Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:4 (kon.) | N.Novgorod – Barys 5:4 (po pr.) | Spartak Moskva – Petrohrad 2:3 (po pr.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:4 (2:0, 0:2, 1:2) Stav série: 0:4
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 04.03.2019, 15:00 • Traktor Arena V. Bělousova, Čeljabinsk • Play-off KHL • Osmifinále

Česká stopa
    Jakub Kovář (JEK) 22 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 88,0% (17:37:49)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 25:44
    Vhazování 25:37
    Hity 8:15
    Čas v útoku 15:42-12:05
    Vyloučení 1:5, navíc Petrov 5 minut + do konce – Da Costa 5 minut + do konce, Krikunov 10 minut
    Využití 0:2

Traktor Čeljabinsk začal dnešní zápas výborně a rychle vedl o dvě branky. Jeho potápějící se loď však první opustil kapitán – právě při vyloučení Alexeje Petrova za faul kolenem na 5 minut a do konce utkání využili hosté jedinou přesilovku v zápase dvěma góly.
    Poslední část začala také lépe pro Traktor, který ještě jednou vedl 3:2, během chvilky ovšem dvěma bleskovými akcemi kolem brány otočila skóre Litovčenkova formace s Dawesem a Sextonem.
    Čeljabinsk tedy jasnému favoritovi v uralském derby podlehl poosmé v řadě a osmifinálová série končí v nejkratším možném čase. Nejlepší celek základní části Východní konference Avtomobilist Jekatěrinburg může pošetřit síly na čtvrtfinále, které vypukne až příští týden.

59:51
    Ani Dawes se od mantinelu nezapsal mezi střelce do prázdné.

59:28
    Vyhození přes celé hřiště trefuje tyč prázdné brány Čeljabinsku!

59:10
    Bailen pálí od modré těsně vedle, kotouč se otřel o boční konstrukci.

58:44
    Zato nyní už se icing píská. Děmčenko míří na střídačku a Traktor se pokusí prodloužit si sezónu v šesti.

58:21
    Ilja Krikunov vybojoval kotouč před vlastní bránou a vyhazuje ho podél hrazení tak šikovně, že se vyhnul zakázanému uvolnění.

57:21
    Traktor rozjíždí jednu z posledních akcí zápasu zpoza vlastní brány, ale je brzy zastaven a Litovčenko poslal vybojovaný kotouč zpět na Děmčenka.

55:40
    Deset vteřin po vypršení přesilovky dostal Igor Polygalov skvělou křížnou přihrávku do jízdy od Bailena, pohotovou střelou si na Kováře nepřišel.

55:30
    Hosté v plném počtu. Ani 13 minut početní výhody dnes Traktoru nestačilo.

54:56
    Český reprezentační brankář máchl vyrážečkou naprázdno, střela od modré šla nad.

53:57
    Vitalij Kravcov nepropálil přesouvajícího se Kováře, na brankovišti se ještě snažil o dorážku Šarov.

53:30
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., nedovolené bránění).

53:30
    V ponechané výhodě se Kovář natáhl po brankové čáře a betonem odrazil střelu z pravého křídla, z dorážky netrefil prázdnou bránu Igor Polygalov.

52:44
    Přihrávkou zpoza brány hledal spoluhráče Kokujov, puk klouzal po ledě mimo Kovářův dosah, ale ke smůle domácího útočníka nebyl před bránou nikdo, kdo by ho doklepl.

51:27
    Na druhé straně přejel Alexandr Kučerjavenko útočnou modrou také předčasně.

51:18
    Ofsajd domácích, Kovář se může osvěžit z lahve.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Glinkin (Kravcov), 6. Isajev (Borodkin, Kokujov), 41. Šarov (Glinkin, Karpuchin) – 32. Krikunov (Golyšev), 33. Litovčenko (I. Višněvskij, Golyšev), 43. Sexton (Dawes, Litovčenko), 45. Litovčenko (Dawes, Sexton)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – N. Chlystov, Bailen, A. Petrov, Karpuchin, Isajev, Borodkin (C), Želdakov – Enlund, Polygalov, Thomas – Kravcov, Šarov, Glinkin – Peňkovskij, Rybakov, Kokujov – Bergström, Dugin, Šolochov – Jerofejev.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, I. Višněvskij, Ljamin (C), Jegoršev, Mamkin, Trjamkin, Valitov – Dawes, S. Da Costa, Golyšev – A. Garejev, Litovčenko, Sexton – Krikunov, Kučerjavenko, Denis Kazionov – Česalin, Torčeňuk, Obidin – Rassejkin.

Rozhodčí: Bělov, Lavrenťjev – Gorděnko, Sysujev