Přerov – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (po pr.) | Kladno – Havířov 3:4 (kon.)
Slavia – Třinec 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.) | Salzburg – Zlín 3:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vsetín – Plzeň 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Vítkovice 6:2 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (0:3 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 07.03.2019, 17:45 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina H

Plzeňští vstoupili do prodloužení aktivně, ale cesta až k úspěšnému zakončení byla trnitá. Rychlou akci předvedli také domácí, ale nakonec rozhodl v podobné situaci hostující Malát. Hosté si tak ze svého venkovního zápasu odvezou dva body, Valachům zůstává jeden.
    Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:52:51)

61:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Matiášek poslal v přečíslení puk z pravého kruhu na najíždějícího SEBASTIÁNA MALÁTA, který jej jen špičkou hole prostrčil mezi betony domácího brankáře. Chvíli se zdálo, že má Sachr puk ve své moci a bude se přerušovat, jenže kotouč se objevil za zády vsetínského gólmana a také až za brankovou čarou. Asistence: Jan Matiášek, Michal Houdek.

61:19
    Pourovu tvrdou ránu z levého kruhu ukryl Sachr ve výstroji a rozehrál. Na druhou stranu se tak mohli prohnat Klímek s Ondračkou, druhý jmenovaný byl však při přebírání kotouče těsně bráněn a nezakončil.

60:47
    V útočném pásmu se hostující celek neusadil, a tak musí i druhá trojice Plzně začít od nuly od Kolářovy branky.

60:05
    Nastavenou pětiminutovku začala Plzeň vítězstvím na buly. Roubal rozehrává zpoza vlastní brány.

60:01

Vsetínští dokázali v průběhu třetí třetiny dvakrát vyrovnat a vyrovnaný stav máme na Lapači i po šedesáti odehraných minutách. Za malý okamžik začne prodloužení.

60:00

59:57
    Oddechový čas pro domácí.

59:57
    Šillerova střela z vrcholu pravého kruhu končí mezi betony Sachra.

59:27
    Matiáškovu střelu od modré vyráží Sachr na levý kruh.

59:14
    Plzeň byla ve středu útočného pásma dezorientovaná a celou situaci zachránil zadovkou Kremláček. Všichni hostující hráči už se ale mezitím dostali na opačnou stranu kluziště a kotouč končí u mantinelu.

59:05
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta. Domácí se spíše snaží ubránit vyrovnaný stav. Plzeň se naopak žene do útoku.

57:35
    Adámek s Petriskou se ocitli v přečíslení. To však bylo zastaveno jediným bránícím hráčem Plzně, který se zrovna věnoval této činnosti. Adámek to tedy zkusil alespoň zpoza branky, odkud trefil pravou tyčku.

55:30
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí ale přeci jen vyrovnávají. Šimon Jenáček byl za brankou Plzně faulován, ale rozhodčí ponechal Vsetínu výhodu. Valaši začali s pohotovou kombinací. Střela LUKÁŠE FRYDRYCHA z mezikruží nejprve nevypadala jako úspěšná, shodou okolností ale skončila až za brankovou čarou v momentě, kdy byl Kolář povyjetý u levé tyčky. Asistence: Jakub Jenáček, Daniel Klímek.

54:42
    Valaši byli velmi blízko vyrovnání. Frydrych však u pravé tyčky kotouč přidržel a na zakončení okolo brankové konstrukce už nezbyl čas.

54:15
    Klímek pálil od modré a v předbrakovém prostoru se puku chopil Ondračka. Jeho zakončení vyráží Kolář a Plzeň vyhazuje.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 44. Kunst (Krupa, Petriska), 56. Frydrych (Jenáček J., Klímek) – 37. Šiller, 49. Slanina (Kolda, Malát), 62. Malát (Matiášek, Houdek)

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Zemánek.
    HC Škoda Plzeň: Kolář K. (Pilc) – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Pour, Roubal, Kolář F., Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Princl.

Rozhodčí: Cabák – Poruba, Novák