Sparta – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Znojmo – Chodov 2:14 (kon.) | Bulldogs – Střešovice 1:6 (kon.)
Bohemians – Ostrava 3:4 (kon.) | Česká Lípa – Pardubice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Otrokovice 16:2 (kon.)
FbŠ Bohemians
3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 10.02.2019, 17:00 • SH Děkanka • Livesport Superliga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním 24.kole se představí domácí FbŠ Bohemians, kteří vyzvou FBC Ostravu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

FbŠ Bohemians se momentálně nachází na devátém místě tabulky. Na svém kontě mají za 23 utkání 29 bodů za osm výher a pět proher v prodloužení. Na osmou Ostravu ztrácí pouze bod, takže tento zápas je pro oba celky zápasem sezóny, protože se hraje o místo do play-off. Skóre mají neutrální 127:127. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. V posledních třech utkáních nepoznali pocit vítězství. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 33 body za šestnáct branek a sedmnáct asistencí Matyáš Krebner.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se díky posledním utkání dostalo do nejlepší osmičky. Na svém kontě mají za 23 utkání 30 bodů za osm výher, dvou výher v prodloužení a dvou proher v prodloužení. Na šesté Pantery ztrácí pouze dva body. Skóre mají záporné 116:117. Z posledních pěti utkání získali 10 bodů za tři výhry a prohru v posledním kole proti Mladé Boleslavi. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 39 body za dvacet branek a devatenáct asistencí Michal Sládek.

Posledních pět vzájemných utkání:
    14.09.18 Ostrava-Bohemians 9 : 3
    13.01.18 Ostrava-Bohemians 3 : 7
    15.10.17 Bohemians-Ostrava 7 : 4
    14.01.17 Ostrava-Bohemians 6 : 10
    17.11.16 Bohemians-Ostrava 9 : 12

FbŠ Bohemians: Hyršl (Kratěk) – Dobisík, Zezulka, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Buršík – Kieler, Kindl, Růžek.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – J. Bauer, Jurdzin, Kuczera, Lipový, Moravčík, Posselt – Daniš, Eichner, Hrabal – Juhaňák, Kaloč, Křiva – Mendrek, Sládek, Šindler – Zálesný.

Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Jan Křiva. Bohemka oblékla tradiční zelenobílé dresy, Ostrava modré.

00:25
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Obrovská chyba v rozehrávce! Autorem branky je JAKUB BURŠÍK, který využil chyby v rozehrávce od Křivy a pohotovou střelou překonává Laju k pravé tyči. Asistence: Patrik Šebek.

01:48
    Domácí florbalisté jsou po vstřelené brance v laufu a drží balonek kolem poloviny hřiště.

02:20
    Tomáš Hyršl si připsal první úspěšný zákrok po šikovné střele Jurdzina z levého mantinelu.

03:46
    Ostravští minimálně minutu zdlouhavě kombinovali na své polovině hřiště, protože nemohou najít recept na obranu Klokanů.

04:15
    Erik Moravčík střílel z rychlého brejku pouze do připraveného Čiháka.

05:09
    Štěpán Laja skočil pro odražený balonek a uklidnil tak své spoluhráče, kterým se nedaří překonat psychickou hráz z nešťastné situace z první minuty.

06:26
    Bohemians si opět skvěle poradili v defenzivní činnosti a zatím jsou lepším týmem na hřišti.

07:00
    Bohemka pokračuje v dobrém úvodu! Autorem branky je PATRIK KIELER, který zužitkoval parádní práce Růžka, který vyvezl balonek do útoku a nezištnou přihrávkou našel )plně volného Kielera. Asistence: Kryštof Krbec .

07:23
    Domácí hráči v zápase o play-off zatím hrají velice zkušeně. Ostravě se zatím vůbec nic nedaří.

08:42
    Šebek vyborně vystartoval proti Lajově bráně, ale nečekal, že Jurdzin mu položí hokejku přesně tam, kam chtěl střílet

09:12
    Bohemce se vůbec nepodařila nadějná standardní situace. Druhá formace Ostravy ovšem selhala v brejku a domácí tak jsou opět na míčku.

10:02
    První polovina první periody je za námi a již můžu říct, že domácí úvod zápasu jasně ovládli. Uvidíme, co se bude dít dál.

10:37
    Dominik Eichner se u pravého mantinelu nedokázal dostat do střelecké pozice. Po následném útočném faulu oba celky střídají.

11:17
    Adam Růžek, který zatím hraje parádně, dostal skvělou přihrávku na levé křídle. Jeho střela z první ovšem letí vysoko nad.

12:13
    Matyáš Šindler v dobré obranné činnosti vybojoval balonek pro své modrožluté barvy.

12:51
    Jakub Mendrek kroužil za bránou Hyršl, který nakonec nemusel zasahovat, protože hostující útočník nenašel čepel Hrabala.

13:36
    Michal Sládek bojoval ze švech sil, nicméně proti vyššímu Kindlovi neměl moc šancí v rohu mantinelu.

14:37
    Jurzdin hezky našel legendu Zálesného, jenže ten v ideální pozici míjí bránu Bohemians.

15:19
    Pavel Čihák s Kindlem nadělali třetí hostující formaci velké zmatky. Celou situaci dobře vyřešil Kucsera, který vyhodil balonek až k Hyršlovi.

16:41
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Václav Jurdzin – 2 min., Bránění ve hře).

17:15
    Ostrava zatím velice dobře brání a Bohemka se nemohla postavit ani do přesilovkového vzorce.

17:43
    Buršíkova nepřesná rána končí vysoko nad brankou Štěpána Laji, který tentokrát nemusel zasahovat.

18:17
    Aleš Zálesný byl faulován v samostatném úniku. Rozhodčí správně pískají nájezd!

18:17
    Dominik Eichner se pokusil o kličku do bekhendu, nicméně Tomáš Hyršl to ušil a předvedl velice důležitý moment.

18:41
    Hosté v plném počtu. Ostrava se pohodlně ubránila, jenže mohla vytěžit víc, neboť Eichner neproměnil nájezd!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:36
    Bohemka poslední minutu kontrolovala balonek a zaslouženě vyhrává první periodu.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Bohemians a Ostravou, která končí výhrou domácích 2:0 díky trefám Buršíka a Kielera z úvodu utkání. Ostrava mohla snížit v 19.minutě, jenže Eichner v důležitém momentu neproměnil samostatný nájezd. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina utkání.

Střely v 1. třetině: Bohemians – 3, Ostrava – 3

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Michal Sládek.

20:58
    Šimon Kuczera se vydal na útočný výlet a vybojoval alespoň rozehrávku z rohu.

21:23
    Patrik Posselt lehce obral Kryštofa Krbce, který se vrací do obranného postavení.

22:16
    Na zemi leží mladičký Michal Sládek, který to opět schytal v osobním souboji s mnohem větším soupeřem.

23:10
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostrava snižuje! Autorem branky je ALEŠ ZÁLESNÝ, který od levého mantinelu vymetá pravou šibenici brány Hyršla. Asistence: Filip Hrabal.

23:33
    A máme srovnáno! Autorem branky je FILIP HRABAL, který vybojoval tak dlouho u brány Hyršla, až doklepl balonek do klece domácích! Asistence: Dominik Eichner.

24:34
    Hostující trenér Ševčík si asi řekl své, neboť jeho svěřenci podávají diametrálně odlišný výkon.

25:42
    Ač byl Zálesný na míčku a startoval vstříc Hyršlově bráně, tak stačil u toho držet Krebnera a Bohemka získává výhodu ve formě standardky

26:29
    Ostrava je všude o krok napřed a kontroluje hru jako domácí v první třetině.

27:41
    Domácí hráči se nemohou dostat přes pevný val hostů, kteří v této třetině zlepšili vše.

28:14
    Hodně se začíná vyhrocovat hra u mantinelů, hráči často končí mimo hřiště

29:36
    Blíží se nám polovina utkání a stav je nadále vyrovnaný. Zápas sice nemá velké tempo, ale bojuje se o každý centimetr hrací plochy.

30:16
    Aleš Zálesný podruhé v tomto utkání vybojoval samostatný nájezd!

30:16
    Ostravské mužstvo otáčí průběh utkání! Autorem branky z trestného střílení je FILIP HRABAL, který potvrzuje vynikající formu a krásnou střelou nedal Hyršlovi šanci.

30:52
    Ostrava kontroluje balonek kombinací kolem poloviny hřiště. Bohemce protekla dobrá hra z první třetiny mezi prsty.

31:26
    Štěpán Laja skvělými zákroky podržel své barvy po samostatném úniku Krbce.

32:38
    Jan Křiva ztratil balonek ve velkém brankovišti. Bohemians jsou hodně otřesení, neúčinné jsou i rady trenéra Jedličky.

33:11
    Aleš Zálesný je jedním z klíčových hráčů tohoto utkání. Nevypustí jediný souboj, což motivuje jeho spoluhráče k takovému obratu.

33:55
    Útočným faulem se provinil Jakub Mendrek, který sekl Kindla do florbalky.

34:43
    Pomalé tempo hry pokračuje. Oba celky se střídají v pomalých kombinacích, které nejsou ku prospěchu. To spíš teď vyhovuje Ostravě, která se soustředí na pevnou defenzívu.

35:27
    Sládek vybojoval pro svůj tým balonek a s radostí spěchá na střídačku.

36:18
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Marek Lipový – 2 min., Sekání).

36:40
    Bohemians se opět vůbec nedaří přesilovková kombinace.

37:13
    Jiří Bauer byl odpískán nedovolený zákrok, který byl hodně sporný. Ostrava ale i tak brání velice slušně.

37:37
    Aleš Zálesný opět díky bojovnosti vybojoval balonek. Domácí začínají být hodně nervózní.

38:18
    Hosté v plném počtu. Ostrava ubránila i své druhé oslabení v tomto utkání a významně si vylepšují své statistiky.

38:44
    Jiří Bauer potvrdil své zkušenosti z posledního Mistrovství světa a celkem lehce ubránil Krebnera.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Ostrava si uhlídala i poslední útok domácích a do třetí třetiny vstoupí o jeden krok napřed před svým soupeřem.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, která přinesla zcela jiný obrázek. Ostrava byla o krok lepší než Bohemka a zaslouženě otočila průběh utkání. Hlavní hvězdou byl Filip Hrabal, který přihrál Zálesnému, poté sám skóroval a navrch proměnil nájezd. Bohemka se musí oklepat a navázat na první třetinu, jinak si hodně zkomplikuje boj o play-off. Uvidíme, co nám přinese důležitá poslední třetina.

Střely ve 2. třetině: Bohemians – 5, Ostrava – 6

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Michal Sládek.

40:34
    Dlouhý pas Moravčíka lapil do svých rukavic Hyršl, jinak by Sládek měl snadnou pozici.

41:11
    Daniel Cabejšek nastřelil balonek pouze do dobře připraveného bloku.

41:50
    Bohemians po dlouhém boji získali balonek na svou stranu a mohou tak vystřídat pětici hráčů.

42:36
    Jakub Kolstrunk lacině ztratil balonek. Bohemka se stál velice těžko vrací do výkonu z první periody.

43:40
    Dominik Eichner dokázal uhlídat Ďopana, který už hledal na druhé straně Buršíka.

43:58
    Michal Sládek chytře zakončil bekhendem, jenže Hyršl pravou nohou vyráží balonek do rohu.

44:06
    Nebezpečnou střelu Krebnera dokázal jeden z hostujících hráčů vyrazit mimo hřiště.

45:57
    Ostrava drží balonek a vůbec nikam nespěchá, protože jde o hodně.

46:10
    Hosté opět místo střely zvolili ústup až k Lajovi, kde znova rozehrávají.

46:53
    Jiří Bauer skoro celou minutu držel balonek na své čepeli. Tenhle zápas mi již hodně připomíná play-off, kde se skoro nic neděje a čeká se na chybu soupeře.

47:41
    Bohemce nezbývá moc času, stále si nedokázali vytvořit v této třetině nějakou nebezpečnou střelu.

48:20
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Jiří Juhaňák – 2 min., Sekání).

48:25
    Štěpán Laja výborně vychytal Jakuba Buršíka, který ihned vypálil z první. Ostravský brankář i přes svůj věk předvádí neuvěřitelné výkony.

49:06
    Bohemce se moc nedaří ani třetí přesilová hra. Taková nemohoucnost je může stát celou sezónu.

49:16
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kryštof Krbec – 2 min., Bránění ve hře).

49:48
    Ani jeden z celků vůbec nikam nespěchá. Domácí nejspíš budou čekat na poslední minuty, kde zapnou i do útoku.

50:16
    Aleš Zálesný drží míček a neustále diriguje a podporuje své spoluhráče. Příchod takové legendy je pro Ostravu neuvěřitelně důležitý.

51:12
    Máme srovnáno! Autorem branky je TOMÁŠ KINDL, který využil chyby Ostravy v útoku a šikovnou střelou nachytává Laju! Asistence: Jakub Buršík.

51:16
    Domácí v plném počtu. Bohemka je v plném počtu a je nadále ve hře o všechny body.

52:42
    Ostrava po inkasované brance nechce opět udělat chybu a tak se skoro nic neděje.

53:50
    Moravčík zkoušel přihrát na Křivu, jenže ten byl dobře bráněn. Typický play-off obrázek se ještě víc stupňuje.

54:26
    Jiří Bauer zastavil rozběhnutého Marka Ďopana.

55:17
    Necelých pět minut nám zbývá do konce základní hrací doby a čím dál tím víc to vypadá na remízu.

56:23
    Pro změnu teď dlouho drží míček domácí, kteří také nikam nespěchají.

56:48
    Vojtěch Zezulka dobře vystřelil z levého křídla. Laja s velkým štěstím chytá pokus Zezulky i nepříjemnou dorážku.

57:26
    Aleš Zálesný jako správný lídr vběhl do obrany Bohemky, kde ihned vystřelil. Naneštěstí pro něho jen těsně míjí horní tyč.

57:59
    Tomáš Kindl si při svém vyrovnávajícím gólu zranil nohu a do dnešního zápasu již nenastoupí.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

58:57
    Nic zajímavého se neděje. Ba naopak. Bohemians drží balonek za svou brankou.

59:47
    Tak to je neuvěřitelné! Autorem branky je MICHAL SLÁDEK, který velice důležitým gólem možná posílá Ostravu do play-off.

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

Sledovali jsme utkání mezi Bohemians a Ostravou, který končí výhrou hostů 3:4. Vítěznou branku vstřelil třináct sekund před koncem Michal Sládek, který zřejmě životní brankou posílá Ostravu jednou nohou do play-off, neboť si odváží cenné tři body proti týmu, který je na posledním nepostupovém místě. Bohemka sice první třetinu byla jasně lepší a vyhrála 2:0, jenže od té doby byla Ostrava lepší a díky dvěma brankám a jedné asistenci Filipa Hrabala si odváží všechny body.

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.

Střely ve 3. třetině: Bohemians – 4, Ostrava – 7 (18:54:04)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 1. Buršík (Šebek), 7. Kieler (Krbec), 52. Kindl (Buršík) – 24. Zálesný (Hrabal), 24. Hrabal (Eichner), 31. Hrabal (TS), 60. Sládek

FbŠ Bohemians: Hyršl (Kratěk) – Dobisík, Zezulka, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Buršík – Kieler, Kindl, Růžek – Kolstrunk.

Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga