Kometa Brno – Sparta 7:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.)
K. Vary – Pardubice 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.) | Třinec – Chomutov 4:1 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Úterý 05.03.2019, 17:30 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 51. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (19:51:55)

Oceláři tak v průběžné tabulce přeskočili Liberec a dostali se na první místo, Bílí Tygři ale stále dohrávají svůj duel s Vítkovicemi, aktuální skóre ve třetí třetině je vyrovnané 1:1.

Nejlepší hráči zápasu

Tomáš Marcinko (2+0) – Vladimír Růžička (1+0).

Utkání končí, ze zasloužené výhry se radují domácí Oceláři Třinec, kteří tak zůstávají ve hře o Prezidentský pohár! Definitivní podobu skóre v poslední dvacetiminutovce dal Ethan Werek.

59:38 Ethan WEREK - 4:1

59:38
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využili chyby hostí ve středním pásmu a po přečíslení tří proti jednomu se počtvrté prosadili! Akci táhl Jiří Polanský, jeho zamýšlený pas na Martina Gernáta ale hosté zastavili. Kotouč však zůstal v brankovišti, odkud jej do prázdné branky doklepl ETHAN WEREK! Asistence: Jiří Polanský.

59:20
    Růžička poslal kotouč do útočné třetiny tak, aby z toho nebyl icing. To se ale nepovedlo hostím, hra se tak stěhuje k Petersově brance a gólman Chomutova jde zpět do brány.

58:57
    Vysoký lob Chomutova končí u Hrubce, vhazovat se bude po levé ruce třineckého brankáře.

58:38
    Dravecký se dostal do útočného pásma, třinecký útočník ale místo střely ještě hledal Marcinka, díky čemuž se hosté dostali k puku.

58:15
    Marcinko v rohu kluziště vybojoval puk pro Hrňu, ten jej lehkým obloučkem poslal do středního pásma.

57:53
    Justin Peters je na střídačce, Chomutov to zkouší se šesti bruslaři v poli!

57:53
    Bohumil Jank po pravé straně zavezl puk do útočné třetiny, jeho střelu ale domácí přizvedli do ochranné sítě.

57:22
    Chomutovští se dostali do chvilkového tlaku, kdy kotouč létal kolem tyček Hrubcovy branky, třinecký brankář ale nakonec nemusel zasahovat.

56:48
    Nepřesná rozehrávka Musila z vlastního pásma končí na zakázaném uvolnění.

56:16
    Novotný u modré čáry poslal kotouč Werekovi, ten ale z levé strany trefil jen připraveného Peterse. Domácí nicméně stále mají puk ve své moci.

55:37
    Chomutov je kompletní. Oceláři jsou v útočném pásmu, Chmielewski ani Dravecký ale Peterse ohrozit nedokázali.

55:07
    Chmielewski spěchal za dlouhou přihrávkou z vlastního pásma, kotouč ale byl příliš rychlý a skončil na zakázaném uvolnění.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 6. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 25. Marcinko, 35. Werek (Galvinš, Polanský), 60. Werek (Polanský) – 36. V. Růžička (J. Stránský)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, O. Kovařčík, Cienciala – Raška II.
    Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Jank, Flemming, Trefný, Knot, Dietz, Blaha, Valach – Tomica (C), V. Růžička (A), T. Svoboda – Sklenář, Raška I, J. Havel – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Klhůfek, Gut.

Rozhodčí: Kubičík, Pavlovič – Bryška, Lučan

Diváci: 4 487