Kladno – Liberec 5:3 (po nadst. prodl.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2 (po nadst. prodl.) | Zlín – Havířov 3:1 (5:4 po n.s.n.)
Technika Brno – Přerov 4:5 (0:1 po n.s.n.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (po nadst. prodl.) | Třinec – Kometa Brno 6:5 (2:1 po n.s.n.)
Chomutov – PZ Kladno 8:3 (po nadst. prodl.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 10:0 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Tábor 6:4 (0:1 po n.s.n.)
Vítkovice – Pardubice 5:4 (po nadst. prodl.) | Slavia – Mountfield HK 2:5 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:0, 2:0, 0:2 - N 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 14.02.2019, 16:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga dorostu • Nadstavba D

Konec zápasu. (17:57:51)

62:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    MATOUŠ MENŠÍK našel mezírku mezi betony Daniela Krále a dává Jihlavě extra bod navíc. Dukla tak z dnešního zápasu bere všechny čtyři body!

62:18
    Matouš Menšík si to úspěšně namířil přes dva protihráče a Ondřej Besmák jeho průnik zastavil jen držením, takže sudí neváhá a nařizuje trestné střílení.

62:09
    Holenda střelou zblízka nepřekonal Maláče, který puk výborně vyrazil. Poté si to mezi dva protihráče namířil Matouš Menšík a je zde trestné střílení pro Duklu!

61:57
    Prodloužení se hraje nahoru – dolu, asi tak, jak je pro hru tři na tři obvyklé.

61:05
    V situaci dva na jednoho nedostal Filip Vašák puk na spoluhráče přes dobrý obranný zákrok kapitána Jihlavy Davida Moravce.

60:35
    Jihlava v útoku neuspěla, k odraženému puku mířil ve středním pásmu Adam Rauš, ale byl rychle dobruslen soupeřem.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Zápas po šedesáti minutách skončil 3:2 pro Duklu. Jihlavští hokejisté vedli po čtyřiceti minutách již 3:0, ale zkraje třetí třetiny nejprve snížil Adam Rauš a osm minut před koncem vsítil kontaktní branku Ondřej Besmák. Vyrovnat už ale vedoucí celek nadstavbové skupiny D nestihl a Jihlava se tak Havlíčkovu Brodu přibližuje v tabulce na rozdíl dvou bodů. Nyní se bude hrát nadstavbové prodloužení.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:58
    Jihlava posílá puk přes všechny čáry.

59:42
    Obrovská tlačenice u mantilenu poblíž levého kruhu vyznívá lépe pro domácí.

59:35
    Zatím ale jen po prknech.

59:23
    Na buly byli úspěšnější hosté a kombinují.

59:22
    37,9 sekund před koncem se dostali hosté konečně ke střele, ale pokus zřejmě Dymáka z pravého kruhu schoval Maláč jistě mezi betony.

59:00
    Moravcovo nahození míří metr vedle pravé tyče opuštěné klece hostí.

58:48
    Hosté vyhráli buly a Daniel Král míří z branky ven.

58:46
    Nevšiml jsem si, proč se nyní z hlediště nese na sudí sprška nadávek. Nemohu tedy sloužit. Vhazovat se bude po levici Maláče.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Pigl (Broža), 27. Menšík (Sapík, Moravec), 37. Štorek (Adam), 63. Menšík (TS) – 42. Rauš (Matoušů, Dymák), 52. Besmák (Matoušů)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Hrbek, Chvátal, Sapík, Moravec, Adam, Vranka – Pigl, Melenovský, Pavelec – Zdarsa, Juříčka, Menšík – Bulík, Štorek, Broža – Báťa. Trenér: Štěpán Moravec
    BK Havlíčkův Brod: Král (Kubík) – Besmák, Dvořák, Jiráček, Zych, Kuchta, Kutlvašr – Krejčí, Vašík, Beneš – Matoušů, Rauš, Dymák – Janko, Holenda, Prášek – Hrdlička, Krejčí. Trenér: Petr Beránek

Rozhodčí: Vrba – Brzobohatý, Kučera