Śląsk – Zagłębie S. 2:0 (kon.) | Cracovia – Piast Gliwice 2:1 (kon.) | Gdańsk – Pogoň 2:1 (kon.)
Śląsk Wrocław
2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 09.02.2019, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • Polská Ekstraklasa • 21. kolo

Z prvního dnešního utkání LOTTO Ekstraklasy je to vše. Děkuji vám za pozornost a třeba se uvidíme u dalších online přenosů z nejvyšší polské soutěže. Přeji vám příjemný večer. (17:28:47)

Śląsk se po vítězství 2:0 posunul v tabulce na 12. místo před Legnicí. Zaglębie musí strávit svou třináctou prohru v sezóně. Jejich ztráta na záchranářské pozice se navýšila na osm bodů, ale před nimi je ještě šestnáct zápasů a spousta bodů ve hře.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 17:8. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 22:13.

Je konec. Český trenér Vítězslav Lavička slaví první vítězství v polské nejvyšší soutěži. V důležitém souboji o záchranu zvítězil domácí Śląsk Wrocław nad posledním Zaglębiem Sosnowiec jednoznačně 2:0. O góly se postarali Piech s Radeckim. Klíčovým momentem zápasu bylo vyloučení Gabedavy ve 29. minutě.

90+3

90+3
    Další dobrá příležitost domácích! Tarasovs však střelou z pravé strany šestnáctky neodkázal dostat míč do brány!

90+2
    Další nepříjemný centr Chrapka z pravé strany, Sanogo se dotkl míče rukou, ale ještě před tím zahrál balón tělem. O penaltě nemohla být řeč.

90+1
    Domácí jsou nastěhováni před brankou soupeře. Centr Ahmadzadeha proskočil do pokutového území, Polczak s problémy odhlavičkoval míč vedle brány.

90+1
    Rozhodčí Musiał prodloužil druhou půli o tři minuty.

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby. Kolik rozhodčí nastaví? V prvním poločase to byly dvě minuty.

89
    Rohový kop Chrapka našel v pokutovém území Celebana, jeho pokus hráči Sosnowce odvrátili, následná střela Ahmadzadeha letěla vedle pravé tyče.

88
    Radecki přihrál míč do pokutového území na Szczepana. Mladý ofenzivní hráč se snažil protlačit míč přes Polczaka, ale celá akce končí pouze rohovým kopem.

87
    Krásná přihrávka Celebana na rozběhnutého Radeckého, ten upadl v pokutovém území po kontaktu se soupeřem. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře, Radecki upadl vlastní vinou.

85
    Ahmadzadeh našel přihrávkou po zemi v pokutovém území volného Picha, ten chtěl bleskově vystřelit, ale míč mu nepříliš dobře sedl na kopačku. Svým kopem trefil pouze nohy spoluhráče, od kterých se balón dostal ke kopačkám hostujících hráčů.

85
    Radeckého průnik po pravé straně zastavil Polczak.

84
    Poslední střídání zápasu. Střelce prvního gólu Arkadiusze Piecha nahradil mladý Daniel Szczepan.

82
    Sanogo prošel od levé postranní čáry do středu, zkusil vystřelit, domácí míč vyrazili pouze k Nawotkovi, ale nezkušený hráč Sosnowce ideálně netrefil míč. Słowik měl lehkou pozici pro zásah.