Florida – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Columbus – NY Islanders 0:3 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:2 (kon.)
Tampa – Dallas 6:0 (kon.) | Nashville – Montreal 3:1 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:4 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 0:4 (kon.) | Vegas – Toronto 3:6 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | San Jose – Washington 1:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
Toronto Maple Leafs
Pátek 15.02.2019, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobré ráno. (06:55:08)

Československá stopa v utkání:
    Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Dnešní utkání sledovalo 18 214 diváků.

Zápas je u konce, Toronto nakonec Vegas na jeho ledě poráží 6:3. Dlouho to byl vyrovnaný zápas a velká přetahovaná plná obratů. Závěr utkání ovšem lépe vyšel hostům. Ti vyhráli už první třetinu, když se prosadil Andreas Johnsson. Ve druhé třetině nejprve přišel obrat Vegas, když se trefili Paul Stastny v oslabení a Oscar Lindberg. Jenže Toronto velice rychle vyrovnalo zásluhou Patricka Marleaua.Třetí třetina pak rozhodla o vítězství Maple Leafs. Nejprve hosty dostal do vedení svým stým gólem v NHL Auston Matthews. Pak sice vyrovnal William Karlsson, ale od té doby už se prosazovalo jen Toronto. Nejprve se trefil obránce Morgan Rielley, pak podruhé v utkání překonal Fleuryho Auston Matthews a úplnou jistotu Torontu dal brankou v oslabení Mitchell Marner. Vegas tak prohrálo už svůj pátý domácí zápas v řadě a v tabulce Pacifické divize je dál třetí. Toronto vyhrálo šestý z posledních sedmi zápasů a je dál druhé v Atlantické divizi.

59:42
    Toronto si závěr utkání užívá v útočném pásmu.

59:11
    Nylanderovo nahození z pravé strany vyrazil Fleury betonem do rohu kluziště.

58:26
    Domácí to ještě zkouší, ale Eakin střílel nepřesně a Vegas se naopak musí zase rychle vracet dozadu.

57:12
    56:33 Mitchell MARNER - 3:6

56:33
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že tu máme definitivní razítko na vítězství Toronta. Také hosté se prosazují v oslabení, Brown v přečíslení dvou na jednoho nahrál MITCHELLU MARNEROVI a ten přesným zakončením z první nedal Fleurymu šanci. Asistence: Connor Brown, Jake Muzzin.

56:02
    Milerova střela byla přizvednuta nad branku Toronta.

55:48
    Toronto se zatím brání dobře, dokázalo vyhodit puk.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:12
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Frédérik Gauthier.

54:52
    Mitchell Marner mohl možná už definitivně rozhodnout, ale jeho jedovatá střela z pravé strany proletěla těsně vedle.

53:52
    Hainseyho přihrávka skrz střední pásmo byla nepřesná, takže Vegas se znovu dostanou do útočného pásma.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 23. Stastny (R. Smith), 28. O. Lindberg (Eakin, Theodore), 45. W. Karlsson (Merrill, Marchessault) – 14. A. Johnsson (Gardiner, W. Nylander), 29. Marleau (Matthews, Kapanen), 34. Matthews (Rielly, Kadri), 51. Rielly (Marner, Tavares), 51. Matthews (Kapanen, Muzzin), 57. Marner (Co. Brown, Muzzin)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland (A), C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Stastny, Pacioretty – O. Lindberg, Eakin, Pirri – Reaves, Bellemare (A), Carrier.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Muzzin, Dermott, Gardiner – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, A. Johnsson – Co. Brown, F. Gauthier, P. Lindholm.

Diváci: 18 214