Slovensko – Ruský olympijský tím 5:1 (kon.)
5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Ruský olympijský tím
sk Sobota 09.02.2019, 16:00Kaufland Challenge

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Kaufland Cup má dnes na programe záverečné stretnutie, v ktorom si od 16-tej zmerajú sily Slovensko a Ruský olympijský tím. Pôjde o priamy súboj o prvenstvo na turnaji.

Naši chlapci potrebujú na celkové víťazstvo na turnaji Rusko zdolať, či už v riadnom hracom čase alebo po predĺžení, respektíve na samostatné nájazdy.

Do stretnutia s istotou nenastúpia zranení Patrik Lamper a Rastislav Špirko. Nahradia ich Eduard Šimun (MHC Mikron Nové Zámky) a Marek Hecl (HK Dukla Trenčín). Martin Štajnoch, ktorý zápas proti Bielorusku nedohral, bude dnes trénerom k dispozícii.

Doterajšie výsledky na Kaufland Cupe:

štvrtok: Slovensko – Bielorusko 2:1 po sn.
    Góly a asistencie: 58. Puliš (L. Hudáček, Mi. Chovan), rozh. náj. Hudáček – 37. Stefanovich

piatok: Bielorusko – Ruský olympijský tím 1:2
    Góly a asistencie: 25. Znacharenko (Litvinov) – 15. Fjodorov (Semjonov, Chochlačev), 32. Chochlačev (Kudako, Romanov)

Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád – Sersen, Chovan Martin, Fehérváry, Čerešňák, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Koch – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Chovan Michal, Kytnár, Paulovič – Puliš, Hudáček, Buček – Liška, Šimun, Hecl

Ruský olympijský tím: Demčenko – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov

Rozhodca: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:20
    Naši zaváhali v defenzíve, prihrávka sa odrazila priamo pred bránkovisko, ale chybu sme dokázali rýchlo napraviť.

01:07
    Michal Chovan a jeho zadovka, snažil sa nájsť pred bránou Kytnára, ale puk sa k nemu nedostal.

01:39
    Hudáček bol pri mantineli atakovaný Sjominom na hrane pravidiel, pokračuje sa bez vylúčenia.

02:48
    Sersen prihrávkou hľadal Lantošiho, zasahovať musel Demčenko.

03:18
    Pajgin vystrelil švihom, no bránu netrafil. Dopredu ide Paulovič, prihrával Michalovi Chovanovi, ten bol ale už v postavení mimo hry.

04:41
    Čajkovský sa nešťastne pošmykol, aj to dalo príležitosť Rusom vniknúť do útočného pásma a držia sa tam už hodnú chvíľu.

05:22
    Rýchla akcia ruského tímu, mali sme šťastie, že Michejev netrafil odkrytú bránu.

06:00
    Slovensko v útočnej tretine, nezvládli sme to však vo finálnej fáze, Rusi nás vytláčali k mantinelom.

06:17
    Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Chibisov – 2 min., podrazenie).

06:52
    Puk nás neposlúcha, Rusi sa oslobodili a zbierajú cenné sekundy.

07:32
    Nedarí sa nám usadiť sa v útočnej tretine, navyše Konrád zazmätkoval, hrá sa ďaleko od Demčenka.

07:50
    Lantoši dobre vystrelil, Demčenko vytiahol zákrok pravým betónom, vo vzduchu sa ešte puk snažil zasiahnuť Bondra, no minul.

08:15
    Po vyhranom buly prišla Fehérváryho strela z prvej, Demčenko úspešne zasahuje.

08:47
    Prvú presilovú hru sme nevyužili, no môžeme na ňu nadviazať, už sme odvážnejší smerom dopredu.

09:59
    Švets-Rogovoi prenikol po pravom krídle, prihrávkou našiel Michajlova, ten bol však tiesnený a nedokázal presne zakončiť.

10:50
    Slovensko dalo gól! Fantastická akcia SAMUELA BUČEKA končí gólom v ruskej sieti. Naši zachytili puk na útočnej modrej čiare, no a spomínaný Buček sa svojou typickou kľučkou zbavil brániacich hráčov a puk poslal pomedzi Demčenkove betóny! Bez asistencie.

11:27
    Sukeľov pokus tesne nad ľadom a Demčenko musel byť pozorný, jeho ľavý betón vystrelil včas.

12:00
    Lantoši sa z pravej strany dostal až do zakončenia, ešte Sukeľ bojuje pri mantineli. O puk sme prišli a musíme si dať pozor vzadu.

13:52
    Veľmi dobre sa teraz pozerá na hru slovenských reprezentantov, ktorí robia Rusom nemalé problémy.

14:33
    Hudáček si splnil obranné povinnosti a môžme ísť dopredu. Buček sa k puku ale nedostal. Po strele Hudáčka zasahuje Demčenko lapačkou.

16:15
    Stále sa nám darí držať najtesnejší náskok, Rusov nepúšťame do nebezpečných akcií, Konrád nemá veľa práce.

16:50
    Konrád si žŕdky postavil dobre, po ruskom prečíslení 3 na 1 ho zachránilo brvno!

17:36
    Sersen poslal dvoch ruských hráčov na ľad, ale nepíska sa. Bránime sa, z najhoršieho sme sa už dostali, puk je v strednom pásme.

19:02
    Strela Kytnára, ešte Chovan bojuje za bránou.

19:28
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., nedovolené bránenie).

19:41
    Vyhrali sme buly a Čajkovský vyhadzuje puk cez všetky čiary.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhrávame nad Olympijským tímom Ruska 1:0. O gól sa postaral v 11. minúte krásnou individuálnou akciou Samuel Buček. Rusov sme dokázali eliminovať, uvidíme, s čím vyrukujú v druhej tretine, ktorá sa začne o 16:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43
    Druhú tretinu začíname len so štvoricou hráčov, Kytnár ešte sedí na trestnej lavici. Rusi sa rýchlo dostali do našej tretiny a kombinujú s pukom.

21:05
    Bučekovi s Bondrom sa podarilo dostať puk až k Demčenkovi, môžeme vystriedať.

21:39
    Kytnár sa hneď po naskočení z trestnej lavice zapojil do útoku, prečíslili sme Rusov 2 na 1, Kytnár situáciu riešil strelou, nepodarilo sa mu skórovať ani z dorážky!

22:42
    Paulovič nahodil puk na Demčenka, ktorý radšej hru prerušuje, vhodí sa po jeho pravici.

23:03
    Ruský hráč vystrelil z medzikružia, Martin Chovan vložil do strely hokejku a puk končí na ochrannej sieti.

24:16
    Puk sme dostali do stredného pásma, ale Rusí sú v druhej tretine aktívnejší ako slovenskí hokejisti. Vznikol závar pred našou bránou, v príležitosti sa ocitol Chibisov.

24:46
    Ruský olympijský tím dal gól!
    KIRIL SEMJONOV dokonale zaskočil Konráda. Vykorčuľoval spoza brány a bekhendom zakončil pod hornú žŕdku!

Asistencie: Alexander Romanov, Arťom Fjodorov

25:41
    Konrád sa musel mať opäť na pozore po ďalšom bekhendovom zakončení. Rusi zvyšujú obrátky.

26:00
    Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Tkačjov – 2 min., nedovolené bránenie).

26:12
    Slovensko dalo gól! Expresne rýchlo využívame presilovú hru! MATEJ PAULOVIČ dostal prihrávku od Čerešňáka, vystrelil švihom z vrcholu ľavého kruhu a trafil ľavý horný roh brány! Demčenko bol bezmocný.

Asistencie: Peter Čerešňák, Milan Kytnár

26:59
    Lantoši nabil Sersenovi, Demčenko si aj s problémami s jeho delovkou poradil.

27:39
    Mohlo byť vyrovnané! Ruský hráč korčuľoval sám na Konráda, ktorý však včas a umne vybehol a tým znemožnil útočiacemu hráčovi lepšie zakončenie. Puk končí nad hornou žŕdkou.

28:34
    Najmä v posledných minútach sledujeme výborný a atraktívny hokej z oboch strán.

29:11
    Našich je momentálne plný ľad, hra sa páči aj divákom.

30:12
    Rusi roztočili kolotoč pred našou bránou, ale zvládli sme to, Šimun nás na chvíľu oslobodil a aspoň dvaja naši hráči stihli vystriedať.

31:02
    Sjominovu strelu zastavil pravý Konrádov betón. Na druhej strane Sukeľ posunul puk Lantošimu, ktorý exhibične zakončoval, ale Demčenka neprekonal!

31:27
    Pekná kombinácia našich. Najprv Bondra, po ňom Sersen zamestnali ruského gólmana.

32:02
    Buček prihral Čajkovskému, ktorý ihneď strieľa. Demčenko puk kryje a prerušuje hru.

32:37
    Štajnoch zblokoval strelu Jurtajkina, pre zmenu sa vhodí pred Konrádom.

33:19
    Pozor na akciu Rusov, po prihrávke Brjukvina spoza brány puk prešiel cez naše bránkovisko, Chibisov ho do brány neusmernil, najmä vďaka dobrému zákroku nášho brániaceho hráča.

34:58
    Bondra sa snažil prejsť po pravom krídle, ale Kudakov ho nepustil, naši sú bez puku.

35:33
    Poriadne dlho sa hráči naťahovali o puk pri mantineli, až prišiel hvizd hlavného rozhodcu, ktorý hru prerušil.

36:06
    Čajkovský rozohral len na ruské hokejky, nasledovala strela Šarova, s ktorou si Konrád poradil.

36:21
    Slovensko dalo gól! SAMUEL BUČEK hrá dnes výborný zápas. Vypichol puk ruskému hráčovi, poradil si aj s brankárom Demčenkom a po kľučke zasunul puk pod jeho ľavý betón! Bez asistencie.

37:01
    Hudáček sa za bránou doslova pohral s ruským obrancom, puk naservíroval Bučekovi, ktorý strelou z prvej preveril ruského gólmana.

37:34
    Slovensko dalo gól! Obrovská dominancia našich hráčov, Rusov bijeme ako žito! RÓBERT LANTOŠI sa natlačil do zakončenia, Demčenka oklamal kľučkou a zasunul puk do prázdnej brány! Asistencia: Michal Sersen

38:44
    Výborná atmosféra na bratislavskom zimnom štadióne, niet sa čo čudovať. Slovenskí hokejisti sú na neudržanie.

39:15
    Slovensko dalo gól! Hudáček odviedol kus roboty, prešiel cez hráčov, puk sa odrazil k RADOVANOVI PULIŠOVI a vyhrávame 5:1!

Asistencia: Libor Hudáček.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Neuveriteľná druhá tretina v podaní slovenských reprezentantov, ktorí svojím výkonom strhli divákov na štadióne. Rusom sme nastrieľali štyri góly. V 27. minúte sa presadil Paulovič, v 37. min. Buček, o minútu neskôr skóroval Lantoši a v poslednej minúte prostrednej tretiny aj Puliš. Za Rusko strieľal gól v 25. minúte Semjonov.

Tretia tretina sa začne o 17:44.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Striedanie v tíme Ruský olympijský tím: z ihriska odchádza Demčenko, prichádza Bočarov.

40:35
    Bondra postupoval sám a aj sám zakončil, Bočarov vyráža a pripisuje si prvý úspešný zákrok.

41:32
    Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., podrazenie).

41:44
    Do Čajkovského prihrávky vložil hokejku ruský útočník, puk končí na tribúne.

42:17
    Drzosť Bučeka, ťažil z nej Puliš, ktorý buchol do puku, Bočarov musel zasahovať.

43:25
    Sersen vystrelil, Bočarov mal odkrytý výhľad a puk vyráža. Rusi nás vytláčajú mimo predbránkový priestor.

44:05
    Ruská príležitosť, strela ale letela nad bránu. Následne sa ruský tím previnil ofsajdom.

45:08
    Rusi tlačia, snažia sa znížiť, zatiaľ sa nám darí odolávať.

45:45
    Konrád vyráža strelu od modrej do rohu klziska. Dokonca sme mali šancu na protiútok, ale Michal Chovan neprekabátil ruského obrancu.

46:32
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Bondra – 2 min., podrazenie).

47:15
    Kytnár vybojoval puk a zamestnal ruskú obranu. Bránime sa veľmi dobre.

48:13
    Rusi strieľajú mimo brány, Konrád nemusel riešiť vážnejšiu situáciu v bránkovisku.

48:59
    Ubránili sme sa ruskej presilovke a sme čoraz bližšie k víťazstvu na Kaufland Cupe.

49:12
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Hudáček – 2 min., sekanie).

49:56
    Opäť sa teda musíme brániť. Semjonova atakuje Kytnár a Fehérváry vyhadzuje puk cez všetky čiary.

50:25
    Tkačjov sa dostal veľmi blízko k bráne a preveril Konráda, ktorý si s jeho zakončením poradil.

51:06
    Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Sjomin – 2 min., nedovolené bránenie).

51:49
    Dravý prienik Jurtajkina, ale už môžme ísť dopredu. Hudáček si to namieril medzi dvojicu hráčov, prihral Čajkovskému, ktorý puk však stráca.

52:44
    Nedarí sa nám zakončovať akcie a Rusi sa oslobodzujú.

53:29
    Pozor na ruskú kombináciu, na ktorej konci bol Semjonov, snažil sa bekhendom prehodiť Konráda, ten však jeho úmysel prečítal.

54:13
    Sukeľ prihral Bondrovi, ten dával puk na modrú, odkiaľ prišla strela, ktorú Bočarov kryje.

54:27
    Naši išli do prečíslenia, ale Sukeľovi sa nepodarilo prihrať, Kudako vložil hokejku do jeho prihrávky.

56:06
    Pekná kombinačná akcia našich reprezentantov, ktorí si povymieňali puk, na záver strieľal Štajnoch, Bočarov zasahuje.

56:49
    Z našich hokejistov cítiť sebavedomie, veľa si dovoľujú, predvádzajú pekné až exhibičné akcie. Víťazstvo na turnaji nm už nemôže ujsť.

57:18
    Bondra získal puk, výborne našiel pred bránou Sukeľa, ktorému nechýbalo veľa, aby strelil šiesty gól Slovenska!

57:40
    Hecl mal našliapnuté, no Demčenka strelou švihom neprekonal.

58:49
    Tkačjov prešiel cez niekoľkých našich hráčov, spätnou prihrávkou hľadal pred bránou spoluhráča, ten bol ale už pokrytý.

58:54
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

59:28
    Ruskí strela a Konrádova lapačka. Braňo Konrád si dnes tiež zaslúži absolutórium za svoj výkon.

59:40
    Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Fjodorov – 2 min., sekanie).

59:55
    Zaslúžené standing ovation na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu!

V tretej tretine už gól nepadol, to nám ale vadiť nemusí, pretože Slovensko po dnešnom výbornom výkone vyhráva nad Olympijským tímom Ruska presvedčivo 5:1 a stáva sa víťazom premiérového ročníka Kaufland Cupu. Gratulujeme!

Najlepší hráč tímu Ruska: Jegor Rykov
    Najlepší hráč tímu Slovenska: Samuel Buček

Nasleduje záverečný ceremoniál odovzdávania cien. Ja Vám ďakujem za pozornosť, užite si dnešný víťazný večer. (18:20:30)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (Hudáček) – 25. Semjonov (Romanov, Fjodorov)

Ruský olympijský tím: Demčenko (41. Bočarov) – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzjanov, Bryncev, Sjomin, Kudako – Brjukvin, Malcev, Chibisov – Fjodorov, Semjonov, Chochlačev – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačjov, Švets-Rogovoi, Michajlov

Rozhodčí: Baluška, Konc – Výleta, Šefčík