Žižkov – Prostějov 4:1 (kon.) | Varnsdorf – Pardubice 0:0 (kon.) | Hr. Králové – Sokolov 2:0 (kon.)
Vlašim – Č. Budějovice 0:1 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
4:1 (3:1)
1. SK Prostějov
Neděle 03.03.2019, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 17. kolo

Je rozhodnuto! Žižkov vstoupil do fotbalového jara vítězně, nad Prostějov si hráči z Prahy připsali domácí vítězství 4:1.

Do zápasu vstoupil pražský Žižkov přímo skvěle. Už po třech minutách hry se se štěstím prosadil po teči jednoho z branících hráčů Jonas Auer. V 11. minutě po penaltě a premiérovém gólu Mashikeho domácí celek vedl už o dvě branky. V 15. minutě po rohu snížil Vošahlík. Ve 24. minutě se už ale opět trefil Mashike, který se střelou k pravé tyči z úrovně připsal další velké plus u žižkovských fanoušků.

Ve druhém poločase toho k vidění už tolik nebylo. V 61. minutě se poměrně nevšedně z velkého úhlu prosadil Urbanec, nepříjemností na dnešním zápase bylo vážné zranění Batioji, který si zřejmě zranil levé koleno. (12:07:00)

90+3

90+3
    Ofsajd Žižkova.

90+2
    Polákův centr byl až moc vysoký a skončil bez jakékoliv teče v zámezí za brankou.

90+2
    Prostějov ještě na závěr dnešního utkání zahraje zajímavý volný kop z levé strany hřiště.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 1281 diváků.

90
    Rozhodčí nastavil další 3 minuty hry.

89
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Elvis Mashike Sukisa, přichází Rostislav Baďura.

87
    Vošahlík nevyřešil přečíslení 2 na 1 ideálně a po nepovedené kličce ztratil míč.

86
    Centr z volného kopu z osy hřiště způsobil před hostující brankou závar, do žádné vážnější šance se ale Žižkov nepodíval.

85
    Roh Žižkova nepatřil k těm povedenějším, jelikož skončil na hlavě prvního obránce.

85
    Zapletal dobře vystihl centr Tusjaka a poslal míč do zámezí za vlastní branku. Domácí budou kopat roh.

84
    Žlutou kartu dostává Jakub Urbanec (FK Viktoria Žižkov).

83
    Le Giang centr z levé strany vyrazil na roh.

82
    Nepřesný centr z rohu se ani nepodíval do vápna skončil zamotaný ve vnější síti.

81
    Rychlý brejk domácích končí rohem pro Viktorii.

80
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Michal Zapletal.

78
    Mashike si v rohu hřiště zamotal do vlastních kliček a ztratil balón.

77
    Další volný kop pro Prostějov. Tentokrát si na něj naskočil Vošahlík, k zakončení mu ale pár centimetrů chybělo. Míč tak skončil u Soukupa.

Libor Kokoška

Branky: 3. Auer, 11. Mashike Sukisa (pen.), 24. Mashike Sukisa, 61. Urbanec – 15. Vošahlík

Karty:   84. Urbanec (ZIZ)

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Šimek, Auer, Opluštil (C), Urbanec – Tusjak, Batioja (73. Bazal), Antl, Kubala (68. Súkenník) – Mashike Sukisa (89. Baďura), Rothe.
    Náhradníci: K. Hrubeš – Hejný, Stříž, Baďura, Súkenník, Bazal, Burda.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Slaninka, Koudelka (71. Píchal), Polák, A. Ševčík – Biolek, Vošahlík, Lutonský (80. Zapletal), Schuster (C) – Sus, Žikol.
    Náhradníci: Mucha – Pančochář, Machynek, Fládr, Zapletal, Píchal.

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, Zdeněk Dobrovolný