Rapid Ústí n/L – Pampuch Liberec 6:5 (kon.) | České Budějovice – Jerigo Plzeň 6:3 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
6:5 (4:3)
Pampuch Liberec
Neděle 17.02.2019, 19:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 2. Futsal liga západ • 15. kolo

Rapid Ústí nad Labem bere z dohrávky do soutěžní tabulky tři body po vítězství nad Libercem. Pampuch ale rozhodně nedal body domácím zadarmo, k vidění byla i jedna červená karta.

Akumulované fauly ve druhém poločase: 5:6.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:52:39)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Po dlouhé době jsem byl konečně spokojen s přístupem všech hráčů. Od začátku utkání jsme zodpovědně bránili, hráli jednoduše a vytvářeli si gólové šance, které jsme i proměnili. Za stavu 3:0 jsme nedodrželi taktické pokyny a obdrželi jsme kontaktní gól, ze kterého soupeř povstal a podařilo se mu vyrovnat během 91 sekundy. Za vyrovnaného stavu jsme se naštěstí vrátili zpět do hry a do poločasu vstřelili gól do šatny. Po poločasovém šumu v kabině jsme začali hrát jako na začátku utkání. Liberec byl ve druhé půli více na balónu, přesto se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Pomohla nám domácí hala s podporou diváků. Duel měl po delší odmlce druholigovou kvalitu."

Luboš Vyhlídko (Pampuch Liberec): "Domácí byli v úvodu utkání lepší v pohybu, z čehož pramenily inkasované branky. Utkání poznamenalo naše vyloučení. Za stavu 3:0 z pohledu domácích jsme se vzchopili my a dokázali vyrovnat skóre. Konec poločasu nám utekl, bohužel jsme obdrželi gól po ztrátě balónu. Ve druhém poločasu jsme byli více na balónu, vytvořili jsme si i nebezpečné útoky, které jsme ale nedokázali zužitkovat. Naopak soupeř nás potrestal z brejků a odskočil po našem tlaku. Odhodlali jsme se v závěru k power-play, díky které se nám podařilo snížit pouze na rozdíl jediné branky."

39:59
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují, ale s nejvyšší pravděpodobností pozdě! MIROSLAV PETRLÁK po souhře s Martinem Liškou snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Martin Liška.

39:08
    Lukáš Krok trefil Michaela Kvítka, který zázračným zákrokem přečetl úmysly prvně jmenovaného.

39:07
    Matěj Němec (PLB), jenž byl již slovně upozorňován, se žluté karty dočkal až nyní od Jiřího Šmida.

39:07
    Šestý akumulovaný faul hostů! Domácí měli možnost kopat z pravé strany zhruba ze sedmi metrů, Lukáš Krok si ale vybral kopat ze značky druhého pokutového kopu.

38:15
    Dalibor Moravec (PLB) obdržel žlutou kartu od Jiřího Šmida.

38:15
    Pátý akumulovaný faul domácích.

37:50
    Petr Soukeník pátým akumulovaným faulem ve druhé půli zastavil Jiřího Chmelana.

36:40
    Matěj Němec byl nyní Milanem Košťálem upozorněn na nevhodné pokřiky směrem k vlastní střídačce. Trestat kartou se nebude.

36:35
    Michael Kvítek zpět v bráně.

36:29
    Vojtěch Barac orazítkoval břevno!

35:09
    Liberec riskne power-play s Lukášem Čeřovským!

35:09
    Oddechový čas pro hosty.

34:36
    Martin Liška mohl opět zdramatizovat střetnutí, když po přihrávce od Michala Stýbala před odkrytou bránu promáchl!

34:22
    Dalibor Moravec vyslal míč vysoko nad.

33:41
    Zleva pokoušel střelecké štěstí Michal Stýbal, gólman Ústí nad Labem nemusel zasahovat.

Dnešní utkání sleduje 77 diváků.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 5. Virt (Krok), 9. Dlouhý (Sloup), 11. Chrudimský (Krok), 20. Krok (Chrudimský), 28. Chmelan, 31. Krok – 15. Čeřovský, 16. Petrlák (Moravec), 17. Barac (Němec), 30. Liška, 40. Petrlák (Liška)

Karty:   27. Krok (RUL) – 31. Stýbal (PLB), 39. Moravec (PLB), 40. Němec (PLB)   9. Vlach (PLB)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Mrázek) – Čapek, Sloup, Virt, Jelínek – M. Dlouhý, Chmelan – Chrudimský, Krok – Hajaš. Hrající trenér: Martin Dlouhý.
    Pampuch Liberec: Kvítek – Čeřovský, Němec, Vlach, Moravec – Petrlák, Liška – Kejdana, V. Barac – připraven Stýbal, připraven Soukeník. Trenér: Luboš Vyhlídko.

Rozhodčí: Košťál, Šmid; delegát: Poppr