Tábor – Mor. Budějovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – David Servis 7:1 (kon.) | Orlová – Nový Jičín 8:1 (kon.)
SHK Hodonín – Val. Meziříčí 4:5 (po s.n.) | Šumperk – Kopřivnice 9:1 (kon.) | Písek – Pelhřimov 5:4 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
HC David Servis Č. Budějovice
Sobota 16.02.2019, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 40. kolo

Je konec dnešního zápasu, který vyhrál Havlíčkův Brod. Pro tuto chvíli je to ode mne vše přeji příjemný zbytek večera. (19:06:53)

59:28
    Kozlík vypálil z mezikruží do lapačky brankáře.

59:00
    Běží poslední minuta dnešního duelu.

57:30
    Kronus projel do útočného pásma jako nůž máslem, natlačil se před Nováka, ale jeho branku přestřelil.

55:39
    Semrád vystřelil na Němce, kterém kotouč propadl, ale brankář jej stihl zachytit na brankové čáře.

54:49
    Ofajd domácích.

54:05
    Bruslaři už jen kontrolují hru.

52:56
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Havlíčkobrodská družina jde do vedení o šest branek a toto vedení nejspíše udrží! Miroslav Třetina zavezl puk do útočného pásma a poslal zadovku na MARTINA NEPOKOJE, který usměrnil svou tvrdou ránu k pravé tyči hostující branky! Asistence: Miroslav Třetina.

52:24
    Šulčík našel rozjetého Tejka, který vypálil přímo do Novákovy náruče.

51:22
    Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, kam ale nikdo z Budějovic nejede.

50:24
    Kuchta protečoval pil na Chlubnu, který z levého kruhu vystřelil, ale jeho ránu zblokoval Grauer.

49:47
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

49:27
    Semrád vypálil mezi betony brankáře, ten ale zachytil kotouč.

48:54
    Třetina posílal puk na Přidala, avšak do přihrávky položil jeden z obránců hostí hůl.

Dnešní utkání sleduje 550 diváků.

48:24
    Matušík vystřelil z mezikruží, brankář v rozkleku zažehnal situaci.

47:44
    Beran poslal nenápadnou střelu z pravého kruhu, ale Němec si s ní poradil.

47:16
    Ludvík hledal před brankou Beneše, ale puk se k němu nedostal.

46:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

46:40
    Hosté o puk rychle přišli, teď jsou v útoku domácí.

46:23
    Hosté rozjíždí útočnou akci.

46:21
    Milfaitova rána z pravého kruhu zaměstnala lapačku Němce.

45:54
    Milfait zavezl kotouč do útočného pásma.

45:24
    Milfait poslal puk na modrou čáru, kde byl David Vala, jenž střelou bez přípravy provětral lapačku Němce.

44:59
    Havlíčkobrodská družina je v útočném pásmu.

44:31
    Špatná přihrávka vyhání Bruslaře ven z pásma.

44:09
    Semrád vypálil od modré čáry, Němec chytil jeho střelu do lapačky.

43:59
    Havlíčkobrodští kombinují v útočném pásmu.

Rolínek poslal k zemi Nepokoje, který se nakonec zvedá a na střídačku odjíždí po svých.

43:57
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Rolínek – 2 min., podrážení).

43:00
    Beneš se rozjel po pravé straně, ale byl zastaven.

41:04
    Havlíčkobrodští zatím diktují tempo hry.

40:14
    Vak vystřelil z mezikruží do Novákovy výstroje.

40:01
    Třetina vyhrál buly na Semráda, který posílá puk dopředu.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které padly tři branky, o které se postaraly domácí hráči. Nejprve se trefil David Michálek, poté Miroslav Třetina a nakonec Luboš Voříšek. Třetí třetina začne v 18:35.
    Střely: 13:7

40:00

39:55
    Třetina to zkusil z pravého kruhu, ale brankář jej betonem vychytal.

39:00
    Havlíčkobrodští jsou v útočném pásmu.

38:28
    Icing Bruslařů.

38:00

37:27
    Střídání v týmu HC David Servis Č. Budějovice: ze hřiště odchází V. Marek, přichází Němec.

37:27
    Tak to je rychlá branka! Vojtěch Šmíd našel rozjetého LUBOŠE VOŘÍŠKA, který pelášil na brankáře po pravé straně a z pravého kruhu poslal střelu přímo mezi jeho betony! Asistence: Vojtěch Šmíd, Jiří Kopic.

37:16
    Bruslaři jdou do čtyřbrankového vedení! Akce na jeden dotek, na konci celé akce byl MIROSLAV TŘETINA. Kapitán Bruslařů dostal přihrávku od Davida Michálka a od pravého mantinelu nahodil puk na branku, kotouč propadl Marovi mezi vyrážečkou a tyčí! Asistence: David Michálek, David Vala.

36:11
    Semrád vypálil od modré čáry do zadního hrazení, kotouč o pár centimetrů minul pravou tyč.

35:46
    Za domácí branku přijel pomoci s rozehrávkou i Čeněk Novák, který na kotouč nedosáhl.

34:34
    Kronus se prosmýkl mezi obránci domácích, ale k zakončení se nedostal.

34:04
    Matušík se prokličkoval až před brankáře, ale jeho branku bekhendovým zakončením přestřelil.

33:17
    Třetina se otočil kolem Markovi klece a zkusil bekhendové zakončení, ale brankář hostí jej rybičkou vychytal.

32:13
    Nepokoj se dobře vrátil k Šulčíkovi, na kterého šla křižná přihrávka.

31:57
    Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu a kombinují.

31:56
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (V. Marek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Rolínek.

31:50
    Havlíčkobrodští vyhazují.

31:41
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., hákování).

30:34
    Obrovská chyba jednoho z obránců hostí zapříčinila další brance Havlíčkova Brodu! Bek Českých Budějovic přihrál na střed obranného pásma, kde stál Miroslav Třetina, který přihrál Patriku Přidalovi, jež napoprvé nepřekonal brankáře. Následně Přidal poslal puk před branku, kde stál DAVID MICHÁLEK, který vystřelil do poloodkryté klece! Asistence: Patrik Přidal, Miroslav Třetina.

29:31
    Kronus vypálil z mezikruží, jeho ránu schytal Semrád.

28:46
    Havlíčkobrodská obrana uklidnila hru, když Vojtěch Šmíd se schoval s kotoučem za branku.

27:39
    Milfait přihrál Matušíkovi, který si položil brankáře, ale nedokázal zvednout puk nad jeho beton.

27:01
    Matušík přihrával na rozjetého Nepokoje, kterému kotouč na poslední chvíli přeskočil hokejku.

26:24
    Voříšek nahazuje puk do útočného pásma.

25:52
    Hosté zakládají útočnou akci odzadu.

25:20
    Českobudějovičtí se nemohou k ničemu dostat.

24:28
    Chlubna dostal rychlou nahrávku od Kulhánka a jel sám na branku. Zvolil střelu mezi betony, ale brankář si mezírku pohlídal.

24:17
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., vysoká hůl).

23:21
    Šmíd vypálil od modré čáry, brankář vyrazil puk před sebe, ale k následné dorážce se nikdo z domácího týmu nedostal.

23:06
    Zakázané uvolnění hostů.

22:37
    Chlubna vystřelil z pravého kruhu do výstroje brankáře Vlastimila Marka.

21:56
    Semrád hledal před brankou Třetinu, ale jeho pas byl zablokovaný.

20:51
    Voříšek chtěl přiklepnout kotouč do jízdy na Matušíka, ale u puku byl rychleji jeden z budějovického týmu.

20:41
    Havlíčkobrodští kombinovali v útočném pásmu, ale jejich snaha ke střele nesměřovala.

20:01
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Schmidmayer – 2 min., nesportovní chování).

20:01

Je konec první třetiny, která byla bohatá na góly. Gólový účet otevřel Jakub Matušík. Hosté za 41 sekund vyrovnali. Roman Šulčík se natlačil před Nováka, kterého překonal. Havlíčkobrodští šli poté do vedení, když puk do branky dostal David Michálek, na kterého navázal Luboš Voříšek. Druhá třetina začne v 17:46.

Střely: 10:4

20:00

19:57
    Puk za brankou domácích získal Kopic, který jej poslal do bezpečí.

19:32
    Bruslaři vyhazují puk do útočného pásma.

19:28
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., podrážení).

18:47
    Milfait nahodil kotouč za branku Budějovic.

17:37
    Voříšek zavezl puk do pásma, puk se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde poskakoval. Před brankou se vytvořil houf, kterého nikdo z domácích nedokázal využít.

17:10
    Chlubna hledal rozjetého Kuchtu, který na jeho pas do jízdy nedosáhl.

16:52
    Chlubna nahodil puk na Marka, který jej skryl do lapačky.

16:18
    Vak vypálil na Nováka, který jeho střelu vyrazil pravým betonem.

15:46
    Bruslaři utíkají soupeři o další branku! Miroslav Třetina si vybruslil s kotoučem zpoza branky a přihrál na LUBOŠE VOŘÍŠKA, který od levé tyčky překonal brankáře! Asistence: Miroslav Třetina, Tomáš Semrád.

15:30
    Voříšek přihrál před branku, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

14:56
    Bruslaři zamkli soupeře v pásmu.

14:15
    Chlubna vytečoval puk na střídačku havlíčkobrodského celku. Vhazovat se bude po levici Nováka.

14:00
    Hosté jsou v útočném pásmu.

13:02
    Havlíčkobrodští jdou opět do vedení! Martin Nepokoj nahodil puk za branku na DAVIDA MICHÁLKA, který se obtočil kolem branky střelou bekhendem překonal Vlastimila Marka! Asistence: Maritn Nepokoj, Patrik Přidal

12:20
    Přidal zavezl kotouč do útočného pásma, domácí celek hned zkouší kombinovat.

11:42
    Bruslaři nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru.

11:17
    Havlíčkobrodští musí zakládat akci opět z obrany.

10:42
    Havlíčkobrodští se nemohou dostat do útočného pásma, obrana hostí skvěle brání modrou čáru.

10:29
    Hosté vyhazují.

10:02
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu.

09:27
    David Servis vyhrál vhazování a Šulčík vyhazuje puk do bezpečí.

09:26
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Škopek – 2 min., hákování).

08:30
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Dudáček – 2 min., podrážení).

07:43
    David Servis právě vstřelil branku!
    David Servis v rychlém čase vyrovnává skóre! ROMAN ŠULČÍK vzal puk u pravého mantinelu, odkud se natlačil před Nováka, kterého překonal střelou na bližší tyč!

07:02
    Bruslaři jdou do vedení! Jakub Matušík přihrál na modrou čáru DAVIDU VALOVI, který hned vypálil. Puk před brankou tečoval jeden z hostujících hráčů, na což brankář nezareagoval! Asistence: Jakub Matušík, Luboš Voříšek.

06:28
    Matušík si vybruslil na levý kruh, vypálil, Němec jej lapačkou vychytal.

06:16
    Michálek přihrával na Kulhánka, ale puk nenašel hokejku zadáka Brodu.

05:46
    Semrád posílal nahrávku na Přidala, ale přihrál jen českobudějovickému hráči.

05:19
    Kotouč vypadl z ledové plochy.

04:08
    Vala poslal bekhendovou střelu, kterou zblokoval Grauer.

03:30
    Havlíčkobrodští rozvijí kombinace z útočných řad.

03:06

01:40
    Chlubna zkusil vystřelit z vrcholku pravého kruhu, ale o kotouč jej připravil Vak.

01:24
    Havlíčkobrodští nahazují kotouč do útočného pásma.

00:31
    Třetina hledal před brankou Přidala, ale puk našel hokejku jednoho z budějovických hráčů.

00:01
    Miroslav Třetina vyhrál vhazování a Bruslaři zakládají útočnou akci z obrany.

00:01

Bruslaře na ledovou plochu přivádí Čeněk Novák.

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna, Beneš, Ludvík, Beran

HC David Servis Č. Budějovice: V. Marek (Němec) – Grauer, Dudáček, Radoš, Škopek, Kříž – Rolínek, Šulčík, Schmidmayer, Ferebauer, Tejko, Kronus, Sumerauer, Vak

Rozhodčí: Radim Slavka – Robin Horký, Martin Klouda.

Domácí celek nastoupí v bílých dresech, David Servis v černých.

Skvělá zpráva pro havlíčkobrodský celek, do branky Bruslařů se po zranění vrací Čeněk Novák.

Minulé utkání Havlíčkova Brodu

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Sladkovský (Skočovský, Březina), 22. Škrdleta (Pípal), 46. Prášek (Březina, Sladkovský) – 15. Milfait (Voříšek, Kopic), 26. Šmíd (Beneš, Ludvík), 29. Michálek (Třetina, Nepokoj), 35. Třetina (Nepokoj, Semrád), 35. Voříšek (Matušík, Milfait), 56. Přidal (Třetina, Šmíd). Rozhodčí: Martin Šperl – Martin Kreuzer, Stanislav Hnát. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 30:32 (7:11, 10:11, 13:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Tábor: Novák (Lekeš) – Košař, Skočovský, Černý (A), Duben, Bouška, Kanov, Kachyňa – Kadilák, Syrovátka, Škrdleta, Blažek (C), Březina (A), Pípal, Adamec, Prášek, Pechánek, Sladkovský

BK Havlíčkův Brod: Marek (Nedvěd) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Kopic, Dudycha – Přidal, Třetina (C), Michálek – Voříšek (A), Milfait (A), Matušík – Kuchta, Beneš, Chlubna – Beran, Ludvík

Bruslaři mají 73 bodů a mají jisté play off, do kterého chtějí jít z prvního místa. O první příčku tabulky se dělí se Žďárem nad Sázavou, ale oproti Plamenům mají zápas k dobru. Havlíčkobrodskému celku se zranila brankářská jednička Čeněk Novák, kterého skvěle zaskočil David Marek. V útočných řadách mají Bruslaři také sílu, když hned tři hráči mají přes 40 bodů, dva z nich dokonce přes 50. Nejvíce bodů má na svém kontě kapitán týmu Miroslav Třetina, jenž nasbíral 54 bodů (15+39)! Havlíčkobrodská družina navíc v posledních pěti zápasech ani jednou neprohrála.

Minulý zápas David Servisu

HC David Servis – IHC Písek 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. R. Šulčík (Jiří Bárta, Škopek), 32. Rolínek (Jan Bárta, R. Šulčík), 35. Sumerauer (Jiří Bárta, Vak), 47. Kronus (Rolínek, L. Kříž) – 4. Parýzek (Hanus, V. Šuhaj), 22. Červinský (Sýbek, Parýzek).
    Rozhodčí: Jaroš – Schopf, Horký.
    Vyloučení: 7:8, navíc Jiří Bárta (D. Servis) 10 minut + OK, Turek (Písek) 10 minut.
    Využití: 2:2.
    Diváků: 202.

David Servis: Vl. Marek – L. Kříž, Radoš, Škopek, Ferebauer – R. Šulčík, Vak, Jan Bárta, Jiří Bárta, Sumerauer, Rolínek, Schmidmayer, Kronus, Tejko.

IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, D. Bílek, Suda, Houdek, Turek, Hora – Polata, V. Šuhaj, Sýbek, A. Novák, Červinský, D. Matějka, M. Novotný, Rod, J. Volf, Fríd.

HC David Servis České Budějovice

Hosté mají poslední šanci postoupit do play off, pro to aby postoupili musí vyhrát všechny tři utkání a Písek nesmí vyhrát ani jedno. Budějovice se spoléhají na Tomáše Klestila, který odchytal 16 zápasů, ale jeho celek se za tu dobu radoval jen třikrát. Brankář Servisu má průměr 4,61 branek na zápas. Ofenzivu táhne Roman Šulčík, který nasbíral 41 bodů (22+19)!

SHK Hodonín – HC David Servis – 5:2

HC David Servis – Draci Šumperk – 2:6

HC Pelhřimov – HC David Servis – 2:7

HC Kopřivnice – HC David Servis – 6:2

HC David Servis – IHC Písek – 4:2

Krásný podvečer z havlíčkobrodského stadionu. Dnes je na programu po utkání juniorky také A-tým Bruslařů, který vyzve českobudějovický David Servis. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 8. Vala (Matušík, Voříšek), 14. Michálek (Nepokoj, Přidal), 16. Voříšek (Třetina, Semrád), 31. Michálek (Přidal, Třetina), 38. Třetina (Michálek, Vala), 38. Voříšek (Šmíd, Kopic), 53. Nepokoj (Třetina, Michálek) – 8. Šulčík

HC David Servis Č. Budějovice: V. Marek (od 38. Němec) – Grauer, Dudáček, Radoš, Škopek, Kříž – Rolínek, Šulčík (C), Schmidmayer, Ferebauer (A), Tejko, Kronus, Sumerauer, Vak

Rozhodčí: Radim Slavka – Robin Horký, Martin Klouda