Florida – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – NY Islanders 0:3 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:2 (kon.)
Tampa – Dallas 6:0 (kon.) | Nashville – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 0:4 (kon.) | Vegas – Toronto 3:6 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | San Jose – Washington 1:5 (kon.)
Nashville Predators
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Montreal Canadiens
Pátek 15.02.2019, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To už je z tohoto zápasu vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (04:55:50)

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 1+0, 7 střel, čas na ledě 16:23

1. Brian Boyle (NSH) 1+0
    2. Ryan Hartman (NSH) 1+0
    3. Pekka Rinne (NSH) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:35 (16:8, 11:21, 11:6)
    Zblokované střely – 15:14
    Vyhraná vhazování – 33:36
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 15:15

Hokejisté Nashvillu po třech porážkách v řadě zabrali a vítězí nad Montrealem výsledkem 3:1!

Hosté dnes doplatili především na koncovku, protože od druhé třetiny začali být aktivnější, ale první gól obdrželi oni, když se ve 30. minutě prosadil z dorážky Ryan Hartman. V závěrečné periodě nápor Habs pokračoval a ve 46. minutě výborný Rinne přeci jen inkasoval. Proti zakončení Tomáše Tatara do odkryté klece už nic dělat nemohl. Inkasovaný gól ale Predátory probudil. Ve 49. minutě jim tak vrátil vedení tvrdou střelou Brian Boyle a o chvíli později ještě pojistil skóre po pěkné souhře Viktor Arvidsson. Canadiens už pak nepomohla ani více než dvouminutová power play.

59:28
    A je z toho naopak zakázané uvolnění Montrealu! Price se musí vrátit do své branky.

59:23
    Další šikovné domácí vyhození. Hosté musejí hrát.

58:53
    Forsberg teď vyhodil takovým obloučkem, který se snesl do středního pásma. Čas utíká.

58:32
    Zakázané uvolnění Preds.

58:11
    Josiho vyhození tentokrát dobruslil Arvidsson a tak se nemůže pískat icing. Domácí ale nedokázali ohrozit prázdnou branku soupeře.

57:58
    Roman Josi minul opuštěnou klec Montrealu. Je z toho zakázané uvolnění.

57:42
    Branka Habs je prázdná!

57:41
    Oddechový čas Montrealu...

57:41
    Price našel dlouhou rozehrávkou Tomáše Tatara. Ten si vyměnil puk s Maxem Domim a z bezprostřední blízkosti pálil na Rinneho. Domácí gólman svému týmu udržel dvoubrankový náskok!

57:22
    Brian Boyle bojoval v rohu kluziště s Weberem. Ten vyhrál souboj tělo na tělo.

56:50
    Domácí se teď spokojili s tím, že dostali puk do středního pásma. Canadiens utíká čas.

55:52
    Max Domi přenechal kotouč Sheovi Weberovi, jehož bomba od modré těsně minula Rinneho branku. Puk se pak od mantinelu odrazil k Victorovi Metemu, jenž z úhlu netrefil odkrytou klec!

55:28
    Puk opustil hrací plochu. Čas na poslední reklamní přestávku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Hartman (C. Smith), 49. B. Boyle (P. K. Subban, Josi), 51. Arvidsson (Johansen, Ellis) – 46. Tatar (A. Shaw, Jo. Benn)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – P. K. Subban, Ellis (A), Josi (C), Y. Weber, Hamhuis, Irwin – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Bonino, Fiala – Hartman, B. Boyle, Sissons – Järnkrok, Turris, Grimaldi.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry (A), Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher (A), Danault, Drouin – A. Shaw, Domi, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Weise, N. Thompson, Deslauriers.

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Galloway, Suchánek

Diváci: 17417