Boston – Chicago 6:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Dallas 0:3 (kon.)
Columbus – Washington 3:0 (kon.) | Ottawa – Carolina 1:4 (kon.) | Tampa – Calgary 6:3 (kon.)
St. Louis – New Jersey 8:3 (kon.) | Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Vegas – Arizona 2:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Arizona Coyotes
Středa 13.02.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemnou středu! (07:11:43)

Československá stopa v utkání

Richard Pánik (ARI) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 18:55

Tomáš Nosek (VGK) do utkání nenastoupil. Byl mezi zdravými náhradníky.

Trestné minuty: 6 – 2

Coyotes uspěli ve druhém zápase po sobě. Venku se jim dnes zároveň podařilo ukončit sérii čtyř porážek.

V tabulce Západní konference si polepšili na 10. místo, přičemž za druhou divokou kartou, kterou momentálně drží Minnesota Wild, zaostávají zpět o čtyři body.

Golden Knights zaznamenali druhou porážku v řadě za sebou a šestou porážku za posledních osm zápasů. Mezi domácími mantinely navíc padli ve čtvrtém utkání po sobě.

V tabulce Pacifické divize zůstávají na třetí příčce se ziskem 66 bodů.
    Konečný výsledek: Vegas Golden Knights vs Arizona Coyotes 2:5

59:42
    Tuch od pravého mantinelu vyzkoušel Kuemperovu pozornost.

59:05
    Fleury už samozřejmě znovu zpět mezi třemi tyčemi.
    59:03 Richard PÁNIK - 2:5

59:03
    Arizona právě vstřelila branku!
    O vítězi je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou bránu Golden Knights totiž trefuje ze střední třetiny RICHARD PÁNIK. Asistence: Vinnie Hinostroza, Niklas Hjalmarsson.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:18
    Kojoti vyhodili po vhazování na zakázané uvolnění.

58:10
    Golden Knights zkusí hru bez brankáře.

58:10
    Goligoski nakonec dokázal odjet po svých a je ošetřován na střídačce. Inkasoval do helmy střelu od Pirriho.

58:10
    Hra přerušena. U Kuemperovy svatyně na ledě zůstává ležet Goligoski.

57:55
    Eakin pálil zleva hodně nepřesně.
    57:48 Josh ARCHIBALD - 2:4

57:48
    Dvě minuty a 12 vteřin před koncem mají Coyotes podruhé v zápase dvougólový náskok! Při přečíslení 2 na 1 vzal vše na sebe JOSH ARCHIBALD. Prosadil se přitom opakovaným bekhendovým pokusem z úhlu, zleva. Asistence: Derek Stepan, Niklas Hjalmarsson.

57:26
    Zkoušel to po levé straně Marchessault, avšak daleko nedošel.

57:01
    Už pouze necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se Golden Knights ještě něco vymyslet?

56:38
    Na opačné straně ledu zahrozil z úhlu, zprava, Archibald. Fleury si ale bližší tyč pohlídal.

56:13
    Tuch se zleva tlačil před bránu, zakončit se mu ovšem nepodařilo.

55:47
    Čtyři minuty a 13 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po levé ruce Kuempera, mezi hole Stastnyho a Stepana.

55:47
    Kuemper vyrazil vyrážečkou střelu Tucha z pravé strany vysoko nad, do ochranné sítě. Proběhne poslední reklamní přestávka.

55:16
    Střelecký pokus McNabba z levého kruhu byl zablokován Goligoskim.

54:50
    Vegas se rychle krátí čas na vyrovnání. Za malou chvíli bude zbývat do konce třetí třetiny pouze pět minut.

54:02
    Connautonova střela od modré čáry, zleva, na bránu neprošla.

52:55
    Nahození Buntinga od pravého mantinelu, Fleury mohl zůstat naprosto klidný.

52:06
    Střely na bránu: 38 – 23

51:45
    McNabbův pokus od modré, z pravé strany, Kuemper ale zasahovat nemusel.

51:03
    Zpět do akce! Na vhazování po Fleuryho pravici se staví Stastny a Cousins.

51:03
    Střela Garlanda z levého kruhu, Fleury musel být v pohotovosti. Následuje reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Jsme v polovině třetí třetiny, Coyotes vedou na kluzišti Golden Knights 3:2.

49:38
    Kuemper vyrazil vyrážečkou střelecký pokus Karlssona z levé strany.
    49:21 Nick COUSINS - 2:3

49:21
    3:2 pro hostující hokejisty! Po dobrém pasu od Pánika zpoza brány skóruje se štěstím z blízkosti NICK COUSINS. Gól číslo šest v sezoně pro Kanaďana, draftovaného Philadelphií Flyers v roce 2011! Asistence: Richard Pánik, Vinnie Hinostroza.

48:35
    Konec reklamní přestávky, Stastny a Stepan v souboji na vhazování po pravé ruce Kuempera.

48:35
    Na řadu přichází první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:35
    Merrill měl dobrou šanci, aby poslal Golden Knights do vedení. Kuemper ale dnes chytá skvělý zápas.

47:30
    Útočnou akci Smithe po pravé straně zastavil poměrně rychle Goligoski.

46:59
    Střelecký pokus McNabba od modré, z levé strany, minul Kuemperovu bránu.

46:19
    Arizoně odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy za moment bude poblíž Kuempera.

45:29
    Archibaldova střela z pravé strany končí u Fleuryho v náručí.

45:21
    Střely na bránu: 34 – 20

44:49

44:36
    Také pokus Ekmana-Larssona z pravé strany Fleuryho nezaměstnal. Zablokoval jej totiž McNabb do ochranné sítě.

44:12
    Keller z levého kruhu pro vhazování minul tři tyče.

43:50
    První polovina z trestu Stastnyho je minulostí. Kojoti zatím bez střely na bránu.

42:49
    V pořadí třetí přesilovka pro Coyotes. Vhazuje se po Fleuryho pravici.

42:49
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., podrážení).

41:40

41:34
    Fleuryho pozornost ještě od modré čáry, zleva, otestoval Oesterle.

41:03
    Stříleli Chychrun od modré, následně znovu Keller z pravé strany, avšak oba neúspěšní.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:40
    Pokus Kellera z úhlu, z pravé strany, Fleury ale bez práce.

40:02
    Coyotes mají na začátku třetí třetiny k dispozici přesilovou hru.

40:01

Obě mužstva se vrátila zpět na led T-Mobile Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!

Po 2. třetině: Golden Knights vs Coyotes 2:2

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:58
    Do druhé přestávky půjdeme za nerozhodného stavu 2:2.

39:40
    Bude i druhá početní výhoda Coyotes úspěšná?

39:40
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hákování).
    39:30 Nate SCHMIDT - 2:2

39:30
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Necelých 30 vteřin před koncem druhé třetiny máme srovnáno! NATE SCHMIDT z pravého kruhu prostřelil Kuempera. Bývalý bek Washingtonu Capitals zaznamenal svou šestou trefu v této sezoně! 2:2! Asistence: Max Pacioretty, Paul Stastny.

39:02
    Čároví pískají Vegas zakázané uvolnění.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:18
    Pokus Eakina z levé strany, Kuemper se musel mít znovu na pozoru.

38:09
    McNabb z úhlu, z levé strany, nastřelil horní tyč.

37:21
    Pánik na opačné straně hřiště zprava zkoušel bekhend, Fleury kotouč vyrazil.

37:10
    Merrillova střela bez přípravy od modré čáry, zprava, Kuemper dával pozor.
    36:33

36:33
    Smith zkusil bekhendový blafák, Kuempera měl překonaného, avšak jej zastavila tyč.

36:33
    Smith se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, přičemž byl faulován Connautonem. Nařízeno trestné střílení!

36:22
    Bekhendový pokus Hinostrozy z levé strany postrádal na přesnosti.

35:46
    Čtyři minuty a 14 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazování ve středovém kruhu obstarávají Karlsson a Cousins.

35:46
    Ofsajd ze strany hostujícího mužstva. Proběhne další z reklamních přestávek.
    34:29 Brandon PIRRI - 1:2

34:29
    Hokejisté Vegas bleskurychle odpovídají a snižují na 1:2! Z levého kruhu pro vhazování mířil dobře, po bekhendové přihrávce Eakina, BRANDON PIRRI. Letošní devátý gól pro kanadského forvarda! Asistence: Cody Eakin, Jon Merrill.
    34:00 Alex GALCHENYUK - 0:2

34:00
    Kojoti jdou do dvougólového vedení! Svůj únik po levé straně využil forhendovým blafákem ALEX GALCHENYUK. Pro pětadvacetiletého útočníka dvanáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Nick Cousins.

33:32
    Můžeme pokračovat. Na vhazování po pravici Kuempera se nám staví Bellemare a Stepan.

33:32
    Nyní v akci Kuemperova lapačka, která zasahovala proti střeleckému pokusu Bellemarea z levé strany. Na řadě je reklamní přestávka.

33:23
    Engellandovo nahození od modré, z pravé strany, Kuemper puk vyrazil levým betonem.

32:26
    Střely na bránu: 25 – 13

32:03
    Arizona se na moment dostala na kotouč, ihned ale vyhodila na zakázané uvolnění.

31:50
    Zlatí rytíři kombinují v útočném pásmu, k další střele se ovšem zatím nedostali.

31:30
    Stastny z levé strany minul Kuemperovu svatyni.

30:49
    Další icing od týmu Ricka Toccheta.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání. Coyotes přitom vedou na ledě Golden Knights 1:0. Prosadil se před malou chvíli při přesilovce Oesterle.

29:49
    Zakázané uvolnění od Kojotů.
    29:38 Jordan OESTERLE - 0:1

29:38
    Využitá početní výhoda Coyotes! Velmi pohlednou kombinaci zakončil z levého kruhu pro vhazování do prázdné brány JORDAN OESTERLE. Jeho šestý gól v letošní sezoně, 1:0 pro Arizonu! Asistence: Derek Stepan, Jakob Chychrun.

28:44
    Zleva se o první střelu postaral Oesterle, dobrou defenzivní práci ale odvedl Smith.

28:36
    První přesilovka pro Coyotes. Vhazování po Fleuryho levici.

28:36
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., krosček).

28:16
    Connauton z levé strany vystřelil pouze do Fleuryho rukavice.

27:50
    Dobrá individuální akce Galchenyuka, Fleury i s trochou štěstí dokázal obstát.

27:13

27:13
    Po střele Goligoskiho od modré čáry, zleva, má Fleury touš ve své lapačce. Před námi je reklamní přestávka.

26:30
    I v neutrální zóně jsou na puku daleko více hokejisté Vegas. Vyústí jejich převaha v úvodní gól utkání?

25:11
    Střely na bránu: 23 – 9

24:25

24:23
    Kuemper se musel míti i ve druhé polovině početní převahy Zlatých rytířů na pozoru. Vyzkoušeli jej Theodore od modré čáry či Smith z levé strany.

23:26
    Začíná druhá minuta z Buntingova trestu.

23:11
    Zatím dobrá přesilovka od domácích hokejistů. Dvakrát střílel od modré Miller, nyní zprava Pacioretty.

22:25
    Golden Knights si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Kuempera.

22:25
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Bunting – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

21:37
    Lindbergovo nahození z pravé strany, Kuemper neměl problém kotouč vyrazit.

21:18
    Zakázané uvolnění od Golden Knights.

21:12
    První střelu na bránu ve druhé třetině obstaral zprava Garland.

20:58
    Také střela Galchenyuka od pravého mantinelu byla zablokována do ochranné sítě. Tentokrát dobrou defenzivní práci odvedl Karlsson.

20:30
    Pokus Stepana z pravé strany byl zablokován Stastnym do ochranné sítě.

20:07
    Vhazovalo se znovu ve středovém kruhu.

20:05
    Po pěti vteřinách hra přerušena. Kotouč si to totiž namířil na střídačku Coyotes.

20:01

Hokejisté Vegas a Arizony jsou zpět na ledové ploše T-Mobile Areny. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

Po 1. třetině: Golden Knights vs Coyotes 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:20
    Marchessault a Karlsson obstarali velký závar před Kuemperovou svatyní, Coyotes ovšem zvládli obstát.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:38
    Střela Chychruna bez přípravy od modré, z levé strany. Fleury puk vyrazil do ochranné sítě.

17:56
    Arizona poslala touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

17:46
    Carrier se snažil zleva dostat před bránu, avšak příliš nepochodil. Obrana soupeře byla dobře zorganizovaná.

16:44
    Kojoti se dostali do postavení mimo hru.

16:19
    Ihned po vhazování střílel od modré Goligoski, jeho pokus ale zablokoval Pacioretty.

16:15
    Icing Golden Knights.

15:35
    Kuemper znovu podržel své mužstvo! Tentokrát vychytal Smithe.

15:18
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.

15:01
    Čtyři minuty a 59 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po Fleuryho pravici, mezi hole Karlssona a Weala.

15:01
    Fleury má kotouč pod kontrolou, je tu další reklamní přestávka.

14:52
    Nahození Ekmana-Larssona od levého mantinelu, Fleury bez problémů puk vyráží.

13:46
    Dva výborné zákroky Kuempera! Příležitost skórovat měli Stastny a Pacioretty.

13:16
    Střely na bránu: 9 – 3

12:30
    Konec reklamní přestávky, na vhazování po levici Kuempera se staví Karlsson a Stepan.

12:30
    Kuemper zastavil střelecký pokus McNabba od modré čáry, z levé strany. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

11:42
    Na opačné straně ledu to zkoušel zprava Marchessault, jeho pokus ovšem zablokoval Goligoski.

11:33
    Hinostroza střílel zprava z dobré pozice, Fleuryho ovšem nezaměstnal. Dobrým defenzivním zákrokem se prezentoval Merrill.

10:58
    Hra už dlouho nebyla přerušena.

09:55
    Krátce před polovinou první třetiny hrají Golden Knights s Coyotes bez branek.

09:13
    Schmidt a jeho pokus z úhlu, zleva, Kuemper se ale nenechal zaskočit.

08:29
    Ostrá rána Millera ze středu útočného pásma, Kuemper se blýskl skvělým postřehem.

07:55
    Engellandovo nahození od modré čáry, zprava, Kuemper si touš nachází svou rukavicí.

07:12
    Coyotes se následně provinili icingem.

07:04
    Reaves zprava před bránu na teč Carrierovi, Kuemper musel znovu předvést velmi dobrý zákrok.

06:25
    Zpět do akce! Reaves a Weal v souboji na vhazování po pravé ruce Kuempera.

06:25
    Proběhne první reklamní přestávka.

06:25
    První větší šance dnešního utkání. Kuemper ale zasáhl proti pokusu Carriera z levé strany na jedničku.

06:16
    Icing domácího týmu, vhazovat se tak za malý moment bude před Fleurym.

05:50
    Kojoti ještě chvíli drželi útočné pásmo, Fleury však mohl zůstat v klidu.

05:29
    Střela Oesterleho od modré, zprava, byla zablokována Millerem do rohu.

04:03
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

04:01
    Puk si to namířil do ochozů T-Mobile Areny.

03:51
    Střely na bránu: 2 – 2

03:37
    Paciorettyho bekhend z pravé strany, poté následoval ještě pokus McNabba zleva, Kuemper ale v obou případech pozorný.

02:54
    Pokus z hole Hinostrozy z levé strany skončil ve Fleuryho lapačce.

02:37
    Connautonovi střela od modré, z levé strany, nevyšla. Trefil hned prvního bránícího hráče.

02:07
    Postavení mimo hru ze strany Zlatých rytířů.

01:30
    Další pokus Garlanda, z mezikruží, zablokoval Merrill.

01:22
    Krátce po vhazování vyzkoušel Fleuryho pozornost zprava Garland.

01:17
    Na opačné straně vystřelil z pravé strany Galchenyuk, Fleury zapisuje první zákrok v utkání. Brána za jeho zády je následně mimo své obvyklé postavení.

00:33
    Střelecký pokus Schmidta od modré čáry, zprava, zablokován Pánikem.

00:27
    Arizoně následně odpískáno zakázané uvolnění.

00:20
    První krátký pobyt v útočném pásmu zaznamenali hokejisté Vegas, nic významného z toho ovšem nebylo.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Stastny a Stepan, jdeme na to!

Hymna je minulostí, divizní souboj mezi Golden Knights a Coyotes co nevidět začne.

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v T-Mobile Areně zazní americká státní hymna.

Zahajovací formace

VGK: Fleury – Theodore, Engelland – Pacioretty, Stastny, Tuch

ARI: Kuemper – Ekman-Larsson, Hjalmarsson – Pánik, Stepan, Hinostroza

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VGK: Marc-André Fleury – 34 let, CAN

ARI: Darcy Kuemper – 28 let, CAN

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Pirri – Carrier, Bellemare (A), Reaves.

Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Goligoski, Connauton, Oesterle – Pánik, Stepan (A), Hinostroza – Keller, Cousins, Fischer – Galchenyuk, Weal, Garland – Crouse, J. Archibald, Bunting.

Rozhodčí: Jake Brenk, Frederick L'Ecuyer – Bevan Mills, Ryan Gibbons.

Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.

ARIZONA COYOTES
    - 12. místo v Západní konferenci (53 bodů)

Coyotes za uplynulých šest zápasů zaznamenali bilanci 1-4-1. Výhru mohli slavit v minulém utkání, když zvítězili mezi domácími mantinely nad Dallasem Stars 3:2. Poslední čtyři duely venku mužstvo prohrálo, přičemž získalo celkem pouze jeden bod.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS
    - 3. místo v Pacifické divizi (66 bodů)

Golden Knights mají možnost zapsat třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Proti Coyotes odehrají druhé utkání ze série čtyř zápasů doma v řadě. Na úvod tzv. homestandu podlehli Columbusu Blue Jackets 3:4. Doma mají bilanci 16-7-3.
    Vegas Golden Knights vs Arizona Coyotes, 04:00 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 12. na středu 13. února je na programu zámořské soutěže celkem dvanáct zápasů. Zde budete moci sledovat divizní duel mezi týmy Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v T-Mobile Areně vhozeno krátce po 04:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 35. Pirri (Eakin, Merrill), 40. Schmidt (Pacioretty, Stastny) – 30. Oesterle (Stepan, Chychrun), 34. Galchenyuk (Cousins), 50. Cousins (Pánik, Hinostroza), 58. J. Archibald (Stepan, Hjalmarsson), 60. Pánik (Hinostroza, Hjalmarsson)

Rozhodčí: Jake Brenk, Frederick L'Ecuyer – Bevan Mills, Ryan Gibbons

Diváci: 18 212