Litvínov – Liberec 6:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Sparta – K. Vary 4:3 (2:1 po s.n.)
Berani Zlín
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 01.03.2019, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 49. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost a přeji radostný, pohodový víkend! (20:10:00)

Nejlepšími hráči byli na obou stranách po zásluze vyhlášeni gólmani, tedy Libor Kašík za Zlín, Justin Peters za Chomutov.

Počet diváků: 4155

Dnešní zápas měl velmi vzestupnou tendenci, co se akcí týče. Začátek byl opravdu vlažný, ale hráči si všechno schovávali až do poslední třetiny. Od 45. minuty, kdy se Zlín dostal do vedení, jsme sledovali hru, která už připomínala utkání play-off, neboť oba týmy do toho šly naplno. Gól jsme už ovšem neviděli, a tak se radují PSG Berani Zlín. Ti se dnešní výhrou výrazně přiblížili předkolu vyřazovací části sezony.

59:59
    V poslední chvíli se ještě před domácím brankářem zjevil osamocený Tomáš Svoboda, jehož pumelici v poslední vteřině Kašík schovává do lapačky!

59:53
    Blaha chyboval ve středním pásmu, je z toho zakázané uvolnění Pirátů a máme rozhodnuto!

59:16
    Chomutov hraje v plném počtu, Justin Peters opouští branku a hosté hrají v šesti!

58:56
    Tato zlínská přesilovka podle očekávání jako přesilovka nevypadá, naopak Chomutovští se ženou do útoku. Kašík drží střelu od modré čáry.

58:10
    Stanislav Dietz střílel zápěstím z pravého kruhu, puk Kašíkovi propadl pod rukou a doklouzal těsně vedle branky!

57:59
    Adam Raška ve vlastním oslabení přebluslil celé hřiště a dokázal i zakončit, je jasné, že to budou hosté zkoušet.

57:16
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Masi Marjamäki – 2 min., vysoká hůl).

56:40
    Do šance se dostával Dietz, zlínští teď nevědí, kde jim hlava stojí.

56:11
    Zlín hraje v plném počtu.

56:00
    Svoboda nabízel střílenou přihrávku před Kašíka, kde číhal volný Sklenář, ten ale nedokázal tečovat puk.

55:12
    Chomutovští příliš kombinují a váhají se střelou, ta Svobodova byla bolestivě zblokována domácím obráncem.

54:11
    Po velikánské šanci Lukáše Kováře si jde na dvě minuty sednout Daniel Gazda za hrubost. Hostům se tak otevírá ideální příležitost pro srovnání.

52:39
    Zlín dokázal dobře přejít do útoku, díky čemuž jel Jakub Herman úplně sám na Peterse. Ten si ale s kličkou do forhendu poradil a skvělým výkonem drží Pirátům naději.

52:12
    Zakázané uvolnění Chomutova.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 17. Herman (Honejsek, Řezníček), 45. Okál (Herman, Ferenc) – 17. Tomica (Flemming, V. Růžička)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek (A), Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta, Padrnos – Dufek, Fořt (A), Kubiš (C) – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, P. Sedláček, E. Kulda – L. Krejčík, Popelka, Václavek.
    Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Jank, Flemming, L. Kovář, Knot, Dietz, Blaha, Valach – Sklenář, V. Růžička (A), J. Stránský – Tomica (C), Raška I, Klhůfek – Koblasa, Vantuch, Duda – Marjamäki, Gut, T. Svoboda.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Kajínek, Zavřel