West Brom – Nottingham 2:2 (kon.)
West Bromwich Albion
2:2 (0:1)
Nottingham Forest
Úterý 12.02.2019, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Anglická Championship • 32. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího přenosu z anglické Championship zase někdy na počtenou. (22:55:23)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:11.

Je dobojováno! Velmi vzrušující zápas, který přinesl dohromady čtyři branky skončil nerozhodně. Nottingham byl blízko cenného skalpu, ale své vedení nedokázal udržet. O dělbě bodů se minutu před vypršením základní hrací doby postaral z penalty Jay Rodriguez.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Craig Dawson (West Bromwich Albion).

90+3
    Z rohu nic nebude, jelikož byl Pantilimon nedovoleně poslán na trávník. Rozhodčí odpískal faul na brankáře.

90+2
    Z další útočné akce WBA přichází další možnost ohrozit branku z rohového kopu. Uvidíme, jak se jim to podaří.

90+2
    Lolley byl ve vápně držen Gibbsem, ale i přesto dokázal nebezpečně vypálil. Johnstone si musel připsat zákrok.

90+1
    Rozhodčí nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Colbackova akce byla zastavena asistentem rozhodčího, který si všimnul jeho ofsajdového postavení.
    89. RODRIGUEZ - 2:2

89
    West Brom právě vstřelil branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil JAY RODRIGUEZ, který se nemýlil. Musíme ovšem podotknout, že měl velké štěstí, protože hostující brankář si na jeho střelu trochu sáhnul – 2:2.
    88. Penaltový zákrok.

88
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

88
    Barry měl před sebou otevřený prostor, tak zkusil vystřelit šajtlí. Jeho střele chyběla přesnost, míč skončil vysoko nad brankou.

87
    Nottingham opět prásknul do míče, který skončil na polovině hřiště v zámezí. Netrvá to dlouho a WBA je zde s další akcí.

86
    Domácí útok vybojoval pro svůj tým další rohový kop. Do vápna se stěhují urostlí hráči, aby se snažili o ohrožení branky.

85
    Pět minut do konce základní hrací doby, WBA začíná hrát vabank. Na polovině hřiště zůstává pouze jeden obránce.

84
    Hostující obrana je snad paralyzována, nedokáže kloudně rozehrát a práská do míče jako by to bylo poprvé.

83
    Hoolahan nedokázal přesně odcentrovat a Rodriguez na druhé straně s tím nic neudělal. Hostující brankář spěchat rozhodně nebude.

82
    Hostující tým se brání pouze za cenu odkopů, což není velmi chytrá hra. Obrana Nottinghamu si neodpočine.

81
    Lolley upadnul velmi teatrálně a z tohoto mráčku rozhodně nezaprší. WBA musí opět přejít na trojku a nabrat směr Pantilimon.

80
    Dostáváme se do posledních desíti minut základní hrací doby tohoto utkání. WBA i nadále prohrává na svém hřišti o jeden gól.

79
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Lewis Grabban, přichází Darryl Murphy.

77
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Claudio Yacob.

77
    Rozehrávka rohového kopu trvala trošku déle, hostům musel pomoct rozhodčí. Roh ale nic nepřinesl.
    76. Grabannova tutovka.

76
    Už to mohlo být o dvě branky, ale domácí brankář skvělým zákrokem vyzrál na střelu Grabbana, který mířil na vzdálenější tyč. Roh pro hostující tým.

75
    Osborn vyzrál na domácího hráče, který se jako poslední dotknul míče. Tohle bude aut pro hostující Nottingham.

74
    WBA drží míč poctivě na svých kopačkách, ale jejich kombinace nikde nevede. Hráči Nottinghamu se výborně přesouvají a vykrývají volné prostory.

72
    Pro domácí tým teď bude čas ubíhat rozhodně rychle. Pomalu budou muset vsadit všechno na jednu kartu.

72
    Žlutou kartu dostává Alexander Miloševič (Nottingham Forest FC).

71
    Hostující brankář si musel pospíšit, aby zabránil překročení míče za postranní čáru. Pantilimon to stihnul, roh z toho nebude.

70
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Wes Hoolahan.

69
    Grabban je ve druhém poločasu úplně odříznutý od svých spoluhráčů, kteří ho v útoku nechávají osamoceného.

68
    Centr od Murphyho byl odvrácen pouze do zámezí, ale tentokrát z toho roh nebude, jelikož se míče dotknul ještě někdo z domácích hráčů.

67
    Domácí tým vytěžil ze standardní situace další rohový kop ve svůj prospěch. Nottingham začíná být opět pod tlakem.
    65. YATES - 1:2

65
    Nottingham právě vstřelil branku!
    Hostující tým jde opět do vedení. Dlouhé autové vhazování do pokutového vápna zpracoval Grabban pro RYANA YATESE, který z voleje rozvlnil domácí síť. Krásná střela se ještě do branky odrazila od tyčky – 1:2.

64
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Gareth Barry.

64
    Hostující tým je zatažen na vlastní polovině. Jediným vysunutým hráčem je Grabban, ale ten je bez pohybu.

63
    Lolley se od postranní čáry dostal na osu hřiště, kde pohotově vypálil. Jenže jeho střela byla pro domácí fanoušky jenom pro smích.

62
    Hosté rozehrávali další rohový kop, ale i toto bylo pozornou obranou odvráceno do bezpečí.

61
    Nottingham vytěžil z ojedinělé šance rohový kop, ale s ním si domácí obrana dokázala poradit a míč odvrátila.

60
    Nezměnil to ani Grabban, který byl na tři hráče úplně sám, proto o míč přišel. WBA opět jde do útoku.

59
    Nottingham je zaskočen vstupem svého soupeře do druhého poločasu a nedokáže se dostat z vlastní poloviny.
    54. MURPHY - 1:1

54
    Začínáme od začátku. WBA zatlačilo na hostující obranu a ta udělala chybu, kterou potrestal pohotovou střelou JACOB MURPHY. WBA bylo lepším týmem a touto gólovou akcí to potvrdilo – 1:1.

53
    Benalouane si počkal na Gaylea, kterého velmi tvrdě seslal na trávník. Tohle mohlo být i za kartu.

52
    To se zatím daří a když náhodou příjde nepřesná přihrávka, tak obrana WBA pouze odkopne míč do volného prostoru.

51
    Nottingham nebude nikde spěchat a radši postupnou kombinací bude postupovat vstříc domácí brance.

50
    Stejně jako v prvním poločase provází i ten začátek druhého taková nakopávaná. Hráči obou celků jsou zřejmě ještě v šatně.

49
    Gibbs se prodral do pokutového území a přízemním centrem hledal někoho pod sebou. Jenže jeho přihrávka byla zablokována a všem se zdálo, že hostující obránce zahrál rukou. Rozhodčí nechal hru pokračovat.

48
    Gibbs přihrál svému brankáři a ten z první napálil míč na útočnou polovinu do země nikoho.

47
    Osborn vybojoval pro svůj tým standardní situaci, která byla rychle rozehrána a to bylo špatně. WBA se ubránilo.

46
    Před chvílí začal druhý poločas, který bude pro WBA klíčový. Na vlastním hřišti, před vlastními fanoušky prohrává s Nottinghamem a musí dotahovat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Je za námi úvodní dějství dnešního utkání, které zatím vyznívá lépe pro hráče Nottinghamu Forest. Ten vede ve West Bromwichi 1:0 zásluhou vlastní branky Stefana Johansena z šesté minuty. První poločas poté už nic zvláštního nenabídl. WBA je sice více na míči, jenže to na výsledku nic nemění. Domácí tým se hledá a hosté hrají to, co jim stačí.

45+2

45+1
    V nastavení se zřejmě nic zásadního nestane, Nottingham udrží poločasové vedení a půjde do šatny v klidu.

45+1
    Lee Mason nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu, za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut.

44
    Gayle vypálil z otočky na vzdálenější tyč, ale této střele chyběla přesnost. Pantilimon se protáhne odkopem od branky.

43
    Rumunský brankář Pantilimon si mohl zakřičet, ale i tak dokázal míč získat pro sebe. S rozehrávkou spěchat nikde nebude.

42
    Rodriguez si dokázal naskočit na centr Johansena, ale domácí útočník neměl potřebnou sílu k zakončení.

41
    První poločas se nám pomalu blíží do svého závěru, Nottingham stále vede ve WBA o jediný gól.

40
    Žlutou kartu dostává Jake Livermore (West Bromwich Albion).

39
    Yates ukldnil rozehrávku vlastního týmu a radši zvolil přihrávku zpět na své obránce. DIváci začínají na své hráče pískat.

38
    Rohový kop ale zdaleka nic zajímavého nepřinesl, pokračujeme i nadále za stejného stavu jako před rozehrávkou této standardky.

37
    Livermore se snažil odcentrovat, ale do jeho centru se položil Watson. Míč putuje do zámezí, což znamená další rohový kop.

36
    Grabban si v osobním souboji pomohl rukama, což znamená zbytečný útočný faul proti Nottinghamu.

35
    Adarabioyo teď měl doslova z pekla štěstí. Grabban dokázal vystihnout jeho přihrávku, ale nakonec si s míčem neporozumněl.

34
    Nejlepší střelec WBA, kterým je Dwight Gayle se dnes hledá. Domácí útočník působí, že není ve své kůži.

33
    Právě hostující hráči se dožadovali autového vhazování, ale rozhodčí byli proti. Aut to bude, ale pro West Brom.

32
    Na hostující obranu neplatí ani takové nadýchané obloučky za jejich stopery. WBA je na útočné polovině bezzubé.

31
    Akce Nottinghamu byla opět zastavena a opět u toho byl Grabban. Hostující útočník byl nachytán v ofsajdové pasti.

30
    Držení míče: 60% – 40%
    Střely celkem: 1 – 3
    Střely na branku: 1 – 1

29
    Hra se přelívá z jedné strany na druhou, ale WBA má opět pomalu více ze hry. Jenže stále naráží na vynikající defenzívu soupeře.

28
    Holgate to zkusil sám, ale jeho výlet byl předurčen k neuspěchu. Hosté budou u rohového praporku vhazovat míč zpět do hry.

27
    Ani tohle nevyšlo, proto Nottingham stále drží jednobrankové vedení na hřišti WBA.

26
    Johansen rozehrál standardní situaci, ale míč z jeho kopačky našel pouze Janka. Ten odehrál na rohový kop, WBA bude mít další příležitost.

25
    Dostáváme se do druhé poloviny prvního poločasu, hostující tým možná překvapivě vede na hřišti WBA po brance Yatese.

24
    Nottingham stále praktikuje velmi jednoduchý fotbal na jeden dotek, ale tentokrát to nevyšlo a WBA opět peláší na jejich branku.

23
    WBA se postupnou kombinací dostává na dostřel branky, ale Nottingham se lehko nedá a skvěle brání.

22
    Rozhodčí si zve domácího kapitána k sobě a bude mu domlouvat. Takhle by to zřejmě nešlo, Livermore si musí dávat pozor.

21
    Hra byla po jednom souboji ve středu hřiště přerušena, rozhodčí ale lékařský tým volat nebude. Hráči budou v pořádku.

20
    Grabban roztáhnul hru do pravé strany na Osborna, který svou střelu přes Adarabioya nedostal.

19
    Postup Grabbana zastavil až praporek asistenta rozhodčího, který zřejmě signalizoval ofsajdové postavení hostujícího forvarda.

18
    Domácím dnes zatím nejdou centrované míče. To nám potvrdil i Johansen, který svůj centr poslal vysoko nad branku.

17
    WBA mělo k dispozici rozehrávku standardní situace, ale ta k ohrožení branky nevedla. Hosté se dokázali ubránit.

16
    Žlutou kartu dostává Ben Watson (Nottingham Forest FC).

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního utkání a zatím můžeme sledovat velmi zajímavý duel na obě strany.

13
    Yates může být rád, že za svůj faul uprostřed hřiště neviděl žluté potrestání. Rozhodčí prozatím volí domluvu.

12
    Rodriguez si udělal prostor pro své sólo, ale stejně posléze o míč přišel. Tohle bude aut pro hosty.

11
    Domácí tým je sice více na míči, ale nikde to nevede. Nottingham se snaží hrát jednoduchý fotbal a to zatím zabírá.

10
    Omlouváme se za menší problémy. Tyto nepříjemnosti by v tuto chvíli měly být prozatím vyřešeny.
    6. JOHANSEN - 0:1

6
    Tak tohle byla fotbalová paráda. Hostující tým zvednul své napadání domácí rozehrávky, posléze dokázal získat míč a rychlou kombinací na jeden dotek překonal obranný val soupeře. V závěru akce se míč dostal k Yatesovi, který už posílal míč do branky. Jenže do jeho střely se vložil domácí STEFAN JOHANSEN, který si míč srazil do branky sám – 0:1.

6
    Tak nakonec se bránit nemusí, jelikož hráči hostujícího týmu zvolili pouze nákop do země nikoho. Míč putuje opět na kopačky dnešních hostitelů.

5
    Colback si ukousnul příliš velké sousto, když chtěl přejít přes tři obránce. Domácí tým přišel o míč a bude se bránit.

4
    Adarabioyo měl velké problémy s dotírajícím Grabbanem. Ten pro svůj tým vybojoval aspoň autové vhazování.

3
    O první postupnou kombinaci se postarali domácí hráči, ale zatím z toho nic nebude. Tedy jenom další aut, akorát na druhé straně hrací plochy.

2
    Úvodní desítky sekund přinesly zatím takovou nakopávanou z obou stran, ani jeden tým se nemá k postupné kombinaci.

1
    O úvodní výkop tohoto utkání se postarali hostující hráči, kterým ovšem úvodní akce nevyšla podle představ. Míč skočil v zámezí, aut pro WBA.

1

West Bromwich Albion: Johnstone – Holgate, Dawson, Adarabioyo, Gibbs – Livermore (C), Harper, Johansen – Murphy, Gayle, Rodriguez
    Náhradníci: Bond – Barry, Bartley, Field, Hoolahan, Mears, Tulloch

Nottingham Forest FC: Pantilimon – Janko, Benalouane, Miloševič, Robinson – Watson (C), Colback – Osborn, Yates, Lolley – Grabban
    Náhradníci: Steele – Ansarifard, Bonatini, Carvalho, Murphy, Yacob, Gonçalves

Rozhodčí: Lee Mason – Scott Ledger, Neil Davies.

NOTTINGHAM FOREST FC

Hosté z Nottinghamu jsou na tom o něco hůře, jelikož místa pro play-off mají vzdálené o pět bodů. Nottingham Forest je momentálně na devátém místě se ziskem 45 bodů a se skóre 44:36. Forma je také o něco horší, protože z posledních pěti zápasů hosté prohráli rovnou tři, zbylé dvě vyhráli. Hosté nejsou moc góloví, ale přesto musím upozornit na 31letého Lewise Grabbana, který je na devátém místě v tabulce střelců. Tento anglický veterán dokázal v dosavadní sezóně vstřelit 15 branek.

WEST BROMWICH ALBION

Domácí WBA se i v novém roce drží na místech zaručující aspoň play-off o postup do Premier League. Před tímto zápasem jsou svěřenci Darrena Moora na čtvrté pozici se ziskem 53 bodů a pozitivním skóre 60:38. Ovšem jejich momentální forma je jako na houpačce. Z posledních pěti zápasů dokázali vyhrát pouze dvakrát, dvakrát odešli poraženi a jednou zápas skončil smírně. Obrana soupeře si bude muset dávat pozor na Dwighta Gaylea a Jaye Rodrigueze, kteří se postarali o polovinu branek svého týmu (16 a 15 branek).

9. 2. 2019 • Stoke – West Brom 0:1
    6. 2. 2019 • West Brom – Brighton 1:3 po prodloužení
    2. 2. 2019 • West Brom – Middlesbrough 2:3
    26. 1. 2019 • Brighton – West Brom 0:0
    21. 1. 2019 • Bolton – West Brom 0:2

Hezký den, druhá nejvyšší anglická soutěž má před sebou vložené 32. kolo a my u toho jednoduše nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na duel z první poloviny tabulky. West Brom na svém hřišti přivítá výběr Nottinghamu Forest. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.