NY Islanders – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Boston – Tampa 4:1 (kon.)
Ottawa – Edmonton 2:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Florida 6:5 (1:0 po s.n.)
Los Angeles – Dallas 3:4 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Dallas Stars
Pátek 01.03.2019, 04:38 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:29:55)

Česká stopa v utkání
    Radek Faksa (DAL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:19
    Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:19

1. Anže Kopitar (LAK) 2+1
    2. Radek Faksa (DAL) 1+0
    3. Roope Hintz (DAL) 1+0

Dallas se díky tomu posunul na sedmé místo Západní konference, Los Angeles naopak utržilo desátou porážku v řadě.

Dallas se pro povinné vítězství doslova protrápil. Los Angeles, které před zápasem tížila série devíti porážek v řadě, ukázalo drápky a pořádně svým soupeřům zatápělo. V první třetině vedlo 2:0, ve druhé se ujalo vedení 3:2, a i když v obou případech o náskok přišlo, tak bylo i v prodloužení bylo nebezpečnější.

Hokej se ale nehraje na šance, nýbrž na góly a ten rozhodující dokázal natřikrát vsítit Hintz.

63:19 Roope HINTZ - 3:4

63:19
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jenže aktivita ještě neznamená, že musíte vyhrát! První opravdu povedená akce Dallasu v prodloužení přináší rozhodující gól. Quick si poradil se střelou Radulova zpoza kruhů, ale dostal se do velkých problémů, když obrana Kings neodstavila ROOPEHO HINTZE. Dvě jeho dorážky ještě zastavil, proti třetí už neměl šanci, když ho Hintz obhodil vzduchem. Asistence: Alexandr Radulov, John Klingberg.

62:40
    Kings jsou v prodloužení zatím jednoznačně aktivnější. Brown se už dostával k puku za obranou, ale nepodařilo se mu ho zpracovat.

61:38
    Walker opět v akci, ale z pravého kruhu se neprosadil, Chudobin vyráží.

61:16
    Rychlý útok Heiskanena, Quick si rovněž připisuje zákrok.

61:02
    Walker po zisku puku ve středním pásmu nabral rychlost, ale přes Jamnarka úplně nepřešel. Přesto zakončil, Chudobin puk zachytil.

60:01

O osudu utkání rozhodne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Ani jeden z týmů se nedokáže usadit v útoku.

59:02
    Postavení mimo hru, do něhož se dostal Seguin.

58:34
    Toffoli se prosmýkl do útočného pásma a z levého kruhu chtěl přihrávat na střed Kopitarovi. Přihrávka ale neprošla.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. Kopitar (Walker, Toffoli), 14. Leipsic (Doughty, Kopitar), 32. Kopitar – 15. Seguin (Fedun, Lovejoy), 27. Janmark (Comeau), 50. Faksa (Comeau, Lovejoy), 64. Hintz (Radulov, J. Klingberg)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Roy, Phaneuf, MacDermid, Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, J. Carter (A), Luff – Brodzinski, Kempe, Leipsic – Wagner, Lewis, Clifford.
    Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov (A), Seguin, Hintz – Comeau, Faksa, Gurjanov (A) – Spezza, L'Esperance, Janmark – B. Ritchie, Dickinson, Ničuškin.

Rozhodčí: Furlatt, Luxmore – Smith, Knorr