Detroit – Chicago 4:5 (po pr.) | Colorado – Winnipeg 7:1 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:2 (kon.)
Vegas – Boston 2:3 (1:2 po s.n.)
Calgary Flames
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
New York Islanders
Čtvrtek 21.02.2019, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno. (06:13:24)

Ztráty: 11:13

Zápas skončil, Calgary potvrdilo výhodu domácího prostředí a přehrálo Islanders 4:2. Domácí byli prakticky celé utkání lepším týmem, takže si své vedení naprosto zasloužili. První třetinu vyhráli Flames 2:0, když se trefili Mikael Backlund a bývalá hráč Islanders Travis Hamonic. Ve druhé třetině domácí recept na skvěle chytajícího Greisse nenašli, snížit se naopak povedlo Caseymu Cizikasovi. Na začátku třetí třetiny pak hosté dokonce vyrovnali, prosadil se jejich kapitán Anders Lee. Jenže pak už se projevila převaha Calgary. Nejprve byl vlastní gól Komarova připsán Marku Jankowského a pak využil přesilovou hru svým třicátým gólem v sezóně Johnny Gaudreau. Islanders už v závěru nenašel síly na obrat.

59:53
    Poslední sekundy utkání už pro Calgary probíhají v klidu, v přesilovce si hlídá vedení.

59:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., nedovolené bránění).

59:27
    Po odpískání dochází znovu k potyčce hráčů. Rozhodčí to v závěru utkání nemají jednoduché.

58:42
    Cal Clutterbuck zabránil střele Czarnika, takže šance Islanders stále ještě žije.

58:20
    Islanders riskují a ještě to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:40
    První formace Calgary sice byla dlouho v útočném pásmu, ale tentokrát si prostor na střelu nenašla.

56:58
    Mike Smith drží kotouč v lapačce, poté co předvedl skvělý zákrok proti střele Islanders od modré, i když mu ve výhledu vadil Cizikas.

56:25
    Elias Lindholm se krásným manévrem uvolnil před branku a měl na hokejce možná definitivní rozhodnutí. Jenže Greisse nepřekonal.

55:49
    Islanders rozjíždějí další akci z obranného pásma. Pokud chtějí z tohoto zápasu body, měli by co nejrychleji snížit.

55:44
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:58
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání + 2 min., nesportovní chování).

54:30
    Hosté se ještě nevzdávají a ještě se snaží snížit. Z levé strany nebezpečně střílel Brock Nelson, prosadit se však nedokázal.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 5. Backlund (Frolík), 16. Hamonic (E. Lindholm, Backlund), 47. Czarnik (Jankowski, R. Andersson), 47. J. Gaudreau (Giordano, Monahan) – 31. Cizikas (Jo. Bailey, D. Toews), 42. Lee (Eberle, B. Nelson)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Tkachuk (A), Monahan (A), J. Gaudreau – E. Lindholm, Backlund, Frolík – Czarnik, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.
    New York Islanders: Greiss (Lehner) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O'Halloran, Walsh – Cherrey, Nansen

Diváci: 18 632