Toronto – Washington 2:3 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (kon.)
New Jersey – Ottawa 4:0 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 0:4 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:1 (kon.)
Tampa – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 5:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Ottawa Senators
Pátek 22.02.2019, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a zase někdy u NHL na počtěnou. (03:30:20)

Československá stopa v utkání:
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:07
    Filip Chlapík (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:58

1. Cory Schneider (NJD) 30 zák., 0 gólů, 100%
    2. Travis Zajac (NJD) 1+0
    3. Kurtis Gabriel (NJD) 1+0

Utkání mezi Devils a Senators je u konce. První dvě třetiny byli aktivnější a lepší domácí, kteří si vytvořili čtyřbrankový náskok, který již nepustili. Třetí část hry byla taková bojovná a moc šancí již nenabídla. Za domácí se prosadili Zajac, Santini, Gabriel a Wood. Čisté konto pak vychytal americký brankář Cory Schneider.

Střely na branku: 31:30

59:50

59:05
    Kevin Rooney se ještě dostal v oslabení k jednomu střeleckému pokusu. Na pravém kruhu zakončoval na první tyčku, ale Nilsson byl pozorný a kotouč chytá.

58:34
    Pátou branku měl následně na hokejce Jesper Bratt, který z pravého kruhu zakončoval na vzdálenější tyčku. Arénou v New Jersey se nakonec rozezvučela branková konstrukce!

58:15
    Hosté se dostali do závaru, ale Cory Schneider vše přežil a Kevin Rooney následně poslal kotouč mimo obranné pásmo. Zasloužil si tak potlesk prořídlých tribun v Newarku.

57:49
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Will Butcher – 2 min., držení).

57:32
    Nyní domácí celek nezakombinoval ideálně a přihrávka do útoku skončila na icingu. Pokračuje se tak před Schneiderem, jenž atakuje čisté konto. Nyní ale bude čelit přesile.

57:18
    Opět se nějakou minutu hrálo, Ottawa se ovšem následně dostala do ofsajdu a hra je opět přerušena. Do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.

56:20
    Po další minutě to domácí zkoušeli opět. Na modré čáře měl nabito obránce Mirco Müller, ale jeho rychlá a svižná rána byla Nilssonem sražena do ochranné sítě.

55:18
    Mezi kruhy dostal následně nabito Blake Coleman, ale jeho dělovka skončila jen vedle branky. Tlak Ďáblů ovšem pokračuje i nadále.

54:58
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:23
    Thomas Chabot to následně zkoušel od modré čáry, ale jeho svižná rána úspěch neslavila a kotouč skončil vedle branky. New Jersey následně vyhodilo.

53:10
    Devils hned na startu oslabení vyhodili a Blake Coleman se hnal za kotoučem. Bránící hráč ale rychlonohého hráče dobře zastavil, Ottawa musí ale začít od své branky.

52:57
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Eric Gryba – 2 min., hrubost).

David Panuška

Branky a nahrávky: 12. Zajac (Wood, Butcher), 15. Santini (Bratt, Butcher), 24. Gabriel (Seney), 35. Wood (Severson, A. Greene)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Müller, Gryba, Butcher, Santini – Bratt, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Coleman – Stafford, Rooney, J. Anderson – Agostino, Seney, Gabriel.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – DeMelo, Ceci, Lajoie, Harpur, Chabot, Jaroš, Goloubef – B. Tkachuk, White, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pääjärvi – Balcers, Tierney, Bødker – Chlapík, D. Archibald.

Rozhodčí: Furlatt, Nicholson – Knorr, Kovachik