Mladá Boleslav – Plzeň 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 22.02.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 47. kolo

Duel mezi Energií a Kometou nakonec končí lépe pro brněnský tým. V poslední třetině nepadla ani jedna branka, Kometa si tak ubránila tříbrankové vedení a odvezla si domů tři body. Z tohoto onlajnu je to ode mne již vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (20:17:10)

59:49
    Kometa zavezla puk za vlastní bránu a hraje o poslední sekundy.

58:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Eminger – 2 min., nedovolené bránění).

58:38
    Před koncem zápasu je tu ještě vyloučení, Martin Dočekal (KOM) odpyká dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů.

58:26
    Energie se snaží dostat před Čiliaka, díky dobré ofenzivě Brna se jí to ale nedaří.

Dnešní utkání sleduje 3410 diváků.

56:35
    Šik ujížděl za nahozeným pukem, následné zasunutí k tyčce ale do brněnské klece neprošlo.

55:40
    Hra je nestálá, puk se přesouvá z jedné strany ledové plochy na druhou.

53:47
    Ačkoliv jsou energetici v početní výhodě, nedaří se jim udržet útočné pásmo a střílet.

52:07
    Ve třetí třetině dostávají domácí další příležitost, Michal Gulaši (KOM) si odjíždí sednout na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

50:52
    Ze souboje o puk u mantinelu nevzešel vítěz, hlavní arbitr tak přikázal vhazování před Bednářem.

49:55
    Dočekal čekal přihrávku do levého kruhu, do nahrávky se ale vložila Energie a kombinaci zastavila.

48:53
    Bartejs to zkusil od modré, Bednářovu klec ale minul.

47:58
    Bednář zastavil špičkou betonu brněnskou střelu zprava, dává tak Energii ještě naději.

45:23
    Malec pálil od mantinelu, trefil však jen boční síť karlovarské branky.

44:04
    Kohout ukořistil puk z předbrankového prostoru, Rohan ale následnou přihrávku nedokázal zpracovat.

43:26
    Domácí se dopouštějí ofsajdu, vhazovat se bude za modrou.

42:13
    Na druhé straně zasahoval Bednář, střelu od modré ale skryl pod lapačku.

41:53
    Nahození západočechů zachytili Čiliak a rozehrál.

41:39
    Martin Rohan zůstal na ledě poté, co inkasoval zásah do obličeje po chvíli se ale zvedl a sám odjel na střídačku.

40:57
    Michálek nahodil puk od modré, Bednářovu branku ale vysoko přestřelil.

40:25
    Rachůnek zkusil zakončit bekhendem z pravého kruhu, Čiliak si ale jeho pokus pohlídal.

40:01

Energie se ani po čtyřiceti minutách neprosadila. Ve čtyřiadvacáté minutě navýšil vedení Komety na 2:0 Holík. Domácí měli pětiminutovou přesilovku poté, co Martin Erat trefil Ramenem Havránka, využít se ji ale nepodařilo. Na 3:0 zvýšil Gulaši ve čtyřiatřicáté minutě svou střelou od modré. Poslední třetina začne v 19:15.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:18
    Brno se tlačí před Bednáře, karlovarští hráči jí ale brání ve střelbě.

37:11
    Köhler se snažil zasunout kotouč za Bednářův beton, to se mu ale nepodařilo.

36:28
    Rohan pálil zleva, Čiliak ale zachytil puk do lapačky.

35:26
    Otakar Šik inkasoval tvrdý hit u mantinelu, na střídačku odjel za doprovodu spoluhráčů.
    33:51 Michal GULAŠI - 0:3

33:51
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš. Kometě naskočil na led pátý hráč a hra se přesunula před Bednáře, MICHALU GULAŠIMU pak nabil Hruška doleva k modré, odkud Gulaši prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně Bednáře. Asistence: Jan Hruška.

33:47
    Střelu z úhlu schoval Bednář pod lapačku, bude se vhazovat.

32:58
    Domácím se nedaří v dlouhé přesilovce vytvářet tlak, nedaří se jim ani střílet.

31:44
    Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Orsava, karlovarští obránci ale jeho střelu tečovali do ochranné sítě.

30:30
    Karlovarští se drží v útočném pásma, Kometa je ale nepouští ke střele.

28:27
    Tomáš Havránek inkasoval tvrdou ránu do obličeje ramenem od Martina Erata (KOM), který byl potrestán pětiminutovým plus osobním trestem do konce utkání za napadení. Pětiminutový trest odpyká Süss.

27:11
    Energetici mají možnost snížit, Jan Hruška (KOM) je sudími poslán na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:50
    Vlach po obdržené přihrávce poslal rychlý puk od modré, Čiliak ale zasáhl betonem.

25:48
    Hosté vyrážejí z vlastního pásma k Bednářovi, ke střele se však zatím nedostali.

24:55
    Köhlerův pokus na karlovarskou branku nedošel, díky jednomu z karlovarských obránců.

24:08
    Dočekalovo nahození od modré nasměroval Bednář betonem za svou klec.
    23:26 Petr HOLÍK - 0:2

23:26
    Štencel přihrál PETRU HOLÍKOVI z pravého kruhu k levé tyčce, odkud Holík bez problému trefil prázdnou branku. Asistence: Jan Štencel, Martin Erat.

22:34
    Dočekal nahrával do mezikruží zpoza branky, svou nahrávkou ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

21:51
    Vlach se snažil udržet kotouč v útočné třetině bruslí, to se mu ale nepodařilo, domácí jsou tak nuceni dobruslit za modrou.

20:53
    Po Rohanově nahození je Energie v útočném pásmu, brněnští hráči ale ihned napadají.

20:01

V prvních dvaceti minutách se radovala jen Kometa. Energie vstoupila o utkání bojovně a první polovinu první třetiny odehrála hlavně v útočném pásmu,v patnácté minutě se ale podařilo hostům obsadit pásmo u Bednáře a skórovat, pálil Zaťovič, jehož střelu nasměroval do brankoviště blokující Rohan. Druhá třetina začne v 18:17.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Gorčík dobruslil kotouč, u mantinelu ale inkasoval hit od jednoho z brněnských hráčů, skóre se už nezmění.

18:41
    Černý sjel s kotoučem před Čiliaka a snažil se jej propasírovat za hostujícího brankáře, bezúspěšně.

17:23
    Gorčík vystřelil od levého mantinelu, Čiliakovu klec ale vysoko přestřelil.

16:24
    Hruška vystřelil z pravého kruhu, na poslední chvíli ale do jeho střely nastavil jeden z obránců hokejku a zabránil nebezpečí.
    14:38 Martin ZAŤOVIČ - 0:1

14:38
    Martin Rohan se snažil zablokovat střelu MARTINA ZAŤOVIČE, bohužel pro Energii jej nasměroval přesně do Bednářovy klece. Martin Erat, Petr Holík.

14:05
    Vondráček se obtočil kolem karlovarské klece a vystřelil z úhlu, Bednář ale zachytil puk do lapačky.

13:52
    Dočekal chtěl pálil od modré, karlovarská obrana jej však včas o puk obrala.

12:39
    Skuhravý poslal tvrdý puk na bránu Komety, Čiliak ale bravurně vyrazil ramenem.

11:50
    Domácí vyráží zpoza vlastní brány před brněnskou klec.

10:42
    Energetici znovu najeli do útočné třetiny a tlačí se na Čiliaka.

09:40
    Hruška to zkusil zprava, Bednářovu klec ale netrefil.

08:55
    Brno nahazuje kotouč do útočného pásma, jako první se k němu ale dostali domácí hráči.

07:13
    Dočekal ujel s kotoučem až před Bednáře, bekhendovým blafákem ho ale nepřekonal.

06:48
    Energie bojuje v útočném pásmu, Kometa se ale solidně brání.

05:31
    Plutnar nabil Šenkeříkovi doprava, následná střela ale našla svůj cíl na Čiliakově betonu.

04:48
    Je tu první vyloučení, Martin Dočekal (KOM) si jede odpykat dvouminutový trest za hákování.

03:49
    Plutnar přispěchal přes modrou k levému mantinelu a po obdržené přihrávce tvrdě vypálil, brněnský gólman ale puku nastavil vyrážečku.

03:10
    Nahození ze střední třetiny zastavil Čiliak holí a rozehrál.

02:30
    Karlovarští se drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

01:25
    Černý vystřelil od levého kruhu, brankář Komety ale i tuto šanci zastavil.

00:13
    Hned po úvodním buly se dostali domácí ke střele, Čiliak ale první šanci Energie zastavil lapačkou.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Martin Erat v 17 zápasech nahrál 15 bodů.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan (A), Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, T. Havránek – J. Černý, R. Vlach, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Süss, Kusko, Köhler.

Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger.

HC Kometa Brno Šestá Kometa je se čtyřiasedmdesáti body na dosah Vítkovicím, tři body na ní však schází Mladé Boleslavi. Poslední utkání s Hradcem brněnští hráči překvapivě prohráli 0:3, budou si proto chtít spravit chuť v Karlových Varech.

„Sezóna se pomalu chýlí k závěru, každý bod je pro všechny týmy hrozně důležitý. Věřím, že se mančaft po prohře s Hradcem nastartuje a v dvojutkání předvede více než stoprocentní výkon. Z tripu bychom rádi přivezli maximální bodový zisk,“ říká Kamil Pokorný.

HC Energie Karlovy Vary Domácí Energie má problémy s početnou marodkou, mimo dva chybějící brankáře postrádají Karlovy Vary i Jakuba Fleka nebo Ondřeje Beránka. Zelenobílý tým je se 46 body na dvanácté příčce a na Litvínov mu chybí devatenáct bodů, na dosah se dotáhl Chomutov, který potřebuje již jen tři body. V posledním utkání se energetici postavili Liberci, s ním však prohráli 1:3.

„Čeká nás zase další velmi kvalitní soupeř z vrcholu tabulky, který bojuje o nejpřednější příčky. Teď se nám dva zápasy dařilo držet s takovými celky krok. Pokud se nám bude dařit více v koncovce, v proměňování šancí, které si připravíme a budeme disciplinovaní, tak můžeme bodovat s každým. Uděláme vše proto, abychom se v těch domácích zápasech porvali o body a udělali naším fanouškům radost,“ doufá asistent trenéra Tomáš Mariška.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (Hruška)

Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger