Arizona – Dallas 3:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Washington – Florida 4:5 (po pr.)
Montreal – Toronto 3:4 (po pr.) | Edmonton – San Jose 2:5 (kon.) | Vegas – Columbus 3:4 (kon.)
Vancouver – Calgary 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 4:5 (po pr.) | New Jersey – Carolina 3:2 (kon.)
NY Islanders – Minnesota 2:1 (kon.) | Chicago – Detroit 5:2 (kon.) | Boston – Colorado 2:1 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 1:3 (kon.)
Boston Bruins
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Neděle 10.02.2019, 21:10 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (23:57:57)

Československá stopa:

Jaroslav Halák (BOS), 1 inkasovaný gól, 97,2% zákroků, Slovensko
    Zdeno Chára (BOS), 0+0, +/-: -1, 2 střely, 3 hity, čas na ledě: 20:23, Slovensko
    Peter Cehlárik (BOS), 0+0, +/-: 0, 1 střela, 1 hit, čas na ledě: 9:14, Slovensko
    David Krejčí (BOS), 0+0, +/-: 0, 2 střely, 1 hit, čas na ledě: 18:31, Česko
    David Pastrňák (BOS), 0+0, +/-: 0, 2 střely, 0 hitů, čas na ledě: 20:42, Česko.

Buly: 33-29.

Utkání skončilo! Boston zvítězil 2:1 po prodloužení a upevnil si svou pozici. První trefu v utkání dalo Colorado zásluhou Nathana MacKinnona. Na tento gól odpověděl na začátku druhé periody John Moore. Rozhodnutí přinesl gól Brada Marchanda z poslední minuty prodloužení.

64:04 Brad MARCHAND - 2:1

64:04
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston rozhoduje utkání ve svůj prospěch. Elitní dvojice útočníků Bruins se dokázala udržet v pásmu. Bergeron přenechal kotouč BRADU MARCHANDOVI, který si najel do lepší pozice mezi kruhy. Jeho přízemní střela byla lehce tečována obráncem hostů a zaplula až za záda bezmocného Varlamova. 2:1 po prodloužení. Asistence: Patrice Bergeron a Torey Krug.

63:48
    Torey Krug získal na rychlosti a projel kolem brány Colorada. Vybruslil si až před bránu, odkud se snažil zamést touš do brány. Varlamov byl zase jistý.

63:15
    Nordström se zamotal do své akce a nedokázal projet do útočného pásma. Colorado se dobře ubránilo.

62:47
    Hosté drží puk na hokejkách. Rozhodně nikam nespěchají.

62:14
    Také Jaroslav Halák vytahuje velký zákrok! Calvert objel bránu a zjevil se úplně sám před brankovištěm. Halák si na jeho střelu počkal a udržel jí ve své moci.

61:42
    Girard tak dlouho čekal s tím co provede, až vyjel z útočného pásma. Colorado drží puk už dlouho.

60:48
    Marchand se dostal ke střele z první, ale Semjon Varlamov si připsal už druhý důležitý zákrok v tomto prodloužení.

60:12
    Kuraly uvolnil před bránou McAvoye, jehož pohotová rána skončila na rameni Varlamova.

60:01

Čeká nás prodloužení. Oba týmy dnes vybojovaly bod a nutno říct, že zaslouženě. Uvidíme, jestli se zápas rozhodne již v prodloužení nebo až v nájezdové loterii. Střely na bránu: 31-34.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45

59:37
    Moore pálil z levého křídla, ale bránu těsně minul. Boston pokračuje v tlaku. Zatím však střílí velmi málo.

58:56
    Pastrňák promáchl. Boston se ale stále drží v útočném pásmu.

58:23
    DeBrusk před brankovištěm minul pobídku Marchanda. Boston svírá svého soupeře.

57:45
    Domácí tým bude mít velkou možnost k rozhodnutí zápasu. Těsně před koncem základní hrací doby si zahraje přesilovku.

57:45
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sheldon Dries – 2 min., držení).

57:20
    Docela dlouho se hraje bez přerušení. Nyní má hra spád.

56:43
    Rantanen zase kouzlil s pukem. Tentokrát byl zastaven Carlem čistým způsobem.

55:50
    Bekhendová přihrávka Nieta nedoputovala až do předbrankového prostoru. Boston tak může založit útočnou protiakci.

55:05
    Nyní se zase hraje otevřenější hokej. Obě mužstva chtějí vyhrát.

53:55
    Velká šance Colorada! MacKinnon do toho šlápl a objel obránce. Poté vystřelil po ledě a kotouč se od betonu Haláka odrazil k Rantanenovi. Finský hráč měl před sebou odkrytou bránu, ale jeden z beků Bostonu mu do střely skočil a vychýlil jeho pokus.

52:57
    Marchand byl opět v hlavní roli. Tentokrát se chtěl protáhnout mezi hostujícími hráči, ale vůbec neměl podporu spoluhráčů. Dnešnímu duelu kralují obrany.

52:08

51:53

51:42
    Pastrňákovi nevyšel pokus o kličku. Hosté se zásluhou pohotového obranného zákroku Johnsona ubránili.

50:44
    Marchand oslovil McAvoye, který překvapil svým počínáním obranu Colorada. Jeho následná střela ale byla sražena mimo tři tyče.

50:08
    Marchand přešel do útoku a přestože byl jeho tým v oslabení, tak stačil objet Barrieho. Jelikož byl útočník Bostonu sám před brankářem, tak ho Barrie musel faulovat.

50:08
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Barrie – 2 min., držení).

49:53
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hákování).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:45
    Pastrňák z otočky oslovil druhého Davida. Krejčí přebral puk a v blízkosti mantinelu vypálil. Střela se mu ale úplně nevyvedla a pro Varlamova nebyl problém zakročit.

49:16

49:02
    Teď se už hosté trápí s přechodem do útočné třetiny.

48:15
    Compher dorážel z poměrně velké blízkosti střelu MacKinnona. Obrana Bruins ale dokázala zasáhnout perfektně.

47:26
    Landeskog stál před brankovištěm a snažil se rychle zastrčit puk za záda brankáře. Halák ale už po několikáté ukázal, že se na něj mohou domácí spolehnout.

47:16
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., hákování).

46:57
    Velká šance Bostonu zůstala nevyužita! Wagner vybojoval puk a dostal se do přečíslení. Střelu vzal na sebe a jeho pokus dokázal Varlamov vyrazit. Ruský brankář si poradil také s dorážkou Frederica.

46:37
    Hra se opět pozastavila. Puk vypadl na střídačku Bostonu a teď je ideální čas pro komerční přestávku.

45:46
    Krejčí se snažil dostat přes obránce a poté chytrou přihrávkou oslovit Pastrňáka. Obránci Colorada ale dnes pracují skvěle a již po několikáté dokázali myšlenku domácích přečíst.

45:22
    Nemeth u mantinelu přidržel protihráče a domácí diváci si žádali vyloučení. Hlavní rozhodčí však pískat nebudou.

44:37
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:25
    Greer pálil z poměrně velkého úhlu a snažil se Haláka nachytat. Brankář Bostonu však utěsnil prostor u přední tyče a dokázal střelu skrýt ve své moci.

43:25
    Boston zase přebral iniciativu a konkrétně Cehlárik byl důrazný okolo brány Colorada. Ke střele se však slovenské křídlo nedostalo.

42:37
    Rantanen lehce tečoval nahození MacKinnona. První lajna Avalanche se opět stará o rozruch před bránou domácích.

41:59
    Pastrňák dobruslil situaci a vybojoval za bránou Colorada kotouč.

41:24
    Bergeron na sebe natáhl dva hráče a dokázal zápěstím vypálit. Varlamov byl proti jeho pokusu připraven a lapačkou zasáhl.

40:46
    Třetí třetina začala opatrně. Ani jedno z mužstev se dopředu zrovna nežene.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Skončila nám druhá třetina. Boston v ní skóre vyrovnal. Ve 24. minutě se trefil John Moore. Poté jsme už branku neviděli a nadále sledujeme bojovný hokej z obou stran. Střely na branku: 21-23. Třetí třetina začne přibližně ve 23:04.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:36
    Kuriózní moment! Moore nahodil puk, a ten se odrazil od střídačky Bostonu přímo do branky. Varlamov byl překvapen. Gól neplatil, neboť puk už byl dle rozhodčího mimo ledovou plochu.

39:15
    Girard je velmi aktivní v podpoře útoku. Nyní projel celým kluzištěm a dokázal šikovně vypálit.

38:32
    Pastrňák nedokázal zpracovat Krejčího pobídku. Medvědi ale i nadále zůstávají v pásmu Colorada a snaží se kombinovat.

37:55
    Na vhazování v pásmu Bruins jsou k vidění velké prodlevy. Krejčí byl vykázán z buly.

37:36
    Bergeron si našel přihrávku Marchanda a pálil z prvního doteku. Brankář Varlamov zasáhl ramenem a dostal touš do bezpečí.

36:59
    Nemeth vystřelil z levé strany a Halák měl s jeho pokusem drobné problémy. Puk ale dokázal vyrazit nad sebe.

36:32
    Kerfootovi se nepodařilo tečovat Zadorovovu přihrávku, a proto se hra opět přesune před Varlamova. Další zakázané uvolnění. Hra se také ve druhé třetině poměrně často přerušuje.

35:46
    Kuraly se dostal s kotoučem do útočného pásma a nyní se snaží společně se svými spoluhráči něco vymyslet.

34:59
    Halák vychytal Rantanena a přerušil akci Colorada. Opět zde máme komerční break a po něm budeme pokračovat.

34:31
    Carlo pálil od modré čáry, ale Varlamov si po delší dobře připsal zákrok. Dnes opravdu není tak vytížen jako jeho soupeř na opačné straně.

33:40
    Krejčího přihrávku přečetl Girard a málem také ujel obraně Bostonu. Dobře však zapracoval obránce McAvoy a nyní také zachránil svůj celek před šancí Colorada.

32:50
    Pastrňák projel středním pásmem a v tom útočném z otočky hledal Krejčího. To se mu také povedlo, ale centr Bostonu neprošel kličkou přes Zadorova.

32:38
    Boston má ale v posledních chvílích velké problémy s rozehrávkou. Opět se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

32:05
    Barrieho ránu od modré čáry tečoval Rantanen lehce. Kotouč ale minul pravou tyč a dopředu už vyráží medvědi.

31:21
    Landeskog se obtáčel těsně před bránou Bostonu a málem byl úspěšný. Halák si však pokryl přední tyč dokonale a stačil zasáhnout.

31:09
    Opět je hra přerušena. Zadorov dojel puk jako první, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění.

31:01
    Střelu od modré čáry Jaroslav Halák bez větších potíží skryl ve své lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat v jeho pásmu.

30:25
    Hráči hostů prodloužili puk do útočného pásma a nyní o něj bojují za bránou Haláka.

29:45
    Hosté v plném počtu. Přežili tak i dvojnásobnou přesilovku Bruins.

29:26
    Cehlárikův bekhend nebyl špatný, ale Varlamov zasahovat nemusel. Kotouč šel mimo tři tyče.

28:30
    Ale pozor! Hosté ujeli, jelikož byl MacKinnon už na ledě. Na slovenského brankáře si však nepočínal.

28:06
    Domácí zahájili přesilovku 5 na 3 dobře. Marchand pálil bez přípravy pouze do připraveného Varlamova.

27:45
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., nedovolené bránění).

27:33
    Calvert zaútočil a trefil lapačku Haláka.

26:48
    Marchand si najel na střed a lehkým nahozením hledal hůl Bergerona. Domácí se ale před bránou nezorientovali dobře, a proto se hosté následně osvobodili.

26:18
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., držení).

25:58
    Chárova střela byla pozastavena, ale stejně se k dorážce dostal Wagner. Bohužel pro domácí, bekhendem nezamířil přesně.

25:36
    Puk opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Avalanche.

25:25
    Hosté nyní uklidňují hru a čekají na vystřídání.

24:38
    Boston je rázem při chuti a Krejčího útok předvedl dobré střídání.
    23:40 John MOORE - 1:1

23:40
    Boston se dostal do pásma hostů a skóre vyrovnal. Marchand přihrál na modrou čáru, kde stál McAvoy, a ten šikovnou přihrávkou oslovil svého spoluhráče. JOHN MOORE poté vypálil od modré čáry a zamířil dokonale do horního růžku. 1:1. Asistence: Charlie McAvoy a Brad Marchand.

23:08
    Frederic dostal kotouč do tandemu a ve velké rychlosti se řítil do pásma Colorada. Vypálil z poměrně velké dálky, ale i tak dokázal Varlamova vystrašit.

22:46
    Nordström nestačil dobruslit dlouhou přihrávku a nakonec se pískalo zakázané uvolnění.

22:04
    Krejčí předal puk do jízdy Pastrňákovi, který se snažil svou šikovností dostat mezi beky Colorada. Kotouč mu byl na poslední chvíli odpálen.

21:15
    Acciarimu se nepovedla přenést hra na levé křídlo a hosté jeho myšlenku dokonale přečetli a ženou se vpřed.

20:37
    MacKinnon měl obrovskou šanci na druhý gól. Střelu Girarda vyrazil Halák pouze před křídlo Colorada, které okamžitě pálilo. Slovenský brankář se ale skvěle přesunul.

20:01

Skončila nám první třetina. Colorado vede asi zaslouženě, neboť bylo po většinu třetiny aktivnější. Boston se velmi těžko dostával do palebných pozic u Varlamovovy svatyně. Střely na bránu: 7-12. Druhá perioda začne přibližně ve 22:06.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:28 Nathan MACKINNON - 0:1

19:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado střílí úvodní gól. NATHAN MACKINNON si počkal na přihrávku Landeskoga a vybruslil si až před bránu. Jeho šikovná rána do zadního horního růžku byla těžko chytatelná. 0:1. Asistence: Gabriel Landeskog a J. T. Compher.

19:13
    Bergeron se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zablokován.

18:49
    MacKinnon uvolnil na středu volného Barrieho, jehož pokus Halák zachytil. Colorado je ale v této přesilovce velmi nebezpečné.

18:19

17:49
    Při hře 4 na 4 je aktivnější Colorado. První lajna Avalanche opět zatápí svému soupeři.

17:27

17:05
    Boston předvedl při přesilovce skvělou souhru. Marchand uvolnil v mezikruží Bergerona, jehož pohotová rána se odrazila od betonu Varlamova k Pastrňákovi. Český hráč vypálil, ale ruský brankář zasáhl skvěle.

16:29
    Söderberg posílá puk do bezpečí. Boston tak musí zakládat akci znovu.

16:19
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).

15:59
    Rantanen bojuje proti McAvoyovi o puk v rohu. Nikdo nechce dát svou kůži zadarmo.

15:20
    Kuraly mohl jít společně se spoluhráči do brejku, ale kotouč mu odskočil z hole. Obránci hostů následně situaci zvládli a pomohli tomu, aby se jejich tým ubránil.

14:25
    Zadorov pouze napálil brusle Bergerona a elitní hráč Bostonu tak může zaútočit.

14:00
    Colorado zatlačilo svého soka v pásmu a po chvíli vystřelil od modré čáry Barrie. Rána beka hostů rozhodně nebyla špatná, ale Halák lapil puk do své moci.

13:19
    Tentokrát bylo k vidění zakázané uvolnění na straně Bostonu.

13:04
    David Pastrňák dobře vystihl rozehrávku hostů a hnal se vpřed. Jelikož ale nezvládl přechod do útočného pásma, tak akci Bruins zastavil ofsajd.

12:28
    Johnson pálil od modré čáry a Halákovi pomohly těla stojící před bránou. Střela obránce Colorada nedoputovala až k bráně.

11:54

11:40
    Až nyní předvedla první lajna Colorada svou kvalitu. Landeskog zůstal na levém kruhu nehlídán a jakmile dostal puk na hůl, tak tvrdě vystřelil. Halák však vše viděl dobře a zasáhl.

11:15
    Coloradu se však nedaří pořádně usadit v pásmu. Boston se zatím dobře brání.

10:27
    Girard si najel do ideální pozice a tvrdě napřáhl. Bránu minul. Halák měl štěstí, protože tato střela by se chytala velmi těžko.

10:03
    Kuraly s pomocí Cháry získal puk a vyhodil ho přes všechny čáry.

09:54
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., vysoká hůl).

09:36
    Landeskog projel středním pásmem s pukem na holi. Nahodil touš na Haláka, a tomu nezbyla jiná možnost, než přikrýt puk pod lapačku.

09:20
    Střela Moora zapadla do ochranné sítě. Ještě byla tečována Zadorovem, takže se bude vhazovat v útočné třetině Bostonu.

08:28
    Československý útok se usadil v pásmu hostů. Cehlárik šikovně tečoval pobídku Kruga. Bránu však minul a už hraje Colorado.

07:55
    Colorado si zbytečně nekomplikovalo pozici a raději odpálilo puk na icing. Za chvíli se hra přesune před Varlamova.

07:22
    Bergeron špatně přihrál a dopředu se hnal Landeskog. Kotouč sice nahodil, ale jeho spoluhráči situaci rychle dobruslili. Následná rána MacKinnona nebyla špatná, ale slovenský brankář byl opět úspěšný.

06:46
    Chára šikovně nahazoval puk na bránu, o chvíli později tvrdě pálil Wagner, ale nakonec zařízení minul. Čtvrtá formace Bruins tak udělala rozruch v útočné třetině.

06:04
    Zatím je to hodně bruslivý hokej. Na větší šance zatím čekáme na obou stranách.

05:27
    Obě mužstva bojují u mantinelu. Nyní se hraje v pásmu Bostonu.

04:28
    Kotouč se odrazil k Nietovi, který v rychlosti z levého kruhu vypálil. Halák musel být pozorný a šel do zákroku včas.

03:54
    Marchand se zjevil za obranou Avalanche, ale kotouč zpracovat nedokázal. Colorado následně odpálilo puk na zakázané uvolnění.

03:20
    Další zákrok Haláka. Colorado tak po přerušení zůstane v útočném pásmu.

02:58
    MacKinnon si v rychlosti najel po levém křídle a mířil na přední tyč. Také Jaroslav Halák si zapsal do statistik první úspěšný zákrok.

02:15
    Obránce Moore při snaze odpálit puk z pásma pouze vyhodil touš na svou střídačku. Málem tak ohrozil své spoluhráče.

01:36
    Moore si najel po levém křídle a vystřelil na branku. Varlamov s jeho pokusem neměl nejmenší problém.

01:02
    Calvert se ve středním pásmu obtočil a nahodil puk za bránu. Halák nezachytil rychlý puk a Colorado se dostalo do pásma Bruins.

00:34
    Heinen se dostal k odraženému puku a z mezikruží vypálil. Varlamov si připsal první úspěšný zákrok.

00:01

Ještě před začátkem zápasu uslyšíme hymnu USA.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, Carlo, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Cehlárik – Frederic, Kuraly, DeBrusk – Wagner, Acciari, Nordström.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Barrie, Graves, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Kerfoot – Calvert, Söderberg, Nieto – Andrighetto, Dries, Greer.

Rozhodčí: Hebert, Morton – Miller, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Boston je momentálně ve Východní konferenci na čtvrtém místě s šedesáti osmi body a skóre 160:144. V posledním zápase přivítal na své půdě LA Kings, se kterým si v prodloužení poradil 5:4. Neproduktivnějším hráčem je s šedesáti šesti body Pastrňák.
    Colorado je aktuálně na desáté příčce s padesáti čtyřmi body a skóre 179:181. Forma Avalanche není vůbec dobrá, jelikož má už šest proher v řadě. V posledním zápase Colorado zavítalo na led NY Islanders, kde ale prohrálo 3:4 v prodloužení. Neproduktivnějším hráčem je se sedmdesáti pěti body Rantanen.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Boston Bruins a Colorado Avalanche. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu minulého roku na ledě Colorada, které vyhrálo 6:3 a ve vzájemných zápasech si připsalo čtvrtou výhru v řadě. Dnes se ale bude hrát v TD Garden v Bostonu. Tato překrásná hala nabídne kapacitu pro 19 580 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. J. Moore (McAvoy, Marchand), 65. Marchand (Bergeron, Krug) – 20. MacKinnon (Landeskog, Compher)

Rozhodčí: Hebert, Morton – Miller, Gibbs

Diváci: 17 565