    Arizona je i nadále aktivnějším týmem a Anton Chudobin má hodně práce.

16:33
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Lawson Crouse – 2 min., vražení na hrazení).

16:33
    Roman Polák se po nedovoleném zákroku Crouse těžce zvedá, jelikož narazil na mantinel a nakonec odchází do šatny.

16:46
    Dallas tak získal první přesilovou hru a na jejím začátku se dostal do šance, se kterou si ovšem Kuemper poradil.

17:26
    Alexandr Radulov se snažil nadvakrát zakončit, ale Darcy Kuemper předvedl dva důležité zákroky a drží Arizonu v tomto oslabení.

17:33
    Posléze přišla opět střela z hole hostujícího hráče, ale Darcy Kuemper i tentokrát stoprocentní.

18:12
    Domácí obraně se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a na chvíli se tak dostali z tlaku Dallasu.

18:33

19:14
    Nyní se hra přerušila, jelikož se kotouč dostal mimo hrací plochu a už to vypadá, že první třetina bude patřit domácí Arizoně.

19:37
    Darcy Kuemper si ovšem ještě musel poradit s pokusem od modré čáry, který letěl k levé tyči.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je u konce a Arizona zatím vede nad Dallasem 1:0. Na začátku sice byli Stars o něco aktivnějším týmem, ale v 9. minutě Kojoti využil první přesilovou hru, když se prosadil Alex Goligoski. Následně se do více šancí dostala Arizona, ale další branka už v prvním dějství nepadla.

Další třetina začne přibližně v 23:08.

20:01

20:59
    Domácí se sice dostali, až ke střele, ale s tou si poradil Anton Chudobin, který chytil kotouč do lapačky.

21:39
    Opět se hraje v pásmu Stars, kde se svádějí boje o kotouč u mantinelu.

22:48
    Začátek druhé periody je zatím jasně v režii domácích Kojotů, kteří se dostali k další střele.

23:15
    A opět musel zasahovat Anton Chudobin proti pokusu domácího hráče. Posléze se do sebe ještě pustili dva hráči, jelikož Dallas dnes předvádí velice tvrdé hity, ale nakonec se o žádnou bitku nejednalo a vylučovat se tak nebude.

24:18
    Rozhodčí nyní přerušili hru, i když byl kotouč stále ve hře, když se do zakončení dostal Jason Dickinson, ale Darcy Kuemper jeho pokus chytil, ovšem kotouč pod lapačkou neudržel, ale následně zazněla píšťalka.

25:36
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., podrážení).

26:32
    Tyler Seguin to zkoušel z levé strany, ale Darcy Kuemper předvedl jistý zákrok.

26:47
    A opět Darcy Kuemper, který si připsal už jednadvacátý zákrok a zatím drží čisté konto.

27:36

28:23
    Dallas stále zůstává v tlaku ještě z přesilové hry, ale stále si nevypracoval nějakou vážnější šanci.

29:48
    Domácí obránce zblokoval přihrávku soupeře ve středu hrací plochy a Arizona tak může jít dopředu.

30:00
    Polovina základní hrací doby je u konce a Arizona stále vede nad svým dnešním soupeřem z Dallasu 1:0.

30:29
    Richard Pánik se dostal k doraženému puku, ale posléze ho vypálil jen do výstroje Antona Chudobina. Následuje komerční přestávka.

31:53
    Domácí jsou opět natlačeni v útočné třetině, ale tam jsou k vidění spíše souboje za bránou.

32:05
    Následně se Stars dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak vhazování před bránou Chudobina.

33:32
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do šance, ale přihrávka z pravé strany nebyla přesná.

34:09
    Nyní tady máme trochu nudnější pasáž, jelikož se na hrací ploše neděje nic zajímavého a bruslí se z jedné strany na druhou bez ohrožení branek.

34:46
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení).

35:31
    Domácí využívají i tuto přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení! Velice podobná situace jako u první branky, jelikož i teď přišla střela z pravého kruhu, ovšem tentokrát pálil ALEX GALCHENYUK a prostřelil Chudobina, kterému kotouč prošel pod rukou. Asistence: Nick Cousins a Alex Goligoski.
    35:31 Alex GALCHENYUK - 2:0

36:24
    Kojoti se dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Arizony.

37:44
    Derek Stepan se snažil zakončit, což se mu podařilo, ale jeho pokus z levého kruhu nebyl nijak nebezpečný.

38:32
    Dallas si po dlouhé době vytvořil šanci, ale ležící Darcy Kuemper za sebe kotouč ani tentokrát nepustil a vypadá to, že ani po dvou třetinách neobdrží gól.

39:02
    Nyní se navíc hvězdy dopustily zakázaného uvolnění a následuje buly před svatyní Antona Chudobina.

39:39
    Kotouč skončil jen mimo hrací plochu a hra je tak před koncem druhé dvacetiminutovky opět přerušena.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá perioda je u konce a Arizona zvýšila vedení na 2:0. Od začátku této třetiny bylo domácí mužstvo lepším týmem, což potvrdilo ve 36. minutě, když využilo přesilovou hru, ve které se prosadil Alex Galchenyuk. Dallas dnes nepředvádí nějaký obdivuhodný výkon a bude mít velmi těžké otočit toto utkání.

Další třetina začne přibližně v 00:02.

40:01

40:38
    Dallas získal kotouč na své polovině a může se tak dostat dopředu a něco vymyslet.

41:26
    Ovšem posléze Arizona vyhodila kotouč a znemožnila se tak dostat hvězdám ke střele.

42:16
    Arizona má puk pod kontrolou ve svém pásmu, ale při přechodu přes polovinu hrací plochy o něj přišel.

43:15
    Pokus domácího hráče skončil bezpečně v lapačce Antona Chudobina.

43:22
    Hvězdy se nyní dopustily zakázaného uvolnění.

43:39
    Kojoti vedou už 3:0 a jsou velice blízko k zisku výhry! Keller posunul kotouč na ALEXE GALCHENYUKA, který z mezikruží vypálil přesně do pravé šibenice a nedal Chudobinovi šanci. Asistence: Clayton Keller.
    43:39 Alex GALCHENYUK - 3:0

44:52
    Opět se domácí dostali do zakončení, ale to tentokrát nic vážnějšího nepřineslo.

45:48
    Dallas má sice puk ve třetí třetině častěji na svých holích, ale nemůže se dostat k nějaké střela na bránu.

47:12
    Stále jsou k vidění pouze marné pokusy Dallasu něco vymyslet směrem dopředu.

48:08
    Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

49:08
    Hosté nyní drží kotouč v útočném pásmu, ale obrana Arizony nedává svému soupeři žádné místo ke střele.

49:52
    Čárový rozhodčí dostal zásah pukem do oblasti břicha po zblokované přihrávce, ale není to nic vážného.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Arizona stále vede 3:0 a pravděpodobně se v dnešním zápase stane vítězem.

50:53
    Kojoti nyní drží kotouč za bránou Dallasu, ale nakonec se ke střele nedostali.

51:58
    Po boji u mantinelu se sice k puku dostaly hvězdy, ale následná přihrávka hostů byla zblokována.

52:15
    Nyní se Arizona dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Darcy Kuempera.

52:24
    Kotouč zavítal do hlediště a máme tady další komerční přestávku.

52:46
    Dallas bude hrát přesilovou hru, ale ještě to zkouší v šesti.

52:51
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., nedovolené bránění).

53:33
    Dallas má přesilovku, ale ta se jim zatím moc nedaří, jelikož se kojotům podařilo dvakrát odpálit kotouč ze svého pásma.

53:57
    Denis Gurjanov to zkusil z levého kruhu, ale Darcy Kuemper je dnes ve formě a kotouč chytil do lapačky.

54:18
    Hvězdy se úspěšně dostaly do útočné třetiny, kde nyní drží kotouč.

54:51

55:20
    Opět se hra přerušila a následuje poslední komerční přestávka. Arizona už dnes v podstatě vyhrála, jelikož stále vede 3:0 a do konce zbývá méně, než pět minut.

55:58
    Pokus hostujícího hráče skončil jen v moci brankáře Darcyho Kuempera.

56:21
    Dallas právě vstřelil branku!
    Že by gól naděje? BRETT RITCHIE se dostal k dorážce po zakončení Hintze a je to 1:3. Asistence: Roope Hintz a Miro Heiskanen.
    56:21 Brett RITCHIE - 3:1

56:48
    No tak pozor, jelikož hvězdy dávají kontaktní gól! Klingebergův pokus parádně tečoval ALEXANDR RADULOV a Kuemper byl bez šance. Asistence: John Klingberg a Jamie Benn.
    56:48 Alexandr RADULOV - 3:2

57:58
    Hosté se sice dostali ke střele, ale ta letěla jen vedle domácí brány.

58:26
    Arizoně se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny a hosté hrají bez brankáře!

58:50
    Pokus domácího hráče přes celé kluziště skončil jen vedle prázdné brány a jedná se o zakázané uvolněné.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Rána Tylera Seguina z levé strany skončila pouze na zákroku domácího brankáře.

59:36
    Dallas stále drží puk, ale opět Seguin vypálil jen vedle brány.

59:51
    Nyní došlo k sekání na hostující straně, ale vylučovat se nebude, což domácí nenechalo klidnými a šli si to vyřídit ručně.

59:56
    Rána z levé strany byla zblokována domácím obráncem.

Arizona ještě vstřelila branku přes celé kluziště, ale to už bylo po siréně a kojoti tak zvítězili 3:2.

Je konec. Arizona dnes vyhrála na svém ledě 3:2, když porazila Dallas.
    Od začátku druhé třetiny bylo domácí mužstvo lepším týmem, což potvrdilo ve 36. minutě, když využilo přesilovou hru, ve které se prosadil Alex Galchenyuk.
    Ve 44. minutě poslal Alex Galchenyuk domácí už do tříbrankového vedení, ale nakonec jsme se dočkali drama, když se v 57. minutě trefili Ritchie s Radulovem. Dallas ale třetí branku už nedokázal vstřelit.

Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 05:46

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:56:15)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Goligoski (Galchenyuk, Oesterle), 36. Galchenyuk (Cousins, Goligoski), 44. Galchenyuk (Keller) – 57. B. Ritchie (Hintz, Heiskanen), 57. Radulov (J. Klingberg, Ja. Benn)

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Jon McIsaac – Shandor Alphonso, David Brisebois