Jekatěrinburg – Kazaň 0:3 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 4:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Soči 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Jokerit 5:2 (kon.) | Riga – Minsk 3:1 (kon.)

23:35 (17:21:38)

Hostující celek díky dobré první a druhé třetině dokázal tento zápas vyhrát snadno 3:0, Alexandr Šaryčenkov vychytal čisté konto, zneškodnil 30 střel soupeře. Jednu z branek v zápase vstřelil Jiří Sekáč.

Československá stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 27 střel, 24 zásahů, 60 minut
    Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:10

59:50
    Už se pravděpodobně nic nestane, hosté tento zápas vyhrají.

59:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

58:14
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., podrážení).

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i zápasu.

57:51
    Nigel Dawes zakončoval z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Alexandr Šaryčenkov.

56:27
    Domácí marně čekají na nějakou výraznější šanci, hosté je do zakončení nepouští.

56:15
    Pět minut se hraje bez přerušení.

55:51
    Dmitrij Judin rozehrává od své branky, jeho akci rychle napadal domácí celek, který snahu o brejk velmi dobře zastavil.

55:10
    Přes čtyři minuty se nepřerušovalo, hraje se plynule, což hraje hostům do karet.

54:32
    Hostující celek hraje takticky velmi dobře, hraje aktivně a má našlápnuto k výhře v tomto zápase.

54:10
    Ivan Višněvskij zakončoval od modré čáry, jeho projektil byl hodně nepovedený.

53:16

52:40
    Jiří Sekáč byl na malý moment volný před brankou, ale jeho střela se do branky nevešla. Následně domácí vyhazují.

52:05
    Kazaň se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

51:36
    Dmitrij Judin se vrací za svou branku, odkud rozehrává další akci svého celku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Ljamkin (M. Gluchov, Svitov), 37. Sekáč (Tkačov), 40. Tkačov (Lander)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, I. Višněvskij, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, D. Bodrov, Valitov – Dawes, Sexton, S. Da Costa – Bělousov, Kučerjavenko, Denis Kazionov – Golyšev, Paré, A. Garejev – Gračjov, Litovčenko, Obidin – Rassejkin.
    Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Podjapolskij) – Manuchov, Jarullin, Postma, Judin, Batyršin, Ljamkin – Osnovin, Lukojanov, Malychin – Azevedo, Lander, Sekáč – An. Popov, Galijev, Tkačov – Voronkov, M. Gluchov, Svitov – Klinkhammer, Galimov.

Rozhodčí: Gusev, Fatajev – Butjukov, Zacharov

Diváci: 5 545