Třinec – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – K. Vary 5:3 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:2 (kon.) | Chomutov – Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:1 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Mountfield HK
Středa 13.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný středeční večer z olomoucké plecharény. Dnes je na programu další kolo hokejové Tipsport Extraligy a s ním nás čeká souboj mezi HC Olomouc a Mountfield HK!

HC Olomouc – 8. místo (64 bodů)
    Olomouc se zatím v letošním ročníku potácí na hraně předkola. Sezóna pro ni sice začala dobře a na úvod bodovala jak proti Třinci, tak proti Brnu, ale poté přišel drobný útlum a výsledky spíše střídavé. V listopadu se ovšem začalo blýskat na lepší časy a Olomouc drtila jednoho soupeře za druhým. Jediný, na koho Kohouti nestačili, byly Vítkovice, ale jinak si dokázali poradit mimo jiné i se Spartou, Brnem a Plzní. V první polovině prosince pak jejich skvělé výkony pokračovaly, ale po reprezentační pauze přišel zlom a Hanáci prohráli čtyřikrát v řadě. Po novém roce se jim dařilo jen na venkovních kluzištích, ačkoliv v Pardubicích a Karlových Varech nečekaně podlehli. Ve stejném čase se jim ale začalo dařit na domácím ledě a smetli Chomutov a dokonce i Třinec!

Mountfield HK – 4. místo (76 bodů)
    Hradec Králové vstoupil do sezóny porážkou na ledě Sparty, ale od té doby neprohrál až do utkání v Litvínově na začátku října. Během té doby mimo jiné i vrátil Spartě porážku a připsal si skalp úřadujícího mistra z Brna. Poté už ale výkony Lvů začaly alespoň jednou za čas kolísat a prohráli třikrát za sebou – s Mladou Boleslaví, Pardubicemi a Spartou. Ještě horší byl z jejich pohledu listopad, kdy porazili pouze Zlín, Brno a Litvínov. V prosinci si ale zase vše vynahradili, a naopak nestačili pouze na tým z Baťova města. V lednu pak jejich skvělé výkony pokračovaly přes Brno i vedoucí Liberec, zastavila je až v půlce měsíce Plzeň. Od té doby jsou Královéhradečtí jako na houpačce a vítězství střídají porážky. V posledním utkání podlehli Zlínu v samostatných nájezdech.

Úspěšnost brankářských jedniček:
    Branislav Konrád (OLO) – 91,40 % (29 zápasů)
    Brandon Maxwell (MHK) – 91,32 % (25 zápasů)
    Mountfield vyráží do Olomouce, kde již dvakrát v řadě prohrál. Prolomí čtvrtý tým tabulky nepříznivou sérii?

Vzájemná utkání:
    V předchozích vzájemných utkáních zvítězil vždy domácí tým. Na úvod sezóny zvítězili Královéhradečtí 4:1, poté jim Olomouc porážku oplatila zásluhou fantastického obratu, kdy za třetí třetinu otočila z 0:1 na 3:1. Dosud poslední zápas si Hradec Králové opět pohlídal a rozsekl gólem v padesáté minutě.

Nejúspěšnější hráči ve vzájemných duelech byli Petr Strapáč (OLO), jenž se v domácím zápase blýskl hattrickem, a Matej Paulovič, který se trefil v prvním a třetím duelu, vždy jednou.

14. HC Dynamo Pardubice 29 bodů

Bude se i počtvrté radovat domácí tým? Nebo Hradec Králové tentokrát potvrdí vítězství z vlastního ledu i v Olomouci? To se ukáže v 18:00!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), A. Rutar, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík – Holec, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Podlaha, J. Káňa, V. Tomeček.

Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Graňák (C) – M. Chalupa, Koukal, Paulovič – R. Pavlík, Cingel, Dragoun – Miškář, Bičevskis, Smoleňák – Lessio, Rákos (A), Vopelka.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Kajínek, Zavřel.

00:01

00:06
    Paulovič ihned nahodil puk do pásma, ale neprošel přes domácí obranu.

00:27
    Chalupa se natlačil s pukem před branku, ale Konrád zlikvidoval jeho pokus i následnou dorážku.

00:53
    Galvas vybojoval puk u mantinelu a míří s ním za svou branku.

01:23
    V útočném pásmu Kohouti ztratili puk a hosté šli do přečíslení tří proti jednomu. Cingel ale pálil příliš vysoko.

01:52
    Švrčkovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.

02:14
    Skladaný bekhendem prověřil Pavelku, ten jeho pokus zastavil svou hrudí.

02:21
    Na druhé straně se otevíral prostor pro Rákose, ale ten se dostal do postavení mimo hru.

02:38
    Adam Rutar ve vlastním pásmu podklouzl, ale domácím se podařilo vyvézt puk. Káňa ho nahodil do rohu kluziště.

03:09
    Na druhé straně Lessio řešil situaci obdobně. Na puku je tak Galvas.

03:30
    Jergl vyslal na Pavelku dělovku z pravé strany, hostující gólman před ním včas sklapl betony.

04:15
    Strapáč si najel s pukem blíže k ose, ale jeho střela na branku neprošla.

04:31
    Protiútok Hradce Králové zastavuje postavení mimo hru.

04:40
    Stejného prohřešku se vzápětí dopustila i Olomouc.

04:44
    Skladaný vyhrál buly na Holce, kterého ale při pokusu o průnik do pásma zpomalil jeden z bránících hráčů a jiný se zmocnil puku.

05:03
    Cingel váhal, jestli nepřihrát na najíždějícího spoluhráče, nakonec zvolil střelu. Konrád před ním stihl sklapnout betony.

05:31
    Ondruškův pokus z úhlu skončil na zadním mantinelu.

05:40
    Tomeček se snažil dorážet před brankou, ale napoprvé promáchl a napodruhé už na něj byli Královéhradečtí připraveni.

06:27
    Do Ondruškovy přihrávky se připletl rozhodčí, ale nikdo z hostů toho nedokázal využít, aby se alespoň zmocnil puku.

07:03
    Linhart si objel branku, ale zakončil jen do náručí připraveného Konráda.

07:03
    Za Linhartovu aktivitu navíc Hradec Králové zaplatí útočným pásmem. Vhazovat se bude před střídačkou Olomouce.

07:26
    Nahození od modré čáry zastavil před brankou Cibulskis.

07:48
    Hradec Králové pouze odevzdává puk a odchází střídat.

08:06
    Rutar se pokusil dlouhou přihrávkou vyslat do útoku spoluhráče, našel ale jen soupeře.

08:20
    Rosandič nastřelil jen bránícího hráče.

08:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Napodruhé už byl MISLAV ROSANDIČ trpělivější, počkal až mu odklouže z cesty blokující obránce a teprve potom vystřelil k levé tyči. Asistence: Filip Pavlík, Daniel Rákos.
    08:35 Mislav ROSANDIĆ - 0:1

09:22
    Dragoun na modré čáře nezpracoval puk, ale aspoň ho protečoval do útočného pásma.

10:12
    Vyrůbalík si počkal za brankou na napadajícího hráče a poté se jej elegantně zbavil. Laš, kterému poslal puk, ale neměl rychlost a tak pouze nahodil za branku Hradce Králové.

10:40
    Jeden z olomouckých hráčů najel Pavelkovi do brankoviště a hra je tak vykázána do středního pásma.

10:55
    Holec se hnal do útoku, ale o kousek nedosáhl na přihrávku.

11:23
    Linhart udržel útočné pásmo, Hradec je stále za brankou Olomouce.

11:41
    Rákos hledal spoluhráče před brankou, ale našel jen Konrádovu hokejku. Poté už Tomeček poslal puk do středního pásma.

12:04
    Koukalovu střelu Konrád bez potíží zastavil betonem.

12:43
    Vyrůbalík soupeře odstavil od puku a Knotek tak může vyvézt puk.

13:11
    Strapáč úspěšným napadáním vybojoval puk pro Laše.

13:15
    Radovan Pavlík ale vystihl přihrávku mezi obránci a nechybělo mnoho, aby z toho byl brejk. Domácí se ale dobře vrátili.

13:25
    Jejich protiútok zastavuje postavení mimo hru.

13:37
    Mráz nemohl hrát a tak přihrávka olomouckých obránců doputovala až k Pavelkovi.

14:10
    Rosandič nahodil puk do útočného pásma, ale Švrček má spoustu času na rozehrávku.

14:34
    Burian nabil na osu Vyrůbalíkovi, ale jeho pokus hostující hráči zblokovali.

14:55
    Lessio se ocitl v ofsajdu a Olomouc tak má výhodu.

15:21
    Skladaného pokus zamířil jen mimo tři tyče.

15:27
    Knotek se pokoušel protlačit puk přes Pavelku, ale ten mu nenechal místo.

15:53
    Holec se vydal napadat za branku Hradce Králové, ale neuspěl.

16:17
    Hosté uklidňují hru za svou brankou.

16:32
    Graňákovi puk přeskočil hokejku a královéhradecký útočník se tak pro něj musel vracet do středního pásma.

17:07
    Vyhození hostů končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se tak bude před Pavelkou.

17:12
    Švrčkovo nahození tečoval Laš, ale puk příliš zbrzdil a Pavelka neměl potíže zastavit ho.

18:06
    Knotek ujížděl sám na brankáře, ale jeho bekhendová klička skončila až za brankou Pavelky.

18:33
    Cibulskis drží puk za brankou Olomouce i proti dvěma soupeřům.

18:58
    Paulovič z předbrankového prostoru vystřelil jen mimo branku.

19:23
    Rosandič nastřelil bránícího hráče.

19:53
    Cingel drží puk v rohu u Konrádovy branky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Nakonec Královéhradečtí ani nevystřelili, ale mrzet je to nemusí, poněvadž po dvaceti minutách vedou na ledě Olomouce těsným jednobrnakovým náskokem. O ten se postaral střelou k tyči v deváté minutě Mislav Rosandič. Olomouc měla několik šancí na vyrovnání, ale ani brejk Jana Knotka zatím na překonání Pavelky nestačil. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:32
    Zámorského dělovku od modré Konrád vyrazil jen před sebe, na dorážku se ale stihl připravit.

21:20
    Ondrušek vyslal do brejku Buriana! Ten měl chvíli potíže vyklepat puk ze svého dresu, ale nakonec se dostal k zakončení, které Pavelka vyrazil jen s velkou dávkou štěstí!

21:51
    Nahození Královéhradeckých zastavuje až Konrád, který se rozhodl pro riskantní rozehrávku, ale podařilo se mu puk uklidit aspoň k mantinelu.

22:33
    Skladaný se prosmýkl k zakončení, ale jeho pokus srazil Bicevskis do ochranné sítě.

22:42
    Tomeček zastavil přihrávku hostů, ale Vyrůbalíkova nabídka pro Holce byla příliš prudká.

23:16
    Jerglovi střela od modré čáry nesedla a směřovala hodně mimo branku.

23:43
    Pavlík hledal před brankou Koukala, ale puk se k němu odrazil zpátky.

24:11
    Burian se protlačil k zakončení bekhendem. Pavelka jeho pokus vykopl betonem.

24:40
    Strapáčovo nahození převzal Irgl z ofsajdu, hra je přerušena.

24:53
    Holec s Mrázem se hnali do přečíslení, ale stíhali je soupeři a tak Holec zvolil zakončení střelou. Puk končí v náručí Pavelky.

25:17
    Holcův oblouček od mantinelu Pavelkovi nedělal nejmenší potíže.

25:26
    Vopelka protečoval puk z obranného pásma, ale jen na hole domácích.

25:54
    Konrád rozehrál přímo na hůl soupeře, ale královéhradecký hráč toho nedokázal využít.

26:24
    Jergl se fantasticky protáhl kolem obrany soupeře, ale jeho bekhendový pokus mířil příliš vysoko.

26:55
    Chalupovo nahození srazili domácí hráči do ochranné sítě.

26:59
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Hradec Králové si zahraje přesilovku poté co Jakub Galvas (OLO) vyhodil puk přes mantinel.

27:12
    Kohouti ihned vyhazují přes všechny čáry.

27:28
    Rákos od mantinelu nastřelil jen brusli jednoho z obránců.

27:52
    Ondrušek obětavým skokem dostal puk z obraného pásma.

28:08
    Knotek vyvezl puk až za branku Pavelky a ušetřil několik cenných vteřin z oslabení.

28:38
    Na střelu Cibulskise Konrád dobře viděl, nastavil jí do cesty hruď a ukryl puk do lapačky.

28:40
    Vyrůbalíkovo vyhození Cibulskis zastavil na modré čáře.

29:08
    Cingel mířil jen do zadního mantinelu.

29:20
    Proti nahození Nedomlela měl Konrád zakrytý výhled, ale puk mířil jen vedle jeho branky.

29:54
    Po krásné souhře olomouckých hráčů se dostal ke střele Galvas, ale Pavelka jeho pokus vyrazil ramenem.

30:09
    Přesilovku si vyzkouší také Hanáci. Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Vopelka (HKM).

30:27
    Kohouti zatím musejí bojovat o puk v rohu kluziště.

30:51
    Galvasova přihrávka na Buriana nebyla přesná, ale i tak se Olomouc drží v útočném pásmu.

31:11
    Galvas z první nastřelil jen bránícího hráče.

31:28
    Hradec Králové se osvobozuje a navíc ve stejné chvíli fauloval Jiří Ondrušek (OLO), který putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

31:39
    Švrček z úhlu vystřelil jen do připraveného Pavelky.

31:42
    Přesilovka Olomouce bude po krátké přestávce pokračovat a to ve formátu čtyři na tři. Dvě minuty za hákování si odpyká Dominik Graňák (HKM).

31:53
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Netrvalo dlouho a ZBYNĚK IRGL využívá olomouckou přesilovku! Poté co si několikrát vyměnil puk s Jakubem Galvasem, zamířil švihem mimo dosah Pavelky. Asistence: Jakub Galvas.
    31:53 Zbyněk IRGL - 1:1

32:11
    Skladaný vyhrál buly v útočném pásmu na Dujsíka, který ihned pálil. Pavelka má puk někde ve své výstroji.

32:11
    Rákos i Skladaný dostali postupně na buly varování. Vhazovat se bude potřetí.

32:27
    Rákos se vyřítil do útočného pásma. Konrád jeho střelu vyrazil ramenem.

33:05
    Galvas nabil na levý kruh Burianovi, který z první mířil jen těsně vedle vzdálenější tyče!

33:35
    Strapáč hledal zadovkou Ondruška, který se vrátil na led, ale nepřihrál mu přesně.

33:39
    Olomouc hrála v šesti! Za tři vteřiny tak bude Hradec Králové hrát přesilovku. Trest půjde odpykat Tomáš Dujsík (OLO).

33:44
    Švrčkovo vyhození zachytil Filip Pavlík až za modrou čárou. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

34:03
    Zámorský zavezl puk do útočného pásma a Hradec Králové začíná kombinovat.

34:32
    Laš ovšem dokázal vyvézt puk a chvíli soupeře zdržet v jeho obranném pásmu.

34:57
    Zámorský nastřelil jen Strapáče, ten po vzoru Laše vyvezl puk.

35:26
    Cibulskis na sebe skvěle navázal dva domácí hráče, ale přihrávku hostů vystihl Vyrůbalík, který vypíchl puk až do středního pásma.

36:03
    Pavlík vyhnal své spoluhráče nepřesnou přihrávkou.

36:43
    Chalupa ukryl svou střelu za nohy Vyrůbalíka, ale Konrád si i tak dokázal puk najít.

36:59
    Olomouckou rozehrávku zastavil ve středním pásmu Zámorský.

37:21
    Galvas pouze nahodil za Pavelkovu branku, Olomouc střídá.

37:47
    Nepřesná přihrávka hostů znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Pavelkou.

37:53
    Dujsíkovo nahození od modré čáry hosté zblokovali.

38:13
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za napadení si odpyká Petr Strapáč (OLO).

38:30
    Před ránou Pauloviče Konrád srazil betony.

38:53
    Pokus Cibulskise zase vyrazil ramenem.

39:13
    Burian pozdržel rozehrávku Hradce Králové a ještě vrátil puk za branku Pavelky.

39:43
    Smoleňák zůstal sám před brankou, ale těžko říct, jestli to byl gól nebo tyč! Rozhodčí se jde ještě poradit s kolegou u videa, nicméně i na Smoleňákova spoluhráče vzápětí zívala prázdná branka, ale trestuhodně minul.

39:43
    Mrzet to hosty nemusí, protože RADEK SMOLEŇÁK skutečně trefil branku a puk se odrazil o síť zevnitř! Asistence: Filip Pavlík, Petr Koukal.
    39:43 Radek SMOLEŇÁK - 1:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé části se Kohoutům podařilo vyrovnat díky využité přesilovce, v níž se trefil Zbyněk Irgl, v závěru třetiny však nabídli početní výhodu i soupeři a Radek Smoleňák trestal střelou z první. I do poslední třetiny si tak Královéhradečtí ponesou jednobrankový náskok.

Střely ve druhé třetině:
    Olomouc – 13 (celkem 21)
    Hradec Králové – 16 (celkem 25)

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:25
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Cingel (HKM).

40:55
    Ondruškova střela z pravého kruhu končí v lapačce Pavlíka.

40:58
    Puk končí u Konráda, Hanáci musejí začít od své branky.

41:22
    Vopelka vyrazil za vyhozeným pukem, ale Konrád ho před ním odehrál pryč.

41:58
    Káňova přihrávka na Vyrůbalíka nebyla přesná a Hanáci se připravili o útočné pásmo.

42:14
    Dujsíkovu střelu srazil napadající hráč do ochranné sítě.

42:16
    Hned po buly šel puk na Pavelku, ale ten byl pozorný.

42:39
    Skladaný se nedomluvil s Lašem a puk získali Lvi.

43:10
    Vyrůbalíkova přihrávka na Buriana nebyla přesná a puk končí na zakázaném uvolnění.

43:19
    Cingelovi střela z první nesedla a skončila za brankou Konráda.

43:35
    Irgl nastřelil bránícího hráče.

43:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu, opět to byl Cingel, kdo se snažil prokličkovat před Konráda, ale ten mu vypíchl puk před nosem.

44:00
    Švrček od mantinelu našel jen lapačku Pavelky.

44:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mislav Rosandić – 2 min., hrubost).

44:35
    Ondruškovo nahození končí někde pod betonem Pavelky.

44:39
    Hned po buly zkusil vystřelit příklepem Dujsík, Pavelka i tentokrát zakročil.

44:58
    Paulovičovu střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

45:14
    Irgl se protáhl do útočného pásma, ale jeho přihrávka postrádala prudkost a hosté ji zachytili.

45:51
    Nedomlelovu střelu vyrazil Konrád před sebe, ale okamžitě puk přikryl lapačkou.

46:07
    Koukal jen nahodil puk před branku, kam ale v tu chvíli vjel Smoleňák! Ten ale z první Konráda nepřekonal a pak už puk neodkázal zkrotit.

46:33
    Skladaný byl pod tlakem a tak pouze nahodil puk do útočného pásma.

46:49
    Hosté vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

47:09
    Káňa protlačil puk do středního pásma, ale tam si ho sebrali hosté.

47:33
    Knotek rukavicí nezpracoval puk a z jeho útoku tak nebylo nic.

47:58
    Linhart za svou brankou vystihl přihrávku domácích.

48:18
    Strapáč teď u mantinelu čistě složil Smoleňáka, který ale stihl odehrát kotouč do bezpečí.

48:55
    Nedomlel se s pukem ukrývá za svou branku a čeká až mu dostřídají spoluhráči.

49:05
    Nakonec královéhradecký pokus o útok končí zakázaným uvolněním.

49:20
    Rosandič od mantinelu minul branku.

49:40
    Hanáci opět bojují o puk za brankou Pavelky a zdá se, že úspěšně.

50:04
    Hosté ujeli do přečíslení dvou proti jednomu a Chalupa předložil puk LUKÁŠI VOPELKOVI, který zamířil přesně do šibenice. Asistence: Matěj Chalupa.
    50:04 Lukáš VOPELKA - 1:3

50:35
    Strapáč zavezl puk za modrou čáru, ale jeho pokus srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

50:49
    Ondrušek nakrátko nabil Vyrůbalíkovi, ale tomu hosté stihli zblokovat střelu.

50:52
    Hanáci si zahrají přesilovku! Dvě minuty za držení si odpyká Richard Nedomlel (HKM).

51:06
    Káňa nabídl puk mezi kruhy Tomečkovi, ale ten to neměl na střelu z první a hosté ho obrali o puk.

51:31
    Královéhradečtí ujížděli do dalšího přečíslení dvou proti jednomu, které Vopelka řešil střelou. Konrád si nebyl vůbec jistý, kde má puk, ale udržel ho ve své moci.

51:51
    Další útok Kohoutů zastavili hosté ještě na modré čáře.

52:29
    Ondruškovi přeskočila přihrávka hokejku a puk tak opět zamířil ke Konrádovi.

52:53
    Knotek při pokusu o kličku tvrdě narazil do soupeře.

53:27
    Švrčkova střela ze středního pásma mířila daleko mimo branku.

53:48
    Zámorského pokus od mantinelu Konrád bez potíží kryje.

54:01
    Linhart vystřelil jen do jednoho z Kohoutů.

54:06
    Poté už snahu hostů zastavuje postavení mimo hru.

54:34
    Miškář prověřil Konrádův pravý beton.

55:10
    Dujsík se Skladaným bojují o puk u Pavelkovy branky, ale zdá se, že hosté budou tentokrát úspěšnější.

55:33
    Jen o chvíli později se ovšem souboj vrací na téže místo.

55:59
    Irglův pokus z pravé strany mířil jen do náručí Pavelky.

56:02
    Strapáč hned po buly přisunul puk Burianovi a jeho pokus zastavil Pavelka doslova koncem betonu!

56:17
    Další pokus o útok Kohoutů končí zakázaným uvolněním.

56:34
    Bicevskis se před brankou Konráda natahoval po puku, ale kousek mu chyběl.

56:50
    Pavelka rozehrál jen do těla Káni, ale domácí útočník toho nedokázal využít.

57:22
    Skladaný se zbavil napadajícího hráče a rozjíždí akci z obranného pásma.

57:40
    Bicevskis vypálil jen do hrudi Konráda.

Dnešní utkání sleduje 3567 diváků.

58:05
    Mráz se snažil přistrčit puk Lašovi, ale měl to na dlouhou hokejku a našel tak jen vracejícího se obránce.

58:49
    Burian za brankou Pavelky vybojoval puk, ale Irgl střílel jen z úhlu a hostující brankář si jej pohlídal.

59:32
    Jergl naznačil, že se pokusí natlačit před branku, ale nakonec ji objel a servíroval puk mezi kruhy spoluhráčům! Ty si ale hosté dobře rozebrali a pohlídali.

59:55
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Galvas – 2 min., hákování).

60:00
    Koukal se ještě snažil dorážet u tyčky, ale Konrád byl na místě. Smoleňák už pálil až po zaznění sirény.

Nejlepší hráči utkání:
    Zbyněk Irgl (OLO)
    Radovan Pavlík (HKM)

Ve třetí třetině už si Hradec Králové svůj náskok pohlídal a pojistil je v 51. minutě, když se v přečíslení dvou proti jednomu prosadil Lukáš Vopelka. Hanáci se v závěru ještě pokoušeli dobýt Pavelkovu branku, ale na Lvi se jim očividně letos nedaří a potřetí s nimi prohráli. Vůbec poprvé tak letos ze vzájemného střetnutí těchto dvou týmů vychází vítězně hostující tým.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 10 (celkem 31)
    Hradec Králové – 10 (celkem 35)

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:30:31)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 32. Irgl (J. Galvas) – 9. Rosandić (F. Pavlík, Rákos), 40. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 51. Vopelka (M. Chalupa)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), A. Rutar, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík – Holec (A), J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – Podlaha, J. Káňa, V. Tomeček.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Kajínek, Zavřel