Mladá Boleslav – Plzeň 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Zlín – Sparta 4:1 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
Olomouc – Liberec 1:0 (kon.)
HC Olomouc
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 22.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 47. kolo

Příjemný páteční večer z olomoucké plecharény. Dnes je na programu další kolo hokejové Tipsport Extraligy a s ním nás čeká souboj mezi HC Olomouc a HC Bílí Tygři Liberec!

HC Olomouc – 9. místo (68 bodů)
    Olomouc se zatím v letošním ročníku potácí na hraně předkola. Sezóna pro ni sice začala dobře a na úvod bodovala jak proti Třinci, tak proti Brnu, ale poté přišel drobný útlum a výsledky spíše střídavé. V listopadu se ovšem začalo blýskat na lepší časy a Olomouc drtila jednoho soupeře za druhým. Jediný, na koho Kohouti nestačili, byly Vítkovice, ale jinak si dokázali poradit mimo jiné i se Spartou, Brnem a Plzní. V první polovině prosince pak jejich skvělé výkony pokračovaly, ale po reprezentační pauze přišel zlom a Hanáci prohráli čtyřikrát v řadě. Po novém roce se jim dařilo jen na venkovních kluzištích, ačkoliv v Pardubicích a Karlových Varech nečekaně podlehli. Ve stejném čase se jim ale začalo dařit na domácím ledě a smetli Chomutov, a dokonce i Třinec! Po reprezentační pauze Hanáci sehráli tři utkání, ale na vítězství dosáhli jen v Praze. Doma podlehli Hradci Králové a v prodloužení také Litvínovu.

Posledních 5 utkání:

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:0
    HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 5:2
    HC Olomouc – Mountfield HK 1:3
    HC Olomouc – HC Verva Litvínov 4:5p
    HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:3

HC Bílí Tygři Liberec – 1. místo (94 bodů)
    Liberec má zatím dost pohodlně rozjetou sezónu a o účast ve čtvrtfinále play-off už se nemusí obávat. Start do soutěže měli Bílí Tygři trochu pomalejší, hned ve druhém utkání podlehli Pardubicím, poté si ale spravili chuť sedmi brankami proti Zlínu a osmi proti Mladé Boleslavi. Na Dynamo se hráčům z Podještědí nedařilo ani v říjnu, nicméně kromě tohoto zápasu nebodovali jen proti Vítkovicím a začali se tak drát tabulkou nahoru. Nadprůměrné výkony Libereckých pokračovaly i napříč listopadem, kdy bodovali z osmi zápasů pětkrát i prosincem, kdy ze sedmi zápasů tři body nezískali jen proti Plzni. V lednu se pak Severočechům vůbec poprvé v sezóně stalo, že nebodovali ve dvou zápasech v řadě, když nestačili na Hradec Králové a na Litvínov, vzápětí si ovšem svěřenci trenéra Pešána připsali další osmizápasovou šňůru, kdy bodovali, přičemž pouze proti Vítkovicím to nebylo za tři body. V současné chvíli Tygři načínají novou vlnu vítězství, porážka Karlových Varů byla druhá v řadě.

Úspěšnost brankářských jedniček:
    Branislav Konrád (OLO) – 91,37 % (32 zápasů)
    Roman Will – 92,02 % (45 zápasů)

Vzájemná utkání:
    V předchozích vzájemných utkáních zvítězil vždy domácí tým. V tom prvním Hanáci sahali po třech bodech, když vedli pod Ještědem už 3:0, ale Bílým Tygrům se podařilo nepříznivý vývoj utkání zvrátit a zvítězit v prodloužení. V odvetě v Olomouci to pak byla naopak Olomouc, kdo otáčel stav 1:2 a nakonec zvítězil v nastaveném čase. Základní hrací doba rozhodla až poslední vzájemné utkání těchto dvou velikánů, Liberec rozdrtil Kohouty 5:1.

Nejproduktivnějším hráčem Liberce byl ve vzájemných zápasech Ladislav Šmíd (2+1). Z hostů se dělí o pozici nejproduktivnějšího hráče Irgl s Nahodilem, kteří vstřelili po dvou brankách.

14. HC Dynamo Pardubice 33 bodů

Bude se i počtvrté radovat domácí tým? Nebo Liberec potvrdí roli favorita? To se ukáže v 18:00!
    Roman Will patří k nejlepším brankářům extraligy.

HC Olomouc: Lukáš (Hasala) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Ondrušek (A), L. Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Skladaný, Mráz – J. Káňa, Handl, V. Tomeček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Ševc (A), Stříteský, Kolmann, T. Hanousek, Havlín, Doherty – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – Valský, Filippi, M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:08
    Knotkovi se nepodařilo protečovat do útočného pásma.

00:29
    Ševc vyslal do útoku Lence, který ale bekhendem přestřelil branku.

01:03
    Dujsík nahodil puk do rohu. Tam ale bude první hostující obránce.

01:22
    Kolmann nahodil až za branku Lukáše, kde si puk vzal Dujsík.

01:55
    Zachar nastřelil jen bránícího hráče a od něj se puk odrazil do středního pásma.

02:21
    Filippiho nahození srazil jeden z domácích hráčů na střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

02:35
    Tomeček vybojoval puk za brankou soupeře, ale udržel ho jen chvíli.

02:55
    Lakatošovi střela nesedla a zamířila jen mimo branku.

03:23
    Nevyšla ale ani Knotkova přihrávka a Liberec může otočit hru.

03:40
    Jeden z hostujících hráčů vyhodil puk z obranného pásma ven z kluziště, ale jen s tečí mantinelu a tak se vylučovat nebude.

03:56
    Jerglovo nahození srazil jeden z hostujících hráčů na Schwarze. Zákrok si tak připisuje i druhý liberecký brankář na střídačce.

04:12
    Ondrušek se snažil přikopnout puk bruslí spoluhráči, ale málem z toho byla šance pro Ordoše. Ten ovšem nedokázal puk zpracovat.

04:28
    Na straně Kohoutů se rodilo přečíslení tří proti dvěma, domácí se ale dostali do ofsajdu.

04:45
    Střelu Filippiho Lukáš srazil za branku.

05:05
    Na druhé stráně pálil od modré čáry Dujsík, Will před ním ale stihl sklapnout betony.

05:24
    Švrčkovi se na modré čáře připletl puk mezi brusle, ale dokázal ještě udržet útočné pásmo.

06:00
    Jergl šikovnou tečí vyslal Ostřížka po pravém křídle, ten ale se svou střelou našel jen připravenou hruď Willa.

06:19
    Rutar vyhodil puk podél mantinelu a ven z kluziště. Vhazovat se bude před Lukášem.

06:23
    Kolmann našel jen připravenou lapačku Lukáše.

06:39
    Strapáč hledal před brankou Vyrůbalíka, ale ten nečekal, že na něj přihrávka přes dva hráče projde!

07:29
    Lenc z levé strany našel jen připraveného Lukáše.

07:55
    Laš protečoval puk do útočného pásma. Kotouč jen o vlas minul Willovu branku.

08:12
    Nahození Stříteského srazili hráči před brankou do rohu.

08:46
    Další liberecký útok zastavuje postavení mimo hru.

09:01
    Olomouc vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

09:17
    Ostřížek vyvezl puk až do útočného pásma a prověřil Willovy betony.

09:53
    Liberecká přihrávka nebyla přesná a puk končí opět na zakázaném uvolnění. Tentokrát se však bude vhazovat před Willem.

10:01
    Valského oblouček našel jen domácí hráče.

10:43
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým není schopný se udržet delší dobu v útočném pásmu.

11:10
    Rozehrávka Olomouce našla jen Radana Lence.

11:36
    Handlovi se nepodařilo protlačit puk z obranného pásma a Lence se tak dostal ke střele. Tu ale zblokoval jeden z bránících hráčů.

12:22
    Švrčkovo nahození na branku neprošlo.

12:36
    Protiútok Liberce zastavuje postavení mimo hru.

12:42
    Rutarovo nahození končí za plexisklem. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

12:50
    Irgl ukořistil rozehrávku Liberce a jel sám na Willa! Ten ale jeho bekhendovou kličku dokázal zastavit!

13:44
    Mráz za Willovou brankou vybojoval puk, ale Tygři ho nepouštějí od mantinelu.

14:17
    Valského nahození srazil jeden z bránících hráčů za branku Lukáše.

14:44
    Jelínkovu střelu vyrazil Lukáš lapačkou jen před sebe, ale olomoučtí obránci puk odklidili do bezpečí.

15:21
    Obrovský zmatek v olomouckém brankovišti gólem nekončí! Jeden z domácích ovšem zřejmě přikryl puk rukavicí a Liberec tedy pojede trestné střílení!

15:21
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Aleš Jergl – trestné střílení, sevření puku rukou).

15:21
    Jergl navíc zdá se dostal hokejkou do žeber a ztěžka odjíždí na střídačku.

15:21
    Birner se pokusil o kličku do bekhendu, ale Lukáš ho vychytal!

15:29
    Doherty nastřelil jen Strapáče.

15:48
    Ševcovo nahození směřovalo vedle branky.

16:00
    Irglovu střelu srazil vracející se obránce mimo tři tyče.

16:06
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Martin Ševc (LIB).

16:26
    Ostřížkova křižmá přihrávka neprošla. Olomouc se ale dál drží v útočném pásmu.

16:47
    Liberečtí vyvážejí puk a ještě chvíli pozdrželi rozehrávku Olomouce.

17:22
    Olomoucká výhoda se ještě znásobí! Jaroslav Vlach (LIB) si odpyká dvě minuty za hákování!

17:33
    Vyrůbalíkovu střelu vykopl Will pravým betonem.

18:00
    Škůrek našel jen lapačku hostujícího brankáře.

18:09
    Do Vyrůbalíkovy střely lehl jeden z hostujících hráčů.

18:26
    Liberci se potlačilo vytlačit Hanáky až k jejich brance.

18:46
    Káňova střela mířila jen do hrudi bránícího hráče.

19:00
    Po Strapáčově střele mohl dorážet Burian, ale Willa nepřekonal.

19:17
    Strapáčovu ránu vykopl Will doslova okrajem betonu!

19:55
    Švrček na červené čáře zastavil Vlacha a Olomouc první třetinu dohraje zřejmě v klidu ve svém pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina tedy branku nepřinesla, ačkoliv několikrát k ní nechybělo mnoho. Liberec měl ze hry celkově o něco více, ale Hanáci zahrozili hned několikrát – z přečíslení dvou proti jednomu, z Irglova úniku i v přesilovce pěti proti třem. Willa však zatím překonat nedokázali. Na druhé straně měl největší šanci Birner, který jel trestné střílení, ale Lukáše překonat nedokázal.

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 8
    Liberec – 11

20:01

20:15
    Jergl vypíchl nahrávku Liberce do středního pásma.

20:39
    Jergl s Knotkem ujížděli do přečíslení! Jergl se nakonec rozhodl vzít akci na sebe, ale zasáhl jen hruď Willa!

20:53
    Liberec vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

21:26
    Švrčkovi propadl puk u mantinelu, ale Rutar se stihl vrátit.

21:42
    Zakázané uvolnění zahrála pro změnu Olomouc. Vhazovat se bude před Lukášem.

22:12
    Filippi se pokusil vyjet si před Lukáše, ale ten ho dokázal zastavit!

22:17
    Střelu Dohertyho srazil jeden z bránících hráčů do rohu.

22:48
    Vlach zachytil Lašovo vyhození, ale puk mu utekl do středního pásma.

23:29
    Káňova teč směřovala jen do těla obránce Liberce.

24:03
    Stříteský nepřesně rozehrál a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Willem.

24:11
    Jergl našel na vzdálenější tyči Ostřížka, který sklepl puk jen těsně vedle pravé šibenice!

24:24
    Další pokus olomouckých hráčů už končí v lapačce Romana Willa.

24:54
    Strapáč protečoval puk do útočného pásma, ale Will přispěchal obráncům na pomoc.

25:20
    Irglova přihrávka na Dujsíka nebyla přesná. Olomouc musí začít od své branky.

25:45
    Liberec si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Švrček (OLO).

25:52
    Vyrůbalík vybojoval puk jen na chvíli. Liberec se drží v útočném pásmu.

26:05
    Před střelou Filippiho z první Lukáš srazil betony k sobě. Vzápětí Olomouc vyhazuje.

26:44
    Další Filippiho pokus z první a další úspěšný zákrok Lukáše! Ten vyrazil puk až do ochranné sítě.

26:52
    Kolmann mířil příliš vysoko.

27:01
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

27:28
    Valskému uskočil puk do středního pásma.

27:44
    Olomoucká branka se zakymácela ve svém postavení a hra je přerušena. Liberecký gól přišel až po hvizdu píšťalky a tak nemůže platit.

28:00
    Ševc našel jen Lukášovy betony.

28:17
    Lenc mířil do zadního mantinelu.

28:37
    Dujsík posílá puk o mantinel přímo na Willa.

29:00
    Ostřížek zavezl puk za modrou čáru a nabídl ho Jerglovi. Ten okamžitě vystřelil na branku a našel Willovu lapačku.

29:16
    Lakatošovu přihrávku srazil jeden z bránících hráčů. Puk končí za Lukášovou brankou.

29:30
    Na druhé straně se pokoušel dorážet Ostřížek, ale Will puk dokázal udržet. Nakonec rozhodčí posoudili situaci jako postavení útočícího hráče v brankovišti.

29:50
    Strapáč se pokusil vyslat Irgla do brejku, ale jeho přihrávka neprošla přes hole hostujících hráčů.

30:07
    Ondrušek zavezl puk za modrou čáru, ale dál se nedostal.

30:30
    Irgl ve středním pásmu nezpracoval přihrávku a pouze puk protečoval do útočného pásma.

31:10
    Stříteský nabídl puk zpoza branky Jelínkovi, ale ten v obrovské příležitosti minul branku!

31:52
    Tomečkova přihrávka na Káňu neprošla.

31:59
    Naopak na druhé straně se otevřel prostor pro Zachara, který jel sám na Lukáše, ale ten mu místo u tyčky nenechal!

32:50
    Filippi neprošel přes Švrčka.

33:02
    Olomouc následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:06
    Dělovku Havlína srazil Lukáš betonem.

33:33
    Irglovo nahození zastavil za svou brankou Will.

33:58
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Burian zavezl puk mezi čtveřici hráčů a zadovkou ho vrátil na PETRA STRAPÁČE, který si kotouč srovnal a přesnou střelou ho poslal za Willova záda. Asistence: Vilém Burian.
    33:58 Petr STRAPÁČ - 1:0

34:20
    Ondrušek se pokoušel hledat přihrávkou spoluhráče před brankou, ale Will jeho záměr překazil.

35:01
    Olomouc se ale stále drží v útočném pásmu a zdá se, že je při chuti.

35:49
    Zachar ve středním pásmu podklouzl, ale udržel puk pod kontrolou a nakonec ho nahodil do útočného pásma Liberce.

36:12
    Liberec si zahraje přesilovou hru! Dvěma minutami za držení byl potrestán Tomáš Dujsík (OLO).

36:30
    Filippi opět číhal na své pozici na pravé straně, ale tentokrát si musel puk srovnat a Lukáš se na něj stihl připravit.

36:40
    Olomouc vyhazuje až k Willovi.

37:12
    Švrček v rohu drží puk proti třem soupeřům.

37:34
    Birner vystřelil jen do bránícího hráče.

37:48
    Lukáš se vrhl po puku a ukryl ho pod lapačku.

38:05
    Knotek vypíchl Jelínkovu přihrávku a ujížděl na brankáře! Byl tísněný vracejícím se obráncem a tak zvolil střelu, kterou Will zastavil betonem.

38:33
    Liberecký útok zastavuje postavení mimo hru.

38:54
    Švrčkovo nahození mířilo jen těsně vedle pravé tyče.

39:23
    Laš na červené čáře skvěle zakročil a zdržel útok Liberce.

39:28
    Po něm se šikovným zákrokem blýskl i Lukáš.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina začala jednoznačně lépe pro hosty, kteří pokračovali ve skvělém výkonu, který začali v první třetině. Hanáci ovšem důslednou obranou přečkali těžké chvíle a z nenápadné akce se prosadil Petr Strapáč. Od té doby šel jejich výkon znatelně nahoru a v prvních chvílích po inkasovaném gólu zažíval těžké chvíle Liberec. Skóre už se však neměnilo a třetí třetinu tak začnou Kohouti s těsným náskokem.

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 7 (celkem 15)
    Liberec – 12 (celkem 23)

Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:15
    Ostřížek pozdržel rozehrávku Liberce v útočném pásmu, ale hosté se drží na kotouči.

40:41
    Olomouc jen posílá puk za Willovu branku a odchází střídat.

40:55
    Irgl se mezi kruhy natahoval po puku, ale soupeř mu nedovolil zakončit.

41:17
    Irglova střela mířila jen do bránícího hráče.

41:43
    Skladaný zachytil puk až za modrou čárou. Píská se postavení mimo hru a vhazovat se bude na hranici obranného pásma Liberce.

42:00
    Liberec udržel puk v útočném pásmu, ale hráči si přihráli rukou a tak jsou záhy vykázáni do středního pásma.

42:17
    Skladaný pouze protečoval puk kolem mantinelu do středního pásma.

42:44
    Před střelou Hanouska sklapl Lukáš betony.

43:00
    Hanousek se dostal i k druhé střele, kterou ještě tečoval některý z hráčů před brankou. Lukáš ale zachytil kotouč do lapačky.

43:11
    Hanáci vyhazují puk na zakázané uvolnění.

43:19
    Hanouskův pokus opět někdo tečoval, ale jen vedle Lukášovy klece.

43:48
    Ostřížek si vyjel na vrchol kruhů a vystřelil. Knotek se pokoušel clonit, ale Will i tak dokázal kotouč najít a ukrýt do výstroje.

44:12
    Liberec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Švrček (OLO).

44:20
    Laš vyhazuje až k Willovi.

44:45
    Liberecká přihrávka se odrazila o Lašovy brusle ven z obranného pásma domácích.

45:19
    Bilí Tygři předvedli pohlednou kombinaci, ale nakonec se k puku dostal Irgl, který ho opět posílá do bezpečí.

45:50
    Kolmann mířil jen vedle branky.

46:11
    Jeden z libereckých hráčů zůstal sám před brankou, ale v obrovské příležitosti netrefil puk dobře!

46:25
    Na druhou stranu ujížděl Skladaný, ale oba obránci Liberce ho stíhali a nakonec mu nedovolili zakončit.

46:38
    Zachar zakončoval z pravé strany švihem, Lukáš drží puk ve výstroji.

46:47
    Jergl nezpracoval Ostřížkovu přihrávku a po zakázaném uvolnění se tak hra vrátí zpět před Lukáše.

46:51
    Hanouskovi u mantinelu propadl puk a Liberec tak musí vyklidit útočné pásmo.

47:10
    Nahození Kolmanna tečoval jeden z útočníků mimo branku.

47:20
    Irgl v obrovské příležitosti minul branku!

47:54
    Káňa posílá puk přes hůl Havlína na trestnou lavici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:00
    Hned vzápětí puk končí na olomoucké střídačce a vhazovat se bude před Lukášem.

48:04
    Zachar z úhlu Lukáše nepřekvapil.

48:37
    Škůrkova přihrávka nenašla nikoho z hráčů Olomouce a puk opět končí až na zakázaném uvolnění.

48:47
    Krenželok si vyjel před branku Lukáše, ale střela z otočky mu nesedla.

49:12
    Kolmannův pokus Lukáš vyrazil před sebe. Olomouc ihned odehrála puk do rohu.

49:33
    Tam puk také zůstal v obležení několika hráčů. Rozhodčí nakonec přerušil hru. Vhazovat se bude před Lukášem.

49:42
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Marek Zachar (LIB).

49:51
    Liberec zahajuje oslabení úspěšným vyhozením přes všechny čáry.

50:18
    Lakatoš vybojoval puk v útočném pásmu, ale Kolmannova střela od modré směřovala jen mimo tři tyče.

50:42
    Strapáč se natahoval po puku před brankou, k zakončení se však nedostal.

50:52
    Irgl pálil z první, ale Will se proti němu stihl přesunout!

51:01
    Bílí Tygři opět vyhazují až k Lukášově brance.

51:23
    Káňovu ránu Will dokázal vyrazit.

51:43
    Strapáč se pokoušel přihrát do jízdy Ondruškovi, ale zasáhl hůl bránícího hráče.

52:09
    Birnerovu střelu ztlumil Ondrušek.

52:09
    Oba hráči, Jiří Ondrušek (OLO) i Michal Birner (LIB) vzápětí putují na trestnou lavici za menší potyčku.

52:15
    Ševcova rána Lukášovi vypadla, ale olomoucký brankář puk dokázal najít a ukrýt.

52:19
    Další Ševcovu ránu Lukáš vyhlavičkoval do ochranné sítě.

52:29
    Střela Hudáčka na branku neprošla.

52:53
    Ševc z ideální střelecké pozice ještě hledal Filippiho, ale Lukáš se dokázal natáhnout a vykopl puk koncem betonu!

53:14
    Zachar se vyřítil do útoku, ale Lukáš jeho střele postavil do cesty vyrážečku.

53:44
    Dujsík za svou brankou vybojoval puk a předvedl krásnou individuální jízdu přes celé kluziště. Jeho střela však mířila příliš vysoko.

54:13
    Valský neprošel přes Škůrka.

54:43
    Ostřížek vyvezl puk a prověřil Willa střelou z úhlu.

55:04
    Švrčkova střela se odrazila o hokejku bránícího hráče do rohu.

55:30
    Jelínek neprošel přes střední pásmo, ale udržel puk na holi.

55:42
    Liberečtí se dostali ke střele z bezprostřední blízkosti, ale Lukáš vytáhl další skvělý zákrok!

55:46
    Dohertyho ránu Lukáš neviděl, ale dokázal ji vykopnout betonem!

56:08
    Také proti Ševcovu nahození zasáhl domácí brankář levým betonem.

56:36
    Ostřížek s Jerglem vyrazili do přečíslení! Ostřížek se pokusil přihrát, ale vracející se obránce puk zastavil a tak domácí hráč ještě vystřelil! Will mel plné ruce práce, aby svůj tým udržel na dosah vyrovnání.

Dnešní utkání sleduje 4213 diváků.

56:36
    Oddechový čas pro hosty.

56:45
    Knotek zdržuje rozehrávku Liberce za brankou Willa.

56:59
    Liberec je v útočném pásmu a Will spěchá na střídačku!

57:10
    Olomouc vyhazuje přes celé kluziště, jen na zakázané uvolnění.

57:26
    Filippiho střela na branku neprošla.

57:38
    Liberec se tlačí do branky ze všech sil, ale Lukáš svou tyčku uhájil!

57:44
    Irgl pouze protečoval do středního pásma.

58:08
    Ordoš dostal křižmou přihrávku, ale musel si puk srovnat a Lukáš se stihl přesunout!

58:48
    Ševc prověřil Lukášův pravý beton.

58:56
    Irgl mohl jet sám na prázdnou branku, ale byl faulovaný!

58:56
    Olomouc si tak zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odpyká Tomáš Hanousek (LIB).

59:05
    Liberec vyhodil přes všechny čáry a rozhodčím nedošlo, že hraje v oslabení. Vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

59:10
    Jergl vrací puk za branku Willa.

59:27
    Will odspěchal na střídačku přesně ve chvíli, kdy se Ondrušek zmocnil puku! Trefil ale jen oblouk branky.

Nejlepší hráči utkání:
    Jan Lukáš (OLO)
    Tomáš Filippi (LIB)

V poslední třetině už Olomouc uhájila těsný náskok a to především díky skvěle chytajícímu Janu Lukášovi. Will na druhé straně také chytal fantasticky a udržel svůj tým na dosah až do závěrečné tříminutovky, kdy se Tygři uchýlili ke hře bez brankáře, nicméně ani v ní se nedokázali prosadit. Naopak daleko od trefení prázdné branky nebyli Irgl a Ondrušek.

Trestné minuty: 8 – 8

Tři body tak bere Olomouc, která se dotáhla na dosah sedmé Mladé Boleslavi a udělala důležitý krok vstříc play-off. Liberec oproti tomu porážky nemusí příliš litovat, stále ještě si drží nad druhou Plzní dvoubodový náskok.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:36:45)