Žilina – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Nitra 3:4 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 3:0 (kon.)
Detva – Trenčín 2:6 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 4:5 (po pr.)
HK Detva
2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Pátek 22.02.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 53. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:30:59)

Trenčín ve třetí třetině s přehledem kontroloval vývoj utkání a zaslouženě zvítězil. O zisku tří bodů rozhodl ve druhé třetině, ve které byl jasně lepší a kterou vyhrál 3:0. Domácí se ještě snažili něco udělat ve třetí třetině s výsledkem, vůbec se jim ale nedařilo a po šestém inkasovaném gólu zápas v podstatě zabalili.

59:03
    Sádecký pak tečoval nepříjemné nahození Rýgla, ani tentokrát ale Petrík nemusel zasahovat, protože puk opět skončil mimo.

58:44
    Mikula se natlačil přes obránce Detvy k brance, nedokázal ale namířit přesně a vystřelil mimo branku domácích.

57:54
    Přihrávka Žilky prošla celou šířkou útočného pásma až k Ďalogovi, který zblízka namíříl nad branku Valenta.

57:25
    Gachulinec pod tlakem vyhodil puk z vlastní třetiny a přihrál ho tím hostům, kteří se znovu usadili v útočné třetině.

56:15
    Radivojevič se po kolmé přihrávce dostal za obranu Detvy a vystřelil z pravého kruhu. Tvrdou střelou příklepem trefil boční síť branky domácích.

55:24
    Domácí opět zazmatkovali při rozehrávce a nechybělo moc, aby sa k puku dostal Bartovič.

55:05
    Zápas už se v podstatě jen dohrává, protože o vítězi je rozhodnuto. Další nahození od modré bez problémů chytil Valent.

54:53
    Bartovič se dostal přes obránce Detvy a sám před Petríkem zkusil blafák na domácího brankáře. Ten tento pokus vyrazil a následně skvělým zákrokem zneškodnil i jeho dorážku.

53:55
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Betker – 2 min., bitka + 10 min. osobní trest, bitka). Trest odpyká Jendroľ.

53:55
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., bitka + 10 min. osobní trest, bitka). Trest odpyká Hecl.

53:55
    Dlouhý už zamířil do šatny. Během bitky oba rváči shodili rukavice, takže se dá očekávat podobný trest i u Betkera.

53:55
    Pulišova střela od modré se několikrát odrazila od hráčů před brankou, až ho našel Valent a chytil ho. Do potyčky se ale před brankou dostal Betker s Dlouhým, kteří si vyměnili několik úderů.

53:10
    Gula zachytil domácí rozehrávku, pak se ale sám vystavil do ofsajdu.

52:12
    Domácí už ani velmi nenapadají a začínají vypadat poměrně rezignovaně. Hosté s přehledem kontrolují zápas.
    51:21 Marek Hecl (TRE) - 2:6

51:21
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!

Tak je asi rozhodnuto! Bartovič získal puk u levého mantinelu a posunul ho rozjetému MAREKOVI HECLOVI, který se se Sádeckým dostal do přečíslení 2 na 1. Hecl ho napokon zakončil sám a přesnou střelou švihem k levé tyčce překonal Petríka. Asistence: Milan Bartovič.

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 12. Hodgson (McLean), 17. Chovan (Puliš) – 1. Sojčík (Starosta), 14. Varga (Radjenovic, Bokroš), 25. Sádecký (Bartovič, Krejči), 27. Varga (Sojčík, Ölvecký), 39. Švec (Radjenovic, Varga), 52. Hecl (Bartovič)

HK Detva: Zalivin (27. Petrík) – Kuklev, Chovan, Sládok, Golian, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, McLean, Hodgson – Gašpar, Chovan, Král – Ďaloga, V. Fekiač, Török
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Hollý) – Starosta, Rýgl, Krejči, Bokroš, Gula, Husár, Dúžek, Hlinka – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Švec, Radjenovic, Varga – Hudec, Dlouhý, Mikula

Rozhodčí: Goga, Rencz – Tvrdoň, Kis-Király