Innsbruck – Znojmo 3:7 (kon.)
HC TWK Innsbruck
3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 15.02.2019, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena • bet-at-home ICE Hockey League

V dalším kole se Orli už v neděli od 17:30 utkají na domácím ledě s Dornbirnem. Do té doby na shledanou. (21:28:26)

Je konec. Znojmo vítězí na ledě Innsbrucku vysoko 7:3 a vzhledem k průběhu zápasu je to vítězství zasloužené, i když za stavu 3:5 ve třetí třetině měli domácí blízko ke snížení a zdramatizování zápasu. Nicméně Orli prakticky celé utkání vedli a svého protivníka předčili zejména v kvalitě kombinace a zakončení v útočném pásmu. Innsbruck tak v nadstavbové skupině B zůstává poslední, naopak Znojmo si upevňuje první pozici.

59:18
    Znojemští vyhazují, zápas už se dohrává.

58:32
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., držení).

58:08
    Orli právě vstřelili branku!
    Už poněkolikáté v tomto zápase vyšla Znojmu kombinace zpoza branky, nahrávka před ni a gólová střela z mezikruží. Tentokrát číhal v přesilovce v nejnebezpečnějším prostoru na ledě DOMINIK TEJNOR a střelou z první přidává sedmý zásah. Asistence: David Bartoš, Erik Němec.

57:39
    Hlava to zkusil z dorážky na bližší tyč, netrefil se přesně.

57:15
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Pedevilla – 2 min., hákování).

57:02
    Yoganovu přihrávku před branku vystihl Lattner a zakládá rychlý protiútok, v němž je pronikající Němec faulován. Znojmo bude hrát přesilovku.

55:22
    Zdá se, že pro domácí to byla definitivní studená sprcha, jejich tlak opadl a s pukem na holi hrají Znojemští.

53:39
    Prakticky celou třetinu tlačil Innsbruck svého protivníka, ale Znojmo nyní využívá chybu soupeře v defenzivě. Hned dva hráči zůstali volní mezi kruhy, přihrávku Matuše od zadního mantinelu obdržel ALLAN McPHERSON a překonává Swetteho! Asistence: Radim Matuš.

52:58
    Lattner prověřil také Swetteho na druhé straně, ten zasahuje teprve podruhé v této třetině. Orli tak vybojovali útočné pásmo.

52:08
    Lammers hned po buly zamířil před branku, jeho teč ale končí v Lassilově výstroji.

52:02
    Lassila chytá tvrdou střelu Guimonda od modré.

51:15
    Innsbruck v plném počtu, tahle přesilovka Orlům nevyšla.

51:08
    McPhersonův švih z levého kruhu míjí branku.

50:36
    Nejproduktivnější hráč EBEL Andrew Clark teď minul zcela prázdnou branku poté, co domácí ujeli v oslabení ve dvou na jednoho, Clark dostal na hůl perfektní přihrávku a měl před sebou už jen odkrytou klec, jenže v záklonu puk netrefil podle představ a ten se jen odklouzal mimo tři tyče.

49:39
    Ofsajd Orlů při pokusu přejít útočnou modrou čáru.

49:15
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Ross – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:11
    Němec střelou na vzdálenější tyč neuspěl, Swette jeho střelu chytá a rozehrává.

48:18
    Tomáš Netík proklouzl mezi obránci Orlů, jenže Lassila jeho bekhendový blafák vystihl a roztažený na brankové čáře jej obral o kotouč!

47:00
    Orli jsou v plném počtu.

46:33
    Podobná situace jako před chvílí, tentokrát se Lassila roztáhl na brankové čáře a kotouč pokryl.

45:52
    Domácí už už zvedali ruce nad hlavu, poté co se víckrát odražený kotouč dostal do brankoviště a útočníci se snažili dorazit jej za čáru, ale puk se až do branky nedostal a Znojmo vyhazuje.

45:00
    Znojmo vyhazuje, první dvouminutovku má za sebou.

44:28
    Spurgeon z ostrého úhlu dorážel Lammersovu střelu od modré, Lassila výborně betonem zasahuje.

43:52
    Střela od modré zblokována do rohu, Znojmo se osvobozuje a míří střídat.

43:40
    Orli se dostali k puku a vyhazují.

43:00
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2+2 min, vysoká hůl). Znojmo čekají těžké chvíle, Luciani zasáhl vysokou holí Wachtera a v jeho obličeji se objevuje krev. Je to tedy čtyřminutová přesilovka pro Innsbruck.

41:58
    Innsbruck pokračuje v náporu, velmi aktivně forčekuje a Znojmo nyní má problémy.

41:20
    Innsbruck právě vstřelil branku!
    Nyní už je ale sníženo, poté co Guimondovo nahození od modré čáry tečuje do protipohybu brankáře ALEXANDRE LAVOIE. Lassila neměl nárok na změnu trajektorie kotouče zareagovat. Asistence: Sacha Guimond, Mario Lamoureux.

41:09
    Ou, Šedivého příklep přes obránce Lassila neviděl a lapačkou puk jen tečoval a ten vyletěl vzhůru. Ke štěstí znojemských barev padl na led daleko od branky.

40:47
    Wachter dostal přihrávku na hranici brankoviště zády k brance, znojemská obrana jej ale nepustila do zakončení.

40:01

I druhé dějství v hlavním městě Tyrolska vyhrávají Orli ze Znojma. Domácí sice nejprve snížili na rozdíl jediné branky, poté však dvakrát inkasovali, a tak mají znojemští hráči před třetí třetinou na kontě solidní tříbrankový náskok. Druhá část byla přeci jen vyrovnanější než ta první, ale Znojemští jsou zatím mnohem nebezpečnější v útočné třetině. Další třetina začne přibližně ve 20:52.

40:00

39:42
    Ross přeci jen pronikl do útočného pásma a střílenou přihrávkou od modré hledal najíždějícího spoluhráče. Ten však na puk nedosíhl.

39:08
    Zakázané uvolnění domácích. Podobně jako v první části patří závěrečné minuty před sirénou jasně Orlům.

38:07
    Kalus s Mrázkem se dostali až před Swetteho, ale ve velké rychlosti nezvládli dovést kombinaci až ke gólovému konci.

36:23
    Domácí se tlačí dopředu, ale díky tomu více a více otvírají svou obranu. Do prostoru teď vpadl Němec s Hlavou a jen pohotový zásah vracejícího se obránce zabránil velké šanci.

35:35
    Innsbruck se dostal do přečíslení dvou na jednoho, Yogan ale špatně přihrál a z celé akce nakonec pro Lassilu neplynulo větší ohrožení.

34:48
    Dobrá přesilovka Orlů, několik tečovaných střel ale zastavil brankář Swette a Ross je zpět na ledě.

34:19
    Znojmo tlačí svého soupeře blíž a blíž před Swetteho, ale rakouský gólman se spoluhráči zatím odolává.

33:17
    Matuš se před brankou zkusil rychle obtočit s pukem na holi, ale Swette jeho úmysl vystihl a zasahuje.

32:48
    Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Ross – 2 min., krosček).

31:48
    No a už je to o tři branky. Znojmo je dnes opravdu efektivní. Tentokrát celou nebezpečnou akci vytvořil JAN LATTNER, který se vydal dopředu podpořit útok, nikdo jeho pohyb nezachytil, a tak mohl Bartoš svému parťákovi nahrát do skvělé pozice na levém kruhu, odkud Lattner švihem zavěsil ke vzdálenější tyči. Asistence: David Bartoš, Nicolas Hlava.

30:58
    Domácí vyrazili ve čtyřech do útoku, ale přihrávka Šedivého postrádala přesnost.

29:12
    Swette kryje Vainonenovu střelu od pravého mantinelu.

28:26
    Znojmo si ale dvougólové vedení bere hodně rychle zpět. Brankář Swette, který po první třetině vystřídal Gračnara, teď nemá úplně čisté svědomí. Nejprve hodně nejistě vyrazil střelu Lucianiho, následně ho pokusem mezi betony z poměrně velké vzdálenosti překonává ALLAN McPHERSON. Asistence: Anthony Luciani, Mikko Vainonen.

27:36
    V pokračující akci a tlaku ale Žraloci nakonec přeci jen snižují. Přihrávku mezi kruhy obdržel na hůl JOHN LAMMERS a přesnou střelou švihem vymetl horní růžek branky za Lassilou. Asistence: Tyler Spurgeon, Sam Antonitsch.

26:41
    Tak teď buď Yogan netrefil odkrytou branku z pár metrů, nebo převedl Teemu Lassila zákrok holí z říše snů. Každopádně puk místo v síti končí vedle branky a domácí spálili stoprocentní šanci na snížení.

25:40
    Pasáž s více nepřesnostmi. Znojmo ale zklidnilo hru a snaží se hrát s pukem na holi.

24:18
    Pokus o dlouhou přihrávku na útočnou modrou nevyšel, je z toho zakázané uvolnění a hra se vrací před Lassilu.

22:54
    Znojmo je v plném počtu, přečkalo i šanci Spurgeona v samotném závěru přesilovky.

22:42
    Tejnor od zadního mantinelu vyhazuje až za Swetteho branku.

21:43
    Clark se snažil prosadit individuálně průnikem po levém křídle, ale Bartoš ho do zakončení nepustil.

21:36
    Orli se dostávají ke kotouči a vyhazují.

20:54
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stretch – 2 min., podrážení).

20:01
    Střídání v týmu HC TWK Innsbruck: ze hřiště odchází Gračnar, přichází Swette.

20:01

Znojmo zvládlo první třetinu v Innsbrucku skvěle a vede po ní 3:1. Po vyrovnaném začátku postupně Orli převzali iniciativu, začali si vytvářet šance a proměňovat je. Nezastavilo je ani šťastné vyrovnání Innsbrucku, a tak po dvaceti minutách zaslouženě vedou. O dvě branky se postarala třetí formace, jednu vstřelil první útok. Další třetina začne přibližně ve 20:05.

20:00

19:35
    Domácí s pukem na holi, ale proti zformované obraně Znojma se nedokáží prosadit.

18:13
    Innsbruck se snaží do pauzy odpovědět. Clark se tlačil před branku a chtěl tečovat střílenou přihrávku od pravého mantinelu, pár centimetrů mu ale chybělo.

17:46
    Další parádně sehrané střídání třetího útoku. Přihrávku zpoza branky od Hlavy dostal mezi kruhy volný ERIK NĚMEC a rychlou střelou k pravé tyči zvyšuje znojemské vedení už na 3:1! Němec s Hlavou si tak vyměnili role u první branky. Asistence: Nicolas Hlava, David Bartoš.

17:25
    Pokud zatím něco Orlům opravdu vychází, je to přechod z obrany do útoku. V něm jsou mnohem lepší a přesnější než soupeř. Nyní z toho těžil Mrázek, který z pravého křídla přestřeluje.

15:53
    Znojmo si bere zpět vedení po dobře sehrané situaci v útočném pásmu. Po vyhraném buly poslal Lattner od modré střelu před branku, Kalus přiklepl PETRU MRÁZKOVI, ten si pohotově s pukem vyjel do strany a nadvakrát překonává padajícího Gračnara. Asistence: Jan Lattner.

15:44
    Lattner se vydal na útočný výlet a bekhendem k bližší tyči málem nachytal Gračnara. Ten nadvakrát kryje.

14:16
    Je vyrovnáno. Domácím pomohl odraz kotouče, po kterém se s pukem na holi rozjel k brance z levého křídla ANDREW YOGAN a prudkou ranou k bližší tyči překonává Lassilu. Asistence: Andrew Clark, John Lammers.

12:49
    Stretch zavezl kotouč do útočného pásma, sice o něj přišel, ale od modré následně pálil dojíždějící Tejnor. Gračnar měl kvůli clonícím hráčům spoustu práce.

11:10
    A Znojmo je dál v útočném pásmu, další střelu z levého kruhu chytá Gračnar.

10:17
    Znojmo v posledních minutách bylo nebezpečnější a nakonec jde i do vedení. Zasloužila se o to třetí formace a zejména Němec, který na levém křídle přebral puk, obkroužil branku a zezadu našel přesným pasem volného NICOLASE HLAVU. Ten ranou z první nedal přesouvajícímu se Gračnarovi šanci. Asistence: Erik Němec, David Bartoš.

09:04
    Kalus to po komerční pauze zkoušel ještě jednou, tentokrát byl při pokusu obejít individuálně obránce odzbrojen.

08:22
    Přihrávku na útočnou modrou do prostoru dostal Kalus, najel si na kruh a švihem nebezpečně střílel, ale Gračnar kryje.

06:08
    Prakticky totožná akce jako v úterý při čtvrtém gólu Orlů. McPherson dostal na střed kluziště přihrávku za obránce, zkusil to na Gračnara střelou mezi betony, ale slovinský gólman sklapl své nohy včas a podržel svůj tým!

05:28
    Lammers v útočném pásmu dlouho míchal s pukem, nakonec našel křížnou přihrávkou volného Rosse, jeho střelu z nebezpečné pozice vyráží Lassila.

03:52
    Po buly se sám před Gračnara probil Erik Němec, ale tváří v tvář brankáři neuspěl.

03:47
    V akci nyní také domácí brankář Gračnar, ten pokryl Lattnerovu střelu od modré.

03:32
    Jeden z trojice českých hráčů v dresu Innsbrucku, ex-znojemský útočník Ondrej Šedivý, přenechal za sebe do druhé vlny najíždějícímu Clarkovi, jeho střela byla zblokována.

02:28
    Innsbruck se rychlou přihrávkou dostal do přečíslení dvou na jednoho, Spurgeon hledal z pravého kruhu najíždějícího Lammerse, ten však z první trefuje jen boční síť.

01:14
    Forčeking Znojma končí ofsajdem na modré čáře.

00:55
    Domácí začínají aktivně náporem v útočné třetině, ale znojemští hráči nepouštějí soupeře do střeleckých pozic.

00:01

Ve znojemské sestavě chybí oproti minulému utkání doma proti Villachu obránce Adam Sedlák, jeho místo po boku Parkkonena v obraně obsazuje jindy útočník Patrik Novák.

HC TWK Innsbruck: Gračnar (Swette) – Guimond, Boivin, Ross, Lindner, Kudělka, Pedevilla – Wachter, Spurgeon, Lammers – Yogan, Clark, Šedivý – Bär, Lamoureux, Lavoie – Antonitsch, Netík, Paulweber.

Rozhodčí: M. Nikolić, Sternat – Pardatscher, Schauer.