Sparta – Litvínov 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:2 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (2:0 po s.n.) | Plzeň – Třinec 1:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 3:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Mountfield HK
Neděle 03.03.2019, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Mějte příjemný zbytek večera, do konce základní části budou hrát Vítkovice doma už jen jednou, tak si tento zápas nenechte ujít, já se na Vás u něj budu těšit znovu na počtenou. (19:17:05)

I dnešní zápas už zná svého vítěze, hosté začali lépe a dostali se zkraje druhé části do vedení, domácí ale dokázali ještě v té samé části srovnat stav. Ve třetí třetině to byli domácí, která strhli vítězství na svou stranu, ale hosté byli proti a necelé tři minuty před třetí sirénou zařídili znovu nerozhodný stav. V prodloužení byly k vidění šance na obou stranách, ale ale rozhodnutí tato část hry nepřinesla. V samostatných nájezdech vychytal domácí Bartošák všechny čtyři královehradecké borce, vítkovičtí hráči naopak ze čtyř pokusů skórovali dvakrát, a tak si mohou svěřenci trenéra Petra připsat do tabulky dva body.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Ridera – JAN VÝTISK
    Mountfield HK – FILIP PAVLÍK

Šimon STRÁNSKÝ - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    ŠIMON STRÁNSKÝ se rozjel na Maxwellovu klec, před brankou zamíchal pukem a poslal puk do odkryté klece – 3:2.

4. série
    2:0
    Hosté poslali na led Pauloviče, jeho klička ale do branky neprošla – 2:0.

4. série
    2:0
    Další na řadu přichází z vítkovického týmu Schleiss, jeho zakončení po ledě sebral Maxwell do lapačky – 2:0.

3. série
    2:0
    Hosté zkoušejí zvrátit vývoj Cingelem, ten ale nastřelil Bartošákovu vyrážečku, od které puk padl kousek od vítkovické tyče – 2:0.

3. série
    2:0
    Domácí posílají k dalšímu nájezdu Kucseru, ten si počkal na pohyb gólmana, zmátl jej zakroužením rameny a posílá puk za jeho záda – 2:0.

2. série
    1:0
    Mountfield dává důvěru Vopelkovi, Bartošák po jeho střele moc nevěděl, kde má puk, ale ten se zastavil o jeho betony, vítkovický gólman okamžitě přestal couvat do branky – 1:0.

2. série
    1:0
    Za vítkovické se k puku postavil Lev, čekal na pohyb gólmana, jeho prudká střela pak mezi betony neprošla – 1:0.

1. série
    1:0
    Hosté vysílají do boje Radovana Pavlíka, ten se rozjel na domácí klec zeširoka, kotouč mu u branky ujel a už se mu nepodařilo jej umístit – 1:0.

1. série
    1:0
    Domácí vysílají jako prvního do boje Stránského, ten před Maxwellem zamíchal pukem a posílá puk do odkryté branky – 1:0.

64:59
    Za držení je dvěma trestnými minutami ohodnocen domácí Roman, který se tak nebude moci zapojit do samostatných nájezdů.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 36. Výtisk (Olesz), 49. Š. Stránský (Schleiss, Kucsera), rozh. náj. Š. Stránský – 22. F. Pavlík (Cingel, Paulovič), 58. Vincour (R. Pavlík, Cibulskis)