Ufa – Magnitogorsk 5:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:3 (po pr.)
Soči – Jaroslavl 3:2 (po pr.)
HK Soči
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:2
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 01.03.2019, 17:30 • Palác sportu Bolšoj • Play-off KHL • Osmifinále

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 20:28, vhazování 21:23, hity 17:9, čas v útoku 6:52-9:31, vyloučení 3:2, využití 1:0.

Československá stopa
    Marek Bakoš (SOČ) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 14:58
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:19 (20:10:08)

Hokejistům Soči se podařilo vydřít první vítězství v sérii, když dvakrát vyrovnali a z mohutného nástupu do prodloužení záhy rozhodli druhou trefou Andreje Altybarmakjana. Jaroslavl byla blízko vítězství, v celém zápase měla mnohem více šancí, ale už třetí třetinu odehrála velmi pasivně a to se v ledním hokeji často nevyplácí. Lokomotiv i tak vede 2:1 na zápasy, čtvrté utkání této série se hraje pozítří.
    Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost, hezký večer.

61:35 Andrej ALTYBARMAKJAN - 3:2

61:35
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hrdinou dne je ANDREJ ALTYBARMAKJAN, který převzal kotouč od Točického a za přihlížení strnulé pětice bílo-červených skvěle vymetl zadní růžek jejich brány. Asistence: Nikita Točickij.

60:26
    Čtvrtou část hry zahájil nápor Soči, závar před brankou Ilji Konovalova ale k přímému ohrožení nevedl.

60:01

Další třetina začne přibližně v 19:59.

Střely na bránu ve třetí třetině 6:4, celkem 19:28.

Jaroslavl dlouho bránila náskok, za pasivnější hru ji ale domácí potrestali zásluhou Altybarmakjana, který v 54. minutě zařídil prodloužení. Na rozdíl od základní části teď čeká hokejisty klasická přestávka mezi třetinami.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29
    Kirill Kapustin objel bránu a zpětnou přihrávkou nabídl palebnou pozici Bočarovovi, který vyprášil betony Ilji Konovalova.

58:46
    Třináctý útočník Lokomotivu Apalkov se ukázal na ledě a křížným pasem marně hledal spoluhráče na zadní tyči.

56:55
    Starkov vysunul do jízdy Bakoše, který z plné jízdy přes půl kluziště přestřeluje.

55:21
    Oboustranné pasy zpoza vlastní brány, bruslí se ve velkém tempu tam a zpátky, bránící mužstvo má zatím vždy vrch.
    53:40 Andrej ALTYBARMAKJAN - 2:2

53:40
    ANDREJ ALTYBARMAKJAN se protáhl podél pravého hrazení do útočného pásma, předal Rykovovi a najel si do mezikruží na jeho přesnou přihrávku zpoza brány, kterou dokázal z první umístit do sítě.
    Asistence: Jegor Rykov.

52:35
    Dlouho se hraje bez přerušení, probíhá urputná bitva o každý metr ledu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 29. Collins (Šmeljov, Rykov), 54. Altybarmakjan (Rykov), 62. Altybarmakjan (Točickij) – 17. Sannikov (Alexejev, Kronwall), 34. Kronwall (Kozun, Loktionov)

HK Soči: Šikin (Barulin) – Jokipakka, J. Alexandrov, Rykov, Budkin, Chomickij, D. Alexandrov, K. Vorobjov – Bakoš, Collins, Šmeljov – Kapustin, R. Rosén, Bočarov – Lugin, Altybarmakjan, Točickij – Starkov, Kaletnik, Polunin – Akmaldinov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, N. Averin – Jurtajkin, Loktionov, Kozun – Sannikov, J. Averin, Alexejev – Iljenko, J. Korotkov, Korškov – Kajumov, Ivanov, Kovalenko – Apalkov.

Rozhodčí: Fatějev, Romasko – Lazarev, Viljugin