Arsenal – Southampton 2:0 (kon.) | Manchester Utd. – Liverpool 0:0 (kon.)
Arsenal FC
2:0 (2:0)
Southampton FC
Neděle 24.02.2019, 15:05 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 27. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (17:13:12)

Fauly: 7:14

Utkání je u konce, Arsenal doma potvrdil roli favorita a porazil Southampton 2:0. Oba góly padly už v prvním poločase. Nejprve se prosadil šikovnou tečí Mchitarjanovy střely Alexandre Lacazette a další gól pak dal přesnou střelou k tyči už sám Henrich Mchitarjan. Alexandre Lacazette měl ještě v prvním poločase další tři dobré šance, ale ani jednu už neproměnil. Ve druhé půli už hra ztratila tempo, domácí si hlavně hlídali své vedení. Hosté byli nejblíže ke snížení, když v závěru po rohovém kopu pálil Targett, ale Leno ho parádně vychytal.

90+4

90+3
    Mohamed Elyounoussi nebyl se svou přihrávkou do vápna přesný a Leno teď s rozehrávkou nemusí spěchat.

90+2
    Zápas už se chýlí ke svému konci a vypadá to, že domácí už se nenechají připravit o tři body. I když to Southampton stále nevzdává.

90+2
    Aubameyang dostal do vápna zpětnou přihrávku obloučkem, ale pak mu nevyšel centr ani střela a míč skončil v náruči brankáře Anguse Gunna.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty!

90
    Arsenal dokázal získat míč, ale uchýlil se jen k odkopu do bezpečí, takže Southampton se zase rychle pohrne dopředu.
    89. Skvělý zákrok Lena proti Targettovi na závěr duelu.

89
    Rohový kop letěl na přední tyč a domácí ho odvrátili. Jenže pouze k Mattu Targettovi, jehož prudkou ránu z první musel skvělým zákrokem vytěsnil Leno.

88
    Hra se už zase přesunula na opačnou stranu, kde si hostující fotbalisté vybojovali rohový kop.

87
    Pierre-Emerick Aubameyang si kousek za vápnem nachystal míč na střelu pravačkou, ale trefil pouze blokující hráče Southamptonu.

87
    Arsenal zatím zvládá závěr zápasu dobře, nyní se dokonce nastěhoval na polovinu soupeře.
    86. Gunn předvedl skvělý reflex.

86
    Pierre-Emerick Aubameyang běžel z levé strany sám na Gunna a chtěl přihrávat na Lacazetteho. Míč ale srazil Jannik Vestergaard a Angus Gunn pak musel předvést skvělý reflexivní zákrok.

85
    Xhaka byl na zem poslán Pierrem-Emilem Höjbjergem nedovoleným způsobem. Domácí budou rozehrávat ze středové oblasti hřiště.

84
    Southamptonu už se čas na vyrovnání krátí, ale hosté to ještě budou samozřejmě zkoušet. Znovu jsou s míčem na útočné polovině.

83
    Domácí ho rozehráli téměř identicky, ale tentokrát se k centru ani nedostali. Míč ovšem udrželi ve své moci.