Kladno – Liberec 5:3 (po nadst. prodl.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:2 (po nadst. prodl.) | Zlín – Havířov 3:1 (5:4 po n.s.n.)
Technika Brno – Přerov 4:5 (0:1 po n.s.n.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (po nadst. prodl.) | Třinec – Kometa Brno 6:5 (2:1 po n.s.n.)
Chomutov – PZ Kladno 8:3 (po nadst. prodl.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 10:0 (po nadst. prodl.) | Č. Budějovice – Tábor 6:4 (0:1 po n.s.n.)
Vítkovice – Pardubice 5:4 (po nadst. prodl.) | Slavia – Mountfield HK 2:5 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:0, 2:0, 0:2 - N 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 14.02.2019, 16:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga dorostu • Nadstavba D

Konec zápasu. (17:57:51)

62:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    MATOUŠ MENŠÍK našel mezírku mezi betony Daniela Krále a dává Jihlavě extra bod navíc. Dukla tak z dnešního zápasu bere všechny čtyři body!

62:18
    Matouš Menšík si to úspěšně namířil přes dva protihráče a Ondřej Besmák jeho průnik zastavil jen držením, takže sudí neváhá a nařizuje trestné střílení.

62:09
    Holenda střelou zblízka nepřekonal Maláče, který puk výborně vyrazil. Poté si to mezi dva protihráče namířil Matouš Menšík a je zde trestné střílení pro Duklu!

61:57
    Prodloužení se hraje nahoru – dolu, asi tak, jak je pro hru tři na tři obvyklé.

61:05
    V situaci dva na jednoho nedostal Filip Vašák puk na spoluhráče přes dobrý obranný zákrok kapitána Jihlavy Davida Moravce.

60:35
    Jihlava v útoku neuspěla, k odraženému puku mířil ve středním pásmu Adam Rauš, ale byl rychle dobruslen soupeřem.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Zápas po šedesáti minutách skončil 3:2 pro Duklu. Jihlavští hokejisté vedli po čtyřiceti minutách již 3:0, ale zkraje třetí třetiny nejprve snížil Adam Rauš a osm minut před koncem vsítil kontaktní branku Ondřej Besmák. Vyrovnat už ale vedoucí celek nadstavbové skupiny D nestihl a Jihlava se tak Havlíčkovu Brodu přibližuje v tabulce na rozdíl dvou bodů. Nyní se bude hrát nadstavbové prodloužení.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:58
    Jihlava posílá puk přes všechny čáry.

59:42
    Obrovská tlačenice u mantilenu poblíž levého kruhu vyznívá lépe pro domácí.

59:35
    Zatím ale jen po prknech.

59:23
    Na buly byli úspěšnější hosté a kombinují.

59:22
    37,9 sekund před koncem se dostali hosté konečně ke střele, ale pokus zřejmě Dymáka z pravého kruhu schoval Maláč jistě mezi betony.

59:00
    Moravcovo nahození míří metr vedle pravé tyče opuštěné klece hostí.

58:48
    Hosté vyhráli buly a Daniel Král míří z branky ven.

58:46
    Nevšiml jsem si, proč se nyní z hlediště nese na sudí sprška nadávek. Nemohu tedy sloužit. Vhazovat se bude po levici Maláče.

58:30
    Jihlavská pětice se i s trošku štěstí dokázala dostat na druhou stranu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Daniel Král je na půli cesty ven z branky. Zatím v ní ale zůstává.

57:41
    Jihlavští hokejisté se nyní dlouho v pásmu nezdrželi, ale Adam Rauš dokázal zavést puk pouze do středního pásma, kde o něj přišel.

56:55
    Štorek naservíroval puk zpoza branky před Krále, kde byl volný jeden z jeho spoluhráčů, kterému ale při zakončení sjela neposedná pryž z hole.

55:50
    Nechybělo moc, aby se Michal Beneš proháčkoval mezi kruhy, což by bylo pro domácí branku nebezpečné, Jihlavská obrana si ale nakonec věděla rady, Sapík trošku vykolejil soupeřův průnik a Beneš o kotouč přišel.

55:30
    Maláč si opět vyjel pro odražený puk, tentokrát před branku, kde si celou situaci pohlídal.

55:02
    Domácí si trošku zkomplikovali rozehrávku, ale nakonec puk přece jen dostali z obranného pásma ven. Kotouč nakonec zamířil do hlediště a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:30
    Matouš Menšík obkroužil branku Krále a snažil se puk zamést k levé tyči. Gólman Havlíčkova Brodu ale nastavil beton a nakonec kotouč i ve vřavě udržel na brankovišti.

54:05
    Dukla se nyní dobře zaměřuje na past nesoucí název obranná modrá a nepouští soupeře do pásma.

53:06
    Jako sršni jsou nyní hosté, kteří se tlačí za vyrovnáním a napadají jihlavskou rozehrávku. Zatím neúspěšně.

52:12
    Zakázané uvolnění hostí.

51:26
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Výborná práce Karla Matoušů přináší Bruslařům kontaktní gól. Útočník hostí vybojoval puk, zavezl ho na druhou stranu a nejprve Maláče nepřekonal. Vzápětí tak přihrál na ONDŘEJE BESMÁKA, jemuž už průstřel vyšel a máme zaděláno na hodně dramatickou koncovku. Asistence: Karel Matoušů.

51:14
    Pavelec zkoušel protlačit puk před branku na volného Báťu, ale výborným obranným zákrokem se prezentoval Karel Matoušů, který ihned jede dopředu na zteč soupeřovy branky.

50:08
    Adamova střela od modré nebyla vůbec špatná, avšak Král jí dokázal zastavit, byť ideální výhled rozhodně neměl.

50:00
    Polovina třetí třetiny je minulostí, hosté mají na redukci stavu už pouze deset minut.

48:45
    Matouš Menšík si vykličkoval s pukem mezi kruhy, ale v poslední chvíli už nestačil bekhendem nahrát na volného Zdarsu, který číhal u levé tyče.

48:23
    Zakázané uvolnění Dukly stěhuje hru znovu před Maláče.

46:51
    Adam Rauš se řítil sám na Maláče. Zkusil střelu na pravou tyč, kde ale domácí gólman výborně zasáhl vyrážečkou.

46:27
    Hosté hrají v plném počtu.

46:07
    A znovu Zdarsa! Nyní si již puk našel, ale tečoval ho nejen mimo dosah Krále, ale i tří tyčí.

45:19
    Zdarsa číhal před brankou na střelu, aby jí ztečoval, což se mu ale o kousel nepovedlo. Hosté se poté osvobozují.

44:27
    Jihlavským hokejistům nyní hodně přichází vhod vyloučení havlíčkobrodského Jaroslava Práška za podrážení. Ještě před tím měla Dukla dobrou šanci, ale Král puk udržel před čárou.

43:29
    Jejich akce nebyla přesná, stejně jako jihlavská, ale vzápětí mohli přečíslení opět využít hosté. Ale při situaci tři na jednoho se nezformovali dobře.

42:56
    Melenovský na levém kruhu nepřekvapil hráče soupeře svojí stahovačkou, Matoušů se oklamat nenechal. A už zase hosté míří dopředu.

42:09
    Broža i přes velkou snahu do útočného pásma nepřešel, nedokázal se prosmýknout mezi dvěma protihráči.

41:39
    Jihlavský útok ruší ofsajd.

41:15
    Chyba domácích dává hostím šanci na vrácení se do zápasu. Maláč si vyjel za branku pro nahozený puk, ale neporozuměl si se svými spoluhráči a dohromady se srazili. Kotouč vyplaval na Matoušů, který ho poslal před branku na ADAMA RAUŠE a útočník hostí trefil prázdnou klec rychleji, než se do ní gólman Dukly stačil vrátit. Asistence: Karel Matoušů, Filip Dymák.

40:38
    Jihlavští se osvobozují, nyní dokonce v oslabení dokázal Martin Pigl z pravého kruhu ohrozit Krále, leč gólman hostí bezpečně chytá puk do lapačky.

40:01
    Havlíčkův Brod si zahraje přesilovku, domácí dostávají dvě minuty za pozdní příchod. Trest si půjde odsedět Šimon Báťa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:23.

Druhá třetina je u konce a jihlavští hokejisté navýšili své vedení již na tři branky. Nejprve se ve 27. minutě prosadil z úniku Matouš Menšík, když sice gólmana nepřekonal, ale jeho střelu si nešťastně srazil do sítě hráč hostí. Dukla poté nedokázala využít vůbec první vyloučení dnešního zápasu, ale pár sekund po konci přesilovky zvýšil Denis Štorek na stávajících 3:0.

40:00

39:27
    Daniel Pavelec má chuť do hry. Nejprve dokázal přes dva hráče najít spoluhráče mezi kruhy, poté u mantinelu poslal na zem soupeře.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:31

36:29
    Čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Tadeáše Holendy jdou Jihlavští do tříbrankového trháku. Adam znovu svojí střelou zaměstnal gólmana Krále a DENIS ŠTOREK se prosadil úspěšnou tečí. Tvoří si jihlavští hokejisté rozhodující náskok? Uvidíme. Asistence: Tobias Adam.

36:14
    Střela Tobiase Adama z levého kruhu propadla Královi výstrojí, ale prošla vedle vzdálenější tyče.

35:43
    Pigl dával z pravého kruhu dobrý pas před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho přes veškerou snahu nedokázal tečnout do sítě. Hosté se tak opět osvobozují.

35:33
    Ani nyní se Dukla nedokázala udržet v útočném pásmu.

35:05
    Střela Chvátala šla přesně do míst, kde byl připravený Král. Gólman hostí ještě sáhl po puku a rychle ho odehrál na své spoluhráče, kteří vyhodili přes všechny čáry.

34:52
    Jihlavští hokejisté vlastní chybou přišli o útočné pásmo.

34:25
    Jeden z jihlavských hráčů se dostával mezi kruhy k zakončení, když jej zahákoval Tadeáš Holenda a již míří na trestnou lavici.

34:22
    Tak vůbec poprvé v dnešním zápase bude někdo vyloučen. Sudí Vrba má paži nahoře.

34:00
    Maláč si vyjel zpoza branky, aby zastavil nahození hostí. Úspěšně a ještě dokázal rozehrát na své spoluhráče.

33:23
    Na Horáckém zimním stadionu se hrstka fanoušků musí celkem bavit, sledují totiž dobrou podívanou. Nahoru – dolu. Sice bez šancí, ale tenhle zápas má náboj.

31:15
    A znovu Jiráček. Nyní ale na jeho pokus od modré Maláč viděl a bezpečně ho vyrazil hokejkou.

30:55
    Zabrali také hosté. Adam Jiráček pálili od modré a byť byla jeho střela zblokovaná, nebyla pro Maláče vůbec příjemná.

29:29
    Jihlavští hokejisté znovu kombinovali před Králem a jeden z domácích plejerů nedokázal usměrnit puk z dobré pozice do sítě.

26:45
    Jihlava vede o dvě branky. MATOUŠ MENŠÍK přebral výbornou přihrávku od Sapíka a ujel do samostatného úniku. Jihlavský útočník, který v minulém týdnu na finském turnaji Pěti zemí zničil Švédsko hattrickem a pomohl tak reprezentaci do 17 let k výhře 7:6, si svojí střelou na Krále nepřišel. Jenže vracející se obránce Jan Kuchta si smolně sklepl puk do sítě. Asistence: Matyáš Sapík, David Moravec.

26:21
    David Bulík dostal parádní pas mezi kruhy, ale svojí následnou střelou si na Daniela Krále nepřišel!

25:52
    Dva momenty Václava Vranky. Prvně vystřelil od modré a jeho rána způsobila zmatky před brankou Havlíčkova Brodu, kde mj. ztratil Daniel Král svojí hokejku. Následně se hosté chtěli osvobodit a Matoušů vyhodit puk podél jihlavského obránce, který mu ale uštědřil zajímavý hit.

25:23
    Hra je v poslední době hodně neurovnaná, lemují jí časté nepřesnosti. Oba týmy jsou si vědomy, že se hraje o hodně.

23:36
    Na druhé straně ujel Šimon Báťa, ale střelou z pravého kruhu trefil pouze padajícího beka před sebou.

23:09
    Pohledná havlíčkobrodská kombinace. Michal Beneš se po levé straně prodral do pásma a hledal před brankou Tomáše Krejčího, ke kterému se puk na poslední chvíli nedostal.

21:42
    Havlíčkobrodská obrana pozapomněla na Matouše Menšíka, který se mezi kruhy dostal k puku a už si to mířil na Krále. Byl ale otravován protihráči a proto se střelou mezi betony gólmana neprosadil.

21:11
    Druhou třetinu zatím začali aktivněji hosté, ale jejich útočnou snahu nyní hatí ofsajd.

20:01

První třetina byla odehrána hodně rychle, bez vyloučení a také s jedním vstřeleným gólem. Šance jsme viděli na obou stranách, ale využitá byla jen jedna, když v sedmé minutě pláchl po levé straně Martin Pigl a svůj únik zakončil prostřelením Krále mezi betony – 1:0.

20:00

19:39
    Jihlavské nahození si hosté za brankou pohlídali a Adam Jiráček dává kotouč ihned do středního pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Velká novinka z hokejového prostředí: Výkonný výbor ČSLH na svém dnešním jednání rozhodl, že ve všech hokejových soutěžích – s výjimkou extraligy juniorů a vzhledem k dohodnutému cyklu, který vyprší v příští sezoně, dočasně také Chance ligy – budou zavedeny přímé postupy a sestupy.

17:24
    Zdá se, že se hokej na obou stranách trošku vyrovnal. A také se zdá, že dnes tedy uvidíme ještě pořádně zajímavou podívanou.

15:26
    Hodně kostrbatě, ale přece jen zavezli domácí puk po pravé straně do útočného pásma. Šimon Juřička poté využil toho, že se mu na pravém kruhu otevřela dálnice prostoru a střelou těsně nad ledem jen o kousek minul vzdálenější tyčku.

14:14
    Ondřej Broža sice mezi kruhy úspěšně tečoval kotouč, ale ten se zastavil pouze o nohy bránícího kapitána hostí Martina Zycha.

13:55
    Stejně tomu je i o 23 sekund později.

13:32
    Zakázané uvolnění hostí stěhuje hru před Krále.

12:37
    Vranka svojí dělovkou od modré pořádně zaměstnal Daniela Krále, který puk vyrazil ramenem před sebe a jako první u černé pryže byla hokejka obránce Adama Dvořáka.

11:49
    Chvátal posílal puk od modré před branku, přímo do chumlu hráčů. Kotouč vyplaval mezi kruhy a hosté jej odpálili do středního pásma.

11:24
    Útočné snažení jihlavských dorostenců zastavuje ofsajd.

09:17
    David Krejčí se mezi kruhy natahoval ke střele, a že byl v dobré pozici, jenže kotouč mu z hole sjel. Přenechal ho tedy na spoluhráče Vašáka, který mu touš parádní zadovkou vrátil a nyní již jmenovec bostonského forvarda vystřelil, avšak Maláč mezi svými betony díru neměl.

09:05
    Sice jen o prsa korejské ženy, ale ano, bylo tomu tak. Václav Vranka s pukem zajel přes útočnou modrou v době dřívější, než se jeho spoluhráč stačil vrátit zpět do středního pásma.

08:29
    Filip Maláč si vyjel z brankoviště až kamsi ke kruhům, kde odpálil kotouč před napadajícím Karlem Matoušů. Ale jen na zakázané uvolnění.

07:48
    Jihlava mohla vést o dvě branky. Marek Melenovský si kličkou před brankou hezky položil Daniela Krále, který se natahoval ve svém brankovišti jako pavouk. A možná i díky tomu nedokázal "Melis mladší" zvednout kotouč tak, jak by chtěl.

07:13
    Kotouč po střele Davida Krejčího projel nikým netečován vedle levé tyčky domácích.

07:00
    Hráli jsme kličkovanou, vždyť to znáš, a kamaráde, já se k bráně dostával. Trošku upravený refrén známého českého šlágru bych nyní použil pro průnik Filipa Vašáka, kterému chybělo u pravé Maláčovy tyčky jen přesnější zakončení.

06:07
    Hosté ujeli do přečíslení dva na dva, ale špatná přihrávka zastavila jejich atak. A naopak zapršelo na druhé straně. Broža přihrál puk do jízdy na MARTINA PIGLA, který byl v rychlém pohybu a nedělalo mu problém dostat se na levý kruh přes obránce. Právě z této pozice mladší bratr jihlavského juniorského útočníka vystřelil a procedil puk pod Královými betony do sítě. Asistence: Ondřej Broža.

05:41
    Daniel Král raději zachraňuje nepřehlednou situaci před svojí brankou tak, že schovává kotouč do výstroje a přerušuje hru.

04:26
    Jihlava je nyní aktivnějším týmem a daří se jí dostávat do útočného pásma přes nahození. Ale Brodští dvakrát po sobě získali puk na své hole.

03:01
    Chvátal výborně nahodil puk na branku a Daniel Pavelec nebyl daleko ko tomu, aby kus černé pryže tečoval do sítě.

02:41
    Jihlavští hokejisté nadále kombinují v soupeřově pásmu.

02:16
    Na pravé straně útočného pásma převzal puk Šimon Báťa, ale neměl dostatečnou rychlost, aby lépe prověřil gólmana Krále. Zabrzdil tak a nahodil puk před bránu, kde se k němu nedostal Dan Pavelec.

01:38
    Začátek první třetiny je hodně opatrný, zatím ani jeden z týmů vážněji neohrozil soupeřovu klec.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Hrbek, Chvátal, Sapík, Moravec, Adam, Vranka – Pigl, Melenovský, Pavelec – Zdarsa, Juříčka, Menšík – Bulík, Štorek, Broža – Báťa. Trenér: Štěpán Moravec

BK Havlíčkův Brod: Král (Kubík) – Besmák, Dvořák, Jiráček, Zych, Kuchta, Kutlvašr – Krejčí, Vašík, Beneš – Matoušů, Rauš, Dymák – Janko, Holenda, Prášek – Hrdlička, Krejčí. Trenér: Petr Beránek

Rozhodčí: Vrba – Brzobohatý, Kučera.

Vzájemné zápasy:
    Oba celky se v letošní sezoně již několikrát potkali. Ve vzájemných zápasech má zatím o jeden jediný bod lepší bilanci Havlíčkův Brod, který z 15 možných bodů doposud získal 8, zatímco Jihlava sedm.

26. kolo: Havlíčkův Brod – Jihlava 2:1 pr.
    21. kolo: Jihlava – Havlíčkův Brod 1:3 (nadstavba 1:0)
    12. kolo: Jihlava – Havlíčkův Brod 5:1 (nadstavba 1:0)
    3. kolo: Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 (nadstavba 0:1)

Tabulka nadstavby D:
    1. Havlíčkův Brod: 63 bodů
    2. Mladá Boleslav: 62 bodů
    3. Dukla Jihlava: 58 bodů
    (všechny týmy mají odehraných 30 zápasů).

Do play-off postoupí ke 12 týmům z A a B nadstavby také vítězové nadstavbových skupin C, D, E a nejlepší druhý tým z těchto skupin.

Pořadí druhých týmů je aktuální:
    1. Mladá Boleslav: 62 bodů
    2. VHK Vsetín: 60 bodů
    3. Piráti Chomutov: 59 bodů
    Chomutov má odehráno 28 zápasů, Vsetín 31).

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD Extraligy dorostu, který je pro další pokračování bojů o postup velice důležitý. HC Dukla Jihlava totiž vyzve na svém ledě BK Havlíčkův Brod a uvidíme tak souboj dvou týmů, které spolu soupeří o dvě volná postupová místa. Utkání začíná přesně v 16 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Pigl (Broža), 27. Menšík (Sapík, Moravec), 37. Štorek (Adam), 63. Menšík (TS) – 42. Rauš (Matoušů, Dymák), 52. Besmák (Matoušů)

Rozhodčí: Vrba – Brzobohatý, Kučera