Sparta – Bohemians 5:1 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
5:1 (2:1, 3:0, 0:0) Stav série: 2:0
FbŠ Bohemians
Úterý 05.03.2019, 18:45 • Arena Sparta, Praha • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (20:46:48)

Sparťané si po výborném výkonu připisují druhý bod v sérii s Bohemians. Vše napovídá tomu, že by série s klokany mohla skončit už příští neděli po čtvrtém zápase.

V úvodu utkání se prosadil po rychlé akci na jednu přihrávku Ujhelyii, sparťané se ale neradovali dlouho. Už ve 12. minutě si hráči Bohemians udělali ze sparťanských obránců kužely a Šebek zakončil nádhernou akci střelou do růžku domácí branky. Na závěr třetiny Marvánek střelou z otočky opět přisoudil vedení domácím sparťanům.

Už po dvaceti sekundách svůj druhý gól zápasu přidal Ujhleyi. O šest minut později na něj navázal po rychlém brejku Zouzal. Krásný gól vsítil v 36. minutě po přihrávce vzduchem Kalaš.

Třetí třetina nenabídla už žádný gól. Bohemians to pět minut zkoušeli bez brankáře, do žádné vážnější se ale nedostali.

Hráči utkání: Michal Kareš (Sparta) a Kryštof Krbec (Bohemians)

Střely: 18:9.

59:58
    Na závěr dnešního utkání si ještě jeden zákrok připsal Beneš!

59:37
    Tribuny sparťanského stánku jsou v jednom ohni! Sparta slaví druhý vítězný zápas v sérii s Bohemians.

59:33
    A další zákrok pro Beneše!

58:49
    Košir si vyměnil míček se svým spoluhráčem na středu hřiště a vydal se do přímo gólové pozice. Bekhendem nakonec ale nedokázal překonat ležícího Kotoučka.

58:40
    Vysoká hůl Bohemians. Sparťané opět u míčku!

58:14
    Vzal to na sebe nejproduktivnější hráč Bohemians Krebner, ani on ale nepřekonal skvěle chytajícího Beneše.

58:09
    Šebek na zemi. Zajímavý úder pro Bohemians z osy hřiště.

58:00
    Právě probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

57:42
    A Beneš opět zasahuje, tentokrát po střele střední vzdálenosti!

57:18
    Beneš nadvakrát vychytal hostujícího útočníka!

57:00
    Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

56:16
    Sparťané si v poklidu kombinují a vůbec nikam nespěchají.

55:58
    Krejča zabojoval o míček a málem rozhodl dnešní utkání. Hostující obrana ale ustála i tenhle nápor.

55:49
    Oddechový čas pro hosty.

55:49
    Košir obětavě srazil střelu hostujícího hráče až někam na tribunu, za což ho sparťanští fanoušci odměnili hlasitým aplausem.

55:14
    Garčar při pokusu vyhodit míček z vlastní poloviny strefil jednoho ze svých spoluhráčů na střídačce.

Libor Kokoška

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 4. Ujhelyi (Kareš), 20. Marvánek (Košir), 21. Ujhelyi (Kareš), 27. Zouzal (Pruner), 36. Kalaš (Ujhelyi) – 12. Šebek (Buršík)

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Bína – Košir, Pažák, Svatoš – Burian, Kareš, Krejča – Časar, Pruner.
    FbŠ Bohemians: Kotouček (Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Forman, Šefčík, Čihák, Kuncman, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Juha – Netrefa, Buršík, Lehečka – Kieler, Kindl, Růžek.

Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín