Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 2:4 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 4:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (2:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Minsk 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 3:1 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 13.01.2019, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:35:05)

Československá stopa v utkání

Magnitogorsk
    Michal Bulíř (bez bodu, čas na ledě – 15:27)

Adam Polášek (0+1, čas na ledě – 18:11)
    Andrej Nestrašil (0+1, čas na ledě – 15:16)

Je dobojováno! Metallurg dnes potvrdil roli favorita, ovšem výhra se nerodila snadno, Nižněkamsk totiž ještě v závěru první třetiny vedl. Svěřence trenéra Jandače nakopla branka do kabin, díky které srovnali. Od druhé dvacetiminutovky už domácí jasně dominovali a nakonec po zásluze berou všechny body!

Střely na branku: 40-17

59:27
    Magnitogorsk se ještě v úplném závěru dostal do přečíslení dva na jednoho. Celou situaci ale nevyřešil úplně nejlépe.

58:44
    Hosté mohli snížit! Šarifjanov obkroužil branku a snažil se puk zasunout za beton domácího gólmana. Košečkin vytáhl skvělý zákrok!

58:01
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, zároveň i celého utkání. Vhazovat se bude po levé ruce hostujícího gólmana Korotajeva.

57:44
    Rasmussen přenechal puk na modré čáře, Shore poté nahazoval před branku. Pakarinen se k teči nakonec nedostal!

57:09
    Zápas se už pouze z povinnosti dohrává, o vítězi je rozhodnuto. Před pár vteřinami se rozběhly závěrečné tři minuty tohoto utkání.

56:37
    Dlouhé vyhození směřovalo na Korotajeva, zakázané uvolnění se tedy pískat nebude, domácí hokejisté mohou vystřídat.

55:50
    Hosté se už dlouho drží před Košečkinem. Vypadá to, jakoby hrál Nižněkamsk v přesilové hře, domácí pětka už nemá mnoho sil.

55:04
    Dobrá práce Galimova v útočné třetině. Hostující hráč posunul na Chajrullina, jehož následný pokus byl zblokovaný.

54:12
    Mozjakin míří na střídačku, hra je přerušena. Následovat bude kratší ošetření čárového rozhodčího, zároveň reklamní přestávka.

53:48

53:09
    Přihrávka na pravou stranu, na Bikmullina zívala odkrytá branka. Hostující hráč puk netrefil podle svých představ, jeho rána byla nepřesná!

52:39
    Polovina přesilové hry Nižněkamsku je téměř u konce, hosté se až nyní usadili v útočné třetině a pokoušejí se něco vymyslet.

51:48
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Platonov – 2 min., hákování).

51:31
    Za kotoučem se vydal Kulikov, který u něj byl pozdě. Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Korotajeva.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 4. Mozjakin (Ellison, Rasmussen), 19. Ljubimov (Rylov), 25. N. Kuljomin (Mozjakin, Rasmussen), 36. Rasmussen, 41. Mozjakin (Rasmussen, Pakarinen) – 8. Puustinen (Polášek, Nestrašil), 11. Avcin (Šaripzjanov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, Matuškin, J. Birjukov, Zajcev – Ellison, N. Kuljomin (A), Mozjakin (C) – N. Shore, Rasmussen, Pakarinen – Bulíř, Čibisov, Ljubimov – Timkin (A), Několenko, D. Platonov – J. Platonov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (36. Korotajev) – Bryncev, Polášek (A), An. Sergejev, D. Musin, Ogurcov (A), Šaripzjanov, Semjonov – Porjadin (C), Nestrašil, Puustinen – E. Galimov, P. Kulikov, Chajrullin – Šiksatdarov, Šarifjanov, Padakin – Avcin, Bikmullin, Zdunov – Podšendjalov.

Rozhodčí: Ansons, Sidorenko – Bersenjov, Judin