Sittard – Excelsior 4:1 (kon.) | Groningen – Arnhem 2:1 (kon.) | Emmen – Den Haag 3:2 (kon.)
Utrecht – Eindhoven 2:2 (kon.)
FC Emmen
3:2 (2:0)
HFC ADO Den Haag
Neděle 10.02.2019, 14:30 • De Oude Meerdijk (Emmen) • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Ode mne to je již pro toto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního odpoledne a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (16:32:00)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:9.

Dnešní utkání sleduje 8.301 diváků.

Máme tu konec dnešního zápasu, který nám přinesl nádhernou podívanou. Domácí nakonec vítězí v utkání 3:2 a připisují si tak do tabulky nesmírně důležité tři body v boji o záchranu. Domácí poslal v zápase do vedení v 6 minutě BANNINK. Dvoubrankové vedení zaznamenal v 24. minutě po chybě Malonea na levé straně po přihrávce Cavlana BRAKEN. První poločas tedy skončil 2:0 pro domácí.
    Do druhého poločasu vlétli hosté jako viměnění a v 71. minutě se dočkali snížení, když se po střele halfvolejem prosadil střídající GOOSSENS. 77. minuta nám přinesla vyrovnání, když se do centru z pravé strany od Beckera položil na malém vápně TOMÁŠ NECID a uklidil ho do branky. Poté si domácí uvědomili, že musejí začít opět hrát a vedení zpět jim vrátil po nádherné dalekonostné střele kapitán JANSEN. Arias měl v nastavení šanci na čtvrtou branku, ale z malého vápna hlavičkou nepřekonal Zwinkelse, který si připsal fantastický zákrok.

90+5

90+4
    Arias v další výborně šanci místo střely volil ještě přihrávku.

90+4
    Necid byl na přesilu sám a domácí se ženou dopředu.

90+3
    Arias měl na hlavě jasný gól, Zwinkels na brankové čáře zakouzlil.

90+3
    Meijers fauluje Jansena a hosté si komplikují cestu za vyrovnáním.

90+2
    Domácí se drží daleko od vlastní branky a vypadá to s nimi již dobře.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Levačka Meijerse zamířila přesně doprostřed branky, kde byl připravený Scherpen.

89
    Nyní jsou na řadě hosté, ale již jim moc času na srovnání skóre nezbývá.
    88. Anco JANSEN - 3:2

88
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Tak tohle byla vedle paráda. ANCO JANSEN napřáhl z velké dálky a vymetl přesně růžek branky – 3:2.

87
    Domácí jsou na útočné polovině a tlačí se před vápno, následný centr do vápna zakončoval hlavou Slagveer vedle branky.

86
    Scherpen nepřesně rozehrál a domácí tak dávají zadarmo míč hostům.

85
    Nyní jdou domácí aktivnější a hosté mají dost práce s bráněním.

84
    Žlutou kartu dostává Giovanni Troupee (HFC ADO Den Haag).

84
    Střela Bijla z prostřed hřiště zamířila do rukavic Zwinkelse.

83
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Michael de Leeuw, přichází Luciano Slagveer.

82
    Haag stále "buší" do domácí obrany a snaží se o otočení skóre.

81
    Levačka Meijerse trefuje zeď.

79
    Střela Lukiče z hranice vápna těsně přeletěla branku.

78
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Alexander Bannink, přichází Jafar Arias.
    77. Tomáš NECID - 2:2

77
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Centr z pravé strany od Beckera si našel na malém vápně TOMÁŠ NECID a uklidil ho hlavou přesně do branky – 2:2.

77
    Další rohový kop po zákroku Lukiče, domácí chystají druhé střídání.

76
    Rohový kop po zákroku Lukiče.

75
    Jansen je již v péči lékařů a odchází za postranní čáru.

74
    Pinas fauluje Jansena a nyní to nevypadá na to, že by domácí kapitán šetřil čas.

73
    Hosté cítí šanci na vyrovnání a ženou se do dalšího útoku.
    71. John GOOSSENS - 2:1

71
    Máme tu drama. Necid ještě přesně nezakončil, ale míč se odrazil na nohu JOHNA GOOSSENSE, který halfvolejem prostřeluje Scherpena – 2:1.

71
    Banninka na levé straně zastavil ofsajd.

70
    Rohový kop pro Den Haag, ten odvrátila obrana.

69
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Danny Bakker, přichází John Goossens.

69
    Centr Hooie z pravé strany zpracoval Necid na hruď na hranici pokutové značky, ale následně mu míč vypíchl Cavlan.

68
    Chacon fauloval Necida, následný centr z pravé strany do vápna Emmenu neprošel.

67
    Domácí nyní hrají v poklidu a začínají šetřit čas.

66
    Hooi na levé straně nezachytil přihrávku vhazuje Gronsveld.

65
    Cavlan na levé straně nevybojoval rohový kop.

64
    Centr Cavlana z pravé strany odvrátil do zámezí Immers.

63
    Nákop Scherpena sebral ze vzduchu Meijers.

63
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Sven Braken, přichází Reuven Niemeijer.

62
    Střela Troupeea z vápna se zatočila nad branku. Na druhé straně hřiště zůstává ležet na hrací ploše Braken, ošetření nakonec není potřeba.

61
    Centr Beckera z pravé strany na zadní tyči nestihl Hooi.

60
    Pinas hlavičkoval po centru El Khayatiho nad branku.

59
    Gronsveld poslal k zemi Meijerse na levé straně.

58
    Přihrávka Kanona na Hooia byla nepřesná, vhazují hráči Emmenu.

57
    Jansen nepřesně odcentroval a míč se dostal do rukavic Zwinkelse.

56
    Střílený centr El Khayatio z levé strany zamířil vedle branky.

55
    Lukič si pomohl faulem prot Hooiovi.

54
    Hooi byl odzbrojen Gronsveldem na levé straně, ale domácí se moc dlouho na míč neudrželi.

53
    Necid se po přihrávce Immerse dostal do ofsajdu.

52
    Necid faulován půlce nebyl, rozhodčí mu ukazuje ať jde zpátky na nohy.

51
    Cavlan fauluje Troupeea na pravé straně, hosté rozehrávají z poklidu.

50
    Centr z levé strany si stáhl ze vzduchu Scherpen.

49
    Centr z pravé strany od Beckera odvrátil na hranici vápna Lukič.

48
    Domácí se zatím brání, ale útoky Haagu tak jako v prvním poločase končí na hranici vápna.

47
    Hosté začínají druhý poločas aktivněji.

46
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Dion Malone, přichází Shaquille Pinas.
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Melvyn Lorenzen, přichází Elson Hooi.

46

Statistiky po prvním poločase

Držení míče: 47 – 53 %
    Střely na branku: 3:0
    Rohové kopy: 3:2

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

Po prvním poločase vedou domácí jasně a hlavně zaslouženě 2:0. Skóre otevřel v 6. minutě Bannink po přihrávce Gronsvelda a chybě brankáře Zwinkelse. 24. minuta přinesla druhou branku v hostující síti, chybu Malonea na levé straně potrestal po přihrávce Cavlana Braken. Domácí měli další dvě výborně šance, ale Jansen a také Braken další branku nepřidali.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Necis se na hrotu pere, ale je na to sám.

45+1
    Rozhodčí nastaví minutu.

45
    Střela Brakena z malého vápna zamířila vysoko nad.

44
    Nákop na Lorenzen na levou stranu byl nepřesný a míč se dostal až k Scherpenovi.

43
    Pro centr si došel Zwinkels a vyboxoval ho na autové vhazování. Cavlan na levé straně již míč na hrací ploše nestihl, odkopávat může Zwinkels.

42
    Rohový kop vybojoval Bannink na pravé straně.

42
    Bcker neudržel míč na hrací ploše, vhazuje Cavlan na půlce hřiště.

41
    Bannink bude v pořádku a již se vrací zpět do hry.

40
    Bannink byl na půlce tvrdě dohrát a je již v péči lékařů.

39
    Bakker čistě odzbrojil Chacona, na hřišti se začíná jiskřit.

38
    De Leeuw odzbrojil Troupeea a domácí záložník si pomohl ještě s Cavlanem.

37
    Den Haag je v útoku bez nápadu, Scherpen zatím nemusel zasahovat.

36
    Žlutou kartu dostává Michael de Leeuw (FC Emmen).

35
    Rohový kop pro Emmen. Centr Cavlana nebyl přesný, následuje odkop od branky.

35
    Rána Banninka ze středu byla zablokovaná Kanonem.

34
    Becker měl nyní prot Cavlanovi čestí, že mu míč zůstává na kopačkách.

33
    Rohový kop vybojoval Lorenzen. Centr odvrátila obrana.

32
    Immers ztratil lehký míč na středu pole, ale následná rozehrávka Cavlana přesná nebyla.

31
    Centr z pravé strany od Beckera do vápna neprošel.

30
    Cavlan levačkou poslal míč do vápna, ten se nakonec dostal k Jansenovi, který těsně minul tyč.

29
    Žlutou kartu dostává Aaron Meijers (HFC ADO Den Haag).

28
    Gronsveld našel výbornou přihrávkou do ulice De Leeuwena, toho v poslední moment zklamalo zpracování.

27
    Centr z levé strany od Jansena na Brakena ve vápně neprošel.

26
    Cavlan nyní zastavil postup Beckera na pravé straně, rozhodčí mu odpustil žlutou kartu.

25
    Troupee nyní poslal nákop pouze za brankovou čáru, Scherpen může v poklidu rozehrát.
    24. Sven BRAKEN - 2:0

24
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Domácí vedou již o dvě branky. Chybu Maloneho potrestal po přihrávce Cavlana SVEN BRAKEN – 2:0.

23
    Necid nyní na pravé straně čekal na přihrávku marně, Troupee jí pokazil.

22
    Rohový kop pro Emmen. Centr do vápna zamířil pouze na hlavu hostujícího obránce.

21
    Meijers sebral domácím míč a s pomocí Kanona začíná další pokus svého týmu.

20
    Hosté jsou nyní více na míči, ale dál než k velkému vápnu se zatím nedostanou.

19
    Lorenzen si chtěl přihrát s Immersem, ten to však nepochopil a míč se tak dostal s Scherpenovi.

18
    Lukič si yní pomohl dozadu s Scherpen, který posílá míč hnedka na Cavlana na levou stranu.

17
    De Leeuw nyní nešetrně sestřelin Maloneho na levé straně.

16
    Bannink to z levé strany pokazil, nedokázal přesně přihrát na Gronsvelda, který mu nabíhal z druhé vlny.

15
    Kanon nákopem hledal Necida, před ním zasáhl De Leeuw, který poslal míč do autu.

14
    Domácí zatím v zápase dominují, hosté jsou zatím úplně bezzubý.

13
    Meijers na levé straně zahrál do autu před Cavlanem. Následně se dostal po přihrávce Jansena do zakončení Braken a jen těsně minul branku.

12
    Zatím většina akcí Emmenu jde po pravé straně přes Gronsvelda a Banninka.

11
    Střela se Gronsveldovi z pravé strany z hranice vápna vůbec nepodařila.

10
    Střela Bakkera z pravé strany zamířila vysoko nad.

9
    Bannink nedokázal odcentrovat do vápna, dopředu se ženou hosté.

8
    Lorenzena zastavuje praporek pomezního rozhodčího.

7
    Cavlan si pomohl na pravé straně faulem proti Lorenzenu.
    6. Alexander BANNINK - 1:0

6
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení. Přihrávka za obranu od Gronsvelda na ALEXANDERA BANNINKA, byla přesná a ten i díky chybě Zwinkelse zakončil přesně – 1:0.

5
    Jansen se k centru na pravé straně nedostal, hrát mohou hosté, ale nejich nákop skončil pouze u Scherpena.

4
    Lorenzen na levé straně vybojoval rohový kop. Z následného centru praenil pouze faul Beckera.

3
    Necid si nezpracoval dobře balón, následná rozehrávka Scherpena končí v autu.

2
    Troupee si počínal tvrdě, ale čistě na hranici vápna proti De Leeuwovi.

1
    Kanon výborně zasáhl ve vzduchu proti Brakenovi, u míče zůstávají domácí.

1
    Výkop pro domácí barvy.

1

Domácí dnes nastoupí v bíločervených a hosté v zelenožlutých dresech.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Emmen: Scherpen – Gronsveld, Lukić, N. Bakker, Cavlan – Bijl, Chacon – Bannink, de Leeuw, Jansen (C) – Braken.
    Náhradníci: van der Vlag, Telgenkamp – Klok, Ben Moussa, Niemeijer, Veendorp, Slagveer, Arias, Neidhart, De Vos.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Troupee, Malone, Kanon, Meijers (C) – Immers, D. Bakker, El Khayati – Becker, Necid, Lorenzen.
    Náhradníci: Groothuizen, Havekotte – Gorter, Goossens, Pinas, Goppel, Falkenburg, Kishna, Hooi, Čang.

Rozhodčí: Dieperink R. – Janson P., Weterings Y..

Vzájemné zápasy

2018 Den Haag – Emmen 1:2

Den Haag

ADO se po 20. kolech nachází na 11. místě z 18. Den Haag si zatím připsal bilanci 6-6-8 při skóre 28:39. Nejlepším střelcem týmu je nizozemský záložník Nasser El Khayati s 12 brankami. Na venkovních hřištích si ADO Den Haag připsalo z 10 zápasů bilanci 3-3-4 při skóre 16:21.

Emmen

mužstvo jako nováček soutěže se po 20. kolech nachází na barážovém 16. místě z 18. Emmen si zatím připsal bilanci 5-6-9 při skóre 24:45. Nejlepším střelcem týmu je nizozemský útočník Anco Jansen se 4 brankami. Na domácím hřišti si Emmen připsal z 10 zápasů bilanci 1-4-5 při skóre 12:20.

Nikdo

Absence

záložník Rob Deiman (poranění kolena)

záložník Emil Bijlsma (zranění)
    záložník Henk Bos (zranění)
    útočník Nicklas Pedersen (poranění kolena)

Alkmaar – Emmen 5:0
    Venlo – Emmen 2:3
    Emmen – PSV 2:2

Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 21. kola Nizozemské Eredivisie mezi týmy FC Emmen vs. HFC ADO Den Haag. Výkop je stanoven na 14:30 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.