2:3 (1:1)
AC Sparta Praha
Pondělí 18.02.2019, 18:00 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:LIGA • 21. kolo

V ligové tabulce se Sparta dnešním triumfem posouvá na třetí pozici, o niž si to příští týden na Letné rozdá v přímém souboji s Baníkem Ostrava.

Dukla zůstává na dně tabulky, už v pátek ji čeká cesta k dalšímu utkání do Liberce. (20:14:36)

Je dobojováno! Sparta poráží Duklu ve strhujícím utkání 3:2, když dvakrát prohrávala, během závěrečné půlhodiny ale dokázala utkání otočit.

Domácí do zápasu vstoupili parádně, když skvělou ránou z dálky otevřel skóre zápasu Branislav Milošević. Spartě se ale podařilo brzy vyrovnat zásluhou Guélora Kangy a do přestávky už se skóre nezměnilo.

Po změně stran se Dukla podruhé ujala vedení, když si střílený centr Pabla Gonzáleze srazil do vlastní branky Dominik Plechatý, i podruhé ale Sparta do deseti minut zvládla vyrovnat zásluhou Zahustelovy hlavičky. A hlavou hosté udeřili i potřetí, to když Hanouskův centr využil k vítězné brance Benjamin Tetteh a v nesmírně dramatickém závěru Sparta dokázala důležité vítězství udržet.

90+4

90+4
    Rozeběhla se závěrečná minuta nastaveného času, brankář Nita vykopává míč do hloubi útočné poloviny, kde Hanousek vybojoval autové vhazování.

90+2
    Podaný rozehrál standardní situaci centrem letícím těsně nad zemí, sparťané odkopávají balón do středu hřiště.

90+2
    Milošević byl podražen Zahustelem u postranní čáry, Zahustel za své počínání přijímá žlutou kartu.

90+1
    Rozhodčí Královec oddaluje závěrečný hvizd strhujícího střetnutí o čtyři nastavené minuty.
    90. Neskutečný závar před letenskou bránou! Letenští ho ale přežili

90
    Miloševićův rohový kop Nita vyrazil k protější postranní čáře a po následném centru Holíka vznikla obrovská skrumáž před rumunským brankářem, v závěru obrovského náporu Milošević vysoko přestřeluje!

89
    Po velmi krkolomném zákroku Plechatého rozhodčí Královec nedovolené hraní rukou nepíská, Dukla bude zahrávat rohový kop.

88
    Domácí se mocně dožadují odpískání ruky Plechatého v blízkosti hranice pokutového území. Rozhodčí Královec situaci řeší s kolegou u videa.

87
    Miloševićův centr od rohového praporku s jistotou stáhl brankář Nita.

87
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Uroš Djuranović.

86
    Domácím se otevřel prostor v pokutovém území, Tetour s Miloševićem ale vybojovali jen rohový kop.

86
    Z rohového kopu se Sparta prosadit nedokázala a Dukla už je v držení míče.

85
    Další útočná snaha Sparty, po Haškově centru se před brankou snažil do zakončení protlačit Čivić, bosenský reprezentant ale nedokázal zakončit přes bránícího protihráče.

84
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Lukáš Holík.

83
    Miloševićův centr z rohu Holenda jen prodloužil ke vzdálenějšímu praporku, tam byl po souhře s Holendou přistižen v postavení mimo hru Daniel Tetour.

Tomáš Kohlmann

Branky: 3. Milošević (P. González), 56. Plechatý (vla.) – 12. Kanga, 64. Zahustel (Sáček), 81. Tetteh (Matěj Hanousek)

Karty:   58. Kovaľ (DUK), 63. Kozma (DUK), 77. Ostojić (DUK), 79. P. González (DUK) – 90+2. Zahustel (SPA)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:9. Rohy: 5:8.
    FK Dukla Praha: F. Rada – Ostojić, Kozma, Raspopovič – Milošević (C), Krunert, Kovaľ (71. Holenda), D. Souček – Daniel Tetour (87. Djuranović), P. González (84. Lu. Holík), Podaný.
    Náhradníci: M. Hruška – Marek Hanousek, Lu. Holík, Holenda, Djuranović, Douděra, Dancák.

AC Sparta Praha: Nita – Zahustel, Plechatý, Costa, Matěj Hanousek – Sáček, M. Frýdek (C) – Moberg Karlsson (74. Civić), Kanga (60. M. Hašek), Chipciu (57. Hložek) – Tetteh.
    Náhradníci: Heča – Štetina, Civić, M. Hašek, Pulkrab, Hložek, Drchal.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch