SHK Hodonín – Písek 5:3 (kon.) | Orlová – Havlíčkův Brod 4:8 (kon.) | Opava – Mor. Budějovice 7:2 (kon.)
Nový Jičín – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Tábor 8:3 (kon.) | Kopřivnice – David Servis 6:2 (kon.)
Šumperk – Pelhřimov 6:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
8:3 (5:1, 1:0, 2:2)
HC Tábor
Sobota 09.02.2019, 17:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 38. kolo

Dnešní zápas je u konce. V první třetině si Bobři vytvořili pohodlný náskok, který se Táboru nepodařilo stáhnout ani přes dobrý výkon ve druhém a třetím dějství.Třetí třetina ze začátku patřila Táboru a jeho dvěma brankám, které hostující celek nabudily. Valaši si ale své vedení pohlídali a z dnešního utkání berou tři body.
    Ode mě je to pro dnešek vše, z Valašského Meziříčí Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:13:36)

59:37
    V poslední minutě se musí domácí brankář opravdu hodně ohánět. Tábor si ve své přesilovce vytvořil dobrý tlak.

58:58
    Opět byla vidět souhra Sladkovského z Březinou, kterou tentokráte zakončoval druhý jmenovaný. Mířil mezi betony, ty Šurý včas zaklapl. Puk je však stále ve hře.

58:45
    Holiš je na ledě, domácí hrají ve čtyřech.

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

58:37
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., sekání).

58:14
    Březina poslal od mantinelu puk na Sladkovského. Ten byl v dobré pozici a nikým nebráněn mohl pálit z první. Puk však v mezikruží vůbec netrefil.

57:14
    Od modré čáry mířil na branku Černý. Šurý v této situaci mnoho neviděl, ale pomohla mu obrana. Báchor střelu zastavil vlastním těle a Bobři vyhazují.

56:57
    Hned první střelu z táborských hokejek ukrývá Šurý ve své výstroji.

56:45
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Holiš – 2 min., podrážení).

55:49
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Nyní už se ale TOMÁŠ BRUNEC prosazuje, ale potřeboval k tomu v průběhu zápasu množství nepovedených šancí. Kombinaci po přechodu do útočného pásma zakončil střelou z levého kruhu do levého horního rohu, kam tentokrát Novákova lapačka nedosáhla. Asistence: Daniel Paťava.

55:42
    Opět byla v akci Novákova lapačka, když doslova ukradla branku z hole Brunce.

55:08
    Před brankou hostujícího brankáře Nováka se pokoušeli prosadit Hořanský s Pořickým. Rozhodli se nakonec poslat kotouč za sebe na Weintritta. Ten pálil z první a gólman ukrývá puk v lapačce.

54:45
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, v další příležitosti na vstřelení gólu se ale ocitli hosté, konkrétně Duben, jenž střílel od modré. Pokus k Šurému nedošel, byl zablokován obranou.

53:40
    Nahození hostující beka Černého ze středního pásma posílá Šurý vyrážečkou do rohu kluziště.

52:01

51:51
    Daňkovi se nepodařilo využít dobré střelecké pozice na vrcholu pravého kruhu. Bobři ale zůstávají v útoku.

51:20
    Domácí přesilovou hru po zásluze využívají, jelikož si v ní dokázali vytvořit dobrý tlak i šance. Autorem přesilovkové trefy je PETR SEIDLER, pro něhož je to třetí branka v dnešním utkání. Bobrům zbývá ještě 41 sekund početní výhody 5 na 4. Asistence: Michal Žák.

50:49
    Pořický s Weintrittem si několikrát vyměnili kotouč na pravém křídla a následně do této akce zapojili i Báchora, načež jim byl puk vrácen. Pořického střelu z ostrého úhlu má ve své moci brankář Novák.

50:26
    Daněk s Holišem v kombinaci trochu zaváhali, ale nakonec se jim podařilo poslat kotouč na Kuchaříka, jenž zakončil. Střelu z levého kruhu Novák kryje.

50:01
    Domácí mají možnost dlouhé početní výhody 5 na 3.

50:01
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Bouška.

49:52
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Sladkovský – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

49:32
    Na Kadilákovu střelu z vrcholu levého kruhu Šurý vůbec neviděl. Zasahovat však nemusil, jelikož puk mířil nad horní tyčku.

48:45
    Domácí měli velké štěstí, jelikož u puku před odkrytou brankou byl Pořický dříve než Blažek. Bobři puk vyváží.

48:20
    Hostům se daří lehce procházet přes střední pásmo až před Šurého. Zde ale nikdy dlouho nesetrvají, jelikož Bobři kotouč vyhodí nebo vyvezou. Nyní se uchýlili k první možnosti a píská se zakázané uvolnění.

47:13
    Od Paťavovy brusle se prudká Skočovského střela odrazila až za mantinely. Puk je mimo kluziště a vhazovat se bude po Šurého pravé ruce.

46:56

46:18
    Na druhou stranu sám ujel Sladkovský a z pravého křídla i zakončoval. Když se mu to nepovedlo, objel branku a poslal puk okolo levé tyčky mezi brankovou konstrukci a brusli Šurého. Brankář Bobrů byl připraven a nohu k tyčce přitiskl včas.

45:20
    Dalajkovo nahození ze středního pásma bylo opravdu prudké a zastavilo se až o zadní mantinel, kde si jej převzal Hořanský. Z následujícího tlaku před brankou se domácím Nováka překonat nepodařilo.

45:02
    Tábor okamžitě vyhazuje.

44:56
    Hostující Kadilák podrazil Daňka v přečíslení, ve kterém se ocitl spolu s Paťavou. Za tento čin dostává hostující forvard dvouminutový trest.

44:38
    Nahození hostujícího celku za branku soupeře zastavuje na tomto místě brankář Šurý. Rozehrává a Bobři se vydávají do útoku.

44:28
    Oddechový čas pro domácí.

44:28
    Tábor právě vstřelil branku!
    Další branku však vidíme na druhé straně kluziště, kde se z rychlého protiútoku prosazuje střelou k tyčce kapitán DAVID BLAŽEK. Asistence: Jakub Drda.

43:51
    V útočném pásmu se drží domácí, ale s rozehrávkou to mají složitější, jelikož jsou těsně bráněni svým soupeřem.

42:57
    Na druhé straně donutil Nováka zasahovat Žák. Táborský brankář si se střelou, na kterou dobře viděl, bez problémů poradil a puk se nyní nachází v jeho výstroji.

42:36
    Sekundu před návratem Báchora na led skóruje, i za pomocí horní tyčky, hostující obránce DAVID KOŠAŘ, jenž využil chyby v domácí rozehrávce. Asistence: Jan Březina, Marek Duben.

41:56
    Teď Šurý pomohl i s rozehrávkou a Daněk vyváží kotouč mezi modré čáry.

41:30
    Valachům se podařilo osvobodit o podruhé a během této přesilové hry ještě neměl Šurý žádnou práci.

40:44
    Tábor svou aktivitou na začátku třetiny získal výhodu přesilové hry. Ihned po prvním vhazování ale domácí vyhodili kotouč až k Novákovi.

40:37
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Báchor – 2 min., hákování).

40:19
    Puku se ve třetí třetině chopili jako první hosté a nahrnuli se před Šurého brankoviště.

40:01

Druhá třetina přinesla pouze jednu branku, a to na straně Valašského Meziříčí. Hosté se ale zlepšili v herním projevu a svého soupeře v mnoha okamžicích přehrávali. Na gólmana Šurého si ale v průběhu druhého dějství nepřišli, a to ani v žádné z přesilových her.
    Třetí třetina začne cca v 18:34.

40:00

39:35
    Tábor si vybojoval vhazování v útočném pásmu a právě z tohoto buly po Šurého levé ruce ihned vypálil Drda. Domácí brankář byl připraven.

39:31

39:07
    Váňa nahodil do útočného pásma a pokus Pořického z předbrankového prostoru zastavil hostující kapitán Blažek.

38:14
    Sedmou branku Valašského Meziříčí mohl přidat Brunec, který se již poněkolikáté objevil ve střelecké příležitosti. Následně se hosté osvobozují.

37:43
    Březina je na ledě, hosté hrají ve čtyřech.

37:31
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Duben – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:14
    Po několika nadějně vypadajících šancích Valachů hosté vyváží kotouč z pásma.

36:23
    Rychlý návrat do pásma zakončoval posunutím puku k brankovišti po Dvořákově přihrávce Paťava. Pro Nováka se nejednalo o nijak složitý zákrok.

35:50
    Holišovu ránu od modré nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a kotouč končí u mantinelu.

35:43
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Březina – 2 min., podrážení).

34:50
    Domácí tým vstřelená branka nabudila a z mezikruží se mohl prosadit Hořanský, jehož Novák vychytal. Puk ale poslal jen na Daňka, který také volil rychlou střelu. Byl z toho další úspěšný zákrok pro hostujícího brankáře.

33:50
    Hned první střela v této akci však končí další brankou Valašského Meziříčí. Prudkou střelou dostal puk za brankářova záda nejproduktivnější obránce Bobrů MICHAL ŽÁK. Asistence: Petr Seidler.

33:37
    Domácí drží puk v útočném pásmu, zatím ale bez výraznější střely.

32:41
    Sladkovskému vzal kotouč Hořanský a rychle se přemístil na druhou stranu. Za modrou čarou nahrál Martiníkovi a celá valašskomeziříčská pětice se pokoušela dostat puk za Novákova záda. Po sérii dorážek vytěsnil hostující gólman puk nad sebe a jeho spoluhráči jej odpálili do bezpečí.

31:41
    Tábor je zase v útoku a během druhé třetiny se stal lepším týmem. Šurý má daleko více práce než v první třetině.

30:42
    Nyní se musel mít na pozoru také Šurý. Březinovu tvrdou střelu z vrcholu levého kruhu vyrazil jen před sebe, a tak se hostující tým z Tábora dostal i k dorážce. Po tomto pokusu zastavoval domácí brankář puk až na brankové čáře.

30:18
    Seidler mohl využít přihrávky od mantinelu, kterou se pokoušel tečovat mezi Novákovy betony. Hostující brankář byl ale pozorný a kotouč zastavuje.

29:25
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a Kuchařík nezpracoval Martiníkovu přihrávku skrz střední pásmo. Po návratu Seidlera na led nedošlo ani na jedné straně k vážnějšímu ohrožení branky.

28:48

28:22
    Necelá půlminuta zbývá Táboru k využití přesilové hry. Nyní však hosté ztratili svůj tlak z uplynulých minut a o puk se bojuje u mantinelu.

27:59
    Po střele obránce Černého od modré zaduněly betony gólmana Šurého, který tuto ránu pokryl. Nerozehrál a hra je přerušena.

27:40
    Bobrům se podařilo vystihnout jednu z táborských přihrávek a vyhazují.

27:15
    Domácí hrají ve čtyřech.

27:05
    Kachyňovu střelu od modré tečoval Sladkovský. Šurý si s tímto pokusem hostujícího pokusu poradil stejně tak, jako s další dorážkou u levé tyčky.

26:48
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., hákování).

26:26
    Valachům se poprvé během tohoto oslabení podařilo vyhodit. Střely hostujícího celku během této doby byly opravdu nebezpečné.

26:04
    Drda to nadvakrát zkoušel na Šurého betony, domácí gólman se štěstím zasahuje.

25:32
    Tábor je stále na puku, i když Bobři jsou dobře rozestaveni a přihrávky tečují k mantinelům.

25:18
    Hosté vyhráli vhazování a začínají kombinovat.

25:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., držení).

25:05
    Tábor se usadil před Šurým. Hořanskému se však povedlo odstavit soupeře od puku a hra je přerušena.

24:42
    Hosté hrají v signalizované výhodě. Poprvé se dnes bude vylučovat na straně Valašského Meziříčí.

24:02
    Kotouč se před brankou soupeře se štěstím dostal k Dvořákovi, jenž mohl zakončit do odkrytých horních pater táborské branky. Tento prostor netrefil.

23:26
    Tábor ze středního pásma šikovně nahazuje na Šurého branku. Ten ale kotouč zastavuje a po jeho rozehrávce se mohl prosadit Brunec.

23:16

22:42
    Dvořák nahrával zpoza branky do středu třetiny, kde čekal připravený Weintritt. Chystal se střílet z první, ale přihrávka mu nakonec nesedla a musel ji zpracovat. Jeho následnou střelu ukryl Novák povedeným zákrokem v lapačce.

22:08
    Hosté vyhodili puk do své útočné třetiny a zde se k němu také jako první dostali. Kotouč má na hokejce Březina.

21:42
    Martiník to nejprve zkusil sám mezi betony a do stejného prostoru to potom zkoušel i při teči Jenáčkovy střely. V obou případem byl hostující gólman připraven.

21:24
    Dalajkova střela od modré se od pravého Novákova betonu odrazila mimo ledovou plochu. Hra je přerušena.

21:16
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Blažek – 2 min., vysoká hůl).

21:03
    Bobři sice nevyhráli vhazování, ale navázali na svou hru z přesilové hry a drží se v útočném pásmu. Novák ale zatím zasahovat nemusí.

20:44

20:09
    Domácí ještě dohrávají necelou minutu přesilové hry, kterou si přenesli z první třetiny, kde se jim nedařilo. Nyní už jsou ale ve svém útočném pásmu.

20:01

Je za námi první dějství druholigového utkání mezi Valašským Meziříčím a Táborem. Domácí byli od úvodních okamžiků rychlejší a přesnější v zakončení, což dokumentuje také stav 5:1, Na tomto skóre se mimo jiné podepsala i nedisciplinovanost hostujícího celku, která je větší než u domácích. Bobři zatím využili dvě ze tří přesilovek, přičemž tu třetí budou ještě na začátku druhé třetiny dohrávat.
    Druhá třetina bude začínat cca v 17:46.

20:00

19:58
    V posledních sekundách ještě nehrál zpoza Novákovy branky před modrý půlkruh k zakončení Seidler. Zpracování puku ale jeho spoluhráčům trvalo déle, než byl vyměřený čas, a první třetina končí.

19:23
    Zpoza vlastní branky rozehrává Jenáček. Táboru se ale zatím toto oslabení daří.

18:54
    Žákovu střelu od modré tečoval za branku Raiterman. Hosté se osvobozují.

18:44
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Bouška – 2 min., napadení).

18:15
    Hostující útočník Pechánek vyhnal z útočné třetiny Weintritta. Valaši jsou ale i s pukem rychle zpět.

17:31
    Puk se na chvíli v útočném pásmu Tábora ztratil všem hráčům z dohledu. Z této situace se nejrychleji vymotal Dalajka, který se svými spoluhráči míří před branku Nováka.

16:17
    Pokus Skočovského od modré byl také ztečován mimo branku a na druhou stranu se mohli rychle přesunout domácí. Paťava to chtěl zkusit z předbrankového prostoru, ale k zakončení se nedostal.

16:01
    Do útoku se vydal i Tábor, ale všechny střely vyslané na Šurého branku šly mimo prostor třech tyčí.

14:50
    Po patnácti minutách hry se Bobři dočkali páté branky. Z mezikruží si na pravé křídlo vybruslil ADAM HOŘANSKÝ a poslal kotouč nad Novákovo levé rameno. Asistence: Michal Žák, Patrik Dalajka.

14:39
    Dvořák dobře pracuje v předbrankovém prostoru. Všechny střely jdou na betony.

13:58
    Tentokrát už hosté svého soka těsně brání. Daňkovi střelu překazil obránce Černý.

13:39
    Valaši jsou v pásmu a rychle kombinují.

13:16
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kachyňa – 2 min., pozdní dohrání).

12:45
    Domácím se daří držet v pásmu a kombinovat, hosté jejich přihrávku ani nijak nenapadají, spíše blokují střely. Nahrávka na Holiše nebyla ani přesto zkompletována a tlak Bobrů je přerušen.

12:01
    Dubnovo nahození do pásma ztečoval Žák a Bobři se mohli vydat na druhou stranu. Tuto jejich cestu zastavilo postavení mimo hru.

11:32
    Do pásma se dostal táborský obránce Černý, který se střelou chvíli počkal, ale následně z vrcholu levého kruhu vypálil. Šurý ukrývá puk ve své výstroji.

10:37
    Domácí Kamas nejprve zablokoval střelu Košaře od modré, ale puk se odrazil jen na Pípala. Ten předal kotouč před branku na ŠTĚPÁNA KADILÁKA, který dostal puk mezi Šurého betony. Asistence: Jakub Pípal.

10:04
    Dvougólový střelec Seidler rozehrává z vlastního pásma.

09:18
    Hořanský získal puk na hůl po střele od modré, ale Nováka kolem levé tyčky nepřekonal. Kotouč proto předal před brankoviště, kde se po několika dorážkách prosadil PETR DVOŘÁK. Asistence: Jakub Jenáček, Adam Hořanský.

08:51
    Domácí jsou lepším týmem, tlačí se do útočného pásma a brankoviště. V další šanci byl na straně Valachů Brunec.

07:58
    Hraje se osmá minuta utkání a domácí vedou po druhé brance PETRA SEIDLERA už o tři branky. Domácí útočník zakončoval od pravé tyčky za ležícího gólmana. Asistence: Rostislav Vaněk.

07:39
    Kolem branky domácích se prohnal Blažek a donutil Šurého betonem zakročit. Dorážel Březina, ale ani on si na domácího brankáře nepřišel.

07:07
    Před branku soupeře se nahrnuli Bobři a Paťavovu střelu z levého kruhu se v předbrankovém prostoru pokoušel tečovat Dvořák.

06:09
    Rychlý výpad jsme mohli vidět na druhé straně v podání Kadiláka, který se vrátil na led z trestní lavice. V útoku mu pomáhal obránce Košař, tato dvojice byla domácí obranou zastavena.

05:42
    Domácí velmi brzy rozestavili svou přesilovkovou formaci a začali s kombinací. Ta se zastavila až u STANISLAVA BÁCHORA, který kotouč poslal z první za záda hostujícího gólmana. Asistence: Michal Žák, Petr Dvořák.

05:09
    Dvořák se s pukem na holi dostal Dvořák, který byl těsně bráněn hostujícím Kachyňou.

04:40
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kadilák – 2 min., držení).

04:27
    Hořanský zavezl puk do třetiny, objel branku a jeho přihrávka na modrou na Báchora nebyla přesná. Pro kotouč se musí na druhou stranu kluziště.

03:29
    Vidíme rychlý hokej, ve kterém mají větší šance domácí. Na druhé straně se ale ukázal Kadilák, proti kterému musel Šurý poprvé v zápase zasahovat. Střela šla na pravý beton.

02:38
    Hostující gólman si nejprve poradil se střelou i dorážkami Vaňka, po další kombinaci už ale nestačil na závěrečnou střelu PETRA SEIDLERA, který po Vaňkově přihrávce mířil k odkryté levé tyčce. Asistence: Rostislav Vaněk, Petr Dvořák.

01:46
    V útočné třetině se usadil i hostující celek, ale ne na dlouho. Domácí si puk vybojovali u mantinelu.

01:12
    Přihrávky domácích nebyly nikterak přesné, přesto se Pořickému podařilo protečovat kotouč do pásma. Jeho finální střela z mezikruží minula Novákovu branku.

00:34
    Dalajka zakládá další valašskomeziříčský útok. Ten je však na modré čáře zastaven.

00:11
    Úvodní buly šlo na hokejky domácích a hned z prvního útoku ohrozil táborskou bránu Seidler. Jeho přízemní střela končí pod lapačkou.

00:01

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Jenáček, Kamas, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Hořanský, Brunec, Paťava, Vaněk, Pořický, Seidler, Kuchařík, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka.

Hockey Club Tábor: Novák (Lekeš) – Košař, Skočovský, Černý, Duben, Bouška, Kachyňa, Kanov, Raiterman –Kadilák, Škrdleta, Blažek, Březina, Pípal, Drda, Prášek, Pechánek, Sladkovský.

Rozhodčí: Dufka – Zedník, Axman.

Vzájemná utkání v sezóně
    15.12. Tábor – Valašské Meziříčí 2:5

Hockey Club Tábor

U druhého z dnešních soupeřů čísla z poslední doby tak příznivá nejsou. V tomto kalendářním roce vyhrál Tábor třikrát – doma proti Opavě na samostatné nájezdy, v Orlové a doma s Pelhřimovem. A právě před Ledními Medvědy drží Tábor na šesté příčce skupiny jih 11 bodový náskok.
    V kanadském bodování pak patří pětibodový náskok Jakubu Matušíkovi (11+15), který jej drží před Janem Březinou (6+15). Nejproduktivnějším bekem je se sedmnácti body (8+9) Tomáš Hajič.

Bobři se na domácím ledě představí ve skvělé formě. Z posledních dvanácti zápasů jich vyhráli hned deset a jsou na třetím místě skupiny východ. Na druhý Hodonín však ztrácí pouze jeden bod. V minulém kole se týmu z Valašského Meziříčí povedlo zvítězit v Kopřivnici 5:1.
    Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s čtyřiceti body (15+25) Petr Dvořák. Mezi obránci je pak nejlepším sběratelem bodů Michal Žák (8+25).

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnes se proti sobě v rámci 38. kola 2. ligy postaví týmy HC Bobři Valašské Meziříčí a Hockey Club Tábor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 3. Seidler (Vaněk, Dvořák), 6. Báchor (Žák, Dvořák), 8. Seidler (Vaněk), 10. Dvořák (Jenáček, Hořanský), 15. Hořanský (Žák, Dalajka), 34. Žák (Seidler), 52. Seidler (Žák), 56. Brunec (Paťava) – 11. Kadilák (Pípal), 43. Košař (Březina, Duben), 45. Blažek (Drda)

HC Tábor: Novák (Lekeš) – Košař, Skočovský, Černý, Duben, Bouška, Kachyňa, Kanov, Raiterman –Kadilák, Škrdleta, Blažek, Březina, Pípal, Drda, Prášek, Pechánek, Sladkovský.

Rozhodčí: Dufka – Zedník, Axman