Philadelphia – Tampa 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Montreal – Columbus 3:2 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 3:2 (po pr.) | Dallas – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Florida Panthers
4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Buffalo Sabres
Středa 20.02.2019, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:00:11)

Česká stopa v utkání
    Vladimír Sobotka (BUF) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:15

1. Frank Vatrano (FLA) 0+2
    2. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1

Až do 44. minutě sice Buffalo vedlo, ale pak přišla hrůzná tříminutovka, během níž Florida otočila vývoj zápasu třemi góly. O zápletku se následně sice v 53. minutě postaral Jack Eichel, jenže lavička domácích si vzala pomoc videa a opakované záběry odhalily předchozí ofsajd hostů, kvůli němuž branka nebyla uznána.

Florida se poté ubránila oslabení a po zvýšení na 4:1 si zajistila cenné vítězství, kterým se opět o něco přiblížila vysněné elitní osmičce, na kterou ale stále ještě ztrácí 9 bodů. Přesto třetí výhra v řadě dává naději, že by se Panthers mohli, při prodloužení této série, ještě pokusit tuto sezonu zachránit.

59:52 Vladimír SOBOTKA - 4:2

59:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ale když se objevila šance, hosté střílí ještě čestný úspěch. Autorem gólu je VLADIMÍR SOBOTKA, který se protlačil před brankovištěm ke střele a vsítil svůj čtvrtý gól v sezoně. Asistence: Zemgus Girgensons, Johan Larsson.

58:55
    Utkání se svým způsobem už jen dohrává. Buffalo šanci na zvrat už nemá a Florida se nikam nežene.

58:14
    Zakázané uvolnění Floridy.
    56:50 Jonathan HUBERDEAU - 4:1

56:45
    Florida právě vstřelila branku!
    Jenže JONATHAN HUBERDEAU se nakonec i tak prosadil. V pokračující akci se zmocnil puku za brankou Buffala, obkroužil část útočného pásma, než si sjel před brankoviště a dvěma protáhlými kličkami do bekhendu si položil Ullmarka. Pak pro něho bylo snadné brankáře hostů přehodit. Asistence: Aleksander Barkov.

56:32
    Huberdeau se snažil o únik, ale Ristolainen se do něho zaklesnul a nenechal ho ani ujet, ani vystřelit.

56:04
    Ullmark reflexivně zachytil odražený puk od brusle jednoho z hráčů před ním. Komerční přestávka.

55:35
    Bogosian od modré čáry nepropálil shluk těl před Reimerem.

54:38

54:18
    Až teď Barkov osvobodil svůj tým.

53:40
    Velký tlak Buffala. Reimer vyráží jejich střely, další končí na zadním mantinelu. A domácím se nedaří vyhodit.

52:38
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., sekání).

52:38
    Čas se vrací o 15 vteřin zpět. Buffalo bude hrát i tak přesilovku, jelikož před brankou byl signalizován faul.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 44. Huberdeau (Vatrano, Barkov), 44. Hawryluk (Trocheck, Dadonov), 46. Barkov (Huberdeau, Vatrano), 57. Huberdeau (Barkov) – 26. Eichel (S. Reinhart, Skinner), 60. Sobotka (Girgensons, Jo. Larsson)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Matheson, Pysyk, Yandle (A), Brown, McCoshen – Vatrano, Barkov (C), Huberdeau – Dadonov, Trocheck (A), Hoffman – Malgin, Borgström, Brassard – Brouwer, Sheahan, Hawryluk.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen (A), McCabe, Bogosian (A), Pilut, Beaulieu, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Mittelstadt, Sheary – T. Thompson, Rodrigues, C.J. Smith – Girgensons, Jo. Larsson, Sobotka.

Rozhodčí: O'Rourke, Lambert – Driscoll, Daisy