Kometa Brno – Salzburg 4:3 (3:1 po s.n.) | Mountfield HK – Chomutov 2:1 (2:1 po s.n.) | Zlín – Mladá Boleslav 11:7 (po nadst. prodl.)
Přerov – Kladno 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 3:0 (po nadst. prodl.) | Olomouc – Jihlava 4:1 (0:2 po n.s.n.)
Vsetín – Č. Budějovice 3:5 (po nadst. prodl.) | Sparta – HC Litvínov 4:6 (po nadst. prodl.) | Havlíčkův Brod – K. Vary 3:7 (0:1 po n.s.n.)
Třinec – Slavia 5:1 (po nadst. prodl.)
po nadst. prodl.
VHK ROBE Vsetín
3:5 (1:2, 0:2, 2:1 - N 0:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 15.02.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Dnešní utkání je u konce. V nadstavbě měli nejprve nejvíce ze hry domácí, ale po chybě ve střídání a vyloučení za příliš mnoho hráčů se vše změnilo. Motor přesilovku využil a domů si odváží všechny čtyři body.
    Ode mě je to pro dnešek vše, ze Vsetína Vám přeji příjemný zbytek pátečního večera. (19:55:20)

63:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté nakonec berou i bonusový bod, když nejprve dokázal Sachr vyrazil Školovu střelu levým betonem, ale následně už nedosáhl na dorážku JAKUBA KÁNÍKA k levé tyčce. Asistence: Patrik Škola, Jan Tlačil.

63:38
    Oddechový čas pro domácí.

63:38
    Hosté vystřídali a sám si do pásma najel útočník Hrubec. Jeho zakončení z mezikruží směřovalo mezi betony Sachra, který si tento prostor pohlídal.

63:13
    Přihrávku Silného na Káníka vystihl Vašenka a za pomoci spoluhráčů dostává puk z pásma.

62:42
    Ondračka se za vlastní brankou dostal ke kotouči a vyhazuje za bránu Svobody.

62:09
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Petriska.
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Klímek – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

61:27
    Jenáček hledal v pásmu některého ze svých spoluhráčů, ale jeho nabídky z otočky nikdo nezužitkoval. Následně ale vypálili Vašenka a Petriska. Pro gólmana Svobodu se nejednalo o složité zákroky.

60:31
    Sám před Sachrem zakončoval Tlačil, jenž útočil na pátý přesný zásah zápasu. Domácí brankář ale stále zůstává nepřekonán.

60:19
    Frydrych nahodil kotouč do pásma a také si ho dobruslil. V útočné třetině ale domácí moc dlouho nepobyli a na druhou stranu míří celek z Českých Budějovic,

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Šedesát minut utkání je za námi. Valaši ve třetí třetině mířili k vyrovnání, nakonec si však tři body odveze Motor. Uvidíme, co se stane v prodloužení.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:53
    České Budějovice se tlačí ještě za šestou brankou utkání, troskotají však na Sachrovi.

59:03
    Hosté potvrzují své vítězství a zisk třech bodů trefou do prázdné brány. Autorem pátého gólů Motoru je, nyní už čtyřbrankový, JAN TLAČIL. Asistence: Jiří Remta, Aleš Řezáč.

58:55
    Klímek znovu zavezl puk do pásma a Valaši se drží v útoku. Sachr je na střídačce, Vsetín hraje v pěti.

58:05
    Do přečíslení se dostávali Klímek s Adámkem. Prvně jmenovaný volil střelu, která trefila obránce Školu.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 19. Vašenka (Petriska, Zeman), 41. Ondračka (Klímek, Adámek), 48. Jenáček (Klímek, Ondračka) – 4. Tlačil (Káník), 12. Tlačil (Remta), 28. Řezáč (Tlačil), 29. Tlačil (Káník, Řezáč), 60. Tlačil (Remta, Řezáč), 64. Káník (Škola, Tlačil)

VHK ROBE Vsetín: Málek (29. Sachr) – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Lukačka, Zemánek, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.
    HC Motor České Budějovice: Svoboda (Dvořák) – Škola, Hail, Hubata, Fousek, Remta, Pavlát, Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezáč, Hrubec, Hrakholski, Masopust, Janoch, Schwartz, Silný, Krcho.

Rozhodčí: Cabák – Bartoň, Janoško