Sokolov – Nymburk 8:0 (kon.) | Klatovy – Kolín 2:4 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 3:1 (kon.)
Jablonec n/N – Mostečtí Lvi 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 5:4 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 1:5 (kon.)
Šumperk – Písek 6:0 (kon.) | SHK Hodonín – Mor. Budějovice 4:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:0 (2:0, 3:0, 1:0) Stav série: 2:1
IHC Králové Písek
Středa 06.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek středečního večera. (20:15:34)

Šumperk dokázal ve třetí třetině přidat ještě jednu branku zásluhou Filipa Kuťáka, celkově pak domácí vítězí poměrem 6:0 a získávají tak v sérii druhý bod. Již v pátek mohou Draci celou sérii ukončit v Písku, kde se odehraje čtvrté vzájemné střetnutí v rámci čtvrtfinále play-off.

59:48
    Draci drží kotouč na svých holích, zápas se nám blíží ke konci.

58:58
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

58:42
    Puk se po odrazu ocitl mezi střídačkami, rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

57:48
    Antonov se snažil prokličkovat mezi třemi bránícími hráči, to se mu ale nepovedlo a Draci se tak rychle musí vracet zpět.

56:58
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Králík – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Parýzek – 2 min., hrubost).

56:45
    Suda nahodil kotouč na Ondřeje Halodu, ten kotouč rychle vyklepal z výstroje a přihrál ho na hůl Petra Geweiseho.

56:00
    Draci drží kotouč na svých holích a v poklidu si míří pro vítězství. Do konce zápasu zbývají čtyři minuty.

54:23
    Gewieseho střela z modré vyprášila Richardu Křížovi jeho lapačku.

54:15
    Kuťák dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, jeho následná střela pak byla sražena mimo tři tyče.

54:07

53:30
    Draci vyhazují kotouč do středního pásma a odjíždí rychle střídat.

53:19
    Parýzek znovu střílel z modré, tentokrát puk proletěl kolem levé tyče.

52:48
    Šumperk se vysvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

52:21
    Parýzkova střela z modré končí ve výstroji Ondřeje Halody.

52:08
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podrážení).

51:24
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovou hru. Střela Marka Halody se odrazila k FILIPOVI KUŤÁKOVI, který se nacházel v prostoru mezi kruhy, odkud pak následně dokázal vsítit šestou branku domácího mužstva. Asistence:Marek Haloda, Daniel Vachutka.

51:10
    Střela Marka Halody z modré skončila vedle pravé tyče Křížovy brány.

51:00
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Sýbek – 2 min., podrážení).

50:09
    Ostřanský poslal kotouč naslepo před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by na kotouč dokázal dosáhnout.

49:38
    Marcilis to zkusil tahem z prostoru od levého kruhu, Ondřej Haloda v bráně zasahovat nemusel.

48:38
    Plášek přihrál kotouč do jízdy Vorobjevovi, proti tomu se dobře vytáhl Richard Kříž.

48:25
    Parýzkovo nahození ze středního pásma Haloda rychle vyklepal ze své výstroje a kotouč rozehrál na hole svých spoluhráčů.

47:35

47:21
    Gewieseho střela z modré končí na pravém betonu Richarda Kříže.

46:37
    Gewiese na ledě, začíná zkrácená přesilová hra Šumperka.

46:20
    Antonov se na modré napřáhl ke střele, ta si to ale mezi tři tyče nenamířila.

45:35
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Marcilis – 2 min., nedovolené bránění).

45:27
    Marcilis nepřesně přihrával, Šumperk znovu vyhazuje.

45:09
    Píseckým hráčům se nepodařilo přejít přes modrou, Vorobjev nyní vyhazuje kotouč až za Křížkovu bránu.

44:49
    Haloda po mantinelu vyhazuje kotouč do středního pásma.

44:37
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Geweise – 2 min., držení).

44:02
    Draci dostali kotouč do útočného pásma, tam ještě chvíli kombinovali, ke střele je ale písečtí hráči nepustili.

43:07
    Hráči znovu dlouze bojovali o kotouč u mantinelu, rozhodčí nakonec hru přerušil a nařídil vhazování před Křížem.

42:27
    Hráči svádí dlouhý boj o puk u mantinelu.

41:53

41:45
    Geiweseho střela tahem z modré končí na betonech Richarda Kříže.

41:09
    Plášek nedokázal zpracovat nahrávku, Písek tak vyhazuje kotouč a odjíždí rychle střídat.

40:15
    Draci se usazují v útočném pásmu, k dispozici ještě mají přesilovou hru z druhé třetiny.

40:01
    Na straně Písku dochází ke střídání gólmanů. Martina Hausera mezi třemi tyčemi nahrazuje jeho kolega Richard Kříž.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Druhá třetina je minulostí, Draci v ní dokázali třikrát skórovat a do kabin tak odchází za stavu 5:0. Šumperk má na ledě jasnou převahu a vypracoval si ještě několik dalších gólových šancí, ty ale dokázal zneškodnit Martin Hauser, který i dnes ve své bráně chytá skvěle.

40:00

39:53
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Turek – 2 min., držení).

39:11
    Ostřanský si krásně najel do střelecké pozice, z té potom trefil brusli bránícího hráče.

38:35
    Romančík střílel z prostoru mezi kruhy, Hauser byl připraven a kotouč schoval do své lapačky.

38:04
    Domácí se teď krásnou kombinací dostali až do blízkosti písecké brány, konečná Halodova střela pak ale trefila prvního bránícího hráče.

37:08
    Po buly pálil z modré Mojžíš, jeho dělovka skončila na betonech hostujícího gólmana.

36:38
    Vachutka z velké blízkosti těsně míjí levou tyč Hauserovy brány

35:55
    Halodovo nahození ze středního pásma si ponechal Hauser ve své lapačce.

35:08

34:08
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Králík – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Tintěra – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

34:08
    Na ledě se nám strhl pěstní souboj mezi Lukášem Králíkem a Romanem Tintěrou.

33:51

33:36
    Řezáč pálil nad bránu.

33:20
    Polatova střela mířila do připraveného Halody.

32:58
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Tolokonnikov – 2 min., držení hole).

31:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Jan Sýbek si jede odpykat dvě minuty za hákování.

31:18
    Draci vyhazují kotouč až za Hauserovu bránu.

31:13
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ostřanský – 2 min., nedovolené bránění).

29:28
    A je tu pátý gól v síti Písku ! Petr Gewiese vybídl ke skórování Vorobjeva, toho ještě dokázal Martin Hauser vychytat, na následnou dorážku z hole KARLA PLÁŠKA už byl ale krátký a domácí publikum se tak může znovu radovat. Asistence: Dimitrij Vorobjev, Petr Gewiese.

28:50
    Čuřík to zkusil bekhendem, Hauser vyráží kotouč za svou bránu.

28:24
    Řezáč střílel z modré, Hauser měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal kotouč vyrazit pravým betonem.

27:36

27:32
    Tomáš Sedlák střílel z modré, jeho pokus skončil vedle pravé tyče.

27:22
    Krejčiříkova střela končí ve výstroji Martina Hausera.

27:01
    Draci kombinují v útočném pásmu...

25:36
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Hauser – 2 min., sekání). Trest odpyká Pelant.

25:36
    Tak to je ledová sprcha pro Písek, neuběhla ani minuta hry a Šumperk přidává čtvrtou branku do sítě Martina Hausera. Pokorný dobře načasoval přihrávku LUKÁŠI KRÁLÍKOVI, který jen sklepával kotouč za bezmocně přesouvajícího se hostujícího gólmana. Asistence: Dominik Pokorný, Petr Gewiese.

25:14
    Písek se nějakou chvíli držel útočném pásmu, po ztrátě kotouče se ale do rychlého protiútoku dostal KAREL PLÁŠEK, který si nejdříve položil Hausera na led, aby pak následně dokázal kotouč dopravit do prázdné klece. Asistence: Michal Romančík.

24:44
    Polata dostal nabito k levému kruhu, střela se mezi tři tyče ale nedostala.

23:53
    Krejčiřík našel krásnou přihrávkou Vachutku, ten v těsně blízkosti hostující brány přestřelil.

23:15
    Kuťák dokázal propasírovat kotouč pod betony Hausera, jeden z hostujících hráčů byl ale pozorný a kotouč ještě včas dokázal odehrát do bezpečí.

22:53
    Turek poslal kotouč přes všechny čáry což znamená odpískané zakázané uvolnění.

22:09
    Až nyní z prostoru mezi kruhy vypálil Králík, střela těsně minula levou tyč.

21:30
    Draci drží hosty v jejich třetině, k zakončení se ale zatím domácí nedostali.

20:49
    Plášek s Čuříkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný pak nedosáhl na přihrávku Čuříka.

20:10
    Hosté vyhráli úvodní buly ve druhé třetině, nepřesnou přihrávkou však záhy o kotouč přišli.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Je za námi první třetina utkání po které odchází do kabin veseleji domácí hráči. Ti se totiž dokázali dostat v šesté minutě do vedení po trefě Marka Halody. Tři minuty před koncem první části pak dokázal ještě využít přesilovou hru Dominik Pokorný, což znamená že Draci vedou po první třetině 2:0.

20:00

19:10
    Vorobjev dokázal vybojovat kotouč na svou hůl, poté přihrávkou našel Pláška, který ve velké šanci nedokázal dostat kotouč za Martina Hausera.

18:35
    Krejčiřík přihrávkou napříč pásmem našel volného Vachutku, proti kterému se v bráně skvěle přemístil Martin Hauser.

17:48
    Zakázané uvolnění Písku, vhazuje se po pravici Hausera.

16:26
    Šumperk využívá přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení. Pavel Mojžíš svou přihrávkou našel DOMINIKA POKORNÉHO, který střelou z první dokázal kotouč umístit k levé tyči Hauserovy brány. Asistence: Pavel Mojžíš, Petr Gewiese.

16:07
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Houdek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:59
    Řezáč to zkusil ze středního pásma, Hauser drží kotouč ve své výstroji.

15:53

15:36
    Šumperku se nepovedl přechod přes útočnou modrou, Písek znovu vyhazuje.

15:16
    Písek vyhazuje kotouč do bezpečí.

15:01
    Nyní začíná zkrácená přesilová hra Šumperka.

14:37
    Antonov po krásné akci přestřeluje bránu.

14:36

13:53
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Marcilis – 2 min., podrážení).

13:45
    Králík na ledě, Šumperk hraje ve čtyřech.

13:35
    Šumperk vyhazuje kotouč do středního pásma.

13:21
    Po Polatově střele zazněla na stadionu horní tyč!

13:00
    Písek kombinuje v útočném pásmu...

12:40
    Rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

12:34
    Domácí budou hrát více než minutu ve třech. Pavel Mojžíš dostává dvě minuty za krosček.

12:34
    Parýzek dostal nabito na modrou, jeho dělovku skryl Haloda do své výstroje.

12:25
    Jan Sýbek to zkusil z ostrého úhlu, Halodova lapačka byla připravena.

12:10
    Draci vyhazují kotouč přes všechny čáry a odjíždí rychle střídat.

11:46
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Králík – 2 min., nedovolené bránění).

11:20
    Do nebezpečné šance se dostal Marcilis, který se ocitl nikým nehlídaný před domácí bránou, Haloda se však dokázal v bráně včas přemístit.

10:47
    Ze středního pásma prověřil Halodovu pozornost Turek.

10:20
    Nyní se píská ofsajd i na druhé straně, obě mužstva pak přerušení hry využila ke střídání.

09:24
    Odpískán ofsajd Šumperka.

09:13
    Hroch se dokázal dostat mezi soupeřovou obranou, lehká střela pak nadělala Hauserovi v bráně problémy, nakonec ale hostující gólman skryl kotouč do své lapačky.

08:40
    Krejčiřík posunul kotouč na Marka Halodu, ten střelou tahem provětral lapačku Martina Hausera.

08:15

08:10
    Pokorný dostal přihrávku před bránu, jeho pokus končí jen těsně vedle brány.

07:33
    Romančíkova střela z modré byla zastavena prvním bránícím hráčem.

07:08
    Písek se vysvobozuje vyhozením kotouče do středního pásma.

06:58
    Další nebezpečný pokus domácích, tentokrát střela Vorobjeva byla sražena do ochranné sítě.

06:45
    Sedlák nabil kotouč Vorobjevovi, ten svou tvrdou střelou orazítkoval betony Martina Hausera.

06:15
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Turek – 2 min., hákování).

05:27
    Domácí se dostávají do vedení. Krejčiřík poslal kotouč k pravému kruhu na MARKA HALODU, který kotouč s pomocí levé tyče dokázal dopravit za záda Martina Hausera. Asistence: Vojtěch Krejčiřík.

05:12
    Vorobjevova střela byla sražena do ochranné sítě.

05:05
    Vorobjev lehce nahodil kotouč na Hausera, ten ho dokázal srazit za bránu.

04:45
    Písek posílá kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Hausera.

04:34
    Řezáč přenechal kotouč Vachutkovi, ten svým pokusem přestřelil bránu.

04:16
    Milan Ostřanský se krásně vymotal mezi protihráči, jeho zakončení pak lapil Hauser do lapačky.

03:52
    Mojžíš se na modré napřáhl ke střele, ta poté skončila na hrudi připraveného Martina Hausera.

03:29
    Nepřesná rozehrávka Koupala končí až na zakázaném uvolnění.

02:40
    Draci teď na na chvíli dokázali sevřít Písek v jejich obraném pásmu, k vážnějšímu ohrožení branky je ale hosté nepustili.

01:55
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění Šumperka.

01:45
    Turek nahodil kotouč do útočného pásma, tam se jej ale zmocnili domácí hráči, kteří nyní zakládají útočnou akci.

01:12
    Králík se s kotoučem dokázal natlačit až před hostující bránu, jeho zakončení pak dokázal Hauser lapit do své výstroje.

01:01
    Králík z ostrého úhlu nahodil kotouč na Hausera, ten ho dokázal vytěsnit vyrážečkou.

00:29
    Čuřík zůstává ležet po jednom ze soubojů na ledě, rozhodčí přerušuje hru.

00:05
    Sedlák nahodil kotouč ze středního pásma na Hausera, ten si tak připisuje první zákrok.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Před úvodním vhazováním ještě proběhne vyhlášení o nejpopulárnějšího Draka, které se v Šumperku koná již několik let.

Draci Šumperk: Haloda O. (Polívka) – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Hora, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák

Rozhodčí: Škach – Bubela, Zedník.

Čtvrtfinálová série se za stavu 1:1 vrací zpět do podhůří Jeseníků, kde obě mužstva budou usilovat o zisk druhého bodu, který by znamenal mečbol pro postup do semifinále druhé ligy.

Úvodní střetnutí zvládli lépe Draci, ti svedli s Písek velmi vyrovnaný zápas, vše nakonec rozsekla až třetí třetina ve které svěřenci Jozefa Zavadila dokázali svému soupeři nasázet během tří minut tři branky a dokráčeli si tak v vítězství poměrem 5:1. Ve druhém zápase na ledě Písku si pak Šumperk vypracoval během dvou třetin dvoubrankové vedení a už to vypadlo že si dokráčí pro druhý bod v sérii. Jenže tak jako první zápas, tak i ten druhý, rozhodla až třetí třetina, ve které se píseckým hráčům povedlo třikrát skórovat a otočit tak vývoj zápasu na svou stranu. Po závěrečné siréně svítil na světelné tabuli výsledek 3:2, což znamenalo vyrovnání série.

Dobrý den, vítáme Vás u sledování online přenosu z třetího čtvrtfinálového zápasu mezi týmy Draci Šumperk a IHC Písek. Úvodní buly třetího vzájemného střetnutí v rámci play-off bude na zimním stadionu v Šumperku vhozeno v 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 6. Haloda M. (Krejčiřík), 17. Pokorný (Mojžíš, Gewiese), 26. Plášek (Romančík), 26. Králík (Pokorný, Gewiese), 30. Plášek (Vorobjev, Gewiese), 52. Kuťák (Haloda M., Vachutka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Haloda O. (Polívka) – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský
    IHC Králové Písek: Hauser (41. Kříž) – Turek, Suda, Hora, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák

Rozhodčí: Škach – Bubela, Zedník