Florida – Minnesota 6:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:0 (kon.) | Carolina – Winnipeg 1:8 (kon.)
Anaheim – Montreal 8:2 (kon.) | Colorado – Buffalo 3:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)
Washington Capitals
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
New Jersey Devils
Sobota 09.03.2019, 01:05 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:48:49)

Trestné minuty: 12:10

Utkání je u konce a favorit si připisuje do tabulky další dva body. Ve třetí třetině se hosté sice snažili něco udělat s nepříznivým stavem, jenže dnes se jim v koncovce vůbec nedařilo a nedokázali překonat Holtbyho v brance Washingtonu. Domácí naopak dvakrát udeřili. Ve 45. minutě využil přesilovku pěknou tečí Nicklas Bäckström a v poslední minutě dovezl při power-play puk do opuštěné branky Lars Eller. Washington si tak udržel své vedení v Metropolitní divizi a prodloužil vítěznou sérii na šest zápasů. Hosté naopak připsali pátou porážku v řadě.

59:40
    Hraje se v pásmu domácích, ti se už pouze snaží Holtbymu pomoci udržet čisté konto.
    59:01 Lars ELLER - 3:0

59:01
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. LARS ELLER vystihl rozehrávku na Seversona, chopil se puku a puk doslova dovezl do opuštěné branky New Jersey – 3:0. Bez asistence.

58:18
    Blackwood navíc zůstává na střídačce, je tu power-play hostů.

58:18
    Ještě možné zdramatizování závěru třetí třetiny. Dvě minuty za podrážení dostal T. J. Oshie, je tu přesilovka pro New Jersey.

57:27
    Ellerův pokus z takřka nulového úhlu byl spíše střelou na náhodu, Blackwood s tímto neměl problém.

56:44
    New Jersey se ubránilo a hraje zase v plném počtu.

56:25
    Ovečkin a jeho bomba. Blackwood opět zasáhl a jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.

55:33
    A další jeho povedený zákrok, nyní proti bombě Oshieho z levého kruhu.

55:19
    Zpoza branky přihrál Kuzněcov na Bäckströma, jeho okamžitou střelu musel na brankové čáře řešit Blackwood. Ten uspěl a udržel naděje svého týmu na případný bodový zisk.

54:44
    Přesilovka pro Washington, dvě minuty za sekání dostal Kyle Palmieri.

54:22
    Wilson sice svou přihrávkou přes šíři kluziště našel Ovečkina, toho ovšem duo obránců o puk obralo.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Burakovsky (Kempný, Boyd), 45. Bäckström (Carlson, Kuzněcov), 60. Eller

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Hagelin – Boyd, Dowd, Burakovsky.
    New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Severson, A. Greene (C), C. Carrick, Butcher, Santini, J. Jakovlev – Palmieri (A), Zajac (A), Agostino – Stafford, Coleman, Noesen – J. Anderson, M. McLeod, Lappin – Gabriel, Pietila, Quenneville.

Rozhodčí: Rank, Schlenker – Gawryletz, Nansen

Diváci: 18 506