Sparta – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Znojmo – Chodov 2:14 (kon.) | Bulldogs – Střešovice 1:6 (kon.)
Bohemians – Ostrava 3:4 (kon.) | Česká Lípa – Pardubice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Otrokovice 16:2 (kon.)
FbŠ Bohemians
3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 10.02.2019, 17:00 • SH Děkanka • Livesport Superliga • 24. kolo

Střely ve 3. třetině: Bohemians – 4, Ostrava – 7 (18:54:04)

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.

Sledovali jsme utkání mezi Bohemians a Ostravou, který končí výhrou hostů 3:4. Vítěznou branku vstřelil třináct sekund před koncem Michal Sládek, který zřejmě životní brankou posílá Ostravu jednou nohou do play-off, neboť si odváží cenné tři body proti týmu, který je na posledním nepostupovém místě. Bohemka sice první třetinu byla jasně lepší a vyhrála 2:0, jenže od té doby byla Ostrava lepší a díky dvěma brankám a jedné asistenci Filipa Hrabala si odváží všechny body.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:47
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Autorem branky je MICHAL SLÁDEK, který velice důležitým gólem možná posílá Ostravu do play-off.

58:57
    Nic zajímavého se neděje. Ba naopak. Bohemians drží balonek za svou brankou.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:59
    Tomáš Kindl si při svém vyrovnávajícím gólu zranil nohu a do dnešního zápasu již nenastoupí.

57:26
    Aleš Zálesný jako správný lídr vběhl do obrany Bohemky, kde ihned vystřelil. Naneštěstí pro něho jen těsně míjí horní tyč.

56:48
    Vojtěch Zezulka dobře vystřelil z levého křídla. Laja s velkým štěstím chytá pokus Zezulky i nepříjemnou dorážku.

56:23
    Pro změnu teď dlouho drží míček domácí, kteří také nikam nespěchají.

55:17
    Necelých pět minut nám zbývá do konce základní hrací doby a čím dál tím víc to vypadá na remízu.

54:26
    Jiří Bauer zastavil rozběhnutého Marka Ďopana.

53:50
    Moravčík zkoušel přihrát na Křivu, jenže ten byl dobře bráněn. Typický play-off obrázek se ještě víc stupňuje.

52:42
    Ostrava po inkasované brance nechce opět udělat chybu a tak se skoro nic neděje.

51:16
    Domácí v plném počtu. Bohemka je v plném počtu a je nadále ve hře o všechny body.

51:12
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno! Autorem branky je TOMÁŠ KINDL, který využil chyby Ostravy v útoku a šikovnou střelou nachytává Laju! Asistence: Jakub Buršík.

50:16
    Aleš Zálesný drží míček a neustále diriguje a podporuje své spoluhráče. Příchod takové legendy je pro Ostravu neuvěřitelně důležitý.

49:48
    Ani jeden z celků vůbec nikam nespěchá. Domácí nejspíš budou čekat na poslední minuty, kde zapnou i do útoku.

49:16
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kryštof Krbec – 2 min., Bránění ve hře).

49:06
    Bohemce se moc nedaří ani třetí přesilová hra. Taková nemohoucnost je může stát celou sezónu.

48:25
    Štěpán Laja výborně vychytal Jakuba Buršíka, který ihned vypálil z první. Ostravský brankář i přes svůj věk předvádí neuvěřitelné výkony.

48:20
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Jiří Juhaňák – 2 min., Sekání).

47:41
    Bohemce nezbývá moc času, stále si nedokázali vytvořit v této třetině nějakou nebezpečnou střelu.

46:53
    Jiří Bauer skoro celou minutu držel balonek na své čepeli. Tenhle zápas mi již hodně připomíná play-off, kde se skoro nic neděje a čeká se na chybu soupeře.

46:10
    Hosté opět místo střely zvolili ústup až k Lajovi, kde znova rozehrávají.

45:57
    Ostrava drží balonek a vůbec nikam nespěchá, protože jde o hodně.

44:06
    Nebezpečnou střelu Krebnera dokázal jeden z hostujících hráčů vyrazit mimo hřiště.

43:58
    Michal Sládek chytře zakončil bekhendem, jenže Hyršl pravou nohou vyráží balonek do rohu.

43:40
    Dominik Eichner dokázal uhlídat Ďopana, který už hledal na druhé straně Buršíka.

42:36
    Jakub Kolstrunk lacině ztratil balonek. Bohemka se stál velice těžko vrací do výkonu z první periody.

41:50
    Bohemians po dlouhém boji získali balonek na svou stranu a mohou tak vystřídat pětici hráčů.

41:11
    Daniel Cabejšek nastřelil balonek pouze do dobře připraveného bloku.

40:34
    Dlouhý pas Moravčíka lapil do svých rukavic Hyršl, jinak by Sládek měl snadnou pozici.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Michal Sládek.

40:01

Střely ve 2. třetině: Bohemians – 5, Ostrava – 6

Sledovali jsme druhou třetinu, která přinesla zcela jiný obrázek. Ostrava byla o krok lepší než Bohemka a zaslouženě otočila průběh utkání. Hlavní hvězdou byl Filip Hrabal, který přihrál Zálesnému, poté sám skóroval a navrch proměnil nájezd. Bohemka se musí oklepat a navázat na první třetinu, jinak si hodně zkomplikuje boj o play-off. Uvidíme, co nám přinese důležitá poslední třetina.

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

40:00

39:42
    Ostrava si uhlídala i poslední útok domácích a do třetí třetiny vstoupí o jeden krok napřed před svým soupeřem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:44
    Jiří Bauer potvrdil své zkušenosti z posledního Mistrovství světa a celkem lehce ubránil Krebnera.

38:18
    Hosté v plném počtu. Ostrava ubránila i své druhé oslabení v tomto utkání a významně si vylepšují své statistiky.

37:37
    Aleš Zálesný opět díky bojovnosti vybojoval balonek. Domácí začínají být hodně nervózní.

37:13
    Jiří Bauer byl odpískán nedovolený zákrok, který byl hodně sporný. Ostrava ale i tak brání velice slušně.

36:40
    Bohemians se opět vůbec nedaří přesilovková kombinace.

36:18
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Marek Lipový – 2 min., Sekání).

35:27
    Sládek vybojoval pro svůj tým balonek a s radostí spěchá na střídačku.

34:43
    Pomalé tempo hry pokračuje. Oba celky se střídají v pomalých kombinacích, které nejsou ku prospěchu. To spíš teď vyhovuje Ostravě, která se soustředí na pevnou defenzívu.

33:55
    Útočným faulem se provinil Jakub Mendrek, který sekl Kindla do florbalky.

33:11
    Aleš Zálesný je jedním z klíčových hráčů tohoto utkání. Nevypustí jediný souboj, což motivuje jeho spoluhráče k takovému obratu.

32:38
    Jan Křiva ztratil balonek ve velkém brankovišti. Bohemians jsou hodně otřesení, neúčinné jsou i rady trenéra Jedličky.

31:26
    Štěpán Laja skvělými zákroky podržel své barvy po samostatném úniku Krbce.

30:52
    Ostrava kontroluje balonek kombinací kolem poloviny hřiště. Bohemce protekla dobrá hra z první třetiny mezi prsty.

30:16
    Ostravské mužstvo otáčí průběh utkání! Autorem branky z trestného střílení je FILIP HRABAL, který potvrzuje vynikající formu a krásnou střelou nedal Hyršlovi šanci.

30:16
    Aleš Zálesný podruhé v tomto utkání vybojoval samostatný nájezd!

29:36
    Blíží se nám polovina utkání a stav je nadále vyrovnaný. Zápas sice nemá velké tempo, ale bojuje se o každý centimetr hrací plochy.

28:14
    Hodně se začíná vyhrocovat hra u mantinelů, hráči často končí mimo hřiště

27:41
    Domácí hráči se nemohou dostat přes pevný val hostů, kteří v této třetině zlepšili vše.

26:29
    Ostrava je všude o krok napřed a kontroluje hru jako domácí v první třetině.

25:42
    Ač byl Zálesný na míčku a startoval vstříc Hyršlově bráně, tak stačil u toho držet Krebnera a Bohemka získává výhodu ve formě standardky

24:34
    Hostující trenér Ševčík si asi řekl své, neboť jeho svěřenci podávají diametrálně odlišný výkon.

23:33
    A máme srovnáno! Autorem branky je FILIP HRABAL, který vybojoval tak dlouho u brány Hyršla, až doklepl balonek do klece domácích! Asistence: Dominik Eichner.

23:10
    Ostrava snižuje! Autorem branky je ALEŠ ZÁLESNÝ, který od levého mantinelu vymetá pravou šibenici brány Hyršla. Asistence: Filip Hrabal.

22:16
    Na zemi leží mladičký Michal Sládek, který to opět schytal v osobním souboji s mnohem větším soupeřem.

21:23
    Patrik Posselt lehce obral Kryštofa Krbce, který se vrací do obranného postavení.

20:58
    Šimon Kuczera se vydal na útočný výlet a vybojoval alespoň rozehrávku z rohu.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Michal Sládek.

20:01

Střely v 1. třetině: Bohemians – 3, Ostrava – 3

Sledovali jsme první třetinu mezi Bohemians a Ostravou, která končí výhrou domácích 2:0 díky trefám Buršíka a Kielera z úvodu utkání. Ostrava mohla snížit v 19.minutě, jenže Eichner v důležitém momentu neproměnil samostatný nájezd. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina utkání.

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

20:00

19:36
    Bohemka poslední minutu kontrolovala balonek a zaslouženě vyhrává první periodu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:41
    Hosté v plném počtu. Ostrava se pohodlně ubránila, jenže mohla vytěžit víc, neboť Eichner neproměnil nájezd!

18:17
    Dominik Eichner se pokusil o kličku do bekhendu, nicméně Tomáš Hyršl to ušil a předvedl velice důležitý moment.

18:17
    Aleš Zálesný byl faulován v samostatném úniku. Rozhodčí správně pískají nájezd!

17:43
    Buršíkova nepřesná rána končí vysoko nad brankou Štěpána Laji, který tentokrát nemusel zasahovat.

17:15
    Ostrava zatím velice dobře brání a Bohemka se nemohla postavit ani do přesilovkového vzorce.

16:41
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Václav Jurdzin – 2 min., Bránění ve hře).

15:19
    Pavel Čihák s Kindlem nadělali třetí hostující formaci velké zmatky. Celou situaci dobře vyřešil Kucsera, který vyhodil balonek až k Hyršlovi.

14:37
    Jurzdin hezky našel legendu Zálesného, jenže ten v ideální pozici míjí bránu Bohemians.

13:36
    Michal Sládek bojoval ze švech sil, nicméně proti vyššímu Kindlovi neměl moc šancí v rohu mantinelu.

12:51
    Jakub Mendrek kroužil za bránou Hyršl, který nakonec nemusel zasahovat, protože hostující útočník nenašel čepel Hrabala.

12:13
    Matyáš Šindler v dobré obranné činnosti vybojoval balonek pro své modrožluté barvy.

11:17
    Adam Růžek, který zatím hraje parádně, dostal skvělou přihrávku na levé křídle. Jeho střela z první ovšem letí vysoko nad.

10:37
    Dominik Eichner se u pravého mantinelu nedokázal dostat do střelecké pozice. Po následném útočném faulu oba celky střídají.

10:02
    První polovina první periody je za námi a již můžu říct, že domácí úvod zápasu jasně ovládli. Uvidíme, co se bude dít dál.

09:12
    Bohemce se vůbec nepodařila nadějná standardní situace. Druhá formace Ostravy ovšem selhala v brejku a domácí tak jsou opět na míčku.

08:42
    Šebek vyborně vystartoval proti Lajově bráně, ale nečekal, že Jurdzin mu položí hokejku přesně tam, kam chtěl střílet

07:23
    Domácí hráči v zápase o play-off zatím hrají velice zkušeně. Ostravě se zatím vůbec nic nedaří.

07:00
    Bohemka pokračuje v dobrém úvodu! Autorem branky je PATRIK KIELER, který zužitkoval parádní práce Růžka, který vyvezl balonek do útoku a nezištnou přihrávkou našel )plně volného Kielera. Asistence: Kryštof Krbec .

06:26
    Bohemians si opět skvěle poradili v defenzivní činnosti a zatím jsou lepším týmem na hřišti.

05:09
    Štěpán Laja skočil pro odražený balonek a uklidnil tak své spoluhráče, kterým se nedaří překonat psychickou hráz z nešťastné situace z první minuty.

04:15
    Erik Moravčík střílel z rychlého brejku pouze do připraveného Čiháka.

03:46
    Ostravští minimálně minutu zdlouhavě kombinovali na své polovině hřiště, protože nemohou najít recept na obranu Klokanů.

02:20
    Tomáš Hyršl si připsal první úspěšný zákrok po šikovné střele Jurdzina z levého mantinelu.

01:48
    Domácí florbalisté jsou po vstřelené brance v laufu a drží balonek kolem poloviny hřiště.

00:25
    Obrovská chyba v rozehrávce! Autorem branky je JAKUB BURŠÍK, který využil chyby v rozehrávce od Křivy a pohotovou střelou překonává Laju k pravé tyči. Asistence: Patrik Šebek.

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Jan Křiva. Bohemka oblékla tradiční zelenobílé dresy, Ostrava modré.

00:01

FbŠ Bohemians: Hyršl (Kratěk) – Dobisík, Zezulka, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Buršík – Kieler, Kindl, Růžek.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – J. Bauer, Jurdzin, Kuczera, Lipový, Moravčík, Posselt – Daniš, Eichner, Hrabal – Juhaňák, Kaloč, Křiva – Mendrek, Sládek, Šindler – Zálesný.

17.11.16 Bohemians-Ostrava 9 : 12

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se díky posledním utkání dostalo do nejlepší osmičky. Na svém kontě mají za 23 utkání 30 bodů za osm výher, dvou výher v prodloužení a dvou proher v prodloužení. Na šesté Pantery ztrácí pouze dva body. Skóre mají záporné 116:117. Z posledních pěti utkání získali 10 bodů za tři výhry a prohru v posledním kole proti Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 39 body za dvacet branek a devatenáct asistencí Michal Sládek.

FbŠ Bohemians se momentálně nachází na devátém místě tabulky. Na svém kontě mají za 23 utkání 29 bodů za osm výher a pět proher v prodloužení. Na osmou Ostravu ztrácí pouze bod, takže tento zápas je pro oba celky zápasem sezóny, protože se hraje o místo do play-off. Skóre mají neutrální 127:127. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. V posledních třech utkáních nepoznali pocit vítězství. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 33 body za šestnáct branek a sedmnáct asistencí Matyáš Krebner.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním 24.kole se představí domácí FbŠ Bohemians, kteří vyzvou FBC Ostravu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 1. Buršík (Šebek), 7. Kieler (Krbec), 52. Kindl (Buršík) – 24. Zálesný (Hrabal), 24. Hrabal (Eichner), 31. Hrabal (TS), 60. Sládek

FbŠ Bohemians: Hyršl (Kratěk) – Dobisík, Zezulka, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Buršík – Kieler, Kindl, Růžek – Kolstrunk.

Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga