Olympik Mělník – FTZS Liberec 6:5 (kon.) | Chrudim – Helas Brno 4:0 (kon.) | VŠB-TU Ostrava – Interobal Plzeň 1:4 (kon.)
Sparta – Uherské Hradiště 9:0 (kon.)
Sparta Praha
9:0 (2:0)
Bazooka CF Uherské Hradiště
Pátek 08.03.2019, 20:30 • Arena Sparta, Praha • 1. Futsal liga • 19. kolo

Krásný večer všem futsalovým nadšencům! Vítáme Vás u zápasu VARTA futsal ligy mezi AC Sparta Praha a Bazooka CF Uherské Hradiště. Utkání začíná v 20:30 a bude Vám jím provázet Libor Kokoška.

PREVIEW ZÁPASU

Základní část VARTA futsal ligy se chýlí ke svému konci, desítka zainteresovaných týmů bojuje o play-off, zatímco beznadějně poslední Ostrava doufá, že ke svému jedinému vítězství přidá ještě nějaké ty body.

Duel Sparty s týmem z Uherského Hradiště by měl být formalitou. Pražský celek disponuje výborným kádrem a letos bude útočit jen na ty nejvyšší příčky, Bazooka naopak stále bojuje o postup do play-off.

Velmi speciální zápas to bude pro Lukáše Křivánka, který koncem ledna vyměnil dres Bazooky za ten sparťanský.

Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro hostující Spartu, která si z Uherského Hradiště odvážela tři body za výhru 9:3.

Pruhovaný dres v dnešním zápase navlíkne Jan Kliner a Tomáš Markovský.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

16.11.2018 Uherské Hradiště – Sparta 3:9

AC SPARTA PRAHA – 3. místo, 39 bodů, skóre 145:38

Sparta vedená ambiciózním Benim Simitčim si letos klade opravdu vysoké cíle. Minulý rok z toho bylo druhé místo v lize a v poháru, ani v jedné soutěži totiž hráči s rudým "S" na hrudi nedokázali vyzrát na futsalový tým z východočeské Chrudimi. Ani letos to sparťanům nevyšlo, východočeši po vyrovnaném finále zvítězili 3:2.

Průchod základní částí VARTA futsal ligy zatím sparťanům nevychází podle plánu. Prohry s Mělníkem, Chrudimí a Teplicemi Spartu poslaly na celkové třetí místo. Na vedoucí dvojku Chrudim-Teplice tým z Libně ztrácí už sedm, potažmo šest bodů. Na záda navíc sparťanům dýchá nenápadná Slavie, která by ještě mohla zamíchat kartami v základní části.

Největší hvězdou Sparty je jednoznačně Michal Seilder, který je s více než dvojnásobným náskokem od třetího místa králem střelců letošní sezóny. Do branek soupeřů dopravil už 31 gólů. Na záda mu dýchá další sparťanský střelec – Slovák Tomáš Drahovský. Zkušený plajer, který má mimo jiné zkušenosti z Maďarska nebo Španělska, letos má už 28 střeleckým zásahů. Díky svým 30 asistencím je nejproduktivnější hráč celé ligy.

Nesmíme zapomenout ale ani na Chorvata Tihomira Novaka nebo zkušeného Španěla Fouada Amraniho.

Sparťanskou jedničkou je reprezentační brankář Ondřej Vahala. Záda mu kryje veterán Libor Gerčák.

BAZOOKA CF UHERSKÉ HRADIŠTĚ – 8. místo, 14 bodů, skóre 56:72

Boj o play-off se pomalu dostává do své finální fáze. O poslední dvě místa, zaručující postup do vyřazovací části, se porvou čtyři týmy. Bazooce bude konkurovat Brno, Liberec a Česká Lípa. Nejlépe má zatím nakročeno Česká Lípa a Uherské Hradiště.

Tým ze Slovácka ale po velmi dobrém vstupu do sezóny stagnuje. Letos ještě nevyhrál, podlehl navíc všem třem svým protivníkům v boji o play-off.

Po odchodu Lukáše Křivánka do Sparty je nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Uherského Hradiště Martin Janečka, v útoku ho doplňuje zkušený Roman Sopůšek.

Jedničkou slováckého týmu je Radek Janečka, záda mu po většinu utkání kryje Tomáš Bartoň.

Jaroslav Hastík (trenér): "Ještě před nedávnem jsme si mohli o střetnutí proti Spartě nechat jenom zdát. I proto jsme měli v úmyslu vyrazit do Prahy už dopoledne a ještě před zápasem navštívit Matějskou pouť, abychom se na zdejších atrakcích co nejvíce zadaptovali na jeho očekávaný scénář. Hráči však nedostali dovolenou, a tak se budeme modlit, aby se někde na D1 nezpříčil kamion a my stihli začátek. Na duel proti futsalovým světoběžníkům se přesto těšíme, nehodláme spáchat harakiri a ani nestojíme o žádný zápis do knihy rekordů."

3. Patrik Levčík (1 + 7)

AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler(C), Drahovský, Vnuk, Cupák, Wilde, Novak, Grbeša, Angellott, Amrani, Křivánek, Hora

Bazooka CF Uherské Hradiště: Kunický – Šarközy, Slaný, Maniatis, Čtvrtníček, Németh, Ťok, Sopůšek (C), Ťažký

Rozhodčí: Jan Kliner, Tomáš Markovský.

Sparta nastoupí podle očekávání v plné sestavě, soupiska týmu z Uherského Hradiště podle očekávaní přijela v poněkud okleštěné sestavě. Sparťané dnes budou hrát s klasickými rudými dresy, hosté ze Slovácka přijeli v dresech se kamuflážovým vzorem.

Hráči už jsou nastoupeni na hrací plochu, utkání co nevidět započne.

00:00

00:12
    Úvodní výkop mají na starost hosté, po nepřesné přihrávce ovšem velmi brzo končí míč na kopačkách sparťanů.

00:39
    Do první větší šance zápasu se dostává kapitán domácích Seidler, po přihrávce na pravé křídlo ale neprostřelil hostujícího gólmana. Sparta bude kopat roh.

01:13
    Drahovský si se Seidlerem nerozuměl podle představ, Sparta i přes nepřesnou přihrávku domácího kapitána stále v útoku.

01:35
    Dvě sparťanské šance, Wilde ani Seidler ale nedokázali Kunického prostřelit.

01:46
    Maniatis jako první hráč Baazoky vystřelil. Vahalovi ale přízemní střela nedělala větší problémy, reprezentační gólman ji proti bez problémů vyrazil na aut.

02:14
    Cupákova střela ze střední vzdálenosti letěla vysoko nad břevno hostující branky.

02:34
    Slaný zkusil překvapit Vahalu nečekanou střelou z pravé strany hřiště, Vahala si střelu pohlídal a nakonec ji bez problémů ukryl v náruči.

03:02
    Wildeho sražená střela a roh pro Spartu.

03:06
    Novakův ambiciózní pokus z voleje po rohu skončil v reklamních banerech nad brankou Dominika Kunického.

03:26
    Po zákroku u lajny sparťané poprvé v dnešním zápase faulují.

03:55
    Grbešova střela k levé tyči končí sražená Kunickým na rohu.

04:00
    Další sparťanský pokus, tentokrát musel zasáhnout jeden z obránců.

04:06
    Sparťané jsou zatím jasně lepším celkem, návod na slováckého brankáře přesto stále nemohou najít.

04:34
    Németh šlapákem zajel do svého soupeře. Na fauly je teď tak srovnáno 1:1.

04:46
    Angellott se málem po přihrávce od Grbeše na úroveň florbalové branky protlačil až do branky. Rychlý zákrok jednoho z obránců ale jeho počínání ukončil.

05:28
    Drahovský to zkusil patičkou. Jeho pokus neměl daleko k úspěchu, chyběla mu ale potřebná gólová přesnost. pravou tyč míč minul o centimetry.

05:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    MICHAL SEIDLER se s jistotou povodil míč do středu a tvrdou střelou k pravé tyči poslal domácí favority do vedení! Kunický se po dobře umístěné střele marně natahoval. Asistence: David Cupák.

06:44
    Výhoz Vahaly propadl s tečí hostující hráče až na roh. Další šance pro Spartu na skórování!

06:53
    Cupák se do toho po přízemně rozehraném rohu opřel a tvrdou střelou trefil břevno!

07:17
    Cupák v další šanci. Kunický pohotovým zákrokem odkopává míč někam do diváků.

07:34
    Nepřesná Seidlerova přihrávka končí v zámezí.

09:01
    Po Ťokově teči bude Sparta kopat další roh.

09:12
    Další sparťanský faul. Tentokrát Wilde doslovně zalehl svého soupeře. Sparta tak na fauly vede 2:1.

09:18
    Grbešova tvrdá střela do podbřišku jednoho z hostujících hráčů určitě nebyla ničím příjemným. Slaný jde střídat.

09:50
    Vysoký centr do sparťanského vápna Vahala boxuje do zámezí.

10:11
    Sopůšek měl na noze vyrovnání. Rychlý hostující brejk se pokusil gólově zakončit tvrdou střelou k bližší tyči, Vahala jeho úmysly ale skvěle přečetl a těžkou střelu vyrazil na roh.

10:31
    A je tu další sparťanský faul. Bazooka navíc bude kopat zajímavou standardní situaci.

10:34
    Čtvrtníček to z nějakých pěti metrů vzal na sebe a ukázkově trefil jednočlennou zeď.

10:51
    Ke střele se poněkud nezvykle dostal Kunický, brankářské řemeslo mu přeci jen jde o něco lépe než to střelecké a míč tak letěl vysoko nad.

11:38
    Sparťanský nápor po vstřelené brance lehce opadl, hráči s rudým "S" přesto mají navrch.

12:09
    Po Cupákově přihrávce na levou stranu se ke střele dostal Drahovský. Ani tentokrát ale dobře chytajícího Kunického nepřekonal.

12:33
    Po Vnukově střele Kunický opět zasahuje. Pokud si Kunický udrží podobnou fazónu i po zbytek zápasu, sparťanům se nebudou lehce dávat branky.

13:30
    Drahovský si sice dokázal povodit Kunického, do střely mu ale na poslední chvíli skočil jeden z obětavých obránců.

14:03
    Kunický byl daleko za polovinou soupeře, když najednou ztratil míč. Nejenže sparťané měli obrovskou šanci, kterou ale nakonec Drahovský nedokázal úspěšně zakončit, hostující hráči si navíc připsali druhý faul v dnešním zápase.

14:16
    Cupák zády k brance poslal míč na TOMÁŠE VNUKA, který propasoval míč mezi tyčí a Kunickým. Sparta jde tak do dvoubrankového vedení. Asistence: David Cupák.

15:35
    Grbeša se prokličkoval až k odpískanému faulu, který znamená, že tým ze Slovácka jich má na svém kontě už tři.

15:51
    Nepřesná rozehrávka Bazooky znamená, že sparťané se opět podívají do útoku.

16:42
    Grbešovu přízemní střelu po kličce do středu hřiště vyrazil Kunický nohou.

17:12
    Tak tohle se jen tak nevidí! Hostující přečíslení 2 na 0 nakonec neskončilo gólem. Sopůšek sice Ťoka našel před úplně prázdnou brankou, druhý jmenovaný ji ale ani ne z metru minul!

17:46
    Podivný zákrok ve vápně byl podle sparťanů jasný faul. Rozhodcovská píšťalka zůstala ale i tentokrát němá.

18:26
    Po sražené střele bude Bazooka rozehrávat roh.

19:00
    Cupák se prokličkoval až do střely z nějakých pěti metrů, nakonec z osy hřiště těsně minul levou tyč hostující branky.

19:39
    Ani tentokrát to Ťokovi nevyšlo, tohle jméno zřejmě příliš gólů ani dálnic nepřináší.

20:00

První poločas je u konce. Sparťané se prezentují sebevědomým výkonem, který ozdobili dvojicí branek. Tým z Uherského Hradiště přesto hraje nad očekávání a ostudu v Praze zatím určitě nedělá.

Jako první se trefil v 6. minutě Seidler, z osy hřiště poslal míč k pravé tyči. V 15. minutě na něj navázal Vnuk, když po přihrávce od dvojnásobného asistenta Cupáka propasoval míč mezi tyčí a natahujícím se Kunickým.

20:01

20:04
    Úvodní výkop druhého poločasu mají na starost domácí sparťané.

20:35
    Tomáš Vnuk našel na levém křídle volného FOUDA AMRANIHO, který střelou do levé šibenice prostřelil přesouvajícího se Kunického. Asistence: Tomáš Vnuk.

21:55
    Nepřesná hostující kombinace, domácí hráči mají míč opět na svých kopačkách.

22:25
    Amrani se prokličkoval až do zámezí.

22:36
    Angellott zasáhl Kunického do obličeje. První faul sparťanů ve druhém poločase.

22:56
    Tah tohle je velmi slušný začátek do poločasu! Vnuk z rohu poslal míč na FOUDA AMRANIHO, který střelou do šibenice posílá Spartu už do čtyřbrankového vedení. Asistence: Tomáš Vnuk.

Hlasatel právě oznámil, že pro Davida Cupáka je tohle 200. zápas v nejvyšší futsalové lize! Gratulujeme!

24:16
    Po sražené přihrávce mířící do vápna budou sparťané rozehrávat ze zámezí.

25:08
    První akumulovaný faul pro hostující tým.

25:19
    Sparta stále tlačí na pilu, žádné vážnější šance od vstřelení čtvrté branky ale nepřicházejí.

26:53
    A je tu další branka Sparty! TOMÁŠ VNUK střílí už pátý gól sparťanského týmu, čímž zřejmě rozhoduje dnešní utkání. Bez asistence.

28:36
    Po tvrdém zákroku u lajny si hostující hráči připisují už druhý akumulovaný faul druhého poločasu.

29:11
    Wilde si ťuknul míč s TOMÁŠEM DRAHOVSKÝM, který přízemní střelou nekompromisně proměňuje už šestou sparťanskou branku. Asistence: Wilde.

29:40
    Nepřesná hostující kombinace, sparťané se tak opět podívají do útoku.

30:08
    MICHAL SEIDLER nasadil Kunickému jesle a poměrně ponižujícím způsobem dává další gól! Hostující hráči by konec dnešního utkání zřejmě uvítali, co nejdříve. Asistence doplníme.

30:41
    Ťok po přihrávce od Kunického v další velké šanci, ani tentokrát ale nedokázal z bezprostřední blízkosti dopravit míč do domácí branky. Tentokrát mu v tom zabránil pohotovým zákrokem Vahala.

31:35
    Sparťané budou po sražené přihrávce kopat roh.

31:50
    Čtvrtníček rychlý brejk nevyřešil ideálně a umožnil Vahalovi vypíchnout míč do zámezí.

32:04
    Faul na Vnuka, zajímavý volný kop a už třetí hostující faul.

32:39
    Na hřišti se přitvrzuje. Jeden ze sparťanských hráčů po vlastním faulu zůstal ležet v bolestech na zemi. Tohle je navíc už třetí akumulovaný faul pro domácí hráče.

32:40
    Sopůšek trefil z nadějné pozice pouze zeď před sebou.

32:51
    Čtvrtníček z otočky na úrovni hranice vápna těsně minul pravou tyč sparťanské branky.

33:16
    Čtvrtníček v další velké šanci. Průnik po lajně ale gólově zakončit už nedokázal, Vahala si připisuje další dobrý zákrok.

33:53
    Sopůšek se prokličkoval ke střele z osy hřiště, Vahala opět zasahuje.

34:44
    Drahovský po skvělé přihrávce přes celé hřiště a ještě pohlednějším zpracování nedokázal najít mezírku mezi Kunickým a tyčí.

35:12
    Seidlerovu tvrdou střelu z osy hřiště vyrazil Kunický do zámezí.

36:28
    Tak to byl gól! Kunický doplatil na své útočné výjezdy a od WILDEHO dostal ukázkový gól přes celé hřiště! Bez asistence.

36:43
    Tak to je rychlé! Sparťanům netrvalo dlouho a sparťané přidávají další branku! Drahovský našel LUKÁŠE KŘIVÁNKA, který střelou pod víko hostující branky dává gól svým bývalým spoluhráčům. Asistence: Tomáš Drahovský.

38:30
    Cupák se se štěstím dostal až do zajímavé střelecké pozice, Kunického ale prostřelit nedokázal.

38:45
    Další akumulovaný faul pro Spartu.

38:58
    Hostující hráči budou na závěr utkání kopat ještě roh.

39:14
    Cupák neváhal a využil zaváhání hostující obrana, který mu utvořila ve středu pole krásnou uličku až ke Kunickému. Sparťanský ostrostřelec tentokrát ale pálil pouze slepými a svůj střelecký pokus poslal vedle branky.

Utkání je u konce. Sparťané po výborném výkonu a gólovém druhém poločasu získávají tři body.

Pytel s góly se roztrhl až ve druhém poločase. Nejdříve se během dvou minut dvakrát prosadil Amrani, pak na něj ve 27. minutě navázal Vnuk. O tři minuty později přidal branku Drahovský a Seidler. Ve 37. minutě gólem přes celé hřiště se blýskl Wilde. Poslední gól zápasu vstřelil dvacet sekund po Wildeho gólu Křivánek, který tak symbolicky zastavil gólové hody proti jeho bývalému týmu.

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (22:00:29)

Libor Kokoška

Branky: 6. Seidler (Cupák), 15. Vnuk (Cupák), 21. Amrani (Vnuk), 23. Amrani (Vnuk), 27. Vnuk, 30. Drahovský (Wilde), 31. Seidler, 37. Wilde, 37. Křivánek (Drahovský)

Rozhodčí: Jan Kliner, Tomáš Markovský