Jekatěrinburg – N.Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Riga – Jokerit 3:1 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 1:4 (kon.)

Vojtěch Mozík (Viťaz) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:47
    Michal Řepík (Viťaz) 0+0, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:18 (19:54:56)

Domácím hokejistům se povedl obrat z 0:2 a slaví nesmírně cenné vítězství, které je udrželo na poslední postupové příčce do play-off o dva body před Rigou. Porážku odvrátil v power-play 63 vteřin před koncem Šmeljov a dílo dokonal v prodloužení při hře tři na tři parádním vítězným gólem exliberecký Bakoš.
    Viťaz měl dvě třetiny více ze hry, ale nakonec se musí spokojit s bodem, když oba čeští hokejisté v jeho dresu byli hodně vidět, jenže svorně nevyužili několik dobrých příležitostí.
    Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 23:35, vhazování 24:21, hity 9:9, čas v útoku 11:15 – 6:46, vyloučení 1:2, bez využití.

61:24 Martin BAKOŠ - 3:2

61:24
    Soči právě vstřelilo branku!
    Obrat dokonává slovenský útočník MARTIN BAKOŠ, který si nabruslil přes obránce zleva před bránu a zvedl kotouč nechytatelně pod horní víko.
    Asistence: Sean Collins.

60:55
    Řepík mohl ujet do úniku, dlouhou přihrávku však na holi nezpracoval.

60:01

Hokejistům Soči se v power-play minutu a tři vteřiny před sirénou podařilo vynutit si prodloužení. Oba celky získaly po bodu a Soči se tak minimálně po dnešku udrží v tabulce před Rigou, která vede zatím 2:0 nad Jokeritem Helsinki.
    HK Soči potvrzuje titul remízového krále KHL, je to osmnáctý nerozhodný výsledek tohoto klubu po 60 minutách v sezóně, což je jasně nejvíc ze všech.
    Statistiky po třetí třetině:

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Dohrává se opatrně, ani jedno z mužstev nechce přijít o jistý bod.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.
    58:57 Sergej ŠMELJOV - 2:2

58:57
    Veledůležitý vyrovnávací gól zařídila domácím kombinace, kterou si před chvílí vyzkoušeli nanečisto. Zpoza brány přihrával Collins, puk se štěstím skončil na holi SERGEJE ŠMELJOVA a ten ho nad ledem posílá k zadní tyčce.

58:39
    Barulin upaluje na střídačku, do hry skáče šestý bruslař Soči.

57:14
    Mozíkovi prošel hraniční zákrok na Lugina, jehož strčil do zad oběma rukama a poslal jej na led.

56:29
    Sergej Šmeljov měl na holi vyrovnání: po bleskové výměně puku přišla Collinsova finální přihrávka zpoza brány, jenže Šmeljov zblízka minul.

55:55

55:38
    Od modré pálil po ledě Stasenko a Barulin se ohlížel za záda, jestli mu puk neproklouzl mezi betony. Měl ho však ve výstroji.

55:12
    Rendulićova dělová rána příklepem doslova sestřelila Barulina z ledu, domácí brankář však má kotouč ve své moci a to je hlavní.

54:40
    Hosté rozvážně kombinují v přesilovkovém rozestavení s oběma Čechy na ledě. Aaltonen křížnou přihrávkou oslovil na levém kruhu Stoljarova, tomu střela nesedla.

53:55
    Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Kapustin – 2 min., podrážení). První trest pro domácí v celém zápase za faul hned po prohraném buly.

53:46
    Dnes naposledy se diváci v paláci sportu Bolšoj dočkají dávky reklam. Po ní čeká hokejisty koncovka třetí třetiny, v níž se domácí ještě pokusí získat veledůležité body.

52:45
    Rendulić na konci svého úniku po kličce ztratil stabilitu, ale ještě udržel kotouč ve hře a jeho spoluhráči zatím mohli prostřídat.

51:58
    Bočarov přiťukl na modré volnému Jokipakkovi, jeho rána nenabrala správný směr.

51:23
    Hokejisté z Podolsku dobře brání střední pásmo a nepouštějí domácí do šancí.

49:50
    Modří ještě chvíli zůstali v útočném pásmu, kombinace mezi Bakošem, Šmeljovem a Rykovem ovšem k cíli nevedla a Viťaz se definitivně osvobozuje.

49:39
    Hosté v plném počtu, Řepík skáče z trestné lavice.

48:36
    Alexej Makejev vyrazil do brejku po hrubce Roberta Roséna, ránu švihem z pravého křídla Barulin rozklekem vyráží.

48:12
    Pajginovo nahození od modré prošlo prostorem, kde bojovalo snad šest hokejistů, až k Ortiovi, který kotouč čapl.

47:39
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michal Řepík – 2 min., sekání).

47:08
    Jokipakkovi po přihrávce z rohu kluziště v dobrém postavení utíká puk, po chvilce se Soči dostává do ofsajdu a nadešel čas pro komerční přestávku.

46:06
    Dnes prakticky neviditelný Rosén objel bránu a nabil na modrou čáru Jokipakkovi. Střelu po ledě jeho krajan v bráně Viťazu vyráží.

44:51
    Vůbec první hvizd rozhodcovské píšťalky ve třetí třetině zavinila až po téměř 5 minutách hry posunutá brána Soči, do níž po břiše doklouzali ve vzájemném klinči Točickij s Vyglazovem.

43:41
    Až Rendulićovi se podařilo protáhnout mezi beky do útočného pásma, špatnou zpětnou přihrávkou však vzápětí kotouč odevzdal.

42:30
    Po druhé přestávce se zatím hraje bez přerušení a také bez šancí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Prostřední část na rozdíl od té zahajovací přinesla góly. Konkrétně byly tři, na ten první namazal hostům dosud bezchybný brankář Barulin, další už padly do obou branek po pěkných kombinacích. Viťaz šel do trháku, ale Soči se podařil rychlý kontaktní gól a tak je výsledek stále otevřený.
    Statistiky po druhé třetině:

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

38:56
    Barulin vůbec nevěděl, kde má po střele od pravého hrazení přes obránce kotouč. Hranou vyrážečky ho odrazil do strany, kde naštěstí pro něj nebyl nikdo v červenobílém.

37:49
    Icing se píská na opačné straně.

36:56
    Finský brankář Viťazu vyhazuje podél hrazení až na zakázané uvolnění.
    35:51 Jegor RYKOV - 1:2

35:51
    Domácí krásnou souhrou konečně potěšili zaplněné hlediště. Debutant Lugin vybojoval puk u hrazení, Bočarov ho skvěle prostrčil na opačnou stranu před JEGORA RYKOVA a ten z pokleku napnul síť dříve, než se Ortio stačil přesunout.
    Asistence: Stanislav Bočarov, Dmitrij Lugin.
    34:28 Borna RENDULIĆ - 0:2

34:28
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Rychlá útočná akce hostů až do zdárného konce. Po Nikulinově zpětné přihrávce zavěsil švihem chorvatský střelec BORNA RENDULIĆ.
    Asistence: Alexandr Nikulin, Nikolaj Stasenko.

33:50
    Únik po levém křídle nezužitkoval golfákem ani Švec-Rogovoj, přesnost jeho pokusu scházela.

33:04
    Další přestávka k čištění ledové plochy a přehrání reklam po Bakošově ráně příklepem z levého křídla.

31:54
    Vyrovnání bylo blízko, Starkovova přihrávka překvapivě prošla mezi kruhy ke zcela volnému Točickému, který však z ideální pozice nedokázal prostřelit brankáře Viťazu.

30:37
    Závar před Barulinem, domácím se podařilo zablokovat červenobílým hole a tak až z druhé vlny střílel do brankářovy výstroje Igor Golovkov.

28:41
    Dnešní utkání sleduje 7687 diváků.

28:23
    Rendulić kličkoval, až o kotouč v útočném pásmu přišel.

27:20
    Stěpan Starkov dostal přihrávku od protihráče přímo na hůl, také brejk Soči ovšem rychle ztroskotal.

26:29
    Komerční přestávka.

25:27
    Ortio raději schoval puk v lapačce před Luginem, který letos nastupuje za Soči v KHL poprvé.

24:50
    Hráči Viťazu dlouho kombinovali v útočném pásmu, palebnou pozici však neobjevili.

23:07
    Barulin si trochu spravil náladu zásahem proti Gončarovovi, který dorážel zblízka.
    22:02 Alexandr NIKULIN - 0:1

22:02
    Doslova darovaný gól od dosud spolehlivého gólmana Barulina. Ten se nechal za bránou obrat o puk Makejevem a po jeho přihrávce snadno doklepl do prázdné klece ALEXANDR NIKULIN.
    Asistence: Alexej Makejev.

21:37

21:27
    Bakoš si najížděl do ofsajdu, přesilovka hokejistům Soči vůbec nevychází.

20:41
    Hosté získali kotouč před vlastní bránou a osvobozují se.

20:01

Vyrovnaný hokej, v němž měli přesnější mušku hosté, branku v úvodní části nepřinesl. Domácí budou po přestávce ještě dohrávat minutu a 37 vteřin přesilové hry.
    Statistiky první třetiny:

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:51
    Od modré nahazoval puk na bránu Jokipakka, pak ještě pálil do brankáře Pajgin.

19:37
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., držení hole).

18:35
    Z druhé vlny vyslal odražený puk zpátky na domácí branku přes beky Rendulić, ale Konstantin Barulin zůstává neprůstřelný.

18:07
    Ortio přikryl po Rykovově ráně puk před dotírajícím Bakošem.
    17:11 Řepík netrefuje branku

17:11
    Největší šanci první třetiny měl Michal Řepík, který po hrubce Kirilla Kapustina ujel po pravém křídle, jenže příklepem tváří v tvář brankáři se netrefil mezi tyče.

15:46
    Od modré čáry využil rozhozené obrany hostů Pajgin k pohotové střele, která však proletěla kolem Ortiovy pravé tyčky.

14:57
    A hned po vyhraném buly to byl opět Vojtěch Mozík, kdo ranou po ledě přinutil brankáře Soči zasahovat.

14:50
    Viťazu se povedlo přenést hru na opačnou stranu a po Mozíkově střele vznikla menší potyčka před Barulinem.

14:23
    Domácí jsou častěji na kotouči, Jegor Rykov pálí doprostřed brány a vhazovat se bude před Ortiem.

12:55
    Vadim Chomickij zůstal po střetu u hrazení ležet za brankou Viťazu, rozhodčí přerušují hru a domácí obránce odjíždí s bolestivou grimasou, ale po svých.

11:41
    Nepříliš pevnou obrannou hráz Soči na modré čáře projel snadno i Kokarev a rovněž jeho střelu švihem musela krýt až Barulinova lapačka.

10:52
    Ofsajd hostů a po něm následuje komerční přestávka.

10:17
    Elegantní slalom Michala Řepíka po ose kluziště, ránu švihem českému útočníkovi Barulin rozklekem vyráží.

9:34
    Finský brankář Viťazu se hlásí o zakázané uvolnění, ale rozhodčí nechávají hru plynout.

7:55
    Ortio vyrážel Chomického dělovku od modré před sebe, Šmeljovovu dorážku zastavila tyč a gólman Viťazu odolal i Kaletnikovi, který se pokoušel z úhlu trefit odkrytou část branky.

7:19
    Výborná práce Řepíka, který přejel modrou čáru, prudkým zabržděním nechal přejet obránce a měl čas vypálit příklepem. Konstantin Barulin si poradil a lapil i dorážku jednoho z obránců od modré.

5:41
    Vorobjov vysunul Bočarova, který z levého křídla pohotovou křížnou střelou minul zadní tyč.

5:09
    Vladislav Kaletnik vybojoval vhazování v útočném pásmu pro Soči.

3:57
    Borna Rendulić nastřeloval kotouč za bránu, Nikulin ho udržel v souboji proti Točickému a prostrčil zpátky na chorvatského spoluhráče, který zblízka zakončil jen do brankáře Soči.

1:40
    Protiútok domácích vedl Archipov a také brankář Viťazu Ortio už je naostro v zápase.

0:59
    Aaltonenovu ránu z kruhu pro vhazování kryje Barulin vyrážečkou.

00:01
    Utkání právě začalo. Domácí nastoupili v modrých dresech, hosté hrají v bíločervené kombinaci.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HK Soči: Barulin (Šikin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, Vorobjov, Rykov, Chomickij, D. Alexandrov – O'Dell, R. Rosén, Bočarov – Archipov, Collins, Bakoš – Lugin, Altybarmakjan, Točickij – Starkov, Kaletnik, Šmeljov – Kapustin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Romanov, Kožemjakin – Řepík, Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, Nikulin, Makejev – Komarov, Kokarev, Švec-Rogovoj – Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Gofman, Bělov – Šišlo, Novikov.

Marek Bakoš (Soči) 17 zápasů / 4+7
    Vojtěch Mozík (Viťaz) 51 / 5+19
    Marek Hrivík (Viťaz) 26 / 8+7
    Michal Řepík (Viťaz) 13 / 3+2

Vzájemná bilance
    Klub sídlící v podmoskevském Podolsku vyhrál všechna tři letošní měření sil, doma 3:1 a 3:2 a v Soči 3:2 po prodloužení. Celkově se z posledních osmi zápasů radovalo Soči pouze jednou.

Oba dnešní soupeři drží poslední dvě postupové příčky v Západní konferenci.
    HK Soči (16-7-10-24, 132:150, 56 bodů) je osmé s náskokem pouhých dvou bodů na devátou Rigu.
    Produktivitě klubu vládnou zahraniční posily: Robert Rosén (13+27), Erik O´Dell (20+16) a obránce Jurki Jokipakka (9+14).

Viťaz Moskevská oblast (22-5-6-23, 122:144, 60 bodů) je v komfortnější pozici, od vyřazení z Gagarinova poháru jej dělí šest bodů a navíc má zápas k dobru. Jistotu postupu ovšem zatím nemá.
    Mezi opory Viťazu patří obránce Vojtěch Mozík (5+19), útočníci Miro Aaltonen (18+22) a Alexandr Sjomin (19+20).

V dějišti zimní olympiády 2014 se hraje o návrat na vítěznou vlnu, před zápasem oba celky sužují kratší neúspěšné série, kterých se jeden z nich zcela jistě zbaví. Domácí HK Soči prohrálo třikrát v řadě, hostující Viťaz dvakrát (oba jednou z toho v prodloužení).
    Nedařilo se jim proti soupeřům ze dna tabulky: Soči prohrálo v Bratislavě se Slovanem, Viťaz doma rupl 0:4 s Vladivostokem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 36. Rykov (Bočarov, Lugin), 59. Šmeljov (Collins), 62. Bakoš (Collins) – 23. A. Nikulin (Makejev), 35. Rendulić (A. Nikulin, Stasenko)

HK Soči: Barulin (Šikin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, K. Vorobjov, Rykov, Chomickij, D. Alexandrov – O'Dell, R. Rosén, Bočarov – Archipov, Collins, Bakoš – Lugin, Altybarmakjan, Točickij – Starkov, Kaletnik, Šmeljov – Kapustin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, S. Romanov, Kožemjakin – Řepík, M. Aaltonen, Stoljarov – Rendulić, A. Nikulin, Makejev – N. Komarov, Kokarev, Švec-Rogovoj – P. Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Gofman, Bělov – Šišlo, Novikov