W. Brémy – Augsburg 4:0 (kon.) | Düsseldorf – Stuttgart 3:0 (kon.)
Werder Brémy
4:0 (3:0)
FC Augsburg
Neděle 10.02.2019, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Německá Bundesliga • 21. kolo

Brémy poráží Augsburg poměrem 4:0. V prvním poločase byly hodně efektivní. Rašica se nejprve dvakrát prosadil a poté se zranil. Zřejmě se jedná o svalové zranění. Rašica ani nebyl ošetřovaný během hry. Avšak Möhwald, který jej nahradil, jej také skvěle zastoupil. Ve druhém poločase dělal hostům velké problémy. Vybojoval několik faulů na vlastní osobu. A nakonec se ujalo jeho zakončení křížem z vápna. Jiří Pavlenka pak v závěru udržel v poklidu čisté konto a Brémy tak mají tři body v kapse. (17:33:46)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:12.

90

90
    Sargent utekl po levé straně, ale následně přes obránce nahrál na střed, kde jeho spoluhráči uklidnili hru.

90
    Hosté si vyměňovali balón na domácí polovině, přidal se také Stafylidis na levé straně, ale neměl jak projít přes beka.

89
    Domácí odevzdali míč Kobelovi po pravé straně.

88
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Jozo Stanić.

88
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Josh Sargent.

87
    Gebre Selassie se na pravé straně zapojil do rychlé souhry, ale nakonec nedosáhl na balón již na polovině hostů.

86
    Od Pavlenky začíná domácí postupný útok.

85
    Morávek byl faulovaný ! Gebre Selassie jej zasáhl kopačkou do nohy na pravé straně a hned se svému krajanovi omlouval.

85
    Domácí chtěli rozhýbat hostující obranu na polovině hřiště, následně zřejmě Möhwald byl pokrytý na pravé straně.
    83. Kevin MÖHWALD - 4:0

83
    Werder právě vstřelil branku!
    KEVIN MÖHWALD si zasloužil branku za výkon ve druhém poločase! Balón propadl zleva pod sebe a střídající hráč jej napálil křížem zprava přes Baiera k druhé tyči, Kobel ještě natahoval pravou ruku, ale na míč už nedosáhl. 4:0.

82
    Centr Augustinssona poslal Jensen hlavou na roh z pravé strany.

81
    Möhwald ležel na zemi na pravé straně, mohl za to střet s Morávkem. Sudí nezasahoval do hry až nakonec přerušil výhodu a povolil domácím standardku.

80
    Augustinsson zakročil z levé strany a domácí se rychle přesunuli na hostující polovinu, nakonec si seběhl Kruse před Morávka a přihrál pod sebe u vápna soupeře.

80
    Spíše hosté mají míč více na svých kopačkách v posledních zhruba patnácti minutách, domácí už nejsou směrem dopředu tak aktivní.

79
    Gebre Selassie absolvoval hlavu na zadní tyči při centru z pravé strany a díky němu tak protihráč nezakončil na Pavlenku.

78
    Stafylidis centroval z levé strany na bližší tyč a míč přistál na hlavě protihráče, následná dorážka z hrany šestnáctky šla hodně mimo branku.

77
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Claudio Pizarro.

77
    Či byl zablokovaný na levé straně, když trefil záda padajícího fotbalisty střelou z takových dvaadvaceti metrů.

76
    Hraje se především mezi šestnáctkami. Nevidíme tolik přečíslení a rychlých kontrů jako v prvním poločase.

75
    Oba týmy zaměstnávají brankáře hodně sporadicky v posledních minutách a úroveň zápasu má klesající tendenci.

74
    Hosté drží míč na polovině hřiště, ale domácí se velice dobře pohybují v obraně.

74
    Vedle Augustinssona na levé straně propadl balón do autu a hosté vhazují na svém území.

73
    Khedira si koledoval o žlutou kartu, když zleva šlápl Johannese Eggesteina na své polovině.

72
    J. Eggestein nedokázal obejít protihráče na pravé straně a balón mu poté ve vápně odskočil do rukavic brankáře.

71
    Schmid byl u středového kruhu bráněný na hranici pravidel, ale hra pokračuje bez hvizdu hlavního rozhodčího.

70
    Či umístil svoje zakončení z levé strany vedle zadní tyčky, ke které skákal Pavlenka, ale zasahovat nemusel.

70
    Baier si zpracoval míč na levé straně, ale netroufl si na souboj s Möhwaldem, pouze tak roztáhl hostující souhru na půli.

69
    Pavlenka odkopl balón a ten skončil až na hranici druhého vápna u kopaček Kobela.

68
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází André Hahn.

68
    Domácí si nahrávali na polovině hřiště až špatnou nahrávkou na pravou stranu darovali soupeři autové vhazování.

67
    Finnbogason si zaběhl na levou stranu vápna, Pavlenka mu zmenšil úhel a vychytal jej. S určitým zpožděním odmával pomezní rozhodčí ofsajd hostujícímu útočníkovi.

66
    Gebre Selassie vzal míč a vhodil jej do hry z pravé strany, jenže neměl prostor k ničemu proti aktivní obraně protivníka.

65
    Schmid odcentroval z pravé strany na osu vápna, kde bránící fotbalista nastavil svojí nohu a uklidil balón mimo šestnáctku.

64
    Po souboji vybíhajícího Kobela proti Krusemu v pravé polovině vápna byl podle některých domácích hráčů kapitán Brém podražený, sudí však takový názor nesdílel a penaltu neodpískal.

64
    Ještě nebylo řečeno, že Augsburg dnes oblékl bílé dresy, domácí mají ve tmavém oblečení.

63
    Möhwald poslal přímý kop na zadní tyčku, kde bylo hlavně bílo, ale ne tmavo, takže hosté ustáli standardní situaci bez větších problémů a zákroku svého brankáře.

62
    Několikátý faul na Möhwalda ve druhém poločase, tentokráte zastavil Khedira tvrdým zákrokem domácího fotbalistu, sudí krátce na to ukončil ponechanou výhodu a Werder chtěl, aby protihráč dostal žlutou kartu.

62
    Po několika odrazech nasměroval Jensen zakončení z levé strany do protihráče a domácí míří na soupeřovu branku.

61
    Po autu Augustinssona z levé strany přišli domácí o míč, navíc se Johannes dopustil faulu po ztrátě balónu, čímž přerušil první fázi hostujícího kontru.

60
    Hosté si zatím ve druhém poločase nevypracovali vyloženou šanci. Domácí měli blíže k dosažení první trefy ve druhém dějství.

60
    Nástřel Stafylidise z levé strany dopadl na zem a poté doprostřed branky, kde Pavlenka snadno chytil balón do rukavic.

59
    Před zraky hlavního arbitra fauloval Jensen Möhwalda a tohle je odhadem třetí faul, který na sebe vybojoval Möhwald ve druhém poločase.

58
    Kombinace soupeře na polovině hřiště zatím není velkým nebezpečím pro Pavlenku.

57
    Už to vypadalo na přetažený domácí roh z pravé strany na zadní tyč, balón se však ještě vrátil do malého vápna, ale tam se nedostal k balónu vyskakující Moisander.

56
    Kruse útočil po levé straně s Moisanderem, následně hosté ve velkém vápně vystoupili proti Möhwaldovi a nedovolili mu zakončit.
    55. Žlutá karta

55
    Za stržení Möhwalda na pravé straně si Baier (AUG) prohlédl pátou žlutou kartu v letošní bundesligové sezoně.

54
    Nahrávku Morávka z pravé strany na střed vápna nepustili dva obránci na poslední chvíli k nabíhajícímu soupeři do druhé vlny.

53
    Kobel si dobře postavil zeď, standardní situaci rozehrával Kruse.

53
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Fredrik Jensen.

52
    Po faulu Morávka na pravé straně na Möhwalda, když český hráč podrazil soupeře, uvidíme standardní situaci.

52
    Schmid vzal standardku zprava a rozehrál na střed vápna, kde byl v Oxford v těžké pozici při zakončení hlavou ze záklonu.

51
    Augustinsson vhazoval z levé strany, ale Klaassen vyrobil hned ztrátu na vlastní polovině, takže sudí ukazuje, že tentokráte budou u míče hosté.

50
    Hosté se ještě ve druhém poločase nedostali do soupeřova vápna.

49
    Maximilian Eggestein přeczal balón na pravé straně po křižné nahrávce, doběhl do velkého vápna a nahrál levé části vápna, následné zakončení do protipohybu brankáře mířilo mimo branku.

49
    Stafylidis posunul míč na levou stranu, M. Eggestein vystoupil z obrany a fauloval zhruba na polovině hrací plochy.

48
    Rozehrávka volného přímého kopu byla starostí pro Baiera na pravé straně, ale domácí z první vrátili míč ke středovému kruhu.

47
    Oxford vyhrál souboj s Johannesem Eggestinem na levé straně a do útoku půjde hostující celek poté, vhodí míč do hry u své šestnáctky.

47
    Morávek neměl komu zprava, nakonec nahrál na druhou stranu Stafylidisovi a hosté tak nadále kombinují na půli.

46
    Gregoritsch se jako první dotkl balónu ve druhém poločase a hosté volí postupný útok.

46

Nebylo to tak, že by Brémy nějak dominovaly v prvním poločase. Avšak vedou 3:0 a mají nakročeno ke třem bodům! Milot Rašica se prosadil hned dvakrát. Napodruhé po přečíslení a střelou na zadní tyč. Hosté měli sice míč více na svých kopačkách, ale když už se dostali do šance, tak je především v závěru vychytal skvělý Pavlenka. Domácí jsou v zakončení dost efektivní a jakoukoliv větší šanci jim soupeř nabídl, tu využili. Pro Werder je jedinou nepříjemností pouze vynucené střídání zraněného Rašici.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    V přečíslení čtyři na tři přihrál Klaassen zleva pod sebe, ale Krusemu se zakončení z vápna nepovedlo.

45+1
    Minuta se nastavuje!

45
    Domácí zapojili do hry Pavlenku a vypadá to, že v poklidu dohrají první poločas.

45
    Kruse chtěl nahrát na levou stranu do druhé vlny, ale obránci se vrhli do jeho pasu, i tak může Kruse vhazovat na území protivníka.

44
    Klaassen odkopl balón z levé strany vší silou do zámezí, aut pro hosty na vlastní polovině.

43
    Domácí fanoušci vyvolávají jméno brankáře Werderu, hosté se dostali do dobré příležitosti na ose vápna, ale Pavlenka vykopl míč pravou nohou.

42
    Oxford posílal míč na pravou stranu, kde se Bargfrede dotkl balónu špatně hlavou a docela to schytal, byl lehce otřesený, ale je v pořádku a může pokračovat v zápase.

42
    Po třetí brance mají domácí pod kontrolou dění na hrací ploše.

41
    Gregoristch si narazil se spoluhráčem a následně jeden z hostů nahrál na střed vápna, kde Pavlenka skvěle vyběhl proti vyložené šanci zmiňovaného soupeře a vypíchl mu balón svojí nohou.

40
    Domácí dobře napadali hosty na polovině hřiště. Ale Augsburg je stále u míče na levé straně.

40
    Po souboji Morávka s protihráčem na pravé straně disponují hosté autem.

39
    Při situaci čtyři na čtyři si J. Eggestein zpracoval centr Kruseho z levého křídla v levé polovině vápna a okolo obránce napálil míč vedle přední tyče.

38
    Centr z levé strany na dlouhou tyč dopadl do rukavic Pavlenky.

37
    Rašica zřejmě kvůli zranění vystřídal, ale při zápase nebyl ošetřovaný. Takže (asi) natažený sval vyřadil ze hry střelce dvou branek.

36
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Kevin Möhwald.

36
    Série nahrávek hostů na polovině hřiště až Či otřel balón o M. Eggesteina z levé strany.

34
    Střele Johannese Eggesteina z pravé strany chyběly centimetry, aby zapadla ke vzdálenější tyči.

34
    Pavlenka rozehrál na pravou stranu, ale posléze chyboval Morávek.

33
    Gebre Selassie srazil centr z levé strany a vzápětí byl faulovaný Baierem v domácím vápně, rozehrávky se ujme Pavlenka.

32
    Schmid s Gregoritschem si nerozuměli na pravé straně a balón zaplul za domácí branku, od které rozehraje Pavlenka.

32
    Po centru Maxe vypálil Schmid z pravé části pokutového území, Pavlenka jeho zakončení vyrazil nad sebe a Gregoritsch se nedostal k dorážce.

31
    Pavlenka nakopl míč křížem na pravou stranu, po následném hlavičkovém souboji nedosáhl na balón jeden z Eggesteinů.

30
    Oxford si připsal zákrok z pravé strany, Augustinsson tak bere aut poblíž soupeřova vápna.
    28. Milot RAŠICA - 3:0

28
    Začíná to vypadat na debakl! MILOT RAŠICA nabral na levé straně dobrou rychlost, navedením balónu na pravou nohu vyřadil ze bránícího Oxforda a střelou na zadní tyč poslal domácí do tříbrankového vedení svým druhým gólem v zápase.
    27. Johannes EGGESTEIN - 2:0

27
    Augustinsson zkusil centr na druhou tyčku, první střelu zablokoval Schmid, balón se však odrazil k JOHANESSU EGGESTINOVI a ten z pravé poloviny vápna zakončil do bližší šibenice.

27
    Augustinsson bude kopat standardní situaci z levé strany po nedovoleném zákroku soupeře.

26
    Rašica s Kruise dohráli akci na pravou stranu, ale Johannes Eggestein přetáhl centr daleko vedle vzdálenější tyče, protiútok tak začne Schmid svým autem.

25
    Finnbogason byl na levé straně přistižený v ofsajdu, nikdo z hostů proti rozhodnutí pomezního arbitra neprotestuje.

24
    V posledních minutách to jsou hosté, kdo má více ze hry.
    24. Oxfordova šance

24
    Max a Morávek přichystali centr zleva pro Oxforda na hranici malého vápna a ten z výskoku minul horní tyčku, kdy mířil do pravé šibenice.

23
    Po standardní situaci zahrané Schmidem byl Gregoritsch zablokovaný v pravé polovině pokutového území, ale následovat bude další roh.

22
    Po skluzu Klaassena na pravé straně proti Schmidovi se chystá roh polevé ruce Pavlenky.

22
    Nepřesná dlouhá nahrávka Oxforda po pravé straně skončila až ve velkém vápně, kde komunikoval Pavlenka se svými dvěma obránci a navíc mohl pochopitelně hrát rukama.

21
    Rašica měl na levé straně proti sobě Khediru, oba hráči se hlásili o autové vhazování, to přisoudil hlavní arbitr hostům.

20
    Centr Finnbasona zprava na střed vápna tečoval obránce nohou, následovala přihrávka do pravé části šestnáctky, kde byl faulovaný Moisander.

19
    Maximilian Eggestein byl volný na pravé straně a spoluhráč mu adresoval nahrávku, která však směřovala do zámezí a na souboj s bránícím Khedirou tak nedošlo.

18
    Gebre Selassie dostoupil Maxe z pravé strany a po zákroku českého obránce vhazuje Baier na polovině soupeře.

17
    Max se docela unáhlil křižnou střelou z levé strany zcela mimo vzdálenější šibenici. Pavlenka mohl zůstat naprosto v klidu, český brankář bude vykopávat.

17
    Rašica si seběhl na pravou stranu na hranici vápna, ale v obklíčení Maxe a ještě jednoho obránce neměl moc šancí ani na centr, natož pak na zakončení směrem na Kobela.

16
    Moisander naskočil do hlavičkového souboje z levé strany a prohrál jej. Následně vsadili hosté na dlouhý pas z půle do vápna, kde byl Pavlenka rukama rychlejší než rozběhnutý Finnbogason.

15
    Po autu Augustinssona jsme viděli pas na levou stranu, který hostující obrana odvrátila z první a Augusburg posléze rozehrává v kombinaci s Oxfordem.

14
    Finnbogason utekl středem všem obráncům, ale Pavlenka dobře četl hru, šel daleko z vápna a nataženou nohou odehrál balón do bezpečí. Český brankář si vysloužil potlesk diváků.

13
    Rašica poslal centr na přední tyč, ale křižné zakončení Augustinssona dopadlo mimo branku.

13
    A zase velice dobrý presink domácích přinesl nakonec rohový kop po pravé ruce hostujícího brankáře.
    12. Gebre Selassieho šance

12
    Augustinsson centroval levačkou na střed vápna, kde vyskočil Gebre Selassie, ale Kobel vykopl balón levou nohou při vyložené šanci českého obránce.

11
    J. Eggestein byl na pravé straně rychlejší a důraznější než Stafylidise, po střetu u lajny nařídil hlavní rozhodčí standardní situaci proti hostům.

10
    Hosté drželi míč na půli. Do kombinace se přidal Oxford na pravé straně, ale domácí dobře zhustili prostor, soupeř tak musel hrát pod sebe s Kobelem.

9
    Schmid vysunul Finnbogasona v pravé polovině vápna, ale tomu sebral balón hned první obránce. Hosté ještě zůstávají na míči.

8
    Hosté si nahrávali při rozehrávce, až přišel nákop na pravou stranu. Následoval centr do vápna, kde zakončoval Finnbogason hlavou vedle levé tyče, což kontroloval Gebre Selassie svým pohledem.

7
    Pavlenka si vybral levou stranu, ale tam to měl složité Klaassen, míč se posléze pohybuje u středového kruhu.
    5. Milot RAŠICA - 1:0

5
    Po rozehrávce Kobala získal míč Augustinsson, Kruse následně s ještě jedním hráčem poslali MILOTA RAŠICU do rychlého přečíslení. Rašica si na levé straně přehodil míč kolem obránce na pravačku a zakončil k přední tyči.

5
    Kobel si zahrál nohama při rozehrávce. Následně si vyměnil balón se spoluhráčem na pravé straně.

4
    Kruse hodně zatopil obraně presinkem z levé strany, Kobel byl rád, že odkopl balón do zámezí a aut tak bere Augustinsson.

3
    Moisander ztratil balón na levé straně a Schmid tak vhazoval u soupeřova vápna.

3
    Nákop na levou stranu končí ofsajdem hostů.

2
    Rašica se probíjel po levé straně, ale zastavil jej Oxford svým skluzem. Následně se domácím nepovedl centr z křídla.

1
    Werder měl rozehru zápasu. Hráči nastoupili s černými páskami na levé ruce, jakožto znamení smrti Argentince Saly.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen – J. Eggestein, M. Kruse (C), Rašica.
    Náhradníci: Kapino – C. Pizarro, Möhwald, Veljković, Şahin, Sargent, Friedl.

FC Augsburg: Kobel – Schmid, R. Khedira, Oxford, Stafylidis – Či Tong-won, Morávek, Baier (C), Max – Gregoritsch – Finnbogason.
    Náhradníci: Giefer – Stanić, Callsen-Bracker, Córdova, Richter, Jensen, Hahn.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.

Augsburg je mužstvo, ve kterém taktéž najdeme českou stopu. Dříve zde působil současný plzeňský záložník Milan Petržela a nyní obléká dres hostujícího celku Jan Morávek. Zatím se však zdá, že bývalý fotbalista pražských Bohemians bude se svými spoluhráči bojovat o holé přežití v nejvyšší německé fotbalové soutěži. Augsburg dosud ve svých dvaceti odehraných duelech nasbíral na své konto celkem osmnáct bodů. Jeho nejlepším střelcem je v letošní sezoně desetigólový Islanďan Finnbogason. Co se týče posledních výsledků, tak hosté dvakrát zvítězili. Nejprve v lize v domácím prostředí proti Mohuči poměrem 3:0, následně v týdnu postoupili do čtvrtfinále Německého poháru díky výhře 1:0 na hřišti Kielu.

Domácí celek je podle mínění sázkových kanceláří favoritem zápasu. V bundesligové tabulce mu patří desátá pozice se ziskem sedmadvaceti bodů. V uplynulých dvou duelech remizoval. Nejprve před svými fanoušky s Frankfurtem poměrem 2:2. Posléze na půdě posledního Norimberku 1:1, když soupeř srovnal v 86. minutě. V týdnu poté překvapil skalpem Dortmundu. Vedoucí tým Bundesligy vyřadil v osmifinále Německého poháru 4:3 po penaltách. Ve 119. minutě poslal Harnik zápas do pokutových kopů V nich selhali Alcácer a Philipp. Načež Kruse na konci čtvrté série rozhodl o postupu Brém do čtvrtfinále. V brance samozřejmě nechyběla opora Werderu Jiří Pavlenka.