Štrasburk – Lyon 2:2 (kon.) | Amiens – Nîmes 2:1 (kon.) | Dijon – Remeš 1:1 (kon.)
Monaco – Bordeaux 1:1 (kon.)
Amiens SC
2:1 (0:0)
Nîmes Olympique
Sobota 09.03.2019, 20:00 • Stade de la Licorne, Amiens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve 28. kole Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Amiens SC a Nîmes Olympique. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Nimes, které vyhrálo jasně 3:0. Dnes se ovšem bude hrát na Stade de la Licorne, Amiens. Tento stadion nabídne kapacitu pro 12 097 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Willy Delajod a jeho asistenti Laurent Stien a Philippe Jeanne. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Amiens je aktuálně až na sedmnáctém místě s dvaceti pěti body a skóre 22:42. V posledním zápase ovšem remizovala v Reims 2:2 a nad sestupovou příčkou má náskok pět bodů.
    Nimes je momentálně na jedenácté příčce s třiceti šesti body a skóre 37:38. V posledním utkání prohrálo na půdě silného PSG 0:3.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Amiens SC: Gurtner – Krafth, P-D. Gouano (C), Lefort, Pieters – Timite, Monconduit, Blin, Ghoddos – Guirassy, Mou. Konaté.
    Náhradníci: Dreyer – Dibassy, Bodmer, Gnahoré, El Hajjam, Otero, Mendoza.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Landre, Maouassa – Savanier – Ripart, Thioub, Ferri, Bobichon – Alioui.
    Náhradníci: Valette – De. Bouanga, Bozok, Lybohy, Guillaume, Valls, Paquiez.

Rozhodčí: Willy Delajod – Laurent Stien, Philippe Jeanne.

1

1
    Hned na začátku utkání se domácí dostali do šance, ale brankář Bernardoni si připsal úspěšný zákrok.

2
    Opět to byli domácí, kteří získali volný kop, ale ten letěl pouze do zámezí.

3
    Nyní se domácí mužstvo dopustilo dalšího nedovoleného zákroku.

5
    Nimes se pokusilo něco vymyslet středem hřiště, ale balón zavítal rovněž pouze do zámezí.

6
    Zatím je to ale spíše domácí mužstvo, které se snaží něco vymyslet, ovšem obrana Nimes je pozorná a odkopává míče do bezpečí.

8
    Nyní získali míč na své kopačky hosté z Nimes, ale zatím to není žádné velké tempo.

10
    Erik Pieters se opřel do odraženého míče, ale trefil pouze obránce před sebou.

11
    Centr hostujícího celku sice letěl do vápna z levé strany, ale nic vzrušujícího nenabídl.

13
    Začátek zápasu je stále velice vyrovnaný a moc se toho na hrací ploše neděje.

15
    Nyní to mohl změnit domácí útočník, ale ten se k ničemu vážnějšímu nedostal.

16
    Centr z levé strany z kopačky domácího borce sice letěl do vápna, ale tam jej odvrátil hostující obránce.

17
    Alexis Blin dostalo naloženo od protihráče a u balónu tak je opět Amiens.

18
    Erik Pieters ovšem zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.

20
    Míč už byl v zámezí a následuje odkop od domácí svatyně.

22
    Nimes má k dispozici rohový kop z pravé strany a šanci tak otevřít brankový účet dnešního zápasu.

24
    Sehrou Guirassy byl zfaulován, když se snažil dostat přes obranu soupeře a Amiens tak získalo přímý kop z dobré pozice.

26
    Ovšem následná střela Sámána Ghoddose skončila pouze vedle levé tyče hostující svatyně.

27
    První velká šance zápasu, ve které se ocitl domácí útočník, který ale po přihrávce z pravé strany trefil horní tyč!

29
    Opět se Amiens dostalo do šance, ale ani tentokrát z toho není gól.

30
    Půl hodina hry je u konce a branky jsme se stále nedočkali.

32
    Rána Téjiho Savaniera z dálky letěla jen vedle domácí svatyně.

34
    Domácí mužstvo sice získalo volný kop, ale následně to bylo Nimes, které se dostalo do rychlého protiútoku, ovšem tuto velkou šanci v gól neproměnilo!

36
    Nyní se bojuje především ve středu hrací plochy a moc toho k vidění tak není.

37
    Anthony Briancon se dopustil nedovoleného zákroku a Amiens získalo volný kop.

39
    Ovšem standardní situace se domácím příliš nedaří a stav se tak ani nyní nezměnil.

40
    Hosté získali míč ve středu hrací plochy a posléze zaútočili po levé straně.

41
    Následná střela Antonina Bobichona byla tečována a Nimes získalo rohový kop.

43
    Nákop Amiens skončilo pouze v moci obrany Nimes.

45
    Domácí nyní získali autové vhazování, ovšem tempo hry je pomalé a v prvním poločase už branka nepadne.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45+1
    Domácí drží míč na své polovině a nikam se neženou.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a branky jsme se nedočkali. Utkání je zatím velice vyrovnané, ale o něco lepší je domácí mužstvo, které si největší šanci vytvořilo ve 27. minutě, ale zakončení skončilo pouze na horní tyči. Ve 34. minutě se Nimes dostalo do rychlého protiútoku, ale ani ten gólem neskončil.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

47
    Domácí se provinili faulem na začátku druhé půle a Nimes tak získal volný kop.

48
    Amiens má k dispozici autové vhazování na polovině soupeře, ale tempo hry je stejně jako v prvním poločase velmi pomalé.

49
    Amiens právě vstřelilo branku!
    Tak to je parádní gól a domácí otevírají brankový účet tohoto zápasu! Míč z autu letěl do vápna, kde jej posunul hlavou hostující hráč a následně si balón zpracoval na prsa SEHROU GUIRASSY a z otočky propálil brankáře, který byl bez šance.
    49. Sehrou GUIRASSY - 1:0

50
    Domácí chytli slinu, ale pokus Thomase Monconduita letěl vedle brány soupeře.

51
    Nimes nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře a bude chtít srovnat stav zápasu.

53
    Nîmes právě vstřelil branku!
    A je srovnáno na 1:1! Domácí tak své vedení dlouho neudrželi. Centr z pravé strany prodloužil na zadní tyč Ripart a následně hlavou zakončil k pravé tyči RACHID ALIOUI. Asistence: Ripart.
    53. Rachid ALIOUI - 1:1

55
    Konaté nyní uviděl za svůj faul žlutou kartu.

57
    Hosté vstřelená branka nakopla a opět se cpou dopředu.

59
    Amiens získalo volný kop z levé strany.

60
    Ovšem domácí nyní nepředvádějí dobrý výkon a dopředu tak jde opět Nimes.

61
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Denis Bouanga.

64
    Domácí jdou zpět do vedení! Konaté
    vyslal fantastický centr do vápna na zadní tyč, kde následně zakončil ERIK PIETERS. Asistence: Moussa Konaté.
    64. Erik PIETERS - 2:1

66
    Emil Krafth to zkusil z dvaceti metrů, ale jeho pokus byl zblokován vedle hostující svatyně.

67
    Následný rohový kop sice skončil na hlavě domácího hráče, ale ten zakončil rovněž vedle brány.

69
    Opět je u balónu domácí mužstvo, které se dostalo do další střely, ale pokus Timiteho skončil zblokován těsně vedle brány!

70
    Následuje tak rohový kop pro Amiens.

71
    Následný rohový kop domácího mužstva ovšem nic vážnějšího nenabídl.

71
    Žlutou kartu dostává Jordan Lefort (Amiens SC).

73
    Rachid Alioui se dostal ke střele, která byla excelentní, ale nakonec orazítkovala horní tyč!
    73. Alioui napálil jen břevno.

74
    Následně byla hra přerušena, jelikož domácí hráč měl nějaké zdravotní problémy.

75
    Posléze si Amiens vytvořilo další místo pro střelu, ale ta letěla zpoza vápna jen vedle svatyně soupeře.

76
    Landre přišlápl nohu soupeři a uviděl kartu žluté barvy.

77
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Umut Bozok.

78
    Opět se otevřel prostor před domácím hráčem, který ale napálil ruku soupeře a Amiens získalo přímý kop.

80
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Baptiste Guillaume.

82
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Sámán Ghoddos, přichází John Stiven Mendoza.

84
    Hosté se dostali k míči na své polovině, ale stále se nemohou dostat do nějaké šance.

85
    Nyní Nimes získalo volný kop z pravé strany a je to tak šance na srovnání zápasu.

86
    Posléze se sice dostal do zakončení Loïck Landre, ovšem jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.

88
    Sehrou Guirassy se snažil držet míč u rohového praporku, což se mu chvíli dařilo, ale následně přišel o balón.

90
    Sehrou Guirassy (Amiens SC) naprosto zbytečně zezadu poslal protihráče k zemi a dostává jasnou červenou kartu.
    90. Červená karta Guirassyho.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+2
    Hosté se snaží dostávat míče do vápna soupeře, ale následná střela Savaniera skončila nad.

90+3
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Cheick Timite, přichází Juan Ferney Otero.

90+4
    Erik Pieters nyní poslal soupeře k zemi a Nimes tak bude u balónu v poslední minutě nastavení.

90+5
    Opět skončil centr hostů pouze v moci brankáře.

90+6

Je konec. Amiens dnes vyhrálo na domácí půdě 2:1. V prvním poločase jsme se žádné větší šance nedočkali. Ve 49. minutě ovšem poslal domácí do vedení Guirassy. V 53. minutě ovšem srovnal Alioui. V 64. minutě ale vrátil vedení na domácí stranu Pieters. Konec utkání byl vyhrocený a v 90. minutě uviděl červenou kartu Guirassy. Domácí mužstvo to ale nakonec zvládlo a tři body zůstaly doma.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:55:52)