Třinec – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Chomutov – Sparta 2:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:4 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:8 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (po pr.)
Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 17.02.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 45. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z 45. kola Tipsport extraligy, ve kterém se mezi sebou utkají celky HC Olomouc a HC VERVA Litvínov.

HC Olomouc:

Hanácký tým se v letošním ročníku extraligy pohybuje na hraně předkola. Sezonu sice začali Kohouti dobře, nicméně i kvůli velké marodce se dostali až do pozic zajišťujících předkolo. Po odehraných třiačtyřiceti zápasech mají na svém kontě 64 bodů, což jim v tabulce stačí na deváté místo. Avšak na 11. místo mají náskok pouhých dvou bodů a o předkolo budou muset bojovat. Po reprezentační pauze odehráli olomoučtí hráči jediné utkání, a to s hradeckým Mountfieldem, kterému podlehli.

Nejproduktivnějším hráčem Hanáků je matador Zbyněk Irgl, který se nachází na chvostu elitní dvacítky bodování celé extraligy. Za 35 odehraných zápasů získal 27 bodů (19+8). Irgl je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. V brance Olomouc spoléhá na Branislava Konráda, který si drží úspěšnost zákroků přes 91%.

HC VERVA Litvínov:

Severočeši jsou tabulkovými sousedy Hanáků, nachází se na 10. příčce a s odehranými 44 zápasy mají na svém kontě 63 bodů a jsou jedním z týmů, které se nachází v tuhém boji o účast v předkole. Po reprezentační přestávce Verva odehrála dvě utkání, nejprve podlehla Chomutovu, posléze v prodloužení získala bonusový bod nad Karlovými Vary.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je František Lukeš, který je sedmnáctým nejproduktivnějším hráčem extraligy. V 39 zápasech získal 30 bodů (13+17). Lukeš je zároveň i nejlepším střelcem Severočechů. V brance je jistotou Jaroslav Janus, jehož úspěšnost zákroků je 91,90%.

Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných duelech v letošní sezoně je úspěšnější Olomouc, která z nich získala šest bodů z devíti možných. Úvodní vzájemné utkání sice vyšlo lépe Litvínovu, když na svém ledě vyhrál 2:1. Další zápasy už byly v režii Hanáků.

6. kolo Litvínov – Olomouc 2:1
    19. kolo Olomouc – Litvínov 3:1
    32. kolo Litvínov – Olomouc 1:4

Který z týmů si v boji o předkolo vybojuje body? Souboj tabulkových sousedů začíná na olomouckém zimním stadionu v 17 hodin.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Hlaváč – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Laš, Skladaný, Mráz – J. Káňa, Handl, V. Tomeček.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Ščotka, Trončinský, Piché, Graborenko, L. Doudera, Hunkes, Šesták – Trávníček (C), M. Hanzl, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Svoboda, J. Mikúš, Kašpar – Helt, M. Havelka, Jurčík.

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Jelínek, Špringl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Účastníci dnešního utkání jsou již na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhrál Knotek až za Konrádovu bránu.

00:26
    Trávníček s Hanzlem se při přechodu do útočného pásma nedomluvili a zastavuje je ofsajd.

01:04
    Hüblovu střelu ztečoval jeden z domácích obránců, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.

01:21
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

01:33
    Skladaný nedobruslil Mrázovo nahození a Olomouci je znovu odpískán icing.

01:44
    Galvas uklidňuje za vlastní brankou hru a nechává vystřídat spoluhráče.

02:04
    První zákrok si připisuje Petrásek, když vyrazil Káňovu střelu z pravého kruhu.

02:32
    Jeden z litvínovských hráčů zůstal ležet na ledové ploše, takže rozhodčí přerušuje hru.

02:32
    Ležícím hráčem byl Piche, který za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.

02:48
    Hübl se ocitl sám v mezikruží, vypálil, Konrád si stihl povyjet a puk ukrýt pod sebou.

03:24
    Nyní se Olomouc držela chvíli v útočné třetině, nicméně si nedokázala vypracovat žádnou střeleckou pozici.

03:52
    Lašova rána od modré čáry až k Petráskovi nedoputovala, skončila na chráničích jednoho z litvínovských hráčů.

04:24
    Ondrušek si sám dojíždí nahozený puk do útočného pásma, kde však o něj musí bojovat.

04:54
    Petružálek byl v útočném pásmu odstaven od kotouče Galvasem a hra se přelévá na druhou stranu.

05:28
    Hübl znovu dostal trochu prostoru v útočném pásmu. Před Konrádem clonil Válek, nicméně domácí brankář dokázel kotouč polapit.

06:11
    Domácí jeli v přečíslení dva na jednoho, Skladaný vzal zakončení na sebe, Petrásek dokázal špičkou betonu kotouč vyrazit!

06:48
    Domácí se drží v útočném pásmu, Lašova střela od modré čáry byla ztečovaná a jen těsně minula branku.

07:27
    Několik sprintujících litvínovských hráčů dokázal přebruslit Káňa, který rybičkou odvrátil přečíslení soupeře.

08:12
    Jergl si u modré čáry prohodil puk Trončinskému (LIT) mezi nohami, ten vzápětí zatáhl za záchrannou brzdu a domácího forvarda podrazil, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

08:15
    Domácí vyhráli vhazování a rozestavují se v útočné třetině.

08:30
    Jerglova rána z pravé strany postrádala razanci.

08:45
    Ani Vyrůbalíkova rána až k Petráskovi neprošla.

08:56
    Litvínov se osvobozuje.

09:09
    Po třesku hokejek ve středním pásmu končí puk na domácí střídačce, následuje vhazování ve středovém kruhu.

09:25
    Petrásek vyjetím z branky pomohl s rozehrávkou a hosté posílají puk do středního pásma.

09:40
    Jurčík znovu posílá kotouč až za Konrádovu branku.

10:01
    Dujsík po přechodu modré čáry vypálil, avšak puk byl vytečován až do ochranné sítě.

10:08
    Dujsíkovu ránu se snažil tečovat Laš, následně se hosté osvobozují.

10:12
    Hosté hrají v plném počtu.

10:31
    Puk končí mimo ledovou plochu, následuje vhazování ve středním pásmu.

10:36
    Ščotkovo nahození ze středního pásma Konrád vyklepává z lapačky a rozehrává.

11:04
    Handl se snažil objetím branky překvapit Petráska, ale neúspěšně.

11:34
    Do Trončinského rány se položil Vyrůbalík a kotouč se odráží až do středního pásma.

12:20
    Jergl s Ostřížkem sice přešli do útočného pásma s kotoučem na holích, ale obránci hostů si s nimi poradili na výbornou a puku se zmocnili.

12:36
    Domácím je odpískáno zakázané uvolnění.

12:49
    Mikúš zaváží puk do útočného pásma, kde předává Trončinskému, který ovšem bekhendem míři vysoko nad branku.

13:30
    Ščotka drží puk za svou brankou a nechává spoluhráče vystřídat.

13:55
    Velká šance domácích, Mráz se před brankou snažil tečovat puk, ten nakonec proplul jen centimetry od Petráskovy pravé tyčky.

14:14
    Ondruškovu dělovku od modré čáry gólman hostů vyráží až do ochranné sítě.

14:37
    Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Hanzl, když dostal trochu prostoru před Konrádem, avšak nedokázal kotouč zvednout, a tak si s ním domácí brankář poradil

15:23
    Jergl s Knotkem jeli v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný usměrňoval Knotkovu nahrávku, puk mířil těsně vedle brány.

15:41
    Litvínovští hráli v šesti, a tak Svoboda (LIT) odchází na trestnou lavici.

15:53
    Galvas dostal puk na modrou, naznačil ránu, ale nakonec zvolil pouze přihrávku.

16:14
    Tentokrát již Galvas vypálil, Petrásek vyráží.

16:31
    Ani Strapáčova rána neměla úspěch.

16:52
    Domácí budou hrát 49 vteřin přesilovou hru pěti proti třem, Šesták (LIT)vyhodil puk přes mantinel a odchází na trestnou lavici!

16:54
    Domácí vyhráli vhazování.

17:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Už už se začínalo zdát, že to domácí hráči překombinovali, nicméně v závěru kombinace na DAVIDA OSTŘÍŽKA zívala odkrytá branka a domácí forvard se nemýlil. Asistence: Jan Knotek.
    17:19 David OSTŘÍŽEK - 1:0

17:37
    Olomoučtí stále pokračují v přesilové hře a svírají hosty v jejich pásmu.

17:54

18:19
    Jergl proplus s kotoučem do útočného pásma, zde o něj však přišel a hosté ho posílají přes všechny čáry.

18:48
    Hübl ve vlastním oslabení prchl sám na Konráda, ten jeho střelu vyráží pravým betonem!

18:52
    Verva již je v plném počtu.

19:25
    Ondruškovi je odpískán ofsajd a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

19:42
    Laš protečoval do útočného pásma, zde kotouč sbírá Petrásek a rozehrává.

19:59
    Hanzl ještě hledá, komu by nahrál, ale nikoho nenachází.

20:00
    Hosté začnou druhou třetinu v přesilové hře, neboť Švrček (OLO) v závěru od rozhodčích obdržel dvě minuty za podrážení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině se oba týmy spíše oťukávaly a bojovaly o každý centimetr ledu než aby diváci na olomouckém zimním stadionu sledovali pohledný hokej. V závěru třetiny dostali domácí k dispozci více než třičtvrtě minuty přesilové hry pěti proti třem, kterou dokázal proměnit Ostřížek a poslat tím domácí do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

Střely na branku v první třetině:

Olomouc – 13
    Litvínov – 4

20:01

20:04
    Hosté vyhrávají vhazování a rozjíždí útok.

20:16
    Jenomže jejich přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

20:17
    Znovu byl Hübl úspěšnější na buly.

20:35
    Trončinského rána až ke Konrádovi nedoputovala.

20:43
    Puk končí mimo ledovou plochu, vhazuje se před Konrádem.

20:59
    Litvínov motá domácí v jejich obranném pásmu.

21:29
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté trestají Švrčkovo vyloučení. Po nezištné nahrávce LUKÁŠ VÁLEK doklepl puk za Konráda. Asistence: Jan Ščotka Jakub Petružálek.
    21:29 Lukáš VÁLEK - 1:1

21:51
    Knotkova rána Petráska nezaskočila a kotouč drží ve své výstroji.

22:13
    Po strkanici v rohu kluziště je hostům odpískána přihrávka rukou, následuje vhazování ve středním pásmu.

22:42
    Vyrůbalík ve vlastní třetině nezpracoval kotouč, těžit z toho mohl Trávníček, ale puk mu odskočil.

23:23
    Uvidíme další přesilovou hru, Graborenko (LIT) si počínal nedovoleně proti Holcovi a putuje na trestnou lavici za podrážení.

23:28
    Trončinský ve spolupráci se Ščotkou vyhazují puk daleko od své branky.

23:41
    Konrád musel být pozorný i ve vlastní přesilovce, neboť Válek se u jeho pravé tyče dostal k puku.

24:08
    Trončinského vyhození zastavuje ještě před modrou čárou Dujsík.

24:33
    Domácí se znovu vrací do vedení! Z rychlého protiútoku jeli čtyři olomoučtí hráči proti dvěma litvínovským. Jergl našel přihrávkou DAVIDA OSTŘÍŽKA, který procedil kotouč mezi betonem a tyčí. Asistence: Aleš Jergl, Bruno Mráz.
    24:33 David OSTŘÍŽEK - 2:1

25:29
    Po Švrčkově ráně, kterou zblokoval jeden z litvínovských, byli hosté před svou brankou nedůslední, kdežto Kohouti si šli za svým cílem. A byli korunování úspěchem, když MAREK LAŠ dostal kotouč před Petráska a nad betonem ho poslal do branky. Asistence: Miroslav HOlec, František Skladaný.
    25:29 Marek LAŠ - 3:1

25:50
    Zakázané uvolnění domácích.

26:07
    Ščotkova rána od modré čáry končí po teči vysoko v ochranné síti.

26:10
    Trončinský pálil hned po vhazování, ale kotouč až ke Konrádovi neprošel.

26:38
    Válkova rána prosvištěla těsně vedle Konrádovy svatyně.

27:12
    Ani Kašpar od modré čáry nebyl úspěšný.

27:26
    Na druhé straně to zkoušel Ostřížek, ale mířil pouze Petráskovi do náruče.

28:03
    Petružálek se prosmýkl po levé straně, na vrcholu kruhu vypálil, Konrád kotouč drží.

28:25
    Hosté měli přečíslení dvou proti jednomu, Hübl počkal na dojíždějícího Lukeše, ale tomu střela vůbec esedla.

29:04
    Na druhé straně v obdobné pozici zakončoval Tomeček.

29:30
    Galvas vyslal dlouhou přihrávkou dopředu Holce, ale ten musel o kotouč bojovat s Kašparem, takže Petráska neohrozil.

30:04
    Na druhé straně nebezpečně ujel Petružálek, ale mířil nad branku.

30:54
    Ostřížek našel Vyrůbalíka v mezikruží, jeho pokus byl ztečován.

31:17
    Následně byl před Petráskem Jergl, ale nevystřelil, objel branku, ale svou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.

31:48
    Mrázovu ránu z pravé strany Petrásek betonem vyráží do rohu kluziště.

32:18
    Galvas krásně našel volného Káňu v mezikruží, ale Perásek si stihl proti jeho ráně povyjet a chytil ji do lapačky.

32:29
    Handlova rána z velkého úhlu mířila vysoko nad bránu.

32:46
    I Káňa to zkoušel velkého úhlu, ale ani on si na Petráska nepřišel.

33:06
    Trončinského útočnou akci zastavuje ofsajd.

33:12
    Gaborenkovo nahození ze středního pásma Konrád vyráží do rohu.

33:38
    Po střetu u modré čáry zůstal na ledové ploše ležet Strapáč, následně se ale bez pomoci zvedá a odjíždí na střídačku.

33:49
    Jergl zaváží pro Ostřížka do útočného pásma, následně však domácí kotouč ztrácí a hosté otáčí hru.

34:46
    Mikúš hledal Jurčíka před brankou, ten však netrefil kotouč.

35:06
    Kašpar se snažil nahrávat zpoza Konrádovy branky, jeho pokus však vystihl Dujsík.

35:33
    Verva nyní svírá Kohouty, Nebezpečně se před Konráda prodral Petružálek, ale domácí brankář si se situací poradil.

35:59
    Trávníčkova rána končí po teči v ochranné síti a Kohouti míří vystřídat.

36:15
    Konrád pomáhá za vlastní brankou s rozehrávkou.

36:27
    Poté, co Konrád ukryl kotouč v lapačce, se na hranici jeho brankoviště strhla menší strkanice, ale rozhodčí ji již v zárodku zastavili. Následuje vhazování před Konrádem.

36:44
    Hüblův pokus o přechod modré čáry zastavuje Strapáč.

37:03
    Z protiútoku Holec nastřeluje tyč Petráskovy branky!

37:22
    Litvínovští díky svému důrazu snižují na rozdíl jediné branky. MARTIN HANZL se dostal k puku blízko brankoviště a okamžitě ho poslal pod horní tyč. Asistence: Lukáš Kašpar.
    37:22 Martin HANZL - 3:2

37:57

38:14
    Konrád nyní musel zasahovat nejprve proti jedovaté ráně Hübla, následně to od modré čáry zkoušel Trončinský.

39:03
    Před olomouckou brankou se velmi nepříjemně srazili dva hráči, puk posléze zůstal ležet před brankou, kam ho dorazil LUKÁŠ KAŠPAR, čímž vyrovnává na 3:3. Asistence: Ondřej Jurčík, Juraj Mikúš.
    39:03 Lukáš KAŠPAR - 3:3

39:03
    Po vstřelené brance se z ledu dlouho zvedal Jiří Hunkes, který byl jedním z hráčů, kteří se účastnili srážky před brankou.

39:08
    Zakázané uvolnění hostů.

39:40
    Ščotka nahazuje na Konráda ze středního pásma.

39:55
    Trávníček ve středním pásmu protečovává kotouč, v této třetině se již nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině diváci viděli pět branek. Litívnov nejprve srovnal, posléze dokázali Kohouti odskočit do dvoubrankového náskoku, ale v závěru hosté vyrovnali a do třetí třetiny se tedy půjde za vyrovnaného stavu. Třetí třetina začne přibližně v 18:48.