Olomouc – Žďár n/S 2:6 (1:0 po n.s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 2:3 (2:0 po n.s.n.) | Vsetín – Salzburg 4:2 (2:3 po n.s.n.)
Třinec – Liberec 4:7 (po nadst. prodl.) | Zlín – Kladno 5:2 (po nadst. prodl.) | Přerov – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Vítkovice – Slavia 2:1 (0:1 po n.s.n.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (2:1 po n.s.n.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 2:4 (po nadst. prodl.)
Havířov – Jihlava 4:5 (po pr.) | Pardubice – HC Litvínov 7:3 (po nadst. prodl.) | Sparta – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
po n.s.n. (2:0)
Mountfield HK
2:3 (1:1, 1:1, 0:1 - N 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 16.02.2019, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

V dnešním utkání jsme viděli pohledný juniorský hokej s plno souboji a velkým počtem šancí. Hradci zůstává bod za nadstavbu a Energie si do Karlových Varů odváží 3 body. (14:16:31)

1:0
    Kryštof Lang našel skulinu mezi betony Kašpara.

Nadstavbové samostatné nájezdy začínají.

Velmi dobré výkony obou maskovaných mužů jsou hlavním aspektem, proč ještě v nadstavbové části neznáme vítěze. Uvidíme, kdo lépe zvládne dovednostní disciplínu.

65:00
    Nadstavbové prodloužení skončilo.

64:06
    Hra se zklidňuje, oba mančafty střídají.

63:33
    Tutovku Štohanzla z brankoviště chytá Kašpar.

62:48
    Hra nahoru dolu teď na ledě připravila nevídanou podívanou na jednu šanci za druhou.

61:44
    Oba mančafty střídají své trojice a připravují se na možnost rozhodnout zápas.

60:48
    Michal Hotěk měl po chybě Poppela obrovskou příležitost. Dvořák však fantasticky zasáhl.

60:08
    První útok obstarají domácí. Krouží kolem branky soupeře a předávají si puk z čepele na čepel.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Třetí třetina byla z pohledu obou týmu povedená. Jak domácí Lvi tak Energie si vypracovali dostatek šancí a rozhodně bylo na co se dívat. V celém utkání byli mírně lepší hosté, přestože domácí Mountfield jisté pasáže hry ovládal. Uvidíme, komu připadne bonusový bod.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:18
    Hradec skvěle drží pásmo a vysílá tvrdé rány na Kašpara. Ten zatím drží a nepouští.

Domácí branka zůstává prázdná. Mountfield to zkusí v 6 hráčích.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:45
    Hra se zklidňuje a hradečtí musí začít zpoza své svatyně.

57:38
    Hradec se žene dopředu a získává útočnou třetinu. Dlouho v ní však nepobyl a musí teď rychle dozadu.

57:27

56:06
    Hradec brání dobře a nepouští hosty do souvislejšího tlaku na jejich útočné polovině.

55:27
    Po špatné hradecké rozehrávce se k puku dostal hostující útočník, který přebruslil Mušku, který ho musel hákovat.

54:29
    Hradečtí se teď jako lvi derou za pukem do útočného pásma s vidinou vyrovnání.

53:48
    Hra se zklidnila a hosté jsou s pukem na své polovině kluziště.

53:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie jde do vedení! Povedenou akci zakončil po asistenci Křehlíka a Novotného tvrdou střelou RADEK PROŠEK, jehož tvrdou ránu bez přípravy Dvořáka nezachytil. Asistence: David Novotný, Tomáš Křehlík.

51:08
    Hosté drží puk ve své moci. Snaží se přiblížit na dostřel hradecké branky. Domácí však dobře bruslí a nenechávají jim čas ani prostor.

50:36
    Dobrou střelu z úhlu předvedl Petr Poppel, který přebruslil obránce a jen těsně minul pravý horní roh.

49:39
    Oba týmy střídají a posílají na led čerstvé síly. Filip Bernáth se dostal do nadějné příležitosti, trefil však jen beton Dvořáka.

48:44
    Kryštof Lang předvedl povedenou individuální akci, kdy přehrál dva obránce. Střelu mu však jeden z útočníků hostí nakonec zablokoval.

47:40
    Domácí, již v plném počtu hráčů, neuhlídali hostujícího Richarda Zárubu, který se proháčkoval až k nebezpečné střele na Dvořáka. Ten však kryje a změnu skóre nepřipouští.

47:13

46:28
    Další karlovarská ztráta a Hradec znovu střída.

45:48
    Hosté jsou v přesilovce aktivní a dobře kombinují. Teď však o puk přišli a Hradečtí se osvobozují.

45:13
    Tadeáš Pinkas podrazil svého protihráče a putuje na trestnou lavici.

44:00
    Parádní střelu vyslal na branku Vojtěch Síla, který se uvolnil a z pozice vrcholku levého kruhu vyslal tvrdou střelu. Ta však jen těsně minula levou tyč kašparovy brány.

43:18
    Klidnější pasáž hry přináší hodně chyb na obou stranách. Po jedné takové se do střeli dostal hostující hráč s číslem 21, Petr Rozhon, kterého však Dvořák vychytal.

42:48
    Hezký přechod přes všechny čáry ukázali domácí, kteří si díky němu zajistili dlouhodobý pobyt v jejich útočné třetině.

42:14

41:35
    Hradec se drží v útočném pásmu a vytváří si nadějné příležitosti. Žádná střela však branku Kašpara zatím neohrozila.

41:08
    Domácí jsou již kompletní a mohou využít minutové přesilovky. Vhazuje se před Kašparem.

40:47

40:14
    Další vyloučení na straně hostů. Tentokrát na trestnou lavici míří David Holub, a to za hákování.

40:08
    Bully vyznělo lpe pro Hradec a ten se osvobozuje.

40:01

Druhá perioda se od první příliš nelišila. Opět jsme mohli vidět parádní aktivní hokej v podání obou celků. V polovině druhé dvacetiminutovky tahala za delší provaz karlovarská Energie. Hradečtí se jí však na konci třetiny dokázali vyrovnat a zkorigovat skóre. Uvidíme co nám přinese třetí třetina.

40:00

39:35
    Hosté přesilovku nezvládají a Hradec se pohodlně osvobozuje. Vypadá to, že v této periodě už Hradečtí ohroženi nebudou.

38:47
    Na trestnou lavici míří domácí Martin Pěnčík, který se provinil nedovoleným bráněním.

38:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je znovu vyrovnáno! Parádní akci předvedla celá hradecká pětka. Hrabčák posunul touš na Pinkase, který našel volného DOMINIKA ŠEDIVÉHO. Ten vyslal nádhernou střelu bez přípravy a rozvlnil síť karlovarské branky. Asistence: Tadeáš Pinkas, Samuel Hrabčák.

37:29
    Hradec teď dokázal dostat hosty pod výraznější tlak. Ten však příliš dlouho nevydržel a hosté se osvobozují vysokým pasem ze třetiny.

36:39
    Martin Štohanzl předvedl pěknou ukázku střelby, když svůj tvrdý projektil napasoval mezi nohy bránícího hráče. I tento pokus však Kašpar kryje.

35:43
    Po překombinované akci hradecké pětice si berou hrací předmět znovu hosté a chytrým obloučkem se dostávají až do pásma hostí.

35:04

34:30
    Ihned po bully se hosté osvobozují a vypadá to, že i toto oslabení přežijí bez úhony.

33:58
    Lvi teď drží Energii pod zámkem. Žádná střela však nepřichází a hosté se po chvilce osvobozují.

33:04
    Další přesilovka pro Hradec. Proti pravidlům hry se provinil hostující kapitán David Holub.

32:35
    Hrade si po ofsajdu hostí bere puk z bully a zakládá další útočné snažení. Po nekvalitní přihrávce se domácí musí vracet a posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

32:04

31:35
    Hosté skvěle brání a domácí musí s pukem až za svou svatyni.

30:33
    Hezkou šanci si vytvořil Vojtěch Síla, kterému skvěle nahrál Kukla. Jeho střela jen těsně minula branku hostí.

30:04
    Hradec bude mít možnost přesilové hry. Proti pravidlům se provinil hostující Prošek, který držel svého protihráče.

29:59
    Melu u levého mantinelu domácích přerušil až hvizd píšťalky hlavního sudí. vhazovat se bude po levici Dvořáka.

29:10
    Karlovarští kombinují s toušem na svých čepelích a zklidňují hru.

27:53
    Hosté drží Lvy v tlaku a důrazem jim nedovolují vytvořit si nějakou šanci. Až nyní se Hradeckým podařilo osvobodit.

27:17
    Další obrovská šance hostí! Tomáš Křehlík opět ukořistil hradeckou rozehrávku a jel sám na Dvořáka, ten už však dnes po několikáté, svůj tým podržel.

26:32
    Pěkný a chytrý přechod předvedli hosté, kteří odrazem o plexisklo vyřadili ze hry trojici domácích borců. Dobrý zákrok však předvedl Kukla.

25:41
    Dobrý forčeking teď předvedla dvojice domácích borců, Petr Poppel a Vojtěch Síla, kteří svým bruslením donutili hostují obranu vyhodit puk až na zakázané uvolnění.

24:58
    Hradec si po inkasované brance ihned bere touš a snaží se o rychlou odpověď.

24:13
    karlovarská Energie jde do vedení. Na sklonku domácího trestu si puk našel TOMÁŠ KŘEHLÍK a prudkou ranou nad beton Dvořáka posílá hosty do jednobrankového vedení. Asistence: David Novotný.

23:01
    Mountfield dobře brání a zatím hosty do žádné střelecké příležitosti nepouští. Až teď vyslal hostující hráč s číslem 4, Filip Bernáth, tvrdou střelu, která jen těsně minula levý horní roh.

22:31
    Hradec bude muset bránit oslabení. proti pravidlům hry se provinil hradecký Pelda, který svého protihráče podrazil.

21:40
    Hosté využívají dobré pozice střídačky a drží hradeckou obranu v tlaku. Ten se Lvům daří řešit až teď.

21:09
    První střelu druhé třetiny vyslal hostující kapitán David Holub, který z pozice levého kruhu vystřelil na lapačku Dvořáka. Ten však kryje.

20:08
    První bully zvládli lépe domácí a s pukem na čepelích míří na hostujícího gólmana. Obrana Energie však pracuje dobře a touš domácím bere. Nyní míří dopředu hosté.

20:01

V první periodě jsme mohli vidět juniorský hokej na velmi vysoké úrovni. Oba týmy si nic nedarovali a bojovali o každý centimetr ledové plochy. Mírnou převahu měla, hlavně na začátku třetiny, hostující Energie, která byla aktivnější a přesnější. S přibývajícími minutami se však tempo hry zrychlovalo a Hradec ztrátu smazal. Výsledek 1:1 je tak po první dvacetiminutovce zcela adekvátní.

20:00

19:39
    S posledním útokem jsou tu domácí. Ti hladce přechází do útočného pásma, kde však o touš přichází. Poslední vteřiny periody budou stráveny v rohu kluziště hradecké obranné třetiny.

18:59
    Velkou šanci měl teď hostující kapitán David Holub, který vystihl domácí rozehrávku a mířil sám na Dvořáka. Ten však famózním zákrokem střelu kryje.

18:35
    Hradec zvýšil agresivitu a nutí Energii k chybám v jejich rozehrávce.

18:03

17:38
    Hradec teď drží hosty v tlaku a obstřeluje hostující klec.

16:48
    Hradeckým se přesilovka nedaří a střelu na Kašpara zatím nevyslali. Naopak hosté skvěle brání a nedávají domácím prostor k ničemu.

16:03
    Hradec si zahraje další přesilovku. Na trestnou lavici míří David Holub za napadení.

15:30
    A je srovnáno! Po necelé minutě Energie odpovídá a srovnává skóre zápasu. RADEK PROŠEK si udělal místo a vypálil nechytatelnou střelu.

14:57
    Hradec se ujímá vedení! Krásnou střelu od modré čáry vyslal MARTIN PĚNČÍK, která proletěla vše co měla v cestě. Asistence: Miroslav Kukla.

13:46
    hosté skvěle kombinují a dostávají hradeckou obranu pod tlak. Ta jen odevzdává puk a formuje se na další nápor Energie.

12:13
    Obrovskou šanci měl teď Dalibor Ďuriš, který vystihl nepovedenou rozehrávku soupeře a ocitl se zcela osamocen před Kašparem. Ten však skvělým zákrokem změnu skóre nepřipustil.

11:40
    Domácí stále na puku. Střela však stále nepřichází a hra se přerušuje.

11:08
    Další útočnou akci začíná domácí kapitán Kukla, který se povedenou rozehrávkou dostal až do útočné třetiny, kde se Lvi úspěšně perou o touš.

10:25
    Velká mela u levého mantinelu v pásmu nikoho skončila až hvízdem hlavního arbitra. Vhazování ve středním pásmu zvládli lépe hosté a míří na Dvořáka. Domácí beci však odvádějí dobrou práci a střelu nedovolují.

09:35
    Oba týmy posílají na led čerstvé síly a domácí zklidňují hru. Rozehrávka se jim však ani trochu nepovedla a posílají hrací předmět přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

08:09
    Petr Poppel měl velikou šanci po závaru před hostující klecí, kde si našel nikým nehlídaný puk a vystřelil. Jeho puk však Kašpar opět kryje.

07:55
    Hezkou střelu vyslal Pěnčík, který si na modré čáře udělal prostor a vyslal dobrou střelu, která jen o pár centimetrů minula branku Kašpara.

07:11

06:45
    Hradeckým se přesilovka nedaří a hosté bez problému brání.

05:50
    Obrovskou šanci ve vlastním oslabení měl hostující Bernáth, který jel osamocen na Dvořáka, ten však jeho levým betonem střelu vykopl.

05:11
    Hradec si zahraje první přesilovku. Křehlík se provinil podrážením protihráče.

05:04
    Hostující hráči si svou klidnou rozehrávkou drží puk na svých čepelích a nepouštějí Hradec do šancí.

03:33
    Michal Hotěk ukázal kus bruslařského umění, když se zbavil dvou hráčů. Nahrávka se mu ale hrubě nepovedla a hostující beci taky musí až za svou svatyni.

02:58
    Domácí drží puk na svých holých a snaží se proniknout do pásma hostí. Ti se však nikam nehrnou a vyčkávají na Lvy v pásmu nikoho.

02:26
    Richard Záruba se ocitl tváří tvář gólmanovi domácích. Dvořák však jeho dobrou střelu do horní poloviny klece lapil.

01:25
    Zatím klidný hokej přerušila akce hostí, kteří se s pukem na čepelích hnali na branku domácích. Včasný zákrok však předvedl domácí bek, a může nyní dokonce založit protiútok.

00:32
    Další vhazování po levice Kašpara. Puk mají pod svou správou hosté a míří na Dvořáka. Dobrou práci však předvedla domácí obrana, která střelu nepovolila.

00:08
    První bully zvládli lépe domácí a ihned posílají touš do třetiny hostí. Dobrým presingem si vypracovali tlak a hosté vyhazují na první zakázané uvolnění.

00:01

Hostující Energie má na svém kontě už 84 bodů, a vévodí tak skupině umístění. Z posledních dvou střetnutí má na svém kontě 7 bodů za dvě výhry a jednu zvládnutou nadstavbu. Nejprve Vary přehráli Přerov jasně 5:1 a poté si opět na domácím ledě, poradili i se Ševci ze Zlína 5:2. Uvidíme, zdali se jim podaří vyloupit hradeckou tvrz a odvézt si tři body.

Domácí Mountfield HK je se ziskem rovných osmy desítek bodů na druhé příčce za Karlovarskými a o pouhé tři body před Piráty z Chomutova. Z posledních dvou utkání získali Hradečtí celkem 4 body. Nejprve přejeli na venkovním kluzišti Havířov 6:0 a zvládli i bonusovou nadstavbu, pak však na domácím ledě ztratili body právě s Chomutovem, který se jim přiblížil na rozdíl pouze jednoho vítězství.

Hezký den všem příznivcům kvalitního mládežnického hokeje. Již za pár hodin nám započne další zápas DHL Extraligy juniorů mezi druhým Mountfieldem HK a prvními Karlovými Vary. Jak jsem již avizoval oba celky jsou na vrcholu tabulky o umístění, a my tak můžeme doufat, že nám oba mančafty ukáží pohledný a fair hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Karel

Branky a nahrávky: 15. Pěnčík (Kukla), 39. Šedivý (Pinkas, Hrabčák) – 16. Prošek, 25. Křehlík (Novotný), 54. Prošek (Novotný, Křehlík)