Mladá Boleslav – Plzeň 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 22.02.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 47. kolo

Duel mezi Energií a Kometou nakonec končí lépe pro brněnský tým. V poslední třetině nepadla ani jedna branka, Kometa si tak ubránila tříbrankové vedení a odvezla si domů tři body. Z tohoto onlajnu je to ode mne již vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (20:17:10)

59:49
    Kometa zavezla puk za vlastní bránu a hraje o poslední sekundy.

58:58
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Eminger – 2 min., nedovolené bránění).

58:38
    Před koncem zápasu je tu ještě vyloučení, Martin Dočekal (KOM) odpyká dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů.

58:26
    Energie se snaží dostat před Čiliaka, díky dobré ofenzivě Brna se jí to ale nedaří.

Dnešní utkání sleduje 3410 diváků.

56:35
    Šik ujížděl za nahozeným pukem, následné zasunutí k tyčce ale do brněnské klece neprošlo.

55:40
    Hra je nestálá, puk se přesouvá z jedné strany ledové plochy na druhou.

53:47
    Ačkoliv jsou energetici v početní výhodě, nedaří se jim udržet útočné pásmo a střílet.

52:07
    Ve třetí třetině dostávají domácí další příležitost, Michal Gulaši (KOM) si odjíždí sednout na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

50:52
    Ze souboje o puk u mantinelu nevzešel vítěz, hlavní arbitr tak přikázal vhazování před Bednářem.

49:55
    Dočekal čekal přihrávku do levého kruhu, do nahrávky se ale vložila Energie a kombinaci zastavila.

48:53
    Bartejs to zkusil od modré, Bednářovu klec ale minul.

47:58
    Bednář zastavil špičkou betonu brněnskou střelu zprava, dává tak Energii ještě naději.

45:23
    Malec pálil od mantinelu, trefil však jen boční síť karlovarské branky.

44:04
    Kohout ukořistil puk z předbrankového prostoru, Rohan ale následnou přihrávku nedokázal zpracovat.

43:26
    Domácí se dopouštějí ofsajdu, vhazovat se bude za modrou.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (Hruška)

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan (A), Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, T. Havránek – J. Černý, R. Vlach, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Süss, Kusko, Köhler.

Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger