Slavia – Frýdek-M. 0:2 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 7:0 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 3:2 (kon.)
Přerov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Vsetín 1:2 (po pr.) | Havířov – Kadaň 4:2 (kon.)
Jihlava – Poruba 2011 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 16.02.2019, 17:00 • MEO Aréna, Přerov. • Chance liga • 56. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Litoměřice se s 85 body nacházejí na sedmém místě tabulky Chance ligy. Skóre mají svěřenci koučů Davida Bruka a Daniela Tvrzníka pozitivní, když 164 branek vsítili a 149 jich inkasovali. Za šestým Havířovem zaostává Stadion pouze o skóre, na pátý Přerov mu chybí jediný bod. V tomto týdnu sehrál tým z Ústeckého kraje tři zápasy, v pondělí nestačil na lídra z Jihlavy na Vysočině 2:5, ve středu gólem ze samotného závěru doma zdolal Slavii Praha 4:3 a ve čtvrtek v dohrávce 22. kola padl na ledě Vsetína 0:2. První branku dostali Litoměřičtí už po patnácti sekundách od úvodního buly, druhou až při hře bez gólmana na samém sklonku řádné hrací doby.

Přerovu patří se ziskem 86 bodů pátá příčka pořadí druhé nejvyšší české soutěže. Stejně jako Litoměřice i výběr trenérů Vladimíra Kočary a Jiřího Sklenáře vykazuje pozitivní rozdíl ve skóre, když se gólově prosadil ve 143 případech a inkasoval při 123 situacích. Hanáci mají momentálně nejlepší pozici ze všech mužstev, která ještě nemají účast v play-off jistou. Od dvojice Havířov – Litoměřice je dělí pouze bod, zato od osmého Prostějov hned čtyři body. Zubři v polovině února poprvé vyjeli do akce ve středu, kdy podlehli Třebíči na její půdě 1:2 po prodloužení.

Vzájemné zápasy
    41. kolo, 5. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    11. kolo, 6. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
    26. kolo, 21. 11. 2018: Přerov – Litoměřice 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Davídek – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – F. Dvořák, Moučka, Š. Kratochvíl – Tomi.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Strejček, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek.

Hezkou sobotu z přerovské MEO Arény, kde už je všechno připraveno na začátek utkání 56. kola Chance ligy mezi Zubry a Litoměřicemi. Oba týmy už jsou na ledové ploše.

00:01

00:12
    Domácí vyhráli úvodní buly, ale v útočném pásmu se dlouho neudrželi.

00:53
    Pala střílel od modré čáry, jeden z litoměřických hráčů však kotouč ztečoval mimo. Zubři jsou od začátku hodně aktivní.

01:37
    Hejcman šikovně tečoval Malinovu střelu, avšak pouze do brankáře Krále.

02:58
    Litoměřice se zatím k ohrožení Klimešovy klece nedostaly. Hra je teď přerušená, protože ve středním pásmu do sebe narazili přerovští útočníci Navrátil a Doležal.

03:40
    Až teď se Stadion do stal do šance, Ščegolkov však od modré čáry minul bránu.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., hákování).

04:30
    Úplně volný Davídek dostal od Sýkory zpoza brány krásnou přihrávku, těsně však minul bránu!

05:17
    Také Weinhold měl dobrou šanci, trefil ale jen u pravé tyče stojícího protihráče.

05:17
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Kropáček – 2 min., hákování).

05:41
    Zubři hrají krátkou přesilovku v pěti proti třem. Novotného ránu ukryl brankář Král do své lapačky.

05:56
    Pokračuje klasická početní převaha, vhazuje se v útočném pásmu Zubrů.

06:17
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři zaslouženě z přesilovky otevírají skóre zápasu. RADOMÍR PALA nahodil kotouč od modré čáry, který přes clonící hráče zapadl k pravé tyči Královy brány. Litoměřický gólman toho moc neviděl. Asistence: Marek Sikora.
    06:17 Radomír PALA - 1:0

06:48
    Ščegolkov se tlačil před Klimeše, ten si však zakončení litoměřického forvarda pohlídal. Následuje komerční přestávka.

07:40
    Hostům se zatím nedaří více se udržet v útočném pásmu, Přerov velmi dobře brání.

08:16
    Doležal najížděl před bránu z levé strany, jeho ránu Král vytěsnil ramenem.

09:23
    Davídek zavezl puk do útočného pásma a vybídl ke střele Sýkoru. Jeho rána však byla zblokovaná a puk skončil na ochranné síti.

09:40
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., hákování).

09:51
    Střelu Korkiakoskiho se snažil tečoval Ščegolkov, brankář Klimeš však byl připravený a kotouč vyrazil do rohu.

11:16
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., faul kolenem).

11:30
    Krátce se hraje ve čtyřech, za malou chvíli už ale začne zkrácená přerovská přesilovka. Zubrům se teď nepodařil útoku, a tak Malina musí rozehrát znovu.

12:10
    Doležal mohl navýšit náskok Zubrů! Dostal ideální přihrávku od Hejcmana, jenže Král dokázal kotouč vyrazit.

13:32
    Také Litoměřice měly dobré šance. Jánský po návratu z trestné lavice a hned po něm i Strejček trefili však pouze beton brankáře Klimeše.

14:38
    Klejna našel dobře postaveného Dvořáka, ale Klimeš znovu úspěšně zasahuje.

16:35
    Hraje se teď hodně dlouho bez přerušení, avšak bez větších šancí.

16:51
    Až teď je hra přerušená, protože kotouč se dotkl ochranné sítě nad bránou Klimeše.

17:14
    Strejčkovu ránu od modré zblokoval Weinhold. Vhazuje se v útočném pásmu Litoměřic.

18:28
    Pšurný si najel do útočného pásma a vystrašil Krále hodně nepříjemnou střelou. Litoměřický gólman však byl úspěšný, stejně jako o pár vteřin později na druhé straně Klimeš proti Korkiakoskimu.

19:25
    Už běží poslední minuta první třetiny. Král trochu vyjel z brány, aby mohl rozehrát puk před dojíždějícím Davídkem.

20:00

Po první třetině je na tom o gól lépe Přerov, který využil své počáteční velké převahy a udeřil z přesilovky. Litoměřice také měly několik nebezpečných šancí, ale překonat Kimeše se jim nepodařilo. Druhá třetina začne asi v 17:49.

20:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hrubost).

20:01

20:33
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).

21:10
    Sýkora přihrával na modrou čáru na Palu, kotouč však vypíchl Voženílek.

21:50
    Zubři se podruhé prosazují v přesilovce a navyšují náskok na 2:0! Pala nabil TOMÁŠI SÝKOROVI na pravý kruh a přerovský kapitán přesnou ranou bez přípravy prostřelil Krále. Asistence: Radomír Pala, Marek Sikora.
    21:50 Tomáš SÝKORA - 2:0

23:40
    Hosté se snaží o odpověď, ale Zubři jsou při chuti a dobře brání.

24:03
    Přerovští jeli ve třech na jednoho. Zbořil zkusil zakončovat sám, ale trefil pouze betony brankáře Krále!

25:38
    Jirásek nahrával na Jaroslava Dvořáka, který byl ve výborném postavení mezi kruhy. Klimeš si však povyjel z brány a puk skvěle vyrazil. MEO Aréna jeho zákrok ocenila velkým potleskem.

26:12
    Tutovka i na druhé straně! Matouš Kratochvil posunul puk na osu na Goiše, který ale v souboji tváří v tvář s Králem neuspěl.

27:04
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion ze sporné situace snižuje. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho, při kterém byl jeden z hráčů podražen, ale puk se dostal na hůl MARTINA KADLECE, který dokázal zakončit. Přerovští reklamovali přihrávku rukou, ale gól platí. Asistence: Markus Korkiakoski, Ondřej Smetana.
    27:04 Martin KADLEC - 2:1

28:50
    Zubři si teď koledují, Litoměřice po snížení na 2:1 výrazně ožily.

29:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., držení hole).

29:40
    Korkiakioski z pravé strany nahazoval kotouč, který těsně před Klimešem tečoval Kadlec. Dobrá příležitost ale byla bez gólového efektu.

32:04
    Teď jsou už zase v útočném pásmu Zubři. Hejcmanovu teč po Goišově střele si však brankář Král pohlídal.

32:56
    Hra se nám řádně přiostřuje. Jirásek při neúspěšném zakončení akce sekl Klimeše do lapačky, což se domácím pochopitelně vůbec nelíbilo. Bude se vylučovat.

32:56
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., sekání).

33:38
    Weinhold dobře střílel přes clonícího obránce, ale Král si kotouč našel a vyrazil jej do rohu.

34:11
    Také Černý to zkoušel skrytě přes obránce, opět však byl Král pozorný, tentokrát schoval kotouč do lapačky.

35:40
    Hraje se teď nahoru – dolů. Pronikajícího Svobodu velmi dobře odzbrojil obránce Zbořil.

36:11
    Matouš Kratochvil přihrál mezi kruhy na Hejcmana, který vyslal proti Královi ostrou pumelici. Ta však stav 2:1 nezměnila.

37:50
    Malina neudržel puk v útočném pásmu, ale Litoměřice možností jít do rychlého protiútoku pohrdli.

38:47
    Znovu rozmíška před bránou Klimeše, kterou od modré čáry ohrozil Smetana. Přerovský gólman opět od soupeře schytal několik seker. Vylučovat se ale tentokrát nebude.

39:45
    V posledních vteřinách se ještě do útočného pásma dostal Moučka, Královu svatyni však minul.

40:00

Zkraje druhé třetiny se Přerov dostal do vedení o dva góly, ale Litoměřicím se podařilo snížit. Další průběh prostředního dějství nabídl hodně ostrou bitvu, takže se rozhodně máme ještě na co těšit. Třetí třetina začne asi v 18:43.

40:01

40:50
    Voženílek se dostával do šance, ale Zbořil mu před bránou vypíchl puk.

41:40
    MEO Aréna už se radovala ze třetího gólu Zubrů, ale Goiš trefil pouze síť z boční strany.

42:46
    Při Strejčkově střele útočník Korkiakoski najel do Klimeše, takže se bude vylučovat.

42:46
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Markus Korkiakoski – 2 min., nedovolené bránění).

43:02
    Pšurný se dostal s pukem do útočného pásma, ale rychlou akci přerovského týmu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:49
    Klejna vyhodil puk přes všechny čáry a čtveřice hráčů Litoměřic jede okamžitě střídat.

44:37
    Po Palově ráně od modré se Sikora snažil dorážet, ale kotouč skončil někde po tělem brankáře Krále. Následně vznikla menší šarvátka, která se ale zřejmě obejde bez trestu.

44:51
    Zubři přesilovou hru nevyužili, Litoměřice už znovu hrají v plném počtu.

45:20
    Svoboda se dostal ke střele, které však scházela větší razance. Klimeš tak bez potíží zasáhl lapačkou.

45:34
    Přerov hraje v ponechané výhodě, bude se znovu vylučovat. Černého střela minula branku a kotouč se dostal až zpátky před Klimeše.

46:45
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vadim Ščegolkov – 2 min., podrážení).

46:45
    Více než minutu hráli Zubři ve výhodě. Ščegolkov už usedl na trestnou lavici a začne tak přerovská přesilovka.

47:18
    Černého přihrávka na Navrátila byla nepřesná, kotouč se dostal mimo hrací plochu.

47:51
    Smetana se pokoušel vyhodit puk, ale Zbořil jej na modré čáře ještě dojel a ohrozil Krále střelou.

48:05
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., příliš mnoho hráčů).

48:19
    Pšurný dlouho míchal s kotoučem až poté přihrál před bránu na Doležala, který ale z první zamířil příliš vysoko.

49:22
    Litoměřice se na chvíli osvobodily, ale Přerov znovu rychle zaútočil. Hejcman přihrál na Matouše Kratochvila, jehož střelu Král zneškodnil.

50:04
    Hejcman v posledních vteřinách přesilovky prošel do útočného pásma, jeho střelu Král vyrazil maskou na ochrannou síť.

51:25
    Korkiakoski zkoušel po stahovačce zakončil, ale Klimeš kotouč vyrazil. Po chvilce Zubři vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

52:20
    Davídek unikl po pravém křídle, ale přestože už byl hodně z úhlu, ještě nepříjemně zakončil.

52:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).

53:10
    Přerov má k dispozici další přesilovku. Po Malinově střele nikdo z domácích hráčů nečíhal na dorážce, soupeř se tak zmocnil puku a vyhodil.

54:18
    Novotný a Navrátil to zkoušeli z dobré palebné pozice, ani jedna rána však nebyla přesná.

54:42
    Ale vteřinu před vypršením přesilovky se Zubři přece jen prosazují! Pšurný našel dobře postaveného JAKUBA NAVRÁTILA, který svoji střelu namířil přesně k pravé tyčce Královy brány. Pět minut před koncem tak Přerov vede o dva góly. Asistence: Roman Pšurný, Robert Černý.
    54:42 Jakub NAVRÁTIL - 3:1

56:24
    Doležal se dostal do šance po křídle, Král však jeho střelecký pokus vyrazil.

56:55
    Brankáři Královi teď ujely nervy, protože Davídka po šanci naprosto nesmyslně trefil vyrážečkou do hlavy, za což bude následovat trest.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Král – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).

56:55
    Brankář Král opouští scénu s trestem na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Přerov tak bude závěr zápasu hrát v přesilovce.

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Zubři už nikam nespěchají a drží si svůj náskok.

58:52
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Přemysl Svoboda – 2 min., podrážení).

59:02
    Další faul Litoměřic, a tak Přerov bude v závěru hrát dokonce v pěti proti třem. Zbořilovu ránu náhradní brankář Michajlov vyrazil.

59:40
    Zubři drží kotouč na svých holí, o jejich vítězství je rozhodnuto.

Z velmi důležitého zápasu v boji o play-off bere Přerov všechny tři body. Litoměřice v MEO Aréně jednoznačně doplatily na častá vyloučení, Zubři totiž všechny tři góly zaznamenali v přesilovkách. Z Přerova přeji hezký zbytek sobotního večera! (19:26:04)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 7. Pala (Sikora), 22. T. Sýkora (Pala, Sikora), 55. Navrátil (Pšurný, R. Černý) – 28. M. Kadlec (Korkiakoski, Smetana)

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek